Úterý 16 červenec 2019
Carola Rackete: Dcera německého zbrojního dealera chce do Evropy dovézt a rozmístit půl milionu migrantů   
Pridal tk Úterý 16 červenec 2019 - 03:15:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Carola Rackete: Dcera německého zbrojního dealera chce do Evropy dovézt a rozmístit půl milionu migrantů, Afrika je prý natolik rozvrácena válkami, že už tam nejsou podmínky pro život! Rodiče jí koupili rodinný domek v Anglii, ale ona chce žít na moři a zachraňovat migranty před hladem a smrtí v Africe! Německé neziskové organizace slouží jako prostředník pro trvalý import migrantů do Evropy poté, co hromadné migrační vlny vyvolaly odpor evropské veřejnosti!

Kauza německé kapitánky Caroly Rackete začíná nabírat opravdu obludné rozměry. Německá média totiž uveřejnila rozhovory s jejími rodiči a na povrch tak vyplavaly informace, které dosud zůstávaly skryty. Co se původně zdálo jako bizarní epizoda zadržené a poblázněné Němky, která velí v roli kapitána lodi Sea-Watch 3 a zachraňuje migranty ve Středozemním moři, se najednou ukazuje jako komplexní plán na rozbití současné italské vlády za pomocí soudů a rozsudků italských soudů, které mají zopakovat procesy z USA, kde americké soudy zakázaly vládě Donalda Trumpa přijímat zákony a kroky proti migrantům. Musíme se ale nejprve podívat na samotnou rodinu Caroly Rackete.

Otcem Caroly Rackete (31) je Ekkehart Rackete (74) z Dolního Saska, bývalý důstojník německého Bundeswehru, který dosud pracuje jako zbrojní dealer pro Mehler Engineered Defence, která spadá pod Mehler Vario System GmbH, jenž vyrábí zbraně a výzbroj pro německou armádu a policii, včetně složek NATO. Carola tedy pochází z rodiny zbrojaře. Matkou Caroly je Siglinde Rackete, která se rozpovídala pro německý Spiegel a prozradila více informací o své dceři. Profil její dcery odpovídá muži, už od dětství se prý Carola chovala jako chlapec, zajímaly jí lodě, parní systémy pohonů lodí a nechtěla nikdy nosit sukně. Na žádost matky si musela nechat narůst delší vlasy, i když Carola nechtěla, protože chtěla mít krátké vlasy. Jenže potom prý vypadala jako kluk, a to Siglinde Rackete jako její matka nechtěla.

Otec jako zbrojař koupil Carole dům v Anglii, ale dcera chce žít na moři a zachraňovat trpící Afričany

Carola Rackete se plavila na lodi v Severním ledovém oceánu a byla i v Antarktidě. Matka prozradila, že její dcera nemá žádný partnerský vztah, protože je pořád na moři a při takovém způsobu života je vytvoření partnerského svazku prakticky vyloučené. Její otec Ekkehart Rackete sdělil německým médiím, že jejich dceři zakoupil v Anglii rodinný dům, aby se usadila a založila rodinu, protože už má nejvyšší čas. Carole je 31 let a nemá žádný svazek s nikým, ale Carola prý je radši neustále na moři a zachraňuje migranty ve Středozemním moři. Z jejích vyprávění jim prý hrůzou stojí vlasy na hlavě, co se prý odehrává v Africe. Celý kontinent je prý podle slov jejich dcery rozvrácený válkami a v tom prostoru už se dále nedá žít. Nejde prý přímo o války jako takové, ale o jejich důsledky.

Po Arabském jaru v roce 2011 došlo k rozvrácení celé severní Afriky, ale v důsledku tento proces rozvrátil celou Afriku. Země na severu Afriky jako Egypt, Libye, Alžírsko nebo Maroko byly dříve stabilními zeměmi, které nedovolovaly pašerákům z jižních zemí v Africe provádět transport a pašování Afričanů přes Středozemní moře do Evropy. Díky tomu byli Afričani drženi na africkém kontinentu a jejich pohyb byl eliminován. Po zavraždění Muamara Kaddáfího a po vypuknutí občanské války v Libyi se však cesta do Evropy pro africké pašeráky naplno otevřela.

Carola proto svým rodičům podle jejího otce vypráví úděsné historky o tom, odkud a z jakých podmínek Afričané utíkají do Evropy, ale dcera jim prý popravdě říká, že když se těch Afričanů ptá, kdy začaly v jejich zemích ty problémy, útlaky, genocida, násilí, ekonomický rozvrat a tak dále, tak se dozvídá, že tyto problémy v jejich zemí jsou již od konce koloniálního systému, když africké země získaly nezávislost. Není to tedy krize, která by vznikla v roce 2011 spolu s Arabským jarem, je to zkrátka důsledek rozvratu Libye, která už nechrání své hranice a pašeráci tak mohou přes Libyi pašovat celou rovníkovou Afriku do Evropy.

Podle Caroly prý Evropská unie na jaře zastavila záchrany migrantů kvůli volbám do Evropského parlamentu

Carola Rackete rodičům dále odhalila další poznatek. Podle Caroly zastavila Evropská unie letos na jaře naprosto všechny operace na záchranu migrantů ve Středozemním moři. Stalo se to prý kvůli politikům v Bruselu, kteří před Evropskými volbami do EU parlamentu se báli svých voličů, a proto se rozhodli dočasně záchrany migrantů zastavit. Veškeré zachraňování tak od jara tohoto roku spadlo na bedra NGO sektoru, tedy nevládních organizací. Carola dále rodičům sdělila, že libyjská vláda v Tripolisu má dohodu s Evropskou unií, že bude na moři chytat a lovit lodě migrantů a vracet je do Libye a umisťovat do záchytných táborů.

