Pondělí 15 červenec 2019
Už i „zoufalé“ politické strany dělají „zoufalé“ činy?   
Pridal tk Pondělí 15 červenec 2019 - 18:30:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
O tom, že některé politické strany, a nejsou to partaje nevýznamné, dělají poněkud zvláštní činy, nemusíme pochybovat. Jedno z posledních takových činů je např. postoj ODS, která ústy svého politologického profesora Fialy prohlašuje, že by se měla zrušit přímá volba prezidenta a vrátit se ke klasické volbě cestou Poslanecké sněmovny. „Přímá volba prezidenta vedla pouze k tomu, že prezident má pocit, že porušování Ústavy ČR je dovoleno, neboť získal přes polovinu hlasů voličů, a tedy má jakýsi silný mandát k čemukoli.

Na tuto myšlenku velmi trefně odpověděl premiér Babiš: „Pan předseda Fiala by měl asi vrátit diplom. Slyšet tohle od profesora politologie je šokující. To chce opravdu zrušit volby s nejvyšší účastí jen proto, že se mu momentálně nelíbí, koho si lidi vybrali? To chce opravdu sebrat občanům jejich právo na výběr prezidenta a volá po tom, aby zase probíhaly nedůstojné tahanice a handly v Parlamentu? Já to nechápu.“

Lze také velmi vážně pochybovat, že by pan Fiala s takovou myšlenkou přišel, kdyby byl místo prezidenta Zemana prezidentem jejich „kůň“ pan Drahoš. Jisté je, že by sice neměli ty důvody, kterými se ohání v souvislosti s „prezidentováním“ M. Zemana, ale ono by vůbec nebyla celá řada jiných věcí, protože právě ty věci, které opozici v čele s ODS nejvíce vadí, by za prezidentování pana Drahoše nebyly.

Ostatně by zcela jistě nebylo mnohem víc jiných věcí, také byla by zcela jiná celková situace ve státě, jak o to¨usiluje opozice a v čem jim naštěstí prezident Zeman úspěšně brání to prosadit. Apropó, pan Fiala k tomu dodává: „Je proto nutné tohoto nebezpečného protiparlamentního džina svévole vrátit zpět do lahve, je třeba vymyslet taková pravidla, aby každý musel dodržovat Ústavu a aby za její nedodržování mohl být přiměřeně sankcionován.

A je třeba zahájit diskusi o návratu k naší „dobré“ ústavní tradici, totiž volbě prezidenta republiky Parlamentem České republiky!“ Tak to bychom měli, předseda ODS pan Fiala vyložil karty a víme, jak by se otázka přímé volby prezidenta měla ři neměla co nejdříve řešit. Nejen pro ODS, ale také pro KDU-ČSL, TOP 09, STAN či Piráty, pro které je to jediná možná cesta, jak dostat „džina zpět do láhve“, pořádně ji zašpuntovat a konečně dělat podle svých představ, tj. zvolit takového prezidenta, který jim půjde na ruku, nebude podlézat Rusku a Číně, bude respektovat přání a požadavky NATO, zkrátka, bude to „jejich“ člověk a ne člověk zastávající názory nevzdělané lůzy! Takový protějšek Čaputové.

Aby toho ze strany opoziční ODS nebylo málo, přidala se také, do značné míry nevybíravým způsobem, místopředsedkyně ODS Udženija: „Vrátit diplom? Babiši, ty vrať dotace! Nejslabší premiér v demokratické historii, kterého si prezident maže na chleba, volá po vrácení diplomu člověka (rozuměj Fialy), který celoživotně prosazuje konzervativní demokratické postoje. Plazí se před prezidentem, protože žádný jiný by nedržel u moci obviněného STBáka, a on by tak neměl možnost profitu na občanech naší země. Je vidět, že mu už dochází nejen dech, ale i nervy!“ Protože to říká ženská, které to rychleji mluví, než myslí, není se co divit, že kulantně řečeno, plácá nesmysly. Nejen jí, ale celé opozici a lze říct, že částečně i ČSSD jaksi nedochází respekt před prezumpcí neviny, protože být obviněn ještě neznamená být vinen, notabene, že paní Udženija používá křivé nařčení, když premiéra Babiše nazývá „obviněným estábákem“! Že by Babišovi docházel a nervy? A není to naopak, že dech, nervy a trpělivost spíše dochází opozici, konkrétně paní Udženiji, ODS a dalším?

