Pátek 31 květen 2019
"Neserte se s nima" - hřímá "umělec" nenávistně   
Pridal tk Pátek 31 květen 2019 - 06:48:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Umělecká fronta, pedagogové, presstituti někteří, poražení politici a různé divné zjevy, jak je trefně nazval pan prezident, přitvrzují a podněcují demonstranty k nenávistné majdanizaci už až tak, že pomyslně škrtají sirkami a ženou tak davy tam, kde se může naše skutečná demokracie utopit v krvi.

Ta demokracie, svoboda, kterou si lidé právě na demonstracích vydupali před třiceti lety, v bláhové a naivní naději, že svět, život, společnost musí být lepší, vlídnější, pěknější. Iluzorní představy, kterým se tiše pochechtávali strůjci, scénáristi ze západu, hladově a chtivě už tenkrát pokukující po všem, co tento stát měl, vlastnil. Už nevlastní, už nám to vzali. Ale to jim nestačí. Dnes už zcela nepokrytě, otevřeně, ale pořád cílevědomě inscenují drsnější proměny společnosti, která se jim zřejmě zdá být nežádoucím způsobem poklidná a mírná. Je potřeba, dle nich, víc drajfu, chaosu, neklidu, rozvrácení hodnot, dohnat lidi k vzájemné nevraživosti až nepřátelství, nenávisti, rozhodit systém řádného soužití na základě dohodnutých zvolených pravidel.

Formy a způsoby byly, pravda, zvoleny různé. Od narušení až porušování základních společenských pravidel, znevažování elementární lidské slušnosti, tvrdé prosazování podvodníků a lhářů, zlodějů přímo, v akademických a kulturních kruzích (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Marie-Cibulkova-Zijeme-ho…), až po zřetelné a jasné podněcování k násilnostem, agresi, výhrůžkám smrtí (Martin Lang, Pavel Novotný, ...) úřadujícím ústavním činitelů, takto řádně, svobodně a demokraticky zvoleným.

Šak co, "neserte se s nima", jak řičí k davu zmanipulovaných na náměstí "umělec, pedagog, performer". Ani ten dobytek Lang co vyzývá k podřezání prezidenta, ani ten Novotný, co chce střílet své názorové odpůrce, se s nimi "nesrali". https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Havel-Havel-Dovedete-si-predstavit-Zemana-jak-bezi-Zivi-ho-nenavist-dela-si-z-nas-prdel-Milion-chvilek-v-Ostrave-ovladl-umelec-583326

Škrtají sirkama, ničemové darební, podněcují a živí nenávist v lidech, vyzývají je k šíření nesmyslných lží a pomluv. Chtějí zažehnout v lidech na náměstích, kteří demonstrují proti něčemu, co neexistuje, co jim nalhali, co by se prý mohlo stát, agresi a násilí.

Zbijte Jakla, je to nácek (https://www.parlamentnilisty.cz/…/-Jakl-nas-sere-je-to-nace…), až tam zacházejí, až tak prosazují svou jedinou pravdu.

A aby toho nebylo málo, i flanďák, fráterník se přidal, řičel nestoudně na pódiu k demonstrantům stupidní bajky, zaséval nenávist, vysmíval se sprostě a vskutku nekřesťansky prezidentovi republiky, stejně jako moderátor celé té šaškárny, nějaký bazarový, nepotřebný už a vyšumělý "umělec", který si neopomněl dělat "prdel" z jeho nemocných nohou.
Vskutku lidé kultivovaní, kulturní, slušní.

My chceme svrhnout vládu a vyhrát nové volby, řičí k davu, který jim to věří. Aniž by si ti pomatení a zmanipulovaní lidé v tom davu uvědomili, že k nim promlouvají jenom loutky, byť emocemi vybičovaným davem oceňovanými líbivými, rádoby lidovými sprosťárničkami a sprostotami. Že za provázky těch loutek tahají někteří úplně jiní. Tací, kteří jim, nám všem, kopou pastě a v podstatě kradou svobodu a demokracii, kteří je, nás, chtějí vehnat do majdanování a vzájemné nenávisti ve finále, která může být posléze koupána v krvi. Aby potom mohli tihle loutkovodiči nastoupit a vládnout daleko víc totalitním, tvrdším způsobem, než proti kterému se demonstrovalo v listopadu 1989.

