Neděle 07 červenec 2019
Jak začít zbytečnou válku   
Pridal tk Neděle 07 červenec 2019 - 05:13:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přiznávám, že jsem mystifikován těmi Američany, kteří se přiklánějí ke konzervativcům, jako já, kteří si stále myslí, že prezident Donald J. Trump nějakým způsobem dělá dobrou práci.

Jistě, ekonomika pokračuje v navyšování převážně nízko placených pracovních míst, ale tvrdí, že nová daňová legislativa prospívá střední třídě, která ji těžko tráví, protože odstranění celé kategorie srážek pro státní a místní daně znamená, že já a mnoho dalších středních příjemců budeme platit více.

A tam jsou celé politické kategorie, kde Trumpovi skutky jsou děsivé, zahrnují federální deficit, obchodní spory, které odcizují přátele a spojence, a naprostou tvrdohlavost ohledně životního prostředí a změny klimatu. Mezitím prezidentovi neúprosný debilní tweety a posměch kritiků ponižují pozici, kterou drží, a vytvořily podobu podobnou kašparovi.

Trump však nebyl volen nutně k vytváření pracovních míst nebo k poskytování čisté vody, k tomu, aby byl mezinárodní obchod spravedlivější, nebo aby věnoval pozornost počasí.

Trump byl zvolen na základě dvou volebních témat.

Prvním z nich bylo přistěhovalectví, které podnítilo lidi v komunitách pracující třídy, kteří sledovali, jak Amerika vyrůstala, a pracovní místa, která se udržovala, mizí v konfrontaci s nepřizpusobivou vlnou převážně latinskoamerických nelegálních přistěhovalců. Trump slíbil, že zastaví tok imigrantů přes hranice budováním zdi, bude-li to nutné, a zároveň bude lapat a deportovat nelegální osoby v zemi.

Druhým poroblémem byla zahraniční politika a konkrétně ukončení nikdy nekončícího válečného dědictví, které Trump zdědil po George W. Bushovi a Baracku Obamovi, což motivovalo lidi jako já, aby za něj hlasovali. Využíval legitimních obav před Hillary „ válečným jestřábem“ a slíbil, že se vymaní ze stávajících konfliktů v Afghánistánu a Sýrii, zatímco více či méně slioval, že se nezapojí do dalšího ovlivňování demokrackých procesů nebo změny režimu.

Nikoho nepřekvapí, snad, že po více než dvou letech v úřadu není pohraniční zeď postavena a Spojené státy čelí zvýšenému přílivu uprchlíků přicházejících z Mexika, včetně středoameričanů a dokonce i Afričanů, kteří jsou nyní ve hře v nároku o azyl v USA. Jistě, mnoho z problémů leží na straně Kongresu, který odmítá povolit peníze na zvýšení bezpečnosti hranic nebo schválit rozumné právní předpisy ke změně děsivého imigračního systému Ameriky. Opravdu, Trump ve skutečnosti deportuje více nelegálů, ale deportace nemůže držet krok s počtem nově příchozích.

Co se týče zahraniční politiky, Trump nezačal žádné nové války, i když dvakrát napadl Sýrii a minulý čtvrtek se přiblížil k vážnému eskalaci, když z důvodů, které zůstávají nejasné, zastavil na poslední chvíli plánovaný útok na Írán. A stále je v Sýrii - Iráku a Afghánistánu, a to navzdory poněkud zmateným tvrzením, že by z obou bojišť snižoval počty vojáků. A absence nových válek je prokazatelná a to ne pro nedostatek snahy, svědky neustálé válkychtivosti vyjádřené vůči všem konkurenčním národům, stejně jako pokus o komiksový řízený převrat ve Venezuele.

Jakkoli Trumpovi lepší andělé mohli by být, pokud nějaké má, jmenování Mika Pompea jako ministra zahraničí a Johna Boltona jako jeho poradce pro národní bezpečnost podle všeho by potvrdilo, že prezident pohrdá diplomacií a přiklonil se k hrozbám vojenských reakcí v „obsahu “ nebo změny chování vůči zemím počítaných jako protivníci. Zároveň si však prezident bolestně uvědomuje, že další nerozhodná válka na Blízkém východě by mohla ohrozit jeho znovu zvolení, takže váhá zatáhnout za spoušť.

