Čtvrtek 30 květen 2019
Doprava na D1 kolabuje, brzdí ji konvoj amerických okupantů   
Pridal tk Čtvrtek 30 květen 2019 - 10:54:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dálnice D1 ve čtvrtek ráno zkolabovala. Auta a kamiony z Prahy do Brna v podstatě stojí, na záběrech z dálničních kamer lze v mnoha případech vidět nehybné kolony. Cesta se tak může protáhnout až o 3 hodiny.

Po dálnici se totiž přesouvají okupační americké konvoje, kolem půl desáté se jich na dálnici D1 pohybovalo osm.

Podle mluvčí generálního štábu Armády ČR Magdalény Dvořákové je celý americký konvoj rozdělen do 14 částí, poslední má vyjíždět z kasáren ve Staré Boleslavi kolem desáté hodiny dopoledne.

Podle ní čítá jedna část konvoje okolo 18 vozidel. Pakliže jde o bojovou techniku jede rychlostí 50 - 60 km/h, pokud jde o lehká vozidla tak 70-80 km/h. „Nejpomaleji jel konvoj kolem Prahy, kde se pohyboval v kolonách asi 18 km/h,“ konstatovala Dvořáková.

Američtí okupanti s technikou překročili české hranice v úterý večer v Rozvadově, odkud postupně zamířili do Staré Boleslavi a dále pokrařují na Slovensko, Rumunsko a Maďarsko.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠáhneš na ožralého Feriho - 3 roky kriminálu. Zmlátiš Jakla - dostaneš tichý souhlas   
Pridal tk Čtvrtek 30 květen 2019 - 08:22:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Až tříleté vězení hrozí otci se synem, kteří na konci dubna napadli v Boršicích na Uherskohradišťsku poslance TOP 09 ožralého provokatéra Dominika Feriho. Policie jim nyní sdělila podezření z přečinu ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví, píšou media.

V případě napadení bývalého prezidentova poradce Ladislava Jakla (60 let) v metru se vše tak nějak rozpačitě vyvíjí. Samozřejmě nemají ještě útočníka, policie prý po něm pátrá!!!

Ale už fakt, že trvalo tři dny, než o tom vůbec napsali, a napsali o tom až tehdy, co to zveřejnil server AC24 a Parlamentní listy, kdy už nešlo předstírat, že se nic nestalo, svědčí přinejmenším o laxnosti a tichém souhlasu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon...a odsuzují se za schvalování atentátu na Reinharda Heydricha   
Pridal tk Čtvrtek 30 květen 2019 - 08:20:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Za veřejné schvalování březnových teroristických útoků na mešity na Novém Zélandu padlo v Česku již druhé obvinění. Stalo se tak minulý týden, potvrdil Právu dozorující žalobce Martin Bílý z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Ještě o týden dříve policie za stejnou věc obvinila prvního člověka. „Trestní stíhání za schvalování teroristických útoků na sociálních sítích je v současnosti vedeno proti dvěma osobám,“ reagoval na dotaz Práva Bílý.
Obviněným hrozí v případě odsouzení pět až patnáct let vězení a také propadnutí majetku.
_____

Jak že to zpíval Kryl?

A cvičené krysy
a volavčí pera
a tak jako kdysi
a tak jako včera.
I dnešní den znova
vždy bojí se slova
a s dětskými vlčky
zas točí se mlčky
i cvičení lidé.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObrovský Babišův Agrofert bude ještě větší   
Pridal tk Čtvrtek 30 květen 2019 - 08:13:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koncern Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) může převzít konkurenční pekárny United Bakeries, pokud dojde k odprodeji několika závodů obou společností. Před několika dny o tom rozhodl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), následně o tom ve středu informoval v tiskové zprávě.
_______
Zbylo ještě něco, co by Babiš v této republice nevlastnil? Něco ještě ano, ale už toho moc nezbývá. A ANO, bude líp.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponQuo vadis, Europa?   
Pridal tk Čtvrtek 30 květen 2019 - 08:09:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak bude pokračovat seriál evropských krizí, až v Evropském parlamentu a v dalších bruselských institucích nastoupí ti noví, mladí, kteří se nezakecají?