Rozvrácený, rozeštvaný a naštvaný národ, obyvatelé, se totiž nejlépe ovládají, u nich se nejlépe prosazuje a zavádí režim, který vyhovuje těm, který chtějí ti v pozadí.

Užitečných nedostudovaných teologů, "umělců", presstitutů a neúspěšných politiků a divných zjevů k prosazování svých záměrů najdou vždy dostatečné množství, stačí jim nadrobit a hlavně naslibovat plný talíř. Bez práce, bez vytváření jakýchkoliv smysluplných hodnot, stačí řičet stupidní sprosťárny z pódií na náměstích, rozsévat nenávist mezi lidi až do agrese a násilí.

Tady, v této naší krásné zemi, se jim ale majdanování nesmí povést.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPotvrzeno! Z českých mešit se financoval terorismus v Sýrií. Opravdu v BIS a UZSI nic nevěděli?   
Pridal tk Pátek 31 květen 2019 - 06:38:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes v pátek je v MF DNES tato reportáž: Imám podporoval teroristy z peněz českých muslimů, ti o tom nevěděli.

Děkujeme Lukáši Lhoťanovi za jeho monitorování islamistických aktivit v ČR a předávání zjištěných informací českým novinářům a policií.

Co myslíte, budou stále BIS a UZSI české islamisty (ovládající mešity v Praze, Brně a Teplicích) chránit? Nebo si fakt někdo myslí, že Samer peníze vybíral na ulici a ne v mešitách?

Lukáš Lhoťan se svým týmem jsou dnes jediní, kdo monitorují aktivity českých islamistů a zveřejňují zjištěné informace.

FOTO: Současné Teplice

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠvédské rádio zveřejnilo přísně tajnou policejní zprávu. Některé oblasti má již plně pod kontrolou muslo-imigrantská mafie   
Pridal tk Pátek 31 květen 2019 - 06:35:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
A takto to dopadá: podle švédského regionálního rádia, které se dostalo k utajenému policejnímu hlášeni města Boras, městskou část Norrby, klasifikovanou jako "zvlášť vyloučenou oblast" ovládají čtyři kriminální sítě. Obyvatelé se bojí nahlásit cokoliv policii, protože riskují represe ze strany kriminální mafie.

Drogy se prodávají otevřeně na ulici. Policie hlásí, že se jedná o paralelní společnost postavenou na kamarádských a příbuzenských vztazích, na stejné víře, národnosti a silné společenské kontrolé nad ženami založené na kultuře cti a náboženské podřízenosti.

A když si uvědomíme, že podobných oblastí je ve Švédsku více než 50, tak můžeme jásat nad jiskřičkou v obci Staffanstorp, kde zavedli tzv. integrační povinnost a na mateřských a základních školách zakázali nosit hidjab a zakázali oddělené hodiny plavání mužů a žen, tak alespoň vidíme jiskřičku rozumu.

Prioritou jsou švédské hodnoty a švédský zákon.

Autor: Otto Černý / eurabie

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina začala rozprodávat své devizové rezervy   
Pridal tk Pátek 31 květen 2019 - 06:25:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Guvernér Národní banky Ukrajiny Jakov Smolij oznámil, že se v květnu 2019 objem devizových rezerv a zlata snížil o 1,2 miliardy dolarů. Informuje o tom portál „Strana.ua“.

Rezervy zlata byly sníženy z 20,5 na 19,3 miliardy dolarů. Podle serveru k tomu došlo kvůli velké částce úhrady státního dluhu. Tento měsíc platby dosáhly zhruba dvou miliard dolarů.

Smolij také uvedl, že do konce roku 2019 musí Ukrajina zaplatit pět miliard dolarů zahraničního a domácího dluhu. Vedení země očekává, že Mezinárodní měnový fond (MMF) přidělí další dvě miliardy dolarů, což pomůže vyrovnat platby.

V MMF ale zdůraznili, že další tranše bude převedena až po zvolení nové Nejvyšší rady a formování vlády.