Nejhorší ze všech zklamání, vzájemný vztah s Ruskem, který se Trump zavázal zlepšit, je horší, než tomu bylo v době studené války, a to kvůli naprostému selhání o zapojení prezidenta Vladimíra Putina do seriozních jednání.

Je-li však jedna oblast zahraniční politiky, kde Trump jednal neoblomně, je to jeho vyjádřená nenávist k Íránu, která byla naznačena během jeho prezidentské kampaně, když se stále zmiňoval o „hrozné“ jaderné dohodě uzavřené v roce 2015 prezidentem Obamou s touto zemi.

Odborníci hanili jeho následné odmítnutí Společného komplexního akčního plánu (JCPOA) na nepřátelství pro Obamu a všechny jeho skutky, ale skutečný důvod s větší pravděpodobností souvisí s penězi. Izraelsko-americký multi-miliardář Sheldon Adelson, vlastník kasín pumpoval desítky milionů dolarů do pokladny Republikánské strany v roce 2016, efektivně nakupoval pro Izrael.

Adelson je nejopovržlivějším typem Izraelského-šovinisty, jenž stěží zakrývá svou jedinečnou oddanost vůči židovskému státu. Sloužil v americké armádě, ale řekl, že se za tuto službu stydí a raději by byl v izraelské armádě. Rovněž se zasazoval o zhození jaderné zbraně na Írán, aby takto poslal poselství. Adelsonovi, bohužel, Trump naslouchá ucho stejně jako jeho peněžence, oba muži si údajně vyměňují telefonní hovory na týdenní bázi.

Trumpův argument pro odstoupení od JCPOA se držel věrně Adelsonovy / neokonzervativní linie, že Írán podváděl ohledně výroby jaderných zbraní, a v každém případě by „garantoval“, aby ji vyvinul, jakmile dohoda vyprší v roce 2030.

Trump také nesouhlasil vrátit Íránu je vlastní peníze, které byly zmrazený v amerických bankách pod sankcemi, prohlašovat, že to by bylo “neočekávaný příjem” za který by nakoupil nejmodernější zbraně.

Nový prezident trval na tom, že bude schopen vyjednat „lepší dohodu“, ale Bílý dům odstoupil od dohody, i když téměř každý vysoký úředník Pentagonu a ministerstva zahraničí tvrdili, že prospěšné v zájmu Spojených států pokračovat. V době odstoupení od smlouvy a ještě dodnes byl Írán předmětem agresivního inspekčního režimu a plnil vše plně v souladu s podmínkami JCPOA.

Na odchodu z JCPOA především profitoval Izrael a je jen možné, že to skutečně bylo naplánováno tam, protože naivní Trump byl přechytračen a trvale manipulován premiérem Benjaminem Netanjahuem a Adelsonem. Jakmile bylo odstoupeno od jaderné dohody začal postup směrem k opravdové válce a konflikt od té doby byl záměrně eskalován, zejména poté, co se Mike Pompeo a John Bolton se stali hlavními hráči ve vládě.

Nikdo v Bílém domě se nikdy nepokoušel přesně vysvětlit, jak Írán ohrožuje Spojené státy, kromě opakovaných nicneříkajích komentářů o nutnosti chránit Izrael nebo „poslat poselství“.

Spojené státy, na které naléhají Izrael a Saúdská Arábie, aby hrály neochvějného blázna v jeho ochotě ujmout se vedení v popírání jakékoliv legitimní role Íránu v regionu Blízkého východu.

Po stažení se z JCPOA, USA znovu zavedly trestní sankce a poté potrestaly další země za jednání s Íránem nebo dodržování dohody JCPOA. Správa, včetně prezidenta, se chlubila, jak by přísné sankce způsobily kolaps íránské ekonomiky. Trump také několikrát vyhrožoval úplným zničením Íránu. Vzhledem k tomu, že trest, který byl vyměřen, se navýšil, administrativa vystupňovala vlastní rétoriku a tvrdila, že to je Írán a ne USA, které se staly agresivnějšími a hrozivějšími.