V Česku evropské volby moc nezaujaly, k přišlo k nim jen o málo víc voličů než k těm senátním, stejně bezvýznamným. Můžeme se ale mýlit, že o nic nejde. Zvláště teď, kdy se začínají tahat z pytlíku kandidáti do Evropské komise a zejména na jejího předsedu. Zatím se říká, že ne, neformální vrcholná schůzka v Bruselu, která byla právě věnována jenom tomuto tématu, prý nebyla o jménech. Předseda Evropské rady má teprve v jednotlivých hlavních městech zjistit, podle jakých pravidel se bude volit. V zásadě však jde o to, aby všechno dopadlo, jak má, a Evropskou komisi vedl „spitzenkandidat“ z Evropské lidové strany EPP, německý politik bez vládní zkušenosti Max Weber. A aby všichni věděli, co za to dostanou, až pro něj zvednou ruku.

Česká příležitost nastane při volbách místopředsedů Evropského parlamentu, kde se může umístit lídr frakce konzervativců a reformistů Jan Zahradil. Nejsilnější bruselský post tak může dostat strana, která má doma roli vůdce opozice. To může vyhrotit vztah české vlády k unijnímu parlamentnímu orgánu, kam jsou poslanci voleni přímo, ve srovnání s radou premiérů a šéfů států, kteří jsou většinou voleni nepřímo. Nepochybuji, že už vznikají manuály s argumentářem, jak o významu přímé a nepřímé volby odpovídat, až se před ústy ocitne mikrofon.
Mlha potrvá do 21. června, kdy má dojít k dohodě na řádné schůzce Evropské rady. Se jmény se pak půjde do Evropského parlamentu, který také bude chtít ukázat svaly. Nezkušený Weber by mohl být výhodou pro ty, kdo mají obavu z přílišného vlivu Evropské komise, oné evropské vlády úředníků. Nejspíš se do toho zamotá, a pak nastane souboj mezi europarlamentem a Evropskou radou. Bude o čem psát.

Teď jsou však naléhavější jiná témata. Hádají se o to „kdo“, ale neméně naléhavé bude „co“. Jistěže je důležité vyhrávat hlasování v Evropském parlamentu nebo (tam se ale moc nehlasuje) v Evropské radě. Důležitější však bude projít minovým polem krizí a nepřehlédnout důležitou křižovatku. Buď vyrazíme správně a zachováme to nejlepší, na čem byla evropská integrace postavena, to je schopnost vyhnout se válečným konfliktům (a nejen mezi členy), nebo dopustíme, aby to nějaká hlasovací mašinerie vítězně rozvařila a dostala nás tam, kde jsme byli předtím.

Kdo by se v tom chtěl zorientovat, má příležitostí dost. Třeba Centrum pro evropská studia na Maastrichtské univerzitě tomu věnuje kurz s názvem Quo vadis, Europa? Kam jdeš, kam míříš, k čemu směřuješ? Jak si chceš poradit s tím vytrvalým náporem krizí, které přicházejí jedna za druhou?

Brexit, eurozóna po řecké krizi, náboženská a politická radikalizace, napětí mezi členskými státy. K tomu neklidná sousedství způsobená konflikty na Ukrajině, v Sýrii a na Blízkém východě a jejich důsledky v uprchlické krizi. Hlouběji pod tím leží eroze základních evropských hodnot či spor o jejich smysl, vypočítává program kurzu. Avšak ani vzdělání není všespásné. Zvlášť, když se snaží zastřít instinkty, které nám poskytla evoluce ze statisíciletí soužití ve skupině vzájemně závislých osob. Moderní doba se ráda tváří, že jsme se změnili v nezávislé (svobodně atomizované) jednotlivce, kteří s touhle minulostí nemají nic společného.

