Úterý 02 červenec 2019
Zdroj z Lidového domu: “Pokud Zeman v úterý neřekne, kdy odvolá Antonína Staňka a jmenuje Michala Šmardu, nemá cenu tuhle šaškárnu prodlužovat, ať jsou předčasné volby, Babiš už s nimi stejně počítá!”   
Pridal tk Úterý 02 červenec 2019 - 03:33:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdroj z Lidového domu: “Pokud Zeman v úterý neřekne, kdy odvolá Antonína Staňka a jmenuje Michala Šmardu, nemá cenu tuhle šaškárnu prodlužovat, ať jsou předčasné volby, Babiš už s nimi stejně počítá!” Česká republika se mílovými kroky blíží k předčasným volbám v říjnu tohoto roku, Hnutí ANO již začalo dokonce řešit lídry kandidátek, s prezidentem prý není rozumná řeč a “Honza Hamáček” už rozdal karty, nemůže je stáhnout zpátky!

Andrej Babiš už počítá s tím, že na podzim v říjnu budou předčasné volby. Tato informace dnes začala unikat z nejvyššího vedení Hnutí ANO více kanály a z více zdrojů, dorazila i k nám do redakce, což jednoznačně ukazuje na to, že situace je již tak daleko, že ji nelze zvrátit. Redakce Aeronetu dnes odpoledne dostala unikátní a exkluzivní informaci přímo z okolí nejvyššího předsednictva ČSSD, Lidový dům je opravdu připraven opustit vládu a podle všeho to vypadá, že ČSSD je už dopředu smířená s tím, co se odehraje v úterý.

Miloš Zeman se má totiž sejít v Lánech společně s Andrejem Babišem a Janem Hamáčkem. Mají společně prodiskutovat situaci a Andrej Babiš se prý pokusí prezidenta Miloše Zemana přesvědčit, aby ČSSD vyšel vstříc a ministra kultury Antonína Staňka odvolal a současně, aby místo něho jmenoval Michala Šmardu. Jenže podle našich informací z okolí pana prezidenta průběh schůzky poběží úplně jinak.

Podle informací naší redakce se bude prezident Miloš Zeman zejména zajímat o to, jak je možné, že ČSSD chce odvolat ministra, který by naopak zasloužil vyznamenání a pochvalu, když odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta, kterého kontrola z ministerstva načapala, že si podepisuje smlouvy sám se sebou a vyplatil si cca. 1,2 milionu korun.

Miloš Zeman podle našich informací bude chtít od ČSSD slyšet jiný důvod pro odvolání Antonína Staňka, protože odvolat ministra za to, že dělal poctivě svoji práci a nenechal státní peníze tunelovat v Národní galerii Praha, rozhodně prezident republiky nehodlá. A protože ČSSD nemá žádný další argument pro odvolání ministra Antonína Staňka, je už v Lidovém domě jasno, že prezident nejen, že neodvolá současného ministra, ale ani logicky nejmenuje Michala Šmardu novým ministrem.

ČSSD už dopředu počítá s tím, že Babišovi se nepodaří prezidenta přemluvit

Zdroj z Lidového domu nám situaci okomentoval takto doslovně: “Nemá cenu tuhle šaškárnu prodlužovat, ať jsou předčasné volby, Babiš už s nimi stejně počítá!” Takový názor začíná převládat už u velké části poslanců za ČSSD a u některých z nich probíhá i určitá kalkulace s tím, že odchod z vlády Andreje Babiše může ČSSD přihrát některé ztracené voliče, pro které bylo a je souručenství ve vládě s Andrejem Babišem naprosto nepřijatelné.

Všechno to přitom ukazuje na to, že už to zdaleka není jenom ČSSD, ale s předčasnými volbami už počítá i Hnutí ANO. Před jednáním s prezidentem ale nikdo nechce nic uspěchat, zatím se hovoří o předčasných volbách jako o poslední variantě, ovšem zdroj naší redakce z Hnutí ANO nám dnes ironicky k tomu napsal, že… sice je to poslední možnost, ale ta předposlední bude vyčerpána už v úterý po schůzce s prezidentem.

Varianta vládnutí s podporou SPD byla včera podle našich informací znovu a definitivně smetena ze stolu v Hnutí ANO, odpor proti spolupráci s SPD je uvnitř Babišova hnutí obrovský a soustředí se okolo cca. 26 poslanců, kteří několikrát už Babišovi pohrozili, že vypoví Babišovi poslušnost ve sněmovně, pokud by začal s SPD spolupracovat.