Minulý měsíc Bílý dům inicioval úplnou blokádu íránského vývozu energií a zároveň hrozil sekundárními sankcemi pro každého, kdo by se snaží ignorovat omezení, která byla jednostranně vyhlášena a která vyšla z Washingtonu. Íránské revoluční gardy (IRGC) byly rovněž vyhlášeny za zahraniční teroristickou organizaci, což vedlo k dlším sankcím a vyslání letadlové lodi a strategických bombardérů na Blízký východ, za nimiž minulý týden následovalo ještě více vojáků na obranu proti íránským „nepřátelským chování."

Administrativa obvinila Írán z nedávných útoků na tankery, ale kvůli nedostatku důkazů bylo dokonce problematické, aby tomu uvěřily i jinak přátelská media a mnozí proti-íránský naladění kongresmani.

Ale nenechte se mýlit, situace se blíží bodu varu, kdy Pompeo a Bolton údajně řídi proces za zády převážně neangažovaného Trumpa. Mezitím středeční sestřelení amerického dronu Iránem vytvořilo ještě více výzev k odvetné vojenské akci. Vedoucí sionistický publicista New York Times Bret Stephens vyzval k útoku amerických sil z cílem potopení lodí íránského námořnictva. Senátor Tom Cotton, spojenec Trumpa, vyzval k „odvetnému vojenskému úderu“, mezitím Pompeo varoval, že v případě jakékoli zabití amerického vojáka či námořníka v Sýrii nebo Iráku padne vina na Írán a bude následovat vojenská reakce USA.

Ti, kteří žádali o akci, minulý týden dostali téměř to, co chtěli, ale možná nejnebezpečnější tahy, které administrativa provedla, souvisejí s tím jak spojené státy jdou do války. Zákon o válečné pravomoci z r. 1973, schválený po podvodném Tonkin incidentu incidentu v r. 1964 který vedl k eskalaci války ve Vietnamu, dovoluje prezidentovi reagovat ozbrojenou silou proti bezprostřední hrozbě nebo skutečnému aktu války protivníkem. Musí však informovat kongres do 48 hodin, s podrobným vysvětlením, proč jednal tak, jak konal, a v termínu 60 a 90 dnů poté musí stáhnout vojáky nebo získat prohlášení Kongresu o vyhlášení války, aby mohl pokračovat v konfliktu.

Ministr zahraničí Mike Pompeo, který zřejmě zastupuje stanovisko administrativy, nyní prohlašuje, že zákon „Zákon o válečné pravomoci z r. 1973“ není relevantní, protože Írán spadá pod autorizaci užítí vojenské síly (AUMF). Pompeo se snažil přesvědčit skupinu kongresmanů, že AUMF, který obsahuje všeobecný souhlas s použitím síly proti al-Káidě a sdruženým skupinám, zahrnuje i Írán, protože má spojení s al-Káidou. To je argument, který byl učiněn v minulosti, ale kongresmani a dokonce ani média, která tento příběh kryla, o tom nebyli přesvědčeni.

Pokud má Bílý dům v tomto případě svůj zájem, bude moci zahájit války kdekoli kdykoliv, a to pouhým citováním AUMF bez ohledu na to, jak nepřijatelný je to argument. A ještě horší by bylo, kdyby Kongres udělal správnou věc a obviní Trumpa. To by udělalo z Mike Pence prezidenta.

A samozřejmě, nikdo v Bílém domě nemá žádnou představu, co bude následovat poté, co bomby začnou padat.