Ty se prý podobají koncentračním táborům, ve kterých probíhá mučení a zadržení migranti jsou v nich nuceni k tomu, aby se zapojili do občanské války v Libyi. Tyto informace Caroly Rackete potvrzují slova Alexe Jonese z Inforwars, který v jednom ze svých pořadů na jaře tohoto roku informoval o tajné dohodě mez Bruselem a Tripolisem o “lovení migrantů” na moři a jejich zapojování do občanské války v Libyi proti “americko-ruským” válečným psům generála Haftara. Jeho armáda prý pracuje pro Donalda Trumpa a Vladimira Putina, cílem Haftarovy armády je dobytí Tripolisu a svržení pro-globalistické a pro-bruselské vlády v Tripolisu.

Carola je zhrozena, jak libyjská pobřežní stráž loví migranty a potom je v koncentračních kempech v Libyi nutí bojovat na straně Tripolisu proti armádě generála Khalify Haftara

Server BBC si všiml už v dubnu tohoto roku, že Donald Trump, na rozdíl od svých poradců a jestřábů, podporuje generála Haftara v Libyi a osobně s ním telefonoval. A hned poté 1. června 2019 se gen. Haftar osobně sešel s Vladimirem Putinem v Moskvě. To samo o sobě potvrzuje, že gen. Khalifa Haftar je generálem, který v Libyi provádí proces eliminace práce globalistů a jejich Arabského jara z roku 2011. Z pohledu USA jde o proces odstavování globalistického a neoliberálního Deep State v USA, jehož hlavními představiteli byli a jsou Barack Obama a Hillary Clinton. Obsazení Tripolisu by znamenalo porážku Deep State z pohledu USA, porážku Bruselu z pohledu globalistů v Evropě a porážku Domu Sion z pohledu sionistů a jejich plánu na realizaci NWO. A je paradoxní, že je to právě Carola Rackete, která tyto informace skrze své rodiče vynáší na veřejnost.

A teď ten hlavní paradox, který bude složitější na pochopení. V této chvíli jsou v Evropě pro globalisty migranti nežádoucí z toho důvodu, že globalčiky je teď potřebují v Libyi, aby bojovali proti generálu Haftarovi a tím pádem proti Donaldu Trumpovi a Vladimiru Putinovi. V tomto konceptuálním plánu je snadné se ztratit, protože odpor EU proti migrantům, který začal naplno až letos na jaře, je mylně interpretován jako nějaké vystřízlivění evropských politiků z migrace. To je samozřejmě lež.

Jediným důvodem, proč Evropa přistupuje na zpomalení migrace je skutečnost a zděšení v Bruselu, že když se uzavře pašerákům Libye po vítězství gen. Khalify Haftara, bude konec se sionistickým plánem na islamizaci Evropy. Bez Libye plán skončí. Právě proto vznikla tajná dohoda mezi Bruselem a Tripolisem, že EU bude pumpovat peníze a zbraně do Tripolisu, ale bojovníky si musí Tripolis zajistit sám z řad afrických migrantů, které libyjská pobřežní stráž musí chytat v pobřežních vodách Libye. Carola Rackete tak de facto pouze potvrdila tyto informace z jiných zdrojů.

Carola Rackete je ve stejné roli globalčiků jako Greta Thunberg nebo Ján Kuciak, mediální porno pro veřejnost s cílem vyrobit mučedníka proti vládě

Samotná Carola Rackete tak podle všeho vykonává jen roli užitečné loutky, která má svými svědectvími vyjevit informace o procesech v Libyi a ve Středozemním moři. Mezitím se v Libyi vede válka o Evropu a evropští politici tají, že financují Tripolis ve vedení bojových operací proti generálu Haftarovi, který je podporován Donaldem Trumpem a Vladimirem Putinem. Je to první společná vojenská operace amerického a ruského prezidenta na 6. prioritě proti Domu Sion. Všechno ovšem probíhá v tajnosti, protože ani jedna ze stran nemůže druhou stranu z ničeho obvinit, protože globalisté a Deep State by museli odhalit, proč chtějí zachovat současný stav v Libyi, zatímco Chabad Lubavitch by musel odkrýt, že kontroluje dva prezidenty dvou světových velmocí za společným úsilím proti Domu Sion v Severní Africe. Carola Rackete tak bez znalostí těchto informací uvedla, že prý Evropa by měla přijmout půl milionu uprchlíků z Afriky.

Taková informace způsobí v informačním poli obrovský odpor a jako účelovou reakcí bude posílení protimigračních stran v Evropě, což bude vyhovovat globalistům v Severní Africe, protože migranti budou využiti jako “zbytná materie” pro válečné úsilí proti generálu Haftarovi a potažmo proti Trumpovi a Putinovi. Celá Libye dnes funguje jako protržený ventil kterým proniká do Evropy migrace. Jakmile dojde k ucpání tohoto ventilu prostřednictvím prachsprostého řízení na 6. prioritě v Libyi díky generálu Haftarovi, dojde tím k mohutnému úderu do plánů světových sionistů. Sionisté budou muset hledat jiné cesty, najít jinou migrační trasu do Evropy.
A pozor, ta trasa už je narýsována. Jmenuje se Ukrajina.