Z toho tak jasně vyplývá, že v případě, že Miloš Zeman neodvolá Antonína Staňka z funkce ministra kultury, ČSSD odchází z vlády, vláda podle koaliční smlouvy padá úplně celá a v takové situaci, kdy Hnutí ANO nemá ve sněmovně jinou alternativu a variantu pro důvěru a 101 hlasů, přichází na řadu návrh na přijetí ústavního zákona na zkrácení funkčního mandátu této sněmovny, ta se usnesením rozpustí a prezident vyhlásí předčasné volby.

Předčasné volby v říjnu, Hnutí ANO by lehce oslabilo, ale některé strany by vypadly. Pokud ne, Babiš by se stal smutným vítězem na provázku dalších stran a Pražského hradu

Otázkou samozřejmě je, jak by dopadly nové volby. Pokud by se do sněmovny nedostala TOP 09 a Hnutí STAN, potom vítěz voleb by si těmito propadlými mandáty přilepšil, ale vzhledem k rozložení sil by se nic nezměnilo, protože Hnutí ANO by opět mohlo sestavit vládu jen ve 3-koalici, tedy Hnutí ANO + KSČM a ještě někdo třetí. A zkuste hádat, kdo ten třetí by mohl být.

Opět by to byla ČSSD nebo SPD. Změna by nastala pouze tehdy, pokud by se TOP 09 a Hnutí STAN podařilo zůstat ve sněmovně. Pokud Hnutí ANO by ve volbách oslabilo na 25% a potvrdilo by se posílení Pirátů až na 18%, potom by to znamenalo za určité konstelace, že Hnutí ANO by s KSČM a ČSSD stojedničku neudělalo, nestačilo by to. Paradoxně tak může dojít k tomu, že takový výsledek voleb by vyhovoval SPD, protože rozložení sil ve sněmovně by dotlačilo Hnutí ANO ke spolupráci právě s SPD namísto s ČSSD. To by ale vedlo k obrovskému odporu uvnitř Hnutí ANO. Babiš by musel vlastní poslance zkrotit, v zájmu partaje.

Poslední průzkumy , kterým ale nelze moc věřit, a mají navíc i velkou odchylku až 3 procentních bodů, ukazují postupné posilování Pirátů a ODS, protože do těchto stran se přesunují voliči Hnutí ANO. To pouze dokazuje a vysvětluje důvod, proč Hnutí ANO nechce spolupracovat s SPD, protože v Babišově hnutí jsou právě voliči s myšlenkovým naladěním ODS a Pirátů.

Hnutí Trikolora Václava Klause ml. má podle posledního průzkumu podporu 3% voličů, což není špatné na to, že se jedná o hnutí založené před pár týdny. Trikolora však stáhne některé voliče ODS a také některé voliče SPD. Jakkoliv se však na to podíváme, předčasné volby žádnou změnu sil nepřinesou. Je však třeba si říct, kde tohle všechno začalo.

Zemanův pokus o tah Hamáčkem k šach-matu Babišovi?

Miloš Zeman je politik, který nezapomíná. Nikdy nezapomene na to, jak Andrej Babiš minulý rok na jaře vydal do USA Jevgenije Nikulina, a to přesto, že prezident Andreje Babiše urgoval, aby to nedělal a vydal Jevgenije Nikulina raději do Ruské federace. Miloš Zeman nezapomíná ani na to, jak se Andrej Babiš v kauze Novičok postavil na stranu Londýna a USA, přestože prezident Miloš Zeman od začátku varoval, že v tom je mnoho nesrovnalostí a podivností. Všechny tyto události už zdánlivě odezněly a vyšuměly, ale Miloš Zeman na ně nezapomněl. Andrej Babiš prostě Miloše Zemana neposlouchal tak, jak si prezident představoval a současná krize směruje Andreje Babiše přesně tam, kde ho Miloš Zeman chce mít a chtěl mít již od voleb v roce 2017.

Prezidentovi musí být jasné, že ČSSD musí z vlády odejít, pokud si strana neprosadí výměnu vlastního ministra, o to více ale Miloš Zeman tlačí na pilu. A jistě si vzpomínáte, jak Miloš Zeman byl dlouho odpůrcem předčasných voleb, ale současné tlaky proti ČSSD nic jiného než předčasné volby nenabízí. Prezident ví, že z předčasných voleb vzejde Andrej Babiš znovu jako vítěz, ale tentokrát slabší a snadněji ovladatelný z Pražského hradu. A velkou roli v tomto plánu sehraje i SPD, která se stane nástrojem Miloše Zemana po předčasných volbách.