27. května bylo zjištěno, že během měsíce vzrostl v přepočtu na dolary státní dluh Ukrajiny o 1,3 procenta. K 30. dubnu se kumulativní státní dluh rovnal 79,8 miliardám dolarů.

26. května ukrajinský podnikatel Igor Kolomojský vyzval prezidenta Volodymyra Zelenského, aby vyhlásil default kvůli zahraničnímu dluhu. Kolomojský se domnívá, že v případě nesplnění vnějších závazků se Ukrajina nemá čeho bát, protože Řecko a Argentina vyrovnaly dluhy a jsou „v pořádku“. Zelenský ten návrh odmítl. Prezident Ukrajiny má v plánu pokračovat ve spolupráci s MMF a dodržovat závazky vůči západním partnerům.

Téma devizových rezerv není příznačná jen pro Ukrajinu, ale postup jiných zemí je odlišný. Například, bylo dříve zveřejněno, Rusko v době hrozící krize amerického dolaru navyšuje rezervy zlata v očekávání, že úloha dolaru jako rezervní měny bude brzy zpochybněna.

Podle odhadů Světové zlaté rady (WGC) se objem zlata v bilanci centrálních bank v minulém roce zvýšil o 651 tun, což je největší ukazatel od roku 1971, kdy se USA vzdaly zlatého standardu. Téměř polovinu tohoto zlata koupila Ruská banka.

Nyní má Centrální banka Ruska 2112 tun zlata o hodnotě kolem 87 miliard USD, což je rekordní objem za celé dějiny moderního Ruska. Za posledních deset let se podíl zlata na rezervách země zvýšil ze 3,5 na 18,6 procenta a investice do amerických obligací a amerického dolaru se snížily na minimum.

Druhým největším odběratelem drahého kovu po Ruské federaci se stala Čína, která disponuje rezervou v objemu 1853 tun zlata za 76 miliard USD. Koncem minulého roku Peking po dvouleté přestávce prudce zvýšil nákup zlata, což mělo za následek růst jeho ceny až na půlroční maximum - 1300 USD za unci.

Do „zlatého klubu“ se snaží vstoupit také Indie. V minulém roce zvýšila Rezervní banka této země zlaté rezervy o téměř 42 tuny na rekordně vysokou úroveň – 600,4 tuny.

Stále větší geopolitická a ekonomická nejistota pobídla centrální banky k rozhodnutí diverzifikovat své rezervy a soustředit se na investice do bezpečných a likvidních aktiv, konstatovala WGC.

Podle odhadů agentury Bloomberg politika diverzifikace rezerv, kterou provádějí přední světové ekonomiky, zvýší globální poptávku po zlaté surovině, a tedy i ceny.

Zdroj: Strana.ua, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína oznámila, že je připravena posílit spolupráci s Ruskem ve Venezuele   
Pridal tk Pátek 31 květen 2019 - 06:19:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína je připravena zintenzivnit spolupráci s Ruskem při řešení krize ve Venezuele, uvedl ve čtvrtek čínský zástupce ministra zahraničí Zhang Hanhui.

„Co se týče venezuelské otázky, Čína a Rusko mají podobné pozice. Udržujeme stálý kontakt s Venezuelou. Jsme proti cizím zásahům do vnitřních záležitostí Venezuely. Čínská strana je připravena posílit mnohostrannou spolupráci a koordinaci venezuelské otázky s Ruskem ...,“ oznámil Zhang Hanhui na briefingu, když odpovídal na otázku, zda bude tato otázka vyzdvižena během nadcházející státní návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Ruské federaci na začátku června.

Vyjádřil také ochotu čínské strany bránit společně s Ruskem mezinárodní spravedlnost, zásady Ústavy OSN, suverenitu a nezávislost Venezuely, a také udržet mír a stabilitu v regionu a povzbudit Venezuelu, aby se co nejdříve vrátila na normální cestu rozvoje.

Paul Craig Roberts, bývalý asistent ministra financí USA v době úřadování prezidenta Ronalda Reagana, se dříve tvrdě pustil do americké politiky ve Venezuele. Podle něj si chce Washington tuto jihoamerickou zemi podmanit a zruinovat ji. Uvedl však, že pokud Rusko a Čína vyšlou do země své vojáky, zachrání před americkým impériem nejen ji, ale i mnoho dalších zemí.