Soudní procesy v Itálii mají být podle globalistů konvertovány do procesů proti italské vládě. Carola má být vykreslena jako Ján Kuciak nebo Greta Thunberg, tedy s podporou mainstreamových médií jako model a idol pro masmédia v roli oběti vládního režimu. Italská vláda by udělala mnohem lépe, kdyby Carolu Rackete ihned deportovala. Rozhodnutí vlády postavit Carolu před italské a velmi liberální soudy je nebezpečný proces. Může dojít k tomu, že soudy se obrátí proti vládě a z procesu s námořní kapitánkou bude proces proti italské vládě a její protimigrační politice.

-VK-
Šéfredaktor AE News

Zdroj: https://aeronet.cz/news/carola-rackete-dcera-nemeckeho-zbrojniho-dealera-chce-do-evropy-dovezt-a-rozmistit-pul-milionu-migrantu-afrika-je-pry-natolik-rozvracena-valkami-ze-uz-tam-nejsou-podminky-pro-zivot/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Vyvadil: Erdogan rozbíjí NATO. Díky…   
Pridal tk Úterý 16 červenec 2019 - 02:59:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Největším bezpečnostním nebezpečím alespoň naší části světa je agresivní vojenský pakt NATO. Při každém dalším vystoupení generálního tajemníka NATO, který ohlašuje další útoky na Rusko člověk jen bezmocně lapá po dechu. Ví že představitelé členských zemí znovu půjdou na co nejútočnější variantu podle zásady Tusko je největší nepřítel a to bychom se podívali, abychom ke konfliktu nevyhecovalo.

Marno je, pokud je někdo skeptický či zdrženlivý. I Trump, který veřejně zastával naprosto přesný názor, že je to relikt studené války už v podstatě jen brumlá po straně. A to je prezidentem nejsilnější vojenské velmoci světa, bez které by se NATO neobešlo.

Vloudila se ovšem chybička týkající se druhé nejsilnější vojenské velmoci NATO Turecka. Bude jistě dlouho trvat, než budou odhaleny nitky, které vedly k vojenskému puči proti prezidentu Erdoganovi před dvěma roky, kterého v posledních minutách před smrtí zachránil Vladimír Putin. Dlouho potom létal ve svém letadle a marně hledal azyl. Spojenci z NATO mu telefón nebrali.

A tam někde nastal onen zásadní zlom. Západním vůdcům fakt nelze věřit a je to nakonec hlava ruské říše, která musí zasáhnout.

Nejde jenom o to, že následně po krátkém intermezzu se sestřeleným ruským letadlem se vztahy Rusko – Turecko na dvoustranném i mnohostranném základě s dalšími ruskými spojenci rozvinuly do intenzivní šíře.

Jde i o to, že Erdogan dnes už ví, že největší nebezpečí útoku nehrozí z Ruska či jeho spojenců, ale logicky ze Západu, a proto je dobré bez ohledu na sankce mít i kvalitní obranu proti raketám, které by náhodou mohly zabloudit.

A tak dodávka protiraketových systémů S 400 velmi akceleruje a první komplet by měl již dorazit do Turecka během týdne. A Erdogan dokonce provokuje, protože dodávku těchto těchto systémů označil za „n e j v ý z n a m n ě j š í dohodu v současných dějinách Turecka“. Je to snad jasné.

A je to zřejmě nejdůležitější dohoda pro Ankaru, ale i pro rozložení NATO. A bohudíky. Žijeme v době, kdy i tupá stvoření jako je poslankyně za TOP 09 Langšádlová by jadernou válku proti Rusku pokládala za boj za svobodu. A mimochodem, šílená Černochová z ODS to jistě myšlenkově to vidí stejně.

Je to nejkrásnější okamžik od humanitárního bombardování Jugoslávie, války v Iráku, útoku na Libyii, Sýrii atd.
Prezidenta Erdogana jistě nechceme do EU, ale on už taky po tom moc netouží. Ale tím, že se vzbouřil proti Bruselským jestřábům, slouží míru, jako málokdo.
Díky pane Erdogane.

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěkteré školy zakázaly tleskání a sdružení lesbiček a gayů tvrdí, že gulagy byly dobré   
Pridal tk Úterý 16 červenec 2019 - 02:56:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
SJW skutečně umí být inventivní. Tohle by mě opět nenapadlo: zakázat tleskání! Co příjde příště? Bude dovoleno dýchat? Hluk tleskání totiž může některé lidi rozrušit. K projevům uznání je dovoleno použít v tichosti znakovou řeč.

Autor karikatur Mohameda napsal článek, že dnes světem vládne generace oběti. Lidé vymýšlí miliony věcí, co je uráží, nebo jak jim někdo ubližuje. Zejména univerzity. Žijí v bublině nedotknutelnosti naprosto neschopni po opuštění školy žít v reálném světě, kde žádné safe space (anglický termín pro řekněme "prostory bezpečí", kde s vámi nikdo nesmí nesouhlasit).

Lidé se schází v těchto safe space a diskutují, jak je jim ubližováno. Jedna žena byla vyloučena za nesouhlasné pozdvihnutí obočí. Musíte respektovat ostatní. A s respektem pomlouvat celý zbytek planety.

Jistý profesor na prohlášení studenta, že bílí lidé mají privilegia, reagoval způsobem, který studentovi vmletl do tváře jeho pokrytectví dotazem, jestli je tedy ochotný jako běloch se vzdát svého místa ve škole nějakému členovi minority. Student řekl, že není dokonalý, a letmo zavzpomínal, jak ale kdysi radil nějaké minoritě, jak si najít práci. Když to shrnu, profesor mu k tomu následně řekl, že to je klasická situace bojovníků za lidská práva - chtějí ostatním přikazovat, aby dělali něco, co sami dělat nechtějí. Pokud nemají být pokrytci, pak by měli jít příkladem, a udělat na nás tak dojem, který nás možná přesvědčí, abychom udělali to samé.