Už samotný výčet problémů takového kurzu obvykle naznačuje, jaká řešení by si jeho tvůrci přáli. Je dobře, že soustřeďuje pozornost na spojitost mezi uprchlíky a válkami na Blízkém východě. Máme porozumět dynamice zmíněných krizí, což bych chápal nejen jako schopnost odhadnout, jestli to směřuje k horšímu nebo lepšímu, ale také čím to začalo a jak jedno způsobuje druhé. V Česku vytloukáme kocovinu panákovou smrští – uprchlíci nám nevoní, ale války, které je k nám ženou, podporujeme. Teď si na to pořídíme americké vrtulníky, co kus, to miliarda korun. To se vyplatí. Až budeme v afghánských horách bojovat za Prahu, dokážou přesněji odstřelovat teroristy uprostřed svatebního nebo pohřebního průvodu.

Zmíněný kurz správně připomíná, že pokud chceme evropským politickým a geopolitickým perspektivám porozumět, pokud se chceme opravdu vyznat v unijním právním a institucionálním systému, v jeho historickému pozadí nebo hlavních společenských trendech, musíme se zbavit jednooborové slepoty (milované třeba ekonomy nebo právníky) a nahlédnout do komplexity současné Evropy za pomoci nástrojů řady oborů. Doufám, že si přitom ujasníme i to, zda můžeme být tak úzkým a odevzdaným spojencem Spojených států, které „evropské hodnoty“ bezstarostně popírají, kdykoliv se jim to hodí.

Leták kurzu, ze kterého jsem si vybíral, patřil semestru, který před rokem skončil, a tak je zajímavé, co se od té doby změnilo. Evropské volby zareagovaly na téma, ke kterému nás dokopaly naše děti. Jde o enviromentální krizi, která může být nejen pro Evropskou unii, ale pro celé lidstvo zničující. Role Zelených proto v Evropském parlamentu posílí a promítne se to nejspíš do celé příští evropské agendy. Zelených jsou tam vlastně dva druhy. Ti větší jsou liberálové, což mi vadí, ale jejich odbornost a občanská autorita (soudě podle většiny těch českých, kteří se nedávno zformovali doma) je úctyhodná. Vedle nich je zastoupena i Severská zelená levice, ke které mám blíže. Není však vyloučeno, že Zelení zůstanou v opozici a témata si rozeberou tradiční strany, aby samy využily jejich mobilizačního potenciálu.

Také tady Česko volí moudrou nezávislou cestu a snaží se kolem ekologie a klimatu šaškovat. Každý, kdo míří mimo realitu, však musí přijmout fakt, že ztrácí strategický vliv. Bude brát jen to, co zbyde. Když nám shnije průmysl a zemědělství, ždímané do poslední kapky skupinkou transformačních miliardářů, nezbyde než dál spoléhat na sousedy, že nás uživí jako levné sluhy. Snad nám dají v neděli volno, abychom mohli běhat po náměstích a hulákat něco o suverenitě.

Zbyněk Fiala

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMilión a jedna chvilka: Kterak prosadit pravdu a lásku kladivem...   
Pridal tk Čtvrtek 30 květen 2019 - 07:54:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Milión a jedna chvilka: Kterak prosadit pravdu a lásku kladivem. Zbabělci a hrdinové. Je na čase se ozbrojit? Média mlčí. Proč? Bílý heterosexuál, kandidát za Okamuru není Feri, ale Muž určený k likvidaci

PETR HÁJEK s neskrývaným obdivem popisuje další velkolepou akci Chvilek pro demokracii a přináší vyjádření spolupracovníků Ladislava Jakla k témuž.

Jedete metrem v centru Prahy. Je sobota v jedenáct v noci, místa k sezení volná a vám je už bezmála šedesát. Tak si sednete, protože chcete něco vyřídit na svém mobilu. Najednou k vám přistoupí nějací siláci a začnou vás mlátit. Poznali vás, protože jste kandidoval za Okamuru do Senátu a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. V druhém případě jste byl parlamentem zvolen.