Pokus o státní převrat ve Venezuele

Dne 30. dubna se venezuelská opozice pokusila o státní převrat. Její lídr Juan Guaidó a jeho stoupenci se sešli v Caracasu před vojenskou základnou Carlota a vyzvali armádu a lid ke svržení zákonného prezidenta Nicoláse Madura.

Hlava státu a ministr obrany prohlásili, že ozbrojené síly zůstávají věrné legitimní moci. Pokus o státní převrat byl neúspěšný a okamžitě bylo zahájeno jeho vyšetřování.

V lednu zemi zasáhla vlna protestních akcí proti Madurovi. Předseda parlamentu Juan Guaidó se tehdy sám prohlásil za prozatímního prezidenta země. Tento krok schválily USA a některé jiné země. Madura jakožto legitimního a úřadujícího prezidenta Venezuely podpořilo Rusko a řada jiných zemí, jako např. Mexiko, Čína, Turecko a Indonésie. V Moskvě označili „prezidentský status“ Guaida za neplatný.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m8dk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakousko: Novou kancléřkou bude Brigitte Bierleinová   
Pridal tk Pátek 31 květen 2019 - 06:15:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Novou dočasnou rakouskou kancléřkou se stane současná prezidentka ústavního soudu země Brigitte Bierleinová, píše německá RT s odkazem na místní média. V úřadu nahradí Sebastiana Kurze.

Hledání nového rakouského dočasného kancléře je pravděpodobně u konce. Podle informací rakouských médií má úřad kancléře převzít soudkyně Brigitte Bierleinová.

Brigitte Bierleinová je současná prezidentka ústavního soudu. Stane se první kancléřkou Rakouska. V souvislosti s touto událostí připravil země Alexander Van der Bellen vyjádření.

Bierleinová se stane následnicí Sebastiana Kurze. Vláda politické strany ÖVP nepřežila pondělní hlasování o důvěře parlamentu. Díky tomu vznikl úkol pro prezidenta Van der Bellena sestavit přechodnou vládu, která bude vládnou až do nových voleb, jež mají proběhnout v září.

Sesazení vlády bylo vrcholnou událostí vládní krize, která vznikla díky skandálnímu videu z ostrova Ibiza týkající se rakouského politika Heinze-Christiana Stracheho.

Národní rada Rakouska (dolní komora parlamentu) vyslovila nedůvěru rakouskému kancléřovi Sebastianu Kurzovi a celé vládě republiky v souvislosti s vládní krizí na pozadí rezignace bývalého vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho. Jedná se o první případ od roku 1945, kdy parlament Rakouska odvolal kancléře.

Týden před volbami do Evropského parlamentu největší německá média zveřejnila příspěvky, v nichž se tvrdilo, že vicekancléř Heinz-Christian Strache projednával možnost nákupu mediálních aktiv s cílem ovlivnění voleb s jistou „Ruskou“, která je podle slov Stracheho občankou Lotyšska. Dívka byla médii také označovaná za neteř ruského oligarchy a později za studentku z Bosny a Hercegoviny.

Přitom samotná média, která skandální materiál uveřejnila, poukázala na to, že natočená schůzka byla „nastraženou léčkou“ na politika, který vystupuje spolu se svou Svobodnou stranou Rakouska za zrušení protiruských sankcí a za normalizaci vztahů s Moskvou. Strache, který označil tuto situaci za cílevědomou politickou vraždu, musel podat demisi.

Skandál kolem videozáznamu s vicekancléřem Heinzem-Christianem Strachem byla dobře připravená provokace a léčka, a pro kancléře Sebastiana Kurze to byl dobrý důvod pro zrušení koalice s „nepohodlnými“ partnery, řekl tehdy Sputniku přední vědecký pracovník Centra německých studií na Ústavu Evropy Ruské Akademie věd, Alexandr Kamkin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m7Ms
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin na konferenci v rámci Nejvyšší rady Euro-asijské ekonomické komise uvedl, že Čína je strategickým partnerem EAEU   
Pridal tk Pátek 31 květen 2019 - 06:10:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 29. května se v kazašském hlavním městě Nur Sultanu konala konference Nejvyšší rady Euro-asijské ekonomické komise, zainteresované strany na konferenci diskutovaly o horkých otázkách týkajících se Euro-asijské ekonomické unie (EAEU) a perspektivě rozvoje EAEU. Ruský prezident Vladimír Putin na konferenci uvedl, že Čína je strategickým partnerem EAEU, budování EAEU musí být dobře spojena s budováním ekonomického pásma Hedvábné stezky.