Ale zpět k tleskání (nevím tedy, jestli jste zaregistrovali, že v některých školách zakázali tleskat - prý to dělá hluk). Baví mě, jak je to zatím spíš vtipné. Jenže je to i děsivé, protože jsme zažili komunismus, a víme, jak se věci umí čím dál více zvrhávat.

Obzvlášť když jedna LGBT komunita gayů, lesbiček a transexuálů přišla s tvrzením, že gulagy byly pro lidi prospěšné, protože se tam údajně starali o jejich zdraví a celkově lidem prospívaly.

Na situaci téhle LGBT svinstev je zarážející s jakou arogancí se vyjadřují za ostatní gaye a lesbičky. Jejich jménem tvrdit, že gulagy byly skvělé.

Asi nemám tak dobrou fantazii, abych takový scénář vymyslel. V tomto článku tedy není žádná ironie ani nadsázka. LGBT skutečně tvrdili, že gulagy měly v centru zájmu starat se o zdraví "vězňů". A ano - na některých školách skutečně zakázali tleskání. Na některých zakázali i objímání.

Někdo jistě namítne, že tohle všechno je cherry-picking (tedy argumentační klam, kdy si vybírám ty největší úchylárny, které jsou ve skutečnosti izolovanými incidenty). Některé tyhle případy jsou skutečně izolované v některých geografických lokalitách, ale je to jako mor, který je spojujícím článkem toho všeho - co je také nazýváno kulturním marxismem, resp. jako produkt kritické teorie vzniklé kdysi na marxistické škole v německém Frankfurtu nad Mohanem, která se po válce přesunula do USA.

Nejsem si jistý, jestli by hygienické stanice neměli pomalu už vyhlásit propuknutí jakési epidemie.

Ve Švédsku vznikl nově návrh zákona, který zakáže mužům močit ve stoje.

Kontroverze nyní propukla také v CERNu, který má na starost hadronový urychlovač částic LHC. Jeden z fyziků ve své řeci tvrdil, že jsou muži ve vědě znevýhodňováni, a že jsou uměle protlačovány ženy s menší kvalitou. Byl dočasně vyloučen ředitelkou CERNu a zvažuje se jeho propuštění.

Na chystané konferenci High Energy Physics and Gender je v seznamu řečníků na téma fyzika uvedeno přibližně 12 jmen. Všechno jsou to ženy. Pouze ženy.

Téma konference má být o genderové (pohlavní) vyváženosti ve vědě.

To je tak typické pro tato sluníčka, ať už je téma pohlaví nebo rasismus - nic nemůže být vzdálenější od tolerance a skutečné vyváženosti. A nic není asi naplněno více žlučí a opovrhování jinými.

Je to taky i pěkně šílený. Ono to vlastně vůbec v ničem nedává většinou smysl. Ani v rámci té samotné ideologie. Na nějaké demonstraci se spolu fyzicky porvaly feministky s aktivisty za práva transexuálů. Ženské feministky nemohli zkousknout, že se transexuálové vydávají za ženy.

Nebo jak na letošním Prague Pride nějaké tolerantní sluníčka se rozhodla bojkotovat účastníky průvodu, protože ten vůz tam zařídila jistá nadnárodní ropná korporace. Prostě ta jejich "tolerance" nefunguje ani uvnitř navzájem.

Závanem čerstvého vzduchu a také ROZUMU je kanadský profesor psychologie Jordan Petersom, který způsobil povyk, když odmítal zákon říkat přikázaná slova. Kanada totiž schválila zákon, který lidem přikazuje používat zájmena, které si sexuální minority přejí. Byl za to označen za neonacistu a jisté levicové studentce dokonce škola zakázala promítnat záznam rozhovoru s Petersonem z televize. Nutno dodat, že jí to dost otevřelo oči i nad jejím levičáctvím a stala se hvězdou konzervatistů v boji za právo svobody slova.

Mohl bych pokračovat vypisovat všechny tyhle magořiny donekonečna, ale point je, myslím, jasný. Musíme ČR ochránit před touto novou ideologií. Že LGBT vychvalují gulagy by nám mělo být dostatečným varováním, že tohle zároveň i není žádná sranda, ale něco podporované shora (politici) i zdola (NGO a vypláchlí studenti/aktivisti). Bohužel české školství už bylo infikováno v roce 2000 závazkem Bílé knihy Ministerstva školství, a je vidět, jak se české školství více a více stává líhní této nové ideologie.

Jistý holandský ekolog volal po převýchovných táborech pro lidi, kteří nějak hřeší z pohledu ekologie. Například nevěřící na člověkem způsobené změny klimatu. Jsou tu také lidé (VHEMPT), kteří volají po dobrovolném vymření lidstva.

Tahle sluníčka mohou vést k milionům mrtvých ve vyhlazovacích táborech. Tento kulturní marxismus se zdá být ještě šílenějším než komunismus. Komunismus sám o sobě ani tak šílená idea není - jen to padalo na lidech. Vyvažovat kolik bude v místnosti lidí jaké rasy a pohlaví se přece zvrhnout nemůže?

Samozřejmě může a už se zvrhává. V ČR to naštěstí moc k vidění není. V některých zemích na Západě už se to ale bez krvavého boje zřejmě neobejde. Západ je tím prošpikovaný skrz na skrz, a byl už v roce 1989, kdy jsme tu cinkali klíči, a chtěli si Západ vytetovat i na čelo plni naivního očekávání něčeho konečně normálního.