A je tu ještě ČSSD, která velmi se výrazně prezentuje velmi prapodivnými, často nepochopitelnými činy, které ji diskvalifikují, aniž si to vedení ČSSD uvědomuje. Je to sice její interní věc, jak se vypořádá se svou záchranou na politické scéně. Je tu ale jisté vážné nebezpečí, nad kterým nelze mávnou rukou a dělat, že nás to nemusí zajímat. Za pozornost, či spíše jako varování je zde totiž skutečnost, že ČSSD má jak partajní, tak osobní neovladatelnou touha „být u toho“, prostě nepustit příležitost, které se jí díky hnutí ANO dostalo. Že se jí její vládnutí s ANO do značné míry nedaří, řeší vnitřním bojem a postoji, které začínají být nebezpečné nejen ČSSD samotné, ale i společnosti.

Vedení ČSSD v čele s panem Hamáčkem provozuje velmi nebezpečné tzv. „truc“ tanečky, neopodstatněné „dupání nožkami“, silnými slovy, kterými (možná) nevědomky podporují některé tendence a snahy opozice. Připomeňme známý případ, když až s dětinskou umíněností a zarputilostí vedení ČSSD dělalo obstrukce se jmenováním pana Pocheho ministrem zahraničních věcí, které bylo po velkých tahanicích a mnoha často neuvážených a nestandardních krocích vyřešeno kompromisem na způsob že „vlk se nažral, koza zůstala celá“, když místo pana Pocheho byl sociální demokracií navržen a s velkým sebezapřením pana prezidenta do funkce ministra zahraničí jmenován pan Petříček. Že to nebyla šťastná volba dokazují velmi nebezpečné a kontroverzní kroky ministra Petříčka, pokud jde o mezinárodní politiku: podpora ukrajinských „veteránů“, účastníků II. světové války na straně Bandery, stejně jako podpora nacionalistické, polofašistické ukrajinské vlády, velmi pozitivní vztah k německé otázce, potažmo k otázce Benešových dekretů, nezvykle přátelské vztahy s německým Landsmančaftem. V neposlední řadě účast českého velvyslance v Německu pana Podivínského (KDU-ČSL) na posledním sudetoněmeckém srazu Landsmančaftu, kam byl osobně panem ministrem Petříčkem delegován.

Pokud si uvědomíme podobné snahy, tendence a záměry ze strany opozice, zvláště od KDU-ČSL, jejíž přední představitelé pánové Bělobrádek a Herman se také několikrát srazu či sjezdu Landsmančraftu osobně zúčastnili, navíc s oslovením „Milí krajané“ pak nelze nevidět evidentní příklon politiky ČSSD jak k opoziční politice tak také v otázce Benešových dekretů, o jejichž prolomení se snaží (a také se daří) jak KDU-ČSL. tak především TOP 09, kde se v naprosté nevědomosti občanů o prolomení Benešových dekretů postaral člověk „nejpotřebnější“, bývalý exministr zahraničních věcí pan Karel „Číro“ Schwarzenberg, spolu s glorifikovaným, dokonale profláknutým dramatikem a „antidemokratem“ Václavem Flaškou Havlem.

V kauze s ministrem Staňkem se přesto vedení ČSSD v čele s panem Hamáčkem tváří, jako by jim bylo ubližováno, když prezident naprosto logicky a zcela odůvodněně nehodlá odvolat ministra Staňka, který jako jediný z dlouhé řady ministrů od 90 let byl schopen nezamést nedostatky a problémy významných veřejných subjektů tzv. pod koberec a odhodlaně na jejich představitele podal trestní oznámení.

Na druhé straně prezident koná také nanejvýš odpovědně když říká, že navržený kandidát na nového ministra kultury „není to pravé ořechové“, řečeno slovy básníka. Nicméně, jedno zda prezident, tak premiér ať dělají v této věci cokoliv, nelíbí se to nejen opozici, ani ČSSD která to nehodlá akceptovat, troufale a možno říct i drze si vyskakuje. Místo aby se kajícně stáhla, zvážila a respektovala relevantní názory jiných, vyhrožuje odchodem z vlády, čímž si nejen nepomůže, ale naopak, ještě více si uškodí.

