Středa 29 květen 2019
Srbsko uvedlo armádu do stavu bojové pohotovosti, v Kosovu se ozývá střelba a Priština zahájila provokační operaci proti srbskému obyvatelstvu!   
Pridal tk Středa 29 květen 2019 - 07:29:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Srbsko uvedlo armádu do stavu bojové pohotovosti, v Kosovu se ozývá střelba a Priština zahájila provokační operaci proti srbskému obyvatelstvu! Kosovská policie zatkla i několik Rusů, Kreml hovoří o americké provokaci po rozhodnutí Prištiny vybudovat vlastní etnickou armádu! NATO dává naoko od projektu kosovské armády ruce pryč, ale americký Pentagon již má v Prištině zástupce svých zbrojovek! Za plánem stojí Hashim Thaci a americký senátor Marco Rubio, který stejné procesy razí i ve Venezuele!

Balkán stojí znovu na pokraji válku. Dnes v ranních hodinách provedla kosovská policie v srbské části Kosova mohutné razie se záminkou, že jde o bezpečnostní operaci proti pašerákům . Srbsko v reakci uvedlo své jednotky do plné bojové pohotovosti poté, co těžce ozbrojená kosovská policie