Zdroje:

https://www.news.com.au/lifestyle/parenting/school-life/school-bans-clapping-and-allows-students-silent-cheers-or-air-punching-but-only-when-teachers-agree/news-story/cf87e7e5758906367e31b41537b18ad6

https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2016/07/22/if-youre-happy-and-you-know-it-silence-australian-school-bans-clapping/?utm_term=.9be5dee18523

https://www.news.com.au/lifestyle/real-life/news-life/backlash-after-university-bans-clapping-from-student-events/news-story/1dd4b7c7e1e8ccaa5db865d828c91fe2

https://www.telegraph.co.uk/men/thinking-man/10555436/Im-taking-a-stand-against-peeing-sitting-down.html

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/germany/1469694/German-men-told-they-can-no-longer-stand-and-deliver.html

Autor: Jiří Míka

Zdroj: https://mika.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=681694

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVon der Leyenová má problém: Možná nástupkyně Junckera v Německu čelí korupčnímu skandálu   
Pridal tk Úterý 16 červenec 2019 - 02:49:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová, kterou Evropská rada nominovala na post předsedkyně Komise EU, se bude muset před Spolkovým sněmem zpovídat za machinace na svém resortu. Opozice ji obviňuje z toho, že poradenské společnosti, které přivedla na ministerstvo, podezřele získávaly milionové kontrakty. Na případ upozornil Politico.

Ruka ruku myje. Tak by se dal označit skandál na ministerstvu obrany, které von der Leyenová vedla od roku 2013. Jak upozorňuje server Politico, doma si ji hodlá předvolat vyšetřovací výbor parlamentu, který se zajímá o podezřelé udělování lukrativních kontraktů poradenským společnostem.

Podle opozice se některé poradenské společnosti s jejím příchodem mohly těšit z blízkých osobních vazeb na klíčové osoby na ministerstvu, které tam dosadila von der Leyenová.

Příchod konzultantů

Když se von der Leyenová podle serveru Politico chopila vedení ministerstva obrany, byla německá armáda v žalostném stavu. Za svůj cíl si vytyčila kompletní restrukturalizaci resortu.

Jak sama tvrdí, pro takový úkol potřebovala někoho, kdo nebyl s chodem ministerstva přímo spojen. Najala si proto konsorcium konzultantů, včetně poradenské společnosti KPMG, aby analyzovali klíčové akvizice. Podle serveru Politico došli k závěru, že ministerstvo je zcela v disfunkčním stavu s přetíženými úředníky, kteří v akvizicích upřednostňovali německý zbrojní průmysl.

„Od samého začátku chtěla paní von der Leyenová, a byl to její politický cíl, aby vliv získali externí konzultanti,“ uvedl německý poslanec za stranu Die Linke Matthias Höhn.

Na podzim roku 2018 do médií unikly zprávy Spolkového auditního úřadu, který popisoval desítky případů porušování předpisů během najímání externích konzultantů. Případ okamžitě dostal jméno Berateraffäre (konzultační skandál).

Podle auditní zprávy ministerstvo v roce 2015 utratilo zhruba 100 milionů eur na služby vnějších konzultantů, ale oficiálně deklarovalo pouze 2,2 milionu eur. O rok později to již bylo 150 milionů eur, zatímco na papíře pouze 2,9 milionu eur.

Auditní úřad, který analyzoval 56 z 375 uzavřených kontraktů v letech 2015 a 2016, zjistil, že v naprosté většině případů ministerstvo neposkytlo dostatečné odůvodnění pro využití vnějších služeb. Ve více než třetině případů procedura udělování kontraktů neodpovídala předepsaným pravidlům.

V listopadu von der Leyenová Spolkovému sněmu přiznala, že došlo k chybám v tom, jak byly poradenské služby konzultantů objednávány, a slíbila, že se již nebudou opakovat. Nicméně, vysoce postavení úředníci ministerstva odmítli před parlamentem vypovídat, což v prosinci vedlo poslance k vytvoření zvláštního vyšetřovacího výboru, který umožní předvolání svědků, píše Politico.

Kdo za to může?

Ačkoli zatím neexistují důkazy o tom, že von der Leyenová, blízká spojenkyně Merkelové, byla do kauzy osobně zapletena, vyšetřovací výbor ji hodlá předvolat i v případě, že se ujme funkce předsedkyně Evropské komise.

Hlavní roli v aféře nejspíše sehrála Katrina Suderová, vystudovaná neuroložka a úspěšná konzultantka z poradenské společnosti McKinsey. Tu von der Leyenová v létě 2014 jmenovala na pozici státní tajemnice odpovědnou za vyzbrojování. Suderová byla odpovědná přímo ministryni a dohlížela na miliardové akvizice.

Jak ale upozorňuje vyšetřovací výbor Spolkového sněmu, právě příchod Suderové odstartoval proces, při kterém vnější konzultanti značně posílili svůj vliv na ministerstvu.

Obzvláště se to týkalo mezinárodní poradenské společnosti Accenture, jejíž výkonný ředitel Timo Noetzel byl blízkým přítelem Suderové z doby, kdy oba pracovali v McKinsey.

Ten měl blízko i ke generálu Erhardu Bühlerovi, který v té době na ministerstvu obrany řídil oddělení plánování. Bühler, který dnes zastává funkci velitele Aliančních spojeneckých sil v Brunssumu, je rovněž kmotrem Noetzelových dětí.

Podle časopisu Spiegel v průběhu čtyř let působení von der Leyenové na ministerstvu zisky poradenské společnosti Accenture plynoucí ze zakázek resortu obrany stouply ze 495 tisíc eur v roce 2014 na 20 milionů eur v roce 2018.