Do tohoto plánu může vhodit vidle jenom jedna jediná osoba, Jan Hamáček. Pokud ustoupí ze svého požadavku na výměnu Antonína Staňka, vezme tím prezidentovi veškeré trumfy z rukou. Vláda bude pokračovat, jako kdyby se nic nestalo. Jenže, jak nám uvedl náš zdroj z Lidového domu: “Honza už rozdal karty, zpátky je vzít nemůže.”

Nevíme přesně, o co by se mělo jednat, ale lehce si domyslíme, že těmi kartami je politický kapitál a vliv, který by Jan Hamáček ztratil, pokud by odvolání Antonína Staňka stáhl, anebo pokud by ČSSD zůstala ve vládě i poté, co by se jí nepodařilo vyměnit vlastního ministra. ČSSD tak chce v úterý od prezidenta slyšet, kdy odvolá Antonína Staňka z funkce ministra. Pokud se Lidový dům nedozví datum odvolání ze strany prezidenta, ČSSD opouští vládu Andreje Babiše.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/zdroj-z-lidoveho-domu-pokud-zeman-v-utery-nerekne-kdy-odvola-antonina-stanka-a-jmenuje-michala-smardu-nema-cenu-tuhle-saskarnu-prodluzovat-at-jsou-predcasne-volby-babis-uz-s-nimi-stejne-pocita/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFenomén Minář   
Pridal tk Úterý 02 červenec 2019 - 03:22:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Normálně to nedělám, ale tento synek mi jaksi v mysli nedal pokoj. A tak jsem mu šel etiologicky po stopě. Přátelé, nic moc hezkého jsem se nedozvěděl.

Dopátral jsem se několika lidí z jeho místa trvalého pobytu Vodňany, a jeho bývalých spolužáků z oné fakulty, kterou se zaštiťuje. Jména zdrojů mých informací neuvedu, protože ti lidé se obávají msty ze strany těch, co Mináře použili a kterého zneužili v jeho existenční, sociální situaci.

Mikuláš Minář je synem z rodiny, která neoplývá majetky, jeho otec pracuje ve Vodňanech v jedné hospodě jako pingl. Ke studiu ho přiměla jeho babička, která má vzdělání a je věřící katolička. Nicméně, student Minář měl pernamentně probl&e acute;my se školským řádem, a byl podezřelý i s distribuce drog. Není tajemstvím, že se angažoval i ve spolku tzv "Kliniky".

Podle vyjádření jeho spolužáků to byl nevyzpytatelný člověk, a potvrdili, že byl někdy počátkem jara ze školy vyloučen. Bylo mu to nabídnuto vedením - pokud tak učiní sám, bude to bez skandálu."Projekt" Milion chvilek pro demokracii, není nápad Mináře, ale neziskové organizace Člověk v tísni a další. Protože byl Minář dobrým a zapáleným řečníkem, byl dosazen jako "lídr".

Ty demonstrace jsou organizovány v koprodukci i s Antifou z Německa, našimi Piráty, Zelenými a KDU - ČSL zajišťovala svoz demonstrantů z Moravy a jiných míst. Pan Minář tam působí jako nula a kdo to sleduje, tak mu neuniklo ... že se v poslední době po Minářovi slehla zem.

Já se domnívám, že ho jaksi odstavili, když poznali, že to byl s ním fatální omyl.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponF.R.Čech - vzkaz studentům z Nymburku   
Pridal tk Úterý 02 červenec 2019 - 03:21:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Chudoba ducha, oči na displeji mobilu, neznalost historie a českých osobností, arogance a ignorance - budoucí evropský politik - vítač, který už dnes ví, co upoutá pozornost "evropanů" - popírání národního !

BĚŽTE DO PRDELE, MLADÍ LIDÉ!!!

Doufám, že jste byli zhnuseni stejně jako já, když jsem si přečetl na internetu: Gymnazisté z Nymburka odmítají Hrabala v názvu školy, část ho nezná a část odsuzuje. Vedení gymnázia v Nymburku se snaží prosadit, aby škola nesla jméno jejího absolventa a slavného spisovatele Bohumila Hrabala, ale narazilo. 90 % studentů nymburského gymnázia změnu odmítá.

Proti návrhu vedení školy je i předseda studentského parlamentu Tomáš Formánek. ( čert ho vem!) Vzdělance!