Demokratickou volbu těžko vydýchávali zapřisáhlí demokraté a jejich média. Skandalizují vás, zveřejňují vaše fotografie a ženou ty, kteří prohráli již několikeré demokratické volby, aby nejméně miliónkrát na náměstích proti volbou vyjádřené vůli většiny vášnivě protestovali. Česká televize z toho udělá „speciál“ a přenáší to shromáždění v přímém přenosu. Na krku byly totiž další volby. Skončily právě tu sobotu odpoledne.

Siláci „vzkaz“ pochopili správně: Kdo si myslí něco jiného, musí být fyzicky likvidován, jinak tu demokracii nezachráníme. Skočí tedy v metru po starším pánovi, kterého jim Česká televize a spol. „udala“ jako cíl. A protože jsou hrdinové, nicnetušícího muže srazí pěstmi na zem a okamžitě utečou. Chvilka pro demokracii jako vyšitá.

Napsal mi v této souvislosti jeden ještě (skoro o dvacet let) starší pán: „Pokud bys někdy uviděl Láďu Jakla, vyřiď mu, že mám u něho jedno pivo! Dal mi své volební triko na setkání čtenářů MY v pražské restauraci a já jej samozřejmě nedal do prádla, ale uctivě jsem se v něm producíroval při svých jízdách v metru. Jednou si ode mně jeden pán odsedl, jako bych zapáchal. Byl to muž v docela v junáckém věku, přitom tričko bylo zánovní. Podruhé ke mně přistoupili dva svalovci, co právě ukončili svou demonstraci na Staromáku proti Benešové a Babišovi. Uráželi mě, něco sprosťáren hulákali na mou adresu a na Jakla - ale netroufli si – namířil jsem na ně své trekingové hole a houkl: "Zmizte!" Zmizeli. Všichni ve vagonu mlčeli, ani nešpitli.“

Chvilky pro demokracii se u nás zjevně stupňují. Jde přece o tu slušnou společnost, jak vyřvávají na náměstích „slušnými“ médii zfetovaní demokraté, kteří ne a ne ve volbách prosadit pravdu a lásku. Tak ji prosazují (zatím jen) pěstmi. Kupodivu však „jejich“ média to hrdinství nějak neoceňují. Nešpitnou o něm, jako ti ve vagónu. Jakl je prostě bílý heterosexuál, nejmenuje se Feri a nekandidoval za havlisty (TOP 09). Je muž určený k likvidaci.

Milióntá první chvilka pro demokracii v bruselskými demokraty ovládané České republice 2019. Gratuluji, soudruzi demokraté! My se té vaší „demokracii s kladivem“ v ruce ubráníme.

Petr Hájek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKOALICE ROZUMNÍ A NÁRODNÍ DEMOKRACIE SE STÁVÁ NEJSILNĚJŠÍM VLASTENECKÝM SUBJEKTEM   
Pridal tk Čtvrtek 30 květen 2019 - 07:44:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Děkuji všem voličům (bylo vás téměř 19 tisíc; 0,78 procent), kteří volili koalici Rozumní a Národní demokracie. Děkuji všem kandidátům a podporovatelům. Děkuji předsedovi Rozumných Mgr. Petru Hannigovi, který trpělivě objížděl republiku a osobně rozdával letáky.

Snad jste si nemohli myslet, že nás – protisystémovou stranu – nechá Systém projít do europarlamentu. Nebo že nám stát dá peníze na provoz naší antisystémové strany. My se bez toho obejdeme. Peníze seženeme jinde a už nyní máme plán, jak pokračovat v boji se Systémem. Prioritou jsou pro nás národní volby za dva roky a jako zkouška krajské volby příští rok.
Sjednotíme celou vlasteneckou scénu a společně to dokážeme.