Podivné vnitřní vyšetřování

Poté, co se auditní zpráva dostala na veřejnost, ministerstvo obrany spustilo vnitřní vyšetřování. Jeho průběh ale neuspokojil ani koaliční sociální demokracii. Podle Dennise Rohdeho z SPD se vyšetřování vyhýbalo klíčovým otázkám.

„Pokud chcete zná můj názor, tak to vše byla nepovedená snaha odpoutat pozornost od vzniklých pochybení a zamést stopy, které by vedly k lidem kolem vedení,“ cituje Politico Rhodeho.

Parlamentní výbor se proto bude snažit zjistit, nakolik byla samotná ministryně obeznámena o pochybením svých bezprostředních podřízených. Poslanci hodlají předvolat klíčové svědky do konce tohoto roku, a to včetně von der Leyenové a státní tajemnice Suderové, která loni rezignovala.

Von der Leyenová nemá křeslo jisté

Mezitím von der Leyenovou čeká v úterý 16. července hlasování v Evropském parlamentu, který má její nominaci potvrdit. Německá ministryně potřebuje získat nadpoloviční většinu ze 751 poslaneckých hlasů.

Mnohým se však nelíbí způsob, jakým ji Evropská rada vybrala. Současný šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker ho označil za netransparentní, neboť znamená odstup od voleb tzv. spitzenkandidátů, tedy vedoucích kandidátů politické strany ve volbách do Evropského parlamentu. Hlasy má jisté u vítěze eurovoleb lidovecké EPP. Musí ale hledat podporu u dalších stran, zejména socialistů a liberálů.

V pondělí 15. července zaslala dopis socialistické frakci S&D s žádostí o podporu. V něm slíbila, že v případě zvolení do funkce chtěla usilovat o snížení emisí skleníkových plynů, umožnit zavedení minimální mzdy ve všech zemích EU či mechanismu na ochranu právního státu.

Jak ale ukazuje průzkum Deutschlandtrend, vytvořený pro německou veřejnoprávní televizi ARD, i krajané Von der Leyenové nejsou její nominací nadšení. Její jmenování do čela Evropské komise vítá pouze třetina obyvatel. Naopak 56 % se domnívá, že dotyčná není dobrou volbou.

Zdroj: https://sptnkne.ws/7dAu
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExport z Německa do Ruska i přes sankce roste   
Pridal tk Úterý 16 červenec 2019 - 02:43:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Objem exportu z Německa do Ruska vzrostl, a to i navzdory trvajícím sankcím Evropské unie. Informovala o tom televizní společnost Mitteldeutscher Rundfunk (MDR, Středoněmecký rozhlas, pozn. red.) s odvoláním na reakci vlády SRN na vyžádání strany Die Linke v Německém spolkovém sněmu.

Uvádí se, že v roce 2018 německé společnosti prodaly Rusku zboží v hodnotě téměř 26 miliard eur, což je o 130 milionů eur více než v roce 2017. Poznamenává se také, že objemy vývozu vzrostly „z velké části díky vývoji tržních podmínek v Ruské federaci“.

Podle údajů, poskytnutých německou vládou, se objem vývozu z východních spolkových zemí Německa do Ruska i přes všeobecný pozitivní trend poněkud zmenšil. V roce 2018 činilo množství zboží prodaného ze Saska, Saska-Anhaltska, Durynska, Braniborska a Meklenburska-Předního Pomořanska celkem 1,6 miliardy eur, což je o 54 milionů méně než v roce 2017.

„Sankce jsou politicky chybné a Východu způsobují ekonomické škody v hodnotě několik miliard dolarů,“ řekl k věci Dietmar Bartsch, předseda frakce strany Die Linke v Bundestagu.

Podle údajů německé vlády, vývoz ze SRN do Ruska v roce 2012 činil 38,1 miliardy eur. V roce 2013, ještě před zavedením sankcí, objem vývozu klesl na 36 miliard euro. Po zavedení sankčních opatření se vývoz prudce snížil na 21,6 miliardy eur, ale od roku 2017 zase rostl.

Danko o spolupráci s Ruskem

Jíž dříve předseda Národní rady SR a Slovenské národní strany SNS Andrej Danko vyjádřil politování nad tím, že SR dosud plně nevyužila potenciálu spolupráce s Ruskem. Jak poznamenal Danko, na Slovensku v posledních letech začínají chápat, že západní sankce proti Moskvě nedávají smysl. Zopakoval, že je spokojen s obnovením ruských práv v PACE a vyjádřil důvěru, že v budoucnu budou také zrušeny evropské sankce uvalené na Rusko.

„A protože tyto sankce byly zrušeny, stejně jako v případě Rady Evropy, budou zrušeny i sankce proti Ruské federaci,“ řekl novinářům předseda Národní rady SR. „Jsem hrdý na to, že Slovenská republika, zejména její poslanci, hlasovala pro to, aby Ruská federace plně fungovala v rámci Parlamentního shromáždění Rady Evropy,“ dodal.

Vztahy Ruska s jinými státy

Vztahy Ruska se západními státy se zhoršily kvůli situaci na Ukrajině a kvůli Krymu, který se znovu připojil k Rusku poté, co bylo na daném poloostrově realizováno referendum.

Západ tenkrát obvinil Rusko ze zásahu a zavedl proti němu sankce. Moskva podnikla odvetná opatření, zahájila nahrazení importu a nejednou prohlásila, že je kontraproduktivní hovořit s ní jazykem sankcí.