Řekl, čtěte: "Studuji na této škole 6 let, dosud jsem o Bohumilu Hrabalovi nic neslyšel," řekl Deníku.cz.

To je tak strašný! Já jsem myslel, že se mi to zdá, to jsou gymnazisti? Kdyby to bylo v pomocný škole nebo někde na gymnaziu v Zimbabwe, tak neřeknu, taky bych se zlobil, ale tohle! Studuji na této škole 6 let, dosud jsem o Bohumilu Hrabalovi nic neslyšel! To je neuvěřitelný, to je zkáza, to je budoucí generace. Budoucí generace!

Volal jsem řediteli, dovolal jsem se na něj, propracoval jsem se k němu a říkám: "Pane řediteli, jestli chcete, já tam přijedu a řeknu jim, že jsou idioti, pomůžu vám." On říkal: "Ne, pane Čech, je to zbytečný. Oni už se zasekli a myslejí si, že jsou zásadoví, že bráněj svý." Oni prý nechtějí přijít o název Gymnázium v Nymburce. Říkám: "Do prdele, vždyť nepřijdou, bude to Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce, do prdele!"

To je perspektiva , to jsou budoucí voliči, to je příšerný! Nejpřekládanější český autor 20. století, jeden z nejvýznamnějších spisovatelů 2. poloviny 20. století, nejslavnější prozaik! Hlupáci všech hlupáků, futrálové! Byl populární v zahraničí, byl slavnej.

Představte si, vy blbí studenti, že do hospody za ním na pivo vážil cestu prezident Clinton, aby ho viděl! A vám není dobrej pro vaše gymnázium? Pěkný gymnázium vám řeknu, hanba vám, hanba vám!

F.R. Čech

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerál Blaško o Zdeňku Svěrákovi: Buď stařecká demence, nebo zrádce vlasti   
Pridal tk Úterý 02 červenec 2019 - 03:14:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generál Hynek Blaško, europoslanec SPD se v rozhovoru vyjádřil ke slovům umělců vystupujících během demonstrace na Letné organizované Milionem chvilek pro demokracii. Došlo i na Zdeňka Svěráka, o němž generál Blaško prohlásil, že v jeho případě se jedná buď o stařeckou demenci, nebo o vlastizradu. „Ať řeknou, v čím je to zájmu,“ podtrhl Blaško.

„(…) tito lidé si myslí (umělci – red.), že budou stále a pořád ovlivňovat dění v této republice. Jako umělců jsem si jich vážil, ale lidi, kteří se propůjčují k podobným věcem, jsem si vážit přestal. Skutečně, ať se na mě nikdo nezlobí, ale ať dělají práci, které rozumějí, a nemontují se do věcí, které se nakonec mohou obrátit proti nim. Zjistil jsem, že takových jako já je hodně. Říkají: Ano, Svěrák, to je pan mistr, natočil nádherné filmy, díváme se na ně dodneška, ale co předvádí dnes? Buď je to projev stařecké demence, nebo – jak se dokonce někdo vyjádřil – je to v podstatě vlastizrádce, který nám tu podsouvá věci, o kterých by měl zrovna tento člověk a jiní další mlčet,“ prohlásil Hynek Blaško v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Europoslanec SPD těmito slovy reagoval na slova redaktora, který mu připomenul vyjádření některých vystupujících umělců, včetně slov Zdeňka Svěráka, jenž citoval slova z pohádkové písně „zloději z profese nejlepší jsou v okrese“.

Blaško se následně pozastavil nad tím, proč lidé neorganizují podobné demonstrace například proti jiným politikům, například Karlu Schwarzenbergovi či Danielu Hermanovi.

„Ať už konečně řeknou, v čím je to zájmu?“ dodal Blaško směrem k demonstrantům z Letné.

Evropský poslanec SPD prohlásil, že premiér Andrej Babiš dělá chybu, když od lidí vybírá daně a následně je dává „těmto politickým neziskovkám“.

„Já jsem pro podporu neziskovek, které se zabývají péčí o přestárlé, o sociální záležitosti a tak dále. Ale aby se dávaly peníze těm, kdo nakonec tomuto státu více než škodí a hájí zájmy někoho, koho vůbec nechceme a nebudeme, to už je silná káva,“ řekl Hynek Blaško s tím, že vydané peníze na podobné účely následně chybí na starobních důchodech.

Mikuláš Minář, který je předsedou spolku Milion chvilek pro demokracii, jenž demonstrace proti Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové pořádá, že je podle slov politika „pustý žvanil“ bez životních zkušeností, který „si usurpuje právo mluvit jménem všech občanů“.