Skončili jsme jako 12. strana z 39 subjektů, které letos kandidovaly. Když odmyslíme recesistické formace, pak jako 10. strana. Počítáme-li zavedené strany, pak jsme devátí (z 13. místa v parlamentních volbách 2017 jsme poskočili na deváté). Potvrzuje se nám to, co jsme předpokládali – proč ČT pozvala do velkých debat v prime timu jen 8 stran (ačkoli tam před pěti lety pozvala stran dvanáct) – aby tam nemusela pozvat nás, devátou stranu. Nechali jsme za sebou 27 subjektů, z toho všech 14 vlasteneckých. Za námi skončily strany, které považujeme za vlastenecké a se kterými hodláme spolupracovat a usilovat o společnou kandidátku v příštích volbách.

Letmým součtem jsem zjistil, že vlastenecké strany (SPD tam nepočítám) mohly mít 78.500 hlasů, kdyby do eurovoleb šly společně (o což jsme usilovali, ale zájem spojit se měli jen Rozumní). Toto je můj nelehký úkol, který si beru za svůj – sjednotit vlasteneckou scénu. Protože vlasteneckých stran, které skončily za námi, je čtrnáct, může mít každá svého lídra v krajských volbách. Předsedové těchto stran, přemýšlejte o tom, brzy se vám ozvu… A přemýšlejte o tom, proč jsem i se svou Systémem nespravedlivě vnucenou “nálepkou antisemity” dopadl lépe, než vy všichni. Chci tím říci – nálepek se nebojme, pojďme se spojit a společně to dokážeme!

Adam B. Bartoš

Zdroj: https://narodnidemokracie.cz/koalice-rozumni-a-narodni-demokracie-se-stava-nejsilnejsim-vlasteneckym-subjektem/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPravé hodnocení voleb: „Integrace EU je mrtvá“   
Pridal tk Čtvrtek 30 květen 2019 - 07:39:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pravicovou analýzu voleb do EP podal bývalý Trumpův strategický poradce Steve Bannon, zdržující se t.č. v Paříži.

Podle Bannona spočívá to historické evropských voleb v tom, že integrační hnutí v EU vzalo za své. Bannon kvitoval vítězství pravicových stran jako veliký úspěch, a zároveň je vyzval k překonání rozdílů a vytvoření "superskupiny" v Evropském parlamentu.

Zdroj: https://www.krone.at/1930778Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecké ministerstvo zahraničí označilo podmínku, za níž je na Ukrajině možný mír   
Pridal tk Čtvrtek 30 květen 2019 - 07:33:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mír na Ukrajině je možný pouze při realizaci Minských dohod. Oznámila to na briefingu mluvčí německého ministerstva zahraničí Marie Adebarová.

„Pět let po zahájení konfliktu jsou miliony lidí na východě Ukrajiny stále v potížích. Mír bude možný pouze tehdy, budou-li Minské dohody realizovány všemi stranami na dobu neomezeně a důsledně,“ uvedla politička.

Adebarová také zdůraznila význam konkrétních kroků v procesu vyjednávání a zlepšování života lidí.

Politička předtím uvedla, že se německý ministr zahraničí Heiko Maas spolu se svým francouzským protějškem sejde v Kyjevě 30. května s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenskym.

Minské dohody byly podepsány před více než dvěma lety - nejprve 5. září 2014 a poté doplněny 12. února 2015. Byly vytvořeny během jednání Vladimira Putina s francouzským prezidentem Francoisem Hollandem, německou kancléřkou Angelou Merkelovou a Petrem Porošenkem v Minsku.

Mezi podmínky jsou v dokumentech uvedeny okamžité příměří a stažení všech těžkých zbraní oběma stranami ve stejných vzdálenostech, stažení všech cizích ozbrojených sil a žoldáků z území Ukrajiny pod dohledem OBSE, aby byl zajištěn bezpečný přístup, dodávky, skladování a distribuce humanitární pomoci.

V polovině května ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin oznámil, že Ukrajina nebude dodržovat Minské dohody, pokud evropské země oslabí tlak pomocí sankcí na Moskvu.

„Pokud nyní, poté, co Rusko začalo vydávat pasy (pozn. obyvatelům DLR a LLR), uděláte kroky vstříc Rusku, pak celá logika toho, co jsme dosud dělali, bude zcela zničena,“ řekl ukrajinský politik v komentáři pro portál Evropská pravda.
Dříve v Bruselu Tomáš Petříček řekl, že EU nemá v úmyslu zavedení nových sankcí proti Rusku.