Na zmíněné konferenci bylo schváleno celkem 18 dokumentů, včetně Společného prohlášení Nejvyšší rady Euro-asijské ekonomické komise o 5. výročí založení EAEU. Během konference Putin uvedl, že v dalších několika měsících vstoupí v platnost ekonomicko-obchodní dohody spolupráce mezi EAEU a Čínou, což se stane pevným základem pro bilaterální spolupráci vzájemných výhod. Dodal, že obchod EAEU se zahraničím rostl rychleji než obchod mezi členskými státy, což naznačuje, že aliance nebránila členským státům v rozvoji jejich ekonomik a komunikaci s ostatními zeměmi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Ty dementi na to naletí“ aneb političtí šmejdi v akci   
Pridal tk Pátek 31 květen 2019 - 06:06:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už jsem psal o fenoménu, který se začíná objevovat v současné době a připomíná tak trochu padesátá léta a zavrhujícím vše co patří minulosti. Mladí jsou dobří – staří špatní.

Tehdy, v padesátých letech, se zpívalo: „Všichni jsme mladí, mladý je každý komunista“. Prostě, kdo nebyl komunista, nebyl mladý. Dnes se situace obrátila naruby, ale v podstatě je stejná. Praha jako předvoj všeho „moderního“ dnes volí multikultularismus, genderismus, rozbití tradiční rodiny, větší sepětí s Bruselem, přijetí eura jako platidla, TOPKu, Piráty a protesty proti Babišovi. Venkov pak tradiční rodinu, Babiše, Okamuru a KDU –ČSL (na Moravě a ve východních Čechách) a KSČM. Právě tak, jako v roce 1946 „moderní“ Praha volila komunisty a „zaostalý“ venkov ty ostatní (ovšem bez zakázané Agrární strany).

Praha a další velká města jsou doménou názorů mladých. Venkov názorů dříve narozených. (Samozřejmě existují v obou kategoriích výjimky). Mimochodem jsem se setkal při svých předvolebních rozhovorech s lidmi mimo Prahu s názorem: „My ty naše děti pošleme na studia do Prahy, platíme jim jejich pobyt a on se nám vrací úplně někdo jiný, kterému už nerozumíme.“

Život se odvíjí podle vůle vládnoucí generace. Ve firmách vládnou lidé kolem 40 let. Takže neznají problémy těch, kteří nevyrůstali s chytrými telefony v rukách a sluchátky v uších. V autobusech na středních tratích vidíme dříve nevídaný jev. Mladí (dle jejich soudu zcela oprávněně sedí) a staří stojí. Čím to je? Koupili si totiž přes chytré telefony místenky. Staří to s chytrými telefony neumí, natož aby si něco přes ně kupovali. Rádi by si ovšem tu místenku fyzicky koupili, ale nemají možnost. Třeba na Roztylech se zrušilo prodejní místo, a tak až do Pelhřimova musí osmdesátiletá stařenka stát, zatímco mladí čučí do telefonů a jsou dle své morálky v pohodě. Návrh ROZUMNÝCH: Na spoje, na které si lidé nemají možnost koupit místenky klasickým způsobem v místě terminálů, (to zn. ne jenom internetem), by neměla být možnost prodávat místenky vůbec.

Něco podobného se stalo nyní v politice. Do europarlamentu kandidoval subjekt (jakoby z legrace) s názvem ANO, vytrollíme europarlament. Zcela záměrně s tím, aby senioři, kteří chtěli volit ANO 2011 a kteří neznají slovo troll a vytrollit, volili tento jejich subjekt, kterému byl navíc dán před volbami prostor v televizi Seznam v pořadu Jindřich Šídla. Když se podíváte na server volby.cz, tak výsledek „Trollů“ zcela kopíruje výsledky Babišova hnutí. V Praze dostali málo, právě tak jako Babiš a nejvíc dostali v Ústeckém kraji (2,29), právě tak jako ANO (28,74) a podobné (o něco méně) to bylo v Karlovarském kraji.