Současné demonstrace nesnesou srovnání s událostmi z roku 1989, dodal Hynek Blaško.

V neděli 23. 6 proběhla v Praze na Letné demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi a ministryni spravedlnost Marii Benešové. Akci organizoval spolek Milion chvilek pro demokracii. Jeho předseda Mikuláš Minář na konci demonstrace prohlásil, že další demonstrace proběhne během listopadu.

K této velké demonstraci se vyjadřovali prakticky všichni aktéři české politické scény, i hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Ten pro Sputnik prohlásil, že pokud organizace Milion chvilek pro demokracii přistoupí k násilným činům, vstoupí do politiky, aby bránil v České republice svobodu a demokracii.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mN7c
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeherán překročil stanovenou normu na skladování obohaceného uranu   
Pridal tk Úterý 02 červenec 2019 - 03:09:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský ministr zahraničních věcí Džavád Zaríf v pondělí potvrdil, že Teherán překročil množství skladovaného obohaceného uranu, které bylo stanoveno dohodou z roku 2015, informovala Íránská studentská zpravodajská agentura.

„Podle dříve ohlášených plánů Írán překročil limit 300 kilogramů obohaceného uranu,“ prohlásil Zaríf.

Mluvčí íránského ministerstva zahraničí prohlásil, že Teherán bude přestávat plnit podmínky dohody. Ty jsou ale „napravitelné“. Požádal Evropu, aby zrychlila své snahy o zachování dohody.

Agentura Fars předtím prohlásila, že Írán překročil hranici 300 kilogramů obohaceného uranu, kterou stanovuje jaderná dohoda z roku 2015.

„Množství uranu obohaceného na úroveň 3,67 % překročilo 300 kilogramů,“ řekl zdroj agentuře a dodal, že informace byla prověřena inspektory Mezinárodní agentury pro atomovou energii.

USA dříve jednostranně vystoupily z jaderné dohody s Íránem, která byla uzavřena předchozí administrativou USA. Současný prezident Donald Trump dohodu označil za nevýhodnou pro Spojené státy. Současně s tím obnovil proti této zemi americké sankce.

​Úřadující prezident USA Trump se snaží vyvíjet na Írán tlak, aby ho donutil k uzavření nové jaderné dohody podle vlastních podmínek.

Napětí ve vztazích mezi USA a Íránem

V posledním měsíci se situace ve vztazích mezi USA a Íránem vyostřila. Americké úřady zavedly sankce proti klíčovým odvětvím íránského hospodářství. Mimo ekonomický tlak USA zvyšují svou vojenskou přítomnost v Perském zálivu. Podle všeho je cílem Washingtonu „změna chování“ islámské republiky.

USA také označily Íránské revoluční gardy za teroristickou organizaci. V reakci na to Írán uznal Centrální velení Ozbrojených sil USA (CENTCOM) za teroristickou organizaci a samotné Spojené státy pak označil za stát podporující terorismus.

​13. června íránská a arabská média oznámila, že v Ománském zálivu byly napadeny dva ropné tankery – Front Altair a Kokuka Courageous. Podle některých údajů to byl torpédový útok, jehož následkem došlo na lodích k výbuchu a požáru. USA obvinily z útoku Írán, který to však popírá.

Napětí mezi zeměmi eskalovalo 20. června poté, co íránští vojáci sestřelili americký bezpilotní letoun, který operoval v oblasti Perského zálivu. Íránci tvrdí, že stroj vnikl do vzdušného prostoru země, USA toto tvrzení ovšem odmítají a říkají, že průzkumný stroj se pohyboval v mezinárodním vzdušném prostoru.

Trump prohlásil, že zastavil odvetný útok na tři objekty v Íránu jen 10 minut před jejich provedením. Ten by podle odhadů zabil 150 Íránců. Následně na Twitteru americký prezident napsal, že varianta útoku na Írán zůstává.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mN6Y
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiš si buduje své alibi   
Pridal tk Úterý 02 červenec 2019 - 03:05:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když Andrej Babiš mluví o Tomiu Okamurovi a SPD, pečlivě volí svá slova. Menšinová vláda ANO podporovaná komunisty a okamurovci není na stole, řekl dnes v Blesku, a pokud ČSSD odejde z vlády, jedinou alternativou pro současnou koalici jsou předčasné volby. Třeba opozice nebude předčasné volby chtít, dodal, a možná si někdo rozmyslí, že ANO podpoří.