24. dubna ruský prezident Vladimir Putin podepsal výnos o zjednodušeném vydávání ruských pasů pro obyvatele LLR a DLR. Prezident řekl, že Moskva nemá nejmenší touhu dělat Kyjevu problémy, ale situace s právy na Donbasu přesahuje hranice.

Na jaře roku 2014 zahájily ukrajinské orgány vojenskou operaci proti DLR a LLR, které vyhlásily nezávislost po převratu na Ukrajině v zimě téhož roku. Podle posledních údajů OSN se asi 13 tisíc lidí stalo obětmi více než pětiletého konfliktu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m7An
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Kosovu budou žádat o zbavení imunity ruského zaměstnance OSN   
Pridal tk Čtvrtek 30 květen 2019 - 07:30:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hlavní státní zástupce města Kosovska Mitrovica Shyqeri Syla bude žádat o zbavení ruského zaměstnance OSN imunity, aby mohlo být zahájeno trestní stíhaní. Jeho slova uvádí portál Insajderi.

„Oficiálně požádám zvláštního zástupce generálního tajemníka OSN v Kosovu Zahira Tanina, aby byla odvolána imunita občana Ruské federace, aby se mohlo zahájit stíhaní,“ uvedl Syla.

Dříve pod záminkou boje proti organizovanému zločinu na severu samozvané Kosovské republiky, začala činnost zvláštních policejních sil. Byly zadrženy desítky Srbů a dva členové mise OSN, včetně Krasnošekova. Ten po úderu do hlavy utrpěl poranění hlavy a zlomeninu lícní kosti a byl převezen na jednotku intenzivní péče.

Prezident samozvané republiky Kosovo vysvětlil zadržení ruského pracovníka mise OSN tím, že údajně kladl odpor policii. Podle jeho slov policie prováděla akci týkající se boje proti kriminalitě na severu provincie. Média pak uvedla, že během zadržení Krasnošekov nebyl ozbrojen.

O propuštění Krasnošekova požádalo ruské velvyslanectví v Bělehradě. Zvláštní zástupce generálního tajemníka organizace v Kosovu, Zahir Tanin, také vyzval k propuštění pracovníků OSN. Mise následně oznámila, že byli propuštěni.

Činnost kosovsko-albánské policie vyvolala nárůst napětí mezi Bělehradem a Prištinou.

Srbský prezident Alexander Vučić uvedl armádu do stavu plné bojové pohotovosti.

V roce 1999 ozbrojený konflikt albánských separatistů z Kosovské osvobozenecké armády a srbské armády a policie vedl k bombardování Jugoslávie (v té době složené ze Srbska a Černé Hory) silami NATO.

V březnu 2004 kosovští Albánci vyvolali pogromy, které vedly k masovému vystěhování Srbů z provincie a zničení mnoha jejich historických a kulturních památek.

Kosovsko-albánské struktury v Prištině jednostranně vyhlásily 17. února 2008 nezávislost. Republiku neuznává Srbsko, Rusko, Čína, Izrael, Írán, Španělsko, Řecko a řada dalších zemí.
Srbsko a Kosovo v roce 2013 souhlasily s dialogem pod patronátem EU, aby byly vyřešeny přetrvávající spory, což je nezbytné pro jejich směřování ke členství v Evropské unii. Zatím však nebylo dosaženo výrazného pokroku.

Minulý rok v listopadu se vyjednávání dostalo do slepé uličky, když Priština uvalila cla ve výši 100 % na veškeré zboží dodávané ze Srbska. Tento krok může mírně zpomalit srbský hospodářský růst. Země do Kosova dováží zboží v roční hodnotě 500 milionů eur. Bez ohledu na to podle Mezinárodního měnového fondu srbská ekonomika tento rok poroste o 3,5 %.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m7Aj

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2139 sec,0.0552 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,795kB