Rusko také opakovaně uvedl, že není stranou konfliktu na Ukrajině a subjektem minských dohod o urovnání. V poslední době znějí v zemích EU stále hlasitěji názory ohledně nutnosti zrušení protiruských sankcí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/7dqB

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy povolí návštěvu íránského ministra zahraničí do sídla OSN, ale omezí jeho aktivity   
Pridal tk Úterý 16 červenec 2019 - 02:33:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká strana povolila návštěvu íránského ministra zahraničí Mohammada Javada Zarifa do sídla OSN v New Yorku, ale aktivity Zarifa a jeho delegace v New Yorku budou omezeny. Výše uvedená slova řekl 14. července americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Téhož dne se v interview pro deník The Washington Post Mike Pompeo vyslovil v tom smyslu, že poskytnout Zarifovi víza je americkou povinností vůči OSN. Zdůraznil, že Zarif a jeho delegace v New Yorku mohou cestovat pouze mezi sídlem OSN, íránskou stálou delegací v OSN a sídlem íránského stálého zástupce v OSN.

Íránský prezident Hassan Rouhani téhož dne v televizním hovoru řekl, že pokud Spojené státy zruší sankce proti Íránu a vrátí se k íránské jaderné dohodě, Írán je ochoten jednat s americkou stranou. V této souvislosti Pompeo konstatoval, že americký prezident Donald Trump vynese konečné rozhodnutí. Íránská jaderná dohoda, kterou vyjednala Obamova vláda, je „katastrofou".

Podle zprávy Zarif společně s delegací přiletěl do New Yorku 14. července. V tomto týdnu se zúčastní zasedání výboru OSN pro ekonomické a společenské záležitosti udržitelného rozvoje.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko zahájilo dodávku systému protiraketové obrany S-400 do Turecka   
Pridal tk Úterý 16 červenec 2019 - 02:32:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že Rusko zahájilo dodávku systému protiraketové obrany S-400 do Turecka.

Raketový systém S-400 dokáže podle zprávy zničit na základě silných elektronických protiopatření celou řadu nových a pokročilých bojových zbraní. Ruská strana zahájila 12. července postupnou dodávku podpůrného vybavení tohoto raketového systému do Turecka.

Turecko podepsalo v roce 2017 dohodu s Ruskem o nákupu čtyř raketových systémů S-400. Spojené státy a další země NATO opakovaně varovaly Turecko před nákupem tohoto systému, protože to považují za neslučitelné se systémy zbraní NATO.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU založila konzulát v Kuvajtu   
Pridal tk Úterý 16 červenec 2019 - 02:29:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
S cílem dále posilovat bilaterální vztahy mezi EU a Kuvajtem byl dne 14. července v Kuvajtu zřízen konzulát.

Vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová řekla, že založení konzulátu odráží přání EU ohledně posílení vztahu s Kuvajtem. EU bude i nadále posilovat politický dialog a hospodářskou spolupráci s Kuvajtem a partnerství obou stran otevře novou kapitolu.

Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Kuvajtu Sheikh Sabah Khaled Al-Hamad Al-Sabah uvedl, že EU je klíčovým partnerem Kuvajtu v oblasti obchodu, investic, energetiky, vzdělávání a zdravotnictví a obě strany dosáhly velkého pokroku v dialogu o otázkách jako je bezpečnost a energetika. Kuvajt a EU budou spolupracovat na podpoře regionálního míru. Zřízení konzulátu EU v Kuvajtu je výsledkem úspěšné spolupráce obou stran, což poskytne širší prostor pro budoucí vzájemnou spolupráci.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Má Trump gule volat hluboký stát k zodpovědnosti?   
Pridal tk Úterý 16 červenec 2019 - 02:23:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Toto je poslední příležitost americké vlády povolat bezpečnostní agentury k zodpovědnosti a tím jim znemožnit provozovat jejich agendy bez jakýchkoli omezení.

Je známou skutečností, že zorganizování aféry Russiagate, to je podvodu, kterého se na americkém lidu a světu dopustil vojenskobezpečnostní komplex USA, demokratická strana a americké presstitutky, by se nemohl nikdy uskutečnit, kdyby se vysocí činitelé CIA, FBI a Obamova ministerstva spravedlnosti (sic), nedopustili zločinů. Víme, o jaké zločiny šlo a víme též, kdo je spáchal. A víme též, že zrádcovští činitelé, kteří je spáchali, využili tisk a TV média jako své ministerstvo propagandy.

To vědí všichni, kteří se o tuto věc kdy zajímali.
V dubnu t.r. vyhlásil předseda bezpečnostního výboru americké sněmovny reprezentantů Devin Nunes, že doporučení žalob na početné osoby, které zneužily bezpečnostní služby pro své politické cíle, budou sněmovně brzy předloženy. Zřejmě se však tato věc poněkud pozdržela, zatímco zpráva ke stejnému námětu činitelů ministerstva spravedlnosti (sic), Michaela Horrowitze a Johna Purhama už dokončena i uvolněna byla – a hádejte kým – ano, je to CIA a FBI, které jsou současně i faktickými autory této zprávy.

Zločiny spáchané CIA, FBI a Obamovým ministerstvem spravedlnosti (sic) nejsou nic menšího, než pučem spáchaným proti prezidentovi Spojených států, a jde tedy o zločiny pobuřování a zrady. Avšak ti, kteří je spáchali, se za ně možná nikdy nebudou muset zodpovídat.

Republikání jsou totiž vším, jen ne politickými rváči. Na rvačky nemají zkrátka žaludky – a média navíc stojí proti nim. A tak se Trumpovi doporučuje, aby starou záležitost nechal plavat. Aby se neohlížel dozadu, ale hleděl vpřed a zapomněl na lidi, kteří ho chtěli politicky popravit. A namísto toho aby hledal podporu pro své znovuzvolení prezidentem.