Babiš nemá v úmyslu skákat do otevřených náručí „nácků“ z SPD, ale také nemůže být zcela proti tomu, aby ho chytili, kdyby jeho vláda měla padnout. Pokud ČSSD skutečně vládu opustí, Babiš pravděpodobně zůstane s požehnáním Miloše Zemana u kormidla rekonstruovaného kabinetu. Nebude hlasování o důvěře vládě. Až ale opozice svolá hlasování o nedůvěře, Babiš požádá ČSSD a ODS o toleranci a pak bude nadávat a zuřit, když se okamurovci (a komunisté) zdrží hlasovaní, aby ho podrželi u moci.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Mučení Juliana Assange   
Pridal tk Úterý 02 červenec 2019 - 03:02:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už za pár dní toho bude všude kolem nás plno. Oči i uši nám zalehnou bezduché projevy a úvodníky o tom, jak velkou a slavnou demokracií jsem se stali od časů, kdy jsme přestali být britskou kolinií.

Jedním, čím USA zcela určitě nejsou, je demokracie. Demokracie totiž vyžaduje informované voličstvo, které USA zcela určitě nemají. Americká média a kompletně všechen západní tisk a všechna jeho TV média fungují pro Washington a vládnoucí oligarchie jako jejich ministerstva propagandy. Vysvětlení jsou řízena tak, aby vyhovovala vládnoucím elitám, a pronásledování a mučení Juliana Assange s konečnou platností dokazuje, že první dodatek americké ústavy už je dodatkem mrtvým. A mrtvou je i tolik vychvalována vláda zákona ve ve velké americké demokracii. Od režimu Clintonova zažila Amerika už čtyři kriminální režimy v řadě a pyšní se prezidenty a nejvyššími činiteli, kteří na sobě nesou vinu těžší, než nacisté souzeni v Norimberku.

Bez vlády práva nelze zabránit tomu, aby se demokracie neproměnila v tyranii. A v Americe tyranie už značně pokročila.

Představme si, že by se Američané jednoho dne dověděli, že Assange je absolutně nevinný člověk, jak to vyslovil Nils Metzer, zvláštní zpravodaj OSN pro otázky týrání a mučení. Co by tak asi udělali?

Nils Metzer popisuje, jak jeho vlastní vyštřování toho, jak je s Assangem nakládáno, ho osvobodilo od totálně falešného obrazu „americké demokracie“. Což je ovšem poznání, které s ním neinformovaný americký lid sdílet nesmí.
„Nakonec mi konečně došlo, jak jsem byl propagandou zaslepen tím, jak byl Assange systematicky ostouzen“, píše Metzer. „ A to s tím cílem, aby se veškerá pozornost veřejnosti odvedla od zločinů, které odkryl. Jakmile ho prostřednictvím izolace, výsměchu a nabalováním hanby zbavili podoby normálního člověka, nebylo už problémem zbavit ho i nejzákladnějších lidských práv. A to bez toho, aby svým jednáním vyprokovali nějaký významnější veřejný protest. A tak se přes zadní dveře naší vlastní uspokojenosti vytvořil legální precedent, který v budoucnu bude lze uplatnit i na všechna budoucí odhalení, se kterými přijdou třeba The Guardian, the New York Times či ABC News.

Ale i tak si můžete říct: Proč tolik pozornosti Assangemu, když mučeno je dnes tolik lidí na celém světě?

Odpovídám: Protože to, co píši, není hlavně o tom, jak ochránit Assange, ale o tom, jak předejít precedentu, který se pravděpodobně stane pečetícím osudem celé západní demokracie. Protože jakmile se pravda jednou stane zločinem, bude už pozdě odchýlit směr tohoto pochodu jinam. Náš hlas předáme cenzorovi a osud nás všech neomezené tyranii“.

Tento Metzerův text byl nabídnut řadě amerických, anglických a australských listů, z nichž žádný neodpověděl kladně.

(Nils Metzer je švýcarský akademik, autor a pracovník v oboru mezinárodního práva. Jako zpravodaj OSN v záležitostech mučení a jiných nehumánních praktik pracuje od 1. listopadu 2016.

Jeho článek, z něhož jsme čerpali, vyšel v Médiu). https://medium.com/@njmelzer/demasking-the-torture-of-julian-assange-b252ffdcb768

Zdroj: google - P.C. Roberts - The Torture of Julian Assange

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2032 sec,0.0538 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,812kB