Co naplat, kde chybí rozum, zbývají už jen emoce a zoufalá řešení, jinými slovy, to co hodlá ČSSD udělat, není nejlepší řešení. Ale jak se říká : Jejich věc a naše zbytečná starost! V souhrnu těchto faktů a skutečností není od věci konstatovat, že ČSSD pomalu, ale jistě nebezpečně „hnědne“. A není to jen tím, že by si nadělala do kalhot, to teprve přijde. Je řada kroků ČSSD, které činí možná z nerozvážnosti, nebo z přehnaného optimismu na vybřednutí z existenčních problémů, ale také dost možná z obav ze ztráty svých postů či vidině nové slávy ČSSD.

Ani jedno ze jmenovaného za daných okolností není to, co by mělo postavení a reputaci ČSSD napravit. Z mrtvých vstání se konat nejspíše nebude. Za všechno si dlouhodobě mohou ambiciózní sociální demokraté (od vystrnadění Jiřího Paroubka) sami, tedy kromě své zoufalé členské základny!

Jiří B a ť a,
13. července 2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVšichni ví, co se děje za bordel v ČT, ale nikdo s tím nic nedělá   
Pridal tk Pondělí 15 červenec 2019 - 03:59:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Naše (jejich) Česká televize, takto veřejnoprávní médium, které si povinně všichni musí platit, ale které si dělá naprosto svévolně, co chce a co si zamane, zákon - nezákon, kodexy - nekodexy, Rady - neRady, už nějakou dobu štve, mírně a slušně řečeno, už kdekoho. Odbornou i laickou veřejnost.

Že je, především zpravodajství, nevyvážené, neobjektivní, zaujaté a stranící jednomu názorovému proudu, že je otevřeně pražskokavárenské, že preferuje programy antiZeman a antiBabiš opoziční politické garnitury, do které lze už za poslední dny zařadit i politiky koaliční ČSSD, ví už, kromě objektivní odborné veřejnosti, i ta laická veřejnost, moc se o politiku a společenské dění nezajímající. Protože je to tak do očí a uší bijící, že to nejde přejít, přehlédnout a přeslyšet.

Téměř šílený už až Václav Moravec, v roli politruka jedné jediné správné ideologie vyvádí v ČT jak ten pověstný Goebbels a, jak trefně přirovnal Petr Žantovský v článku https://www.parlamentnilisty.cz/…/Vaclav-Moravec-a-Emanuel-…, jeho jmenovec Emanuel Moravec.

Obecně známé šílenosti v ČT, jako je začerňování smluv, nehorázné odměny nejenom ředitele Dvořáka, nefunkčnost Rady ČT, která je tak kamarádsky propojená s vedením té ČT, kterou má kontrolovat, že to je až zoufale k smíchu, nekontrolovatelnost činnosti ČT ze strany Nejvyššího kontrolního úřadu, tohle vše se ví, ale nic se neděje.

Najde se několik odvážlivců, mezi ně patřící hlavně autoři zmiňovaných článků https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zaruba-Bosak-Pisarovicova-Szanto-a-dalsi-Tady-si-poslechnete-jak-se-ta-vase-matka-zivitelka-chova-588772?fbclid=IwAR29tXeducWRGXfpzgWekiPYoV5G2DUqtZaCcxDu5lF4TOjOvolLWn2cIdk, kteří o tom píší, ještě např. Petr Štěpánek, který jim v ČT také vidí pod pokličku a proto proti němu tak vystartovala, když měl být jmenován do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, Jaromír Soukup na tv Barrandov, který o tom mluví, ale to je tak vše.

V Parlamentu leží, už zaprášené, tři Zprávy o ročním hospodaření ČT, ale ani jedna není schválena a nikomu to nevadí.

V Parlamentu se děsdítky hodin žvaní nesmysloviny o Babišovi a našem prezidentovi, s cílem pošpineit je a - NIC.

A tak nám všem naše (za naše peníze), jejich (oni i ty peníze utrácí) ČT plynule servíruje demagogii, lži, polopravdy, zamlčuje důležité informace, jindy dezinformuje, a to vše bratru za honě dost miliard. Zcela zřejmě s pocitem, že si mohou toto vše dovolit, že na ně nikdo nemá, nemůže je nikdo kontrolovat (ti, co to ze zákona mají dělat, se s vedením ČT víc jak kamarádí), doslova se svým divákům, v podstatě celé veřejnosti, vysmívají do očí a pomyslně na nás zvedají prostředníček. Jenom nám, blbečkové, sypte penízky, koncesionářské poplatky, my už si poradíme, víme co s nimi, jak si je (a kamarádům z kulturní fronty) přerozdělíme. A do toho už vám nic není. Šéfovi dáme dvojnásobný plat, než má premiér státu, no a co!