Philip Giraldi

How to Start an Unnecessary War vyšel 26. června 2019 na LewRockwell.com. Překlad čtenář. Děkuji.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7956-jak-zacit-zbytecnou-valku.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVšichni chtějí vládnout. Volby - nevolby. A dělají pro to vše   
Pridal tk Neděle 07 červenec 2019 - 05:05:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Legendární Mňačkovo "Jak chutná moc", jeho, zatím, lze doufat, lehká verze, se začíná v současných dnech naplňovat a dostávat konkrétní obrysy. Likvidace politických protivníků v boji bez rukaviček, bez elementární politické kultury, o kultivovanosti už ani omylem nemluvě, slušnosti jakbysmet. Ta moc, mana lahodná, u některých ještě zůstala v chuťových pohárcích, byť už jenom ve stopovém množství, k jiným se doneslo aroma docela blízkým čicháním už a chuť se jí nadlábnout je neodolatelná.

Snad všichni, co už pobrali rozum tenkrát, před třiceti lety, si pamatují, že ty davy lidí na náměstích a v ulicích chtěly, volaly po čisté, bezpřívlastkové demokracii (ona, pro nepamětníky, tady byla "socialistická demokracie") a svobodných volbách. Tehdejší běh světa a času byl příznivý a zadařilo se, díky právě té příznivosti doby, ničemu jinému, i když si zásluhy dnes dělá, přisvojuje, kdekdo a kdejaké.

Říká se, že každá revoluce požírá a požere časem své tvůrce, strůjce. Svět se ale mění a ne každé pravidlo se zákonitě musí naplňovat. Rozhodně ne do důsledků a detailů. Protože můžeme dnes už docela zřetelně vidět, jak "revoluci" Listopadu 1989, její výsledky a jásavé vítězství doslova sežrali, prožrali, rozkradli, vytunelovali vůdcové davů, mnohdy narychlo sehnaní z chat a chalup, někteří i ze zahraničních azylů.

Čas oponami trhá furt a stále, dnes už ale ani opon není třeba, vše je mnohem průzračnější a čiřejší, informační dálnice a rychlodráhy, nové technologie umožňují vidět do všech skoro zákulisí. A jeden se nestačí divit.

Demokracie se zase opentlovává všelijakými přívlastky a charakteristikami, volby sice svobodné jsou, ale jejich výsledky, pokud se některým nelíbí, nejsou respektovány, ti někteří je neuznávají a zase se shánějí davy do ulic a na náměstí. Ti sháněči, naháněči, biřici už ale jenom plní přání těch v pozadí, davem umně, sofistikovaně manipulují. Ono jim to i jde, poněvadž ty davy jsou bizarně malé a v podstatě nevědoucí, za co a pro co vydávají své svaté nadšení. Tady platí beze zbytku - lidi chtějí být klamáni, tak je budem klamat.

Naše současná vláda, vzešlá z řádných, svobodných a demokratických voleb, funguje, pracuje, má výsledky svého vládnutí, stát je řádně řízen dle platných, všemi zastupiteli občanů schválených zákonů, pravidel, norem.

Jsou tady ale nastolovány problémy, doslova servírovány, takové, které se nejprve zákeřně a pode vyrobí a pak se podávají. Veřejnosti, poslancům a senátorům, vrchnosti v Bruseli. Různými způsoby, bonzování a udávání nevyjímaje.

Protože ta moc, ta mana božská, ta není v rukou těch, kteří sami mají jeden obrovský problém - chtějí ji. Volby - nevolby, oni chtějí vládnout. Oni si myslí, že ta moc jim patří, protože jsou lepší, chytřejší, mladší, urozenější, už vládli a vědí jak na to ...

Všichni chtějí vládnout, Petřík Fialů a jeho pobočnice Udženija se sápají po vládnutí jak umanutí a smyslů zbaveni, Piráti si vládnutí vybonzovávají u vrchnosti v Bruseli (protože už si čichli k moci a voní jim náramně), potomci feudálů a šlechticů vylézají ze svých zrestituovaných zámků a hradů, pokoušejí se zase vládnout lidu a jeho daním, panstvo bývalé, různé bizarní až obskurné straničky se chtějí srocovat, nabízejí stany a věčnou boží milost ...