Čili, tak jako „šmejdi“ vydělávají na seniorech na nepotřebných věcech, nebo prodejci energií mají vytypována telefonní čísla seniorů, aby je napálili, tak se tento subjekt soustředil na seniory. Dokážu si představit radost z výsledku u Eu trollů: „Ty dementi na to přece jenom naletěli“.

Proč proti tomu neprotestuje hnutí ANO 2011 a proč nepodá žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu? Má na to lhůtu do 7.6. Výsledek Eu trollů je totiž téměř 100% výsledkem, který měl jít za číslem 30. Vím, že A. Babiše to, že ztratil jednoho 1,5% hlasů až tak nezajímá, ale minimálně z morálních důvodů a z faktu, že si ze seniorů, kteří chtěli volit právě jeho hnutí, někdo udělal takovou, vzhledem k věku těchto voličů, naprosto nepatřičnou legraci.

Nelze vůbec říkat, že tento subjekt volili recesisté, protože v Praze (kde by recesisté mohli být v hojném počtu) dostal ze všech regionů hlasů nejméně. Dostal hlasy i v těch nejmenších obcích, kde o nějaké recesi nemůže být ani řeči. Byly to hlasy pro ANO 2011.

Nebo-li výsledek byl dosažen pouze na základě úmyslného klamání voličů. Asi si říkáte, že strany klamou voliče před volbami sliby, které posléze nikdy nesplní. To je sice pravda, ale toto je něco zcela jiného. Zde byla navozena situace, že si senioři mysleli, že volí to, co chtěli volit, a to jest stranu Andreje Babiše, protože jim přidal na penzích.

Prostě seniorští voliči, kteří chtěli volit ANO 2011 byli záměrně uvedeni v omyl kvůli vidině peněz ze státního rozpočtu.

Navíc tito Trollové byli hned v první desítce subjektů (6.) a senioři, kteří často nadávali na to, že těch volebních papírků je mnoho (39, i když číslování bylo do 40, jedna strana totiž vypadla), a že jsou psány malými písmeny, tak měli radost, že hned našli tu svou stranu a mnozí z nich se papíry (volebními lístky) už dále neprobírali.

P.S. Děkuji všem, kteří volili naší koalici ROZUMNÍ a Národní demokracie – STOP MIGRACI – NECHCEME EURO, která získala 0,78% a je tak 12. z 39 volebních subjektů a po SPD druhá z vlasteneckých subjektů.

Mgr. Petr Hannig, předseda Rozumných

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=715482
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČapí hnízdo obráceně   
Pridal tk Pátek 31 květen 2019 - 06:02:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uběhly téměř tři měsíce od chvíle, kdy policie provedla razii na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), ve firmě Kapsch a v domech předsedy ÚOHS Petra Rafaje, generálního ředitele Kapsche Karla Feixe a prvního místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka. Zatčen zatím nikdo není, ani Rafaj a jeho pravá ruka Eva Kubišová se dosud nezbavili označení „podezřelých.” Bůh ví, jestli to jsou tři měsíce ticha před bouří, anebo se čeká, až všichni zapomenou, že se vůbec něco stalo. Jedinou opravdovou indicií je včerejší rozhodnutí Rafajova úřadu povolit Agrofertu/Penamu - jedničce na pekárenském trhu - koupit hlavního konkurenta, United Bakeries. Agrofert bude muset prodat několik výrobních závodů, ÚOHS se ale vůbec nezmínil o tom, že by bylo potřeba odprodat některé dobře zavedené značky chleba. To je daleko významnější záležitost. Pokud by všichni ti, kteří chodí posledních pět týdnů na demonstrace, rozuměli byznysu stejně, jako rozumějí nezávislosti justice, uplatnili by na situaci teorii reverzního Čapího hnízda. Obvinili by Rafaje, že na trhu s chlebem sekunduje Babišovi výměnou za to, že nebude muset stát před soudem za mýtný tendr.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2324 sec,0.0738 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,784kB