Kdo už konečně někdo jednou zatrhne tuto cochcárnu, tento, s prominutím, šílený bordel v ČT?

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLidstvo hloupne už skoro půlstoletí. A nikdo si není jistý proč   
Pridal tk Pondělí 15 červenec 2019 - 03:56:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jako je na světě lépe a lépe, lidé se stávají chytřejšími. S každou novou generací vzrostle průměrné IQ na zemi zhruba o deset bodů, anebo každé desetiletí o dodatečné tři body.

Tak hovoří tzv. Flynnův efekt (Flynn effect). Fenomén rostoucí inteligence obyvatelstva je přitom obvykle vysvětlován kvalitnějším vzděláváním, ale i nutričně lepší výživou dětí.

Pochopitelně však existuje řada lidí, kteří si stále moudřejší a moudřejší rozhodně nepřipadají; ba spíše naopak. A mezi nimi najdeme i akademické vědce. Například podle Richarda Lynna a Johna Harveyho, autorů odborného článku „Úpadek světového IQ“ (The decline of the world‘s IQ), naopak průměrné IQ na zemi neúprosně klesá, a to vlivem toho, že přirozený výběr je jaksi převrácen na hlavu.

Podle vědců jsou lidé čím dál tím hloupější. Kdo za to může?

Onen úpadek světového IQ autoři konkrétně vysvětlují úpadkem genetického fondu. Tím, že inteligentní lidé raději budují kariéru a ti méně inteligentní raději plodí děti, v populaci postupně slábnou "chytré" geny a naopak posilují ty "hloupé". Tato nesmrtelná logika se přitom opírá o zjištění, že mezi úrovní inteligence a počtem potomků existuje výrazná negativní korelace (přesně -0,73 %).

A tvrzením Lynna a Harveyho tak trochu nahrává nedávná empirická studie z Norska, která je založena na testování IQ v rámci přihlášení k povinné vojenské službě. Vědci z tamního Centra Ragnara Frische pro ekonomický výzkum (Ragnar Frisch Centre for Economic Research) zkoumali data za 730 tisíc mužů narozených mezi léty 1962 a 1991. A zjistili přitom, že svět byl patrně v pořádku asi jen do roku 1975.

Do té doby totiž Flynnův efekt zdá se fungoval. U mužů narozených v letech 1962 až 1975 totiž výzkumníci mohli sledovat konstantní nárůst v hodnotách IQ, a to kolem tří bodů za každé desetiletí. Nicméně jak se časová řada přehoupla přes rok 1975, s pozdějšími léty narození se objevovala stále nižší hodnota IQ, přičemž propad byl za každé desetiletí zhruba 7 bodů, shrnuje výsledky server Inc. Jako by se tak od té doby v Norsku rodili chlapci se stále nižší inteligencí.

Na rozdíl od Lynna a Harveyho však autoři tohoto výzkumu nesvalují vinu na genetiku. "Není to tak, že hloupí lidé mají více dětí než chytří, když to řeknu tvrdě," nechal se přímo slyšet Ole Rogeburg, který pracuje jako seniorní vědecký pracovník v Centru Ragnara Frische. "Důvody, proč IQ v čase rostlo a teď naopak klesá, se nacházejí ve faktorech prostředí," řekl jeden z autorů serveru CNN.

Koneckonců geny (ve smyslu inteligence rodičů) samy o sobě dokáží vysvětlit pouze zhruba polovinu variability IQ mezi lidmi. Zbylá polovina je ovlivňována již zmiňovaným vzděláním a výživou, ale i výchovou. Autoři dále poukázali například na to, že děti tráví stále méně času čtením než předchozí generace a naopak více času online. Názor, že technologie, které nám měly zjednodušit život, to dělají tak dobře, že nás vlastně zbavují nutnosti přemýšlet, se v poslední době ostatně objevuje mnohem častěji.

Devět grafů, které ukazují, proč na IQ záleží

Adéla Lišková

Zdroj: https://roklen24.cz/a/SJLZt/lidstvo-hloupne-uz-skoro-pulstoleti-a-nikdo-si-neni-jisty-proc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMatka dívky zavražděné islamisty v Maroku: "Nejspravedlnější by bylo vynést nad těmi zvířaty trest smrti"   
Pridal tk Pondělí 15 červenec 2019 - 03:53:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Nejspravedlnější by bylo vynést nad těmi zvířaty trest smrti, který si zaslouží a o to vás žádám." Matka dánské studentky , podřezané společně s kamarádkou na dovolené v Maroku v dopise zaslaném marockému soudu. Zdá se, že když Evropané nemusejí mluvit na vlastní půdě, znějí jejich slova najednou podstatně jinak.