Jsou to rady slabých a stupidních lidí, jejichž nejhlavnějším zájmem je washingtonský establishment ochránit – a to i za tu cenu, že se ignorovat bude čin zrady.

Toto je poslední příležitost americké vlády povolat bezpečnostní agentury k zodpovědnosti. Jestliže jim totiž věc projde, pochopí, že překážky pro provozování jejich skrytých agend definitivně padly. A kancelář prezidenta USA i pro budoucnost ztratila poslední příležitost učinit jak je, tak celý hluboký stát, za své činy zodpovědnými.

Odváží se Trump pokusu znovu uchopit moc v USA?

Zdroj: google - P.C.Roberts - Does Trump have the balls to hold....

Překlad: Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKarel Gott – síla pokory   
Pridal tk Úterý 16 červenec 2019 - 02:19:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„At’ žije pan prezident“ to odvážně provolal v závěru interview pro českou televizi Karel Gott v době, ve které média útočí téměř dennodenně na hlavu našeho státu. A já mu za to děkuji.

V době, kdy kdejaké nedochůdče, které v životě nedosáhlo ničeho než hloupě kritizovat kdeco a kdekoho a samo se schovávat za anonymitu nicotnosti, hvězda největší velikosti dojatě čte blahopřání od prezidenta Miloše Zemana. Možná, že bych mohl toto blahopřání citovat, protože zde v této diskuzní aréně čteme jenom nejapné útoky jak na Karla Gotta, spojené s antichartou, tak na Miloše Zemana, který se zdráhá odvolat někoho, kdo skutečně vytáhl proti klientelismu (co je jiného než klientelismus, z pozice ředitele si sám sobě přihrávat lukrativní zakázky).

„Vážený a milý Mistře, přijměte prosím srdečné blahopřání k úžasnému jubileu. Bezesporu jste čelným představitelem zlaté éry československého a českého umění. Období několika desetiletí, kdy mohutně vytryskly skutečné tvůrčí síly ohromující svou uměleckou hloubkou, prožitkem a zároveň poctivým řemeslem, kdy vytryskly tvůrčí síly, které uměly rozesmát, rozplakat, potěšit, pohladit nebo donutit k přemýšlení. Koncert vážné i populární hudby, divadelní představení, kniha, film, malířství, to byla rozkvetlá louka plná vůní a barev. Bylo to umění prodchnuté lidstvím.“

Vynechám kritickou část směřovaná k současnosti umělecké scény, protože to není záměrem mého článku. To až někdy jindy. Blahopřání končí „Vážený a milý Mistře, jste skutečný umělec, který se rozdává druhým. Vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Vydat se třeba i z posledních sil. Odměnou je potlesk. Tleskám Vám Mistře. Váš Miloš Zeman.“

Omlouvám se, že jsem tentokrát citoval tak velkou pasáž. Ale o tom to celé je. Dvě skutečně velké osobnosti, které miluje většina národa a hemžení nicotných bytostí, včetně politiků, jako třeba europoslance z ODS, kohorty pisálků, kteří si při každé příležitosti musí kopnout do někoho, jehož velikosti nedokáží ani dohlédnout.

Karel Gott vyzařoval příslibem hvězdné slávy už i jako zcela neznámý. Byl jsem toho svědkem. Už nevím zda to byl v roce 1960 či 1961 jsem jako student oboru umělecký kovář na tzv šperkárně v Turnově navštívil s mým spolužákem a výborným zpěvákem s hlubokým sametovým hlasem Jardou Hodíkem (který se ovšem později dal na dráho fotografa) koncert orchestru Karla Krautgartnera. Fenomenální saxofonista, klarinetista a kapelník v jednu chvíli představil mladého talentovaného, zcela neznámého zpěváka, Karla Gotta, který zazpíval skvěle My Funny Valentine. Byl jsem naprosto uchvácen jeho projevem a všem kolem jsem říkal: „To bude jednou veliká hvězda.“ Všichni se mi smáli. Tehdy letěly barytony (hlubší hlasy), Jiří Vašíček, nebo tehdejší idol žen, pohledný „dobře udělanej chlapák“ Rudolf Cortéz. Všichni mi říkali, jak by takové ušaté tintítko (jak tehdy Karel vypadal) mohlo zaujmout publikum a zvláště dívky a ženy. A vidíte, zanedlouho mi všichni říkali: „Kamaráde měl jsi pravdu“ To byl první projev mého neklamného čichu na zatím neobjevené hvězdy.

Potom jsem se často potkával nebo míjel s Karlem Gottem v různých studiích. A všichni pracovníci studií, hudební režiséři, zvukaři říkali, že Karel vždycky chodí dokonale připravený. Vždy s pokorou přistupuje k jakékoliv písni, kterou zpívá. Nikdy se nevyvyšuje. Mimochodem velice se mi líbila v tom interview slova: “Už neříkám, že jsem skromný. Jsem pokorný“. Pokora je vlastnost velkých osobností. Celoživotní pokora Karla Gotta donesla k těm nejvyšším metám. S pokorou přijal i svou nemoc.

Všichni, kdo budete toto mé vyznání číst, mějte též pokoru uznat, že takovou pěveckou hvězdu, která má navíc přehled nejenom o hudbě, ale i o společenském dění, už náš národ asi nikdy víc nepozná.

Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH a bývalý prezidentský kandidát

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=721013

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.5619 sec,0.3784 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,867kB