Tohle mocichtivé a šílené panoptikum dělá a udělá cokoliv, aby zasedlo k bohatému stolu, prodají národ, klidně zruší Benešovy dekrety a zase postoupí nacistům Sudety, ukrojí ze státu ještě víc a víc hamižným církvím, odevzdá suverenitu a svébytnost země mocné říši EU, ze svobodných občanů nechá udělat poddané, slouhy a lokaje bývalých šlechticů, nechá bojovat tu hrstičku našich ještě vojáků pod velením Německa kdekoliv a za zájmy kohokoliv ve světě, ...

Mají ale, tihle, jeden obrovský problém sami. Vládne někdo jiný, občanstvo, voličstvo, se rozhodlo jinak. Tak se snaží to zvrátit a přesvědčit nejprve, pak jinými nechutnými a neférovými prostředky docílit, že veřejnost uzná menšinu jako vítěze.

A tak se pohřbívá demokracie a svoboda.

Tento funus jim ale nevyjde, nesmí vyjít. Demokracie a svoboda tu je a vládnout bude ten, kdo férově vyhrál a vyhraje ty svobodné volby.


Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„To není ohleduplnost, ale řízené zamlčování skutečností.“ Ondráček je zděšen utajením detailů kruté vraždy v Německu   
Pridal tk Neděle 07 červenec 2019 - 04:53:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček reagoval na zprávu výzkumníka z Gatestone Institute, který se detailně zabýval zločiny spáchanými noži v Německu. Podle něj německé úřady zamlčují rozsah problému, který po vypuknutí migrační krize nabral epidemických rozměrů. Ondráčka pak obzvláště šokoval případ, kdy nelegální migrant uřízl hlavu své dcerce.

Ondráček se pozastavil nad zprávou spolupracovníka z Gatestone Institute Soerena Kerna, jenž mapoval případy zločinů spáchaných za použití nože v Německu. Podrobněji se zabývá případem třiatřicetiletého nelegálního migranta z Nigeru, Mourtala Madoua, který byl odsouzen k doživotnímu vězení za to, že v Hamburku ve stanici metra ubodal k smrti svou 34letou německou expřítelkyni a před zraky kolemjdoucích uřízl hlavu své 21měsíční dcerce.

Jak upozorňuje Kern, zarážející na tomto případu nebyla pouze nebývalá krutost zločinu, ale i skutečnost, že policie a prokuratura se zpočátku snažily před veřejnosti tajit, že Madou uřízl 21měsíční dcerce hlavu a jakékoli informace o této skutečnosti popíraly. Důvodem tajení takových informací měla údajně být úcta k mrtvým.

„Přátelé, vzhledem k tomu, že jsem sám v několika desítkách případů oznamoval pozůstalým smrt jejich nejbližších, mohu mít pochopení pro ohleduplnost, ale toto už není ohleduplnost, ale řízené zamlčováni skutečností,“ napsal Ondráček, který dlouhodobě působil u policie. „Politici tomu říkají korektnost, já tomu říkám zločin. Kdo kryje zločin, sám zločin páchá, a měl by být za to potrestán,“ poznamenal.

Ve své snaze o utajení policie dokonce provedla razii v domě blogera z Hamburku Heinricha Kordewinera, který na sociální síti objevil videozáznam natočený jedním z cestujících, a nahrál ho na YouTube.

„Hamburská policie následně přijela do Kordewinerova bytu se soudním příkazem k domovní prohlídce a zabavila mu počítač, mobilní telefon a další elektroniku. Policisté chtěli údajně najít „důkaz“ o „zločinu“ nahrání videa na YouTube,“ stojí ve zprávě Gatestone Institute.

Němečtí prokurátoři později stíhali i spolupracovníka Gatestone Institute Stefana Franka za to, že ve svém článku doslovně citoval soudní příkaz k domovní prohlídce, který obsahoval detaily vraždy, včetně toho že dítěti byla uříznuta hlava.