Trest smrti žádá i žaloba. Tento trest marocké zákony připouštějí, ale jeho výkon "pozastaven" v roce 1993.

Autor: Martin Gust

Zdroj: aawsat.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská unie vyjádřila obavy a vyzvala Rusko k záchraně INF   
Pridal tk Pondělí 15 červenec 2019 - 03:49:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
EU vyzvala Rusko k záchraně Smlouvy o raketách středního a krátkého doletu (INF) a k okamžitému provedení kroků na udržení a dodržování dohody. Výzvu pronesla šéfka evropské diplomacie Federica Mogheriniová.

V tiskové zprávě z 14. července na stránce Evropské rady se uvádí:

„Jsme hluboce znepokojeni vývojem situace kolem Smlouvy o INF, která by mohla skončit dne 2. srpna 2019. Litujeme, že dne 3. července 2019 Rusko oficiálně pozastavilo své závazky vyplývající ze Smlouvy o INF.

Naléhavě žádáme Ruskou federaci, aby účinně reagovala na vážné znepokojení ohledně vývoje, letových testů a použití raket 9M729, jakož i na vážné znepokojení ohledně neslučitelnosti tohoto systému s ustanoveními INF.“

Evropská unie navíc tvrdí, že je nezbytné, aby byla neprodleně přijata důležitá a transparentní opatření k zajištění úplného a ověřitelného dodržování bodů INF.

„Příští dny představují poslední příležitost k dialogu a přijetí nezbytných opatření k zachování tohoto důležitého prvku evropské bezpečnostní struktury,“ uvádí se v dokumentu.

Smlouva o likvidaci raket středního a kratšího doletu

Dne 3. července letošního roku ruský prezident Vladimir Putin podepsal zákon o vystoupení ze Smlouvy o likvidaci raket středního (1000 až 5 500 kilometrů) a kratšího (od 500 do 1000 kilometrů) doletu, která byla 8. prosince 1987 podepsána mezi USA a tehdejším Sovětským svazem.

Obě strany se zavázaly, že zlikvidují všechny komplexy balistických raket a raket s plochou dráhou letu pozemní dislokace, které spadají do uvedeného rozsahu doletu. Smlouva také zakazovala budoucí výrobu, vývoj a rozmisťování těchto komplexů a raket.

Odstoupení USA od INF

V říjnu 2018 americký prezident Donalda Trump uvedl, že USA odstupují ze Smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu, když uvedl, že Moskva nedodržuje své závazky. Zároveň americká strana nepředložila žádné důkazy svého tvrzení.

Později americký ministr zahraničí Mike Pompeo dal Moskvě dva měsíce na to, aby se vrátila k plnění podmínek smlouvy. USA zejména trvaly na tom, aby se Rusko vzdalo rakety 9M729 (SSC-8), jejíž dolet podle Washingtonu porušoval smlouvu INF.

V Moskvě tato obvinění označila za nepodložená. Bylo zdůrazněno, že raketa nebyla vyvíjena ani testována na dolet, který by přesahoval body smlouvy.

V únoru Rusko informovalo o pozastavení dodržování svých závazků, které vyplývají ze smlouvy INF. Tento počin byl reakcí na analogické činy Spojených států amerických.

Zdroj: https://sptnkne.ws/6PTh

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPočet členů AIIB se zvýšil na sto   
Pridal tk Pondělí 15 červenec 2019 - 03:46:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Lucemburku se konalo 4. každoroční zasedání Asijské infrastrukturní investiční banky (AIIB). V sobotu Asijská infrastrukturní investiční banka uvedla, že tři africké země, konkrétně Benin, Džibutsko a Rwanda byly oficiálně schváleny, aby se připojily k AIIB. Dosud už počet členů AIIB dosáhl stovky. V současnosti čelí globální ekonomika značným nejistotám. Počet členů zmíněné banky se opět rozrostl, což ukázalo její úsilí o podporu výstavby infrastruktury, její příspěvek k systému globální správy ekonomických záležitostí, její myšlení o mnohostrannosti a otevřenosti. To bylo plně uznáno mezinárodním společenstvím. Vliv a důvěryhodnost Číny plně potvrzuje mezinárodní společenství.

Asijská infrastrukturní investiční banka, která má své hlavní sídlo v Pekingu je nová multilaterální rozvojová banka zaměřená na investice do infrastruktury. Od svého otevření v roce 2016 zažila AIIB devět expanzí, přičemž počet členů vzrostl z 57 členů na rovných sto. Hlavními aktéry jsou rozvojové země, ale také banka absorbovala rozvinuté země včetně Velké Británie, Francie, Německa a Kanady. Počet jejich členů daleko převyšuje Asijskou rozvojovou banku a její vliv se neustále zvyšuje.

V posledních třech letech vytvořila zmíněná banka více příležitostí pro hospodářský rozvoj v Asii. Na jedné straně AIIB splnila finanční potřeby rozvojových zemí a podpořila místní hospodářský rozvoj. V současné době poskytla AIIB celkem 8,5 miliardy amerických dolarů na financování 46 projektů v 18 zemích po celém světě, které se týkají dopravy, energetiky, telekomunikací a rozvoje měst. Na druhé straně AIIB také uspokojuje investiční potřeby svých členů, včetně rozvinutých zemí. Průměrná roční poptávka po financování infrastruktury v Asii bude podle odhadů 1,4 bilionu dolarů ročně a průměrná roční mezera ve financování v Africe je mezi 68 miliardami a 108 miliardami dolarů. Rozvinuté země investují do asijské a africké infrastruktury prostřednictvím AIIB, což je v zásadě sdílení příležitostí hospodářského růstu.

AIIB přispěla novému systému globální správy ekonomických záležitostí, což je důležitým důvodem k získání velkého uznání. Protože většina rozvojových zemí v AIIB má velký podíl za správu mluvit, mohou tedy podporovat rozvoj systému globální správy ekonomických záležitostí spravedlivějším, rozumnějším a efektivnějším směrem. AIIB však nemá v úmyslu nahradit jiné mnohostranné rozvojové banky, pouze doplňuje a zdokonaluje stávající mezinárodní mechanismy, například projekt indonéského modernizace slumu byl dokončen AIIB a Světovou bankou.

AIIB je produktem mezinárodní finanční spolupráce prosazované v Číně. Na začátku svého otevření Čína slíbila, že bude bezvýhradně podporovat provoz a rozvoj AIIB. Kromě včasného zaplacení vlastního kapitálu přispěje 50ti miliony amerických dolarů do připravovaného speciálního fondu pro přípravu projektů na podporu zaostalých členských zemí. V posledních třech letech byly závazky čínské vlády naplňovány jeden po druhém a nikdy nezasahovaly do každodenní práce správy AIIB.

Bývalý prezident Světové banky Robert B. Zoellick řekl, že AIIB je dobrým příkladem v oblasti správy věcí veřejných, transparentnosti, mezinárodních standardů a spolupráce. Očekává se, že silnější AIIB bude i nadále fungovat na vysoké úrovni, bude podporovat hospodářský růst v Asii a ve světě a bude přispívat k celosvětovému hospodářskému řízení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancie založila vesmírné vojenské velení   
Pridal tk Pondělí 15 červenec 2019 - 03:44:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V sobotu v Paříži francouzský prezident Emmanuel Macron prohlásil, že v září letošního roku zřídí Francie vesmírné vojenské velení, aby urychlila rozvoj francouzské kosmické armády a řešila možné budoucí konflikty ve vesmíru.

Téhož dne na oslavu národního dne v sídle francouzského ministerstva obrany pronesl Macron projev, ve kterém uvedl, že v září letošního roku zřídí francouzské letectvo v rámci letectva vojenské velení, které se nakonec stane velením letectví a vesmírných sil.

V roce 2018 Macron navrhl, že Francie bude mít vlastní strategii pro obranu vesmíru. Francie je nyní připravena posílit své schopnosti v oblasti vesmírné bezpečnosti, aby lépe chránila své vlastní satelity. Francie bude také více investovat do vesmíru.

Francouzská média zdůraznila, že vesmír se stal novým bojištěm velkých mocností. Francie chce posílit svou strategickou pozici a vojenské schopnosti ve vesmíru. Podle zákona o vojenském plánování z let 2019-2025 dosahuje francouzský rozpočet na obranu vesmíru až 3,6 miliardy eur (asi 4,06 miliardy dolarů).

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2868 sec,0.0891 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,771kB