Podle Soerena Kerna násilí spáchané za použitím nože začalo rapidně růst poté, co německá kancléřka Angela Merkelová umožnila vstup do země velkému počtu uprchlíků. Dodává však, že zločiny spáchané domácím obyvatelstvem rovněž stouply. Ačkoli oficiální statistika, která by zaznamenávala případy násilí specificky spáchané nožem, neexistuje, na základě policejních zpráv Gatestone Institute zjistil, že loňský rok byl z hlediska počtu zločinů spáchaných nožem rekordní.

„Během posledních deseti let se počet zločinů spáchaných s nožem v ruce v Německu zvýšil o více než 900 procent – z jednoho na více než deset zločinů denně,“ stojí ve zprávě, jejíž českou verzi zveřejnil portál Parlamentní listy.

Migrační krize

K rychlému růstu žadatelů o azyl došlo po vypuknutí tzv. arabského jara v roce 2011. Migrace dosáhla krizových hodnost v roce 2015, kdy o azyl v Evropské unii požádalo přes 1,2 milionu lidí. Od té doby jejich počet začíná klesat a loni dosáhl úrovně roku 2014, tedy zhruba 600 tisíc lidí. Přesto je to stále třikrát tolik, než tomu bylo před deseti lety.

Hlavní destinací pro migranty hledající azyl je Německo, Francie a Řecko. Na konci roku 2015 podle údajů, na něž se odvolává BBC, byl v Německu zaregistrován necelý milion žadatelů o azyl.

Letos v červnu mluvčí Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Carlotta Samiová upozornila na to, že kvůli zhoršující se situaci v Libyi může dojít k růstu počtu uprchlíků, kteří se snaží dostat do Evropy přes Středozemní moře. Pokud evropské země nenasadí více záchranných lodí, pak se mnozí z nich po cestě utopí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/25pP
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMaduro: Venezuela by měla řešit rozpory prostřednictvím dialogu a porozumění   
Pridal tk Neděle 07 červenec 2019 - 04:46:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Všechny kruhy Venezuely uspořádaly 5. července slavnostní činnosti na oslavu 208. výročí nezávislosti Venezuely. Venezuelský prezident Nicolás Maduro téhož dne na vojenské přehlídce uvedl, že Venezuela by měla řešit rozpory prostřednictvím dialogu a porozumění, vnější zásahy, sankce a blokáda nepřispějí k řešení otázky.

Maduro řekl: „Stále trvám na založení stálého systému pro mírový dialog. My (všechny politické strany) to dokážeme, všichni lidé by měli o krok ustoupit." Dodal, že Venezuela přivítá „vítězství míru", „blaho lidí" a „hospodářskou prosperitu". Maduro vyzval osobnosti ze všech kruhů, aby považovaly státní zájmy za nejdůležitější věc a sjednotily se. Znovu zdůraznil, že dialog mezi venezuelskou vládou a opozičními stranami brzy vyšle „dobrou zprávu".

5. července je Den nezávislosti Venezuely.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJihoafrický prezident: Vítáme Huawei, aby přinesl technologii 5G   
Pridal tk Neděle 07 červenec 2019 - 04:45:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jihoafrický prezident Matamela Cyril Ramaphosa 5. července na 4. Jihoafrickém summitu o digitální ekonomice průmyslové revoluce v Johannesburgu řekl, že vítá čínskou společnost Huawei, aby přinesla technologii 5G do Jižní Afriky.

Ramaphosa uvedl, že mnoho jihoafrických telekomunikačních provozovatelů mu v dopisech napsalo, že blokáda společnosti Huawei by nejen zabránila výstavbě jihoafrické sítě 5G, ale také by negativně ovlivnila současné sítě 3G a 4G. „Potřebujeme 5G a pouze Huawei nám může přinést 5G. Podporujeme společnost, která může naší zemi i celému světu přinést lepší technologii," řekl.

Ramaphosa dodal, že Jižní Afrika chce využít příležitosti, které přináší 4. průmyslová revoluce, a urychlit hospodářskou transformaci, aby vyřešila problém chudoby a nezaměstnanosti. „Jižní Afrika se musí nejen zapojit do 4. průmyslové revoluce, ale také se v této oblasti stát vůdcem celého světa," řekl.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3271 sec,0.1801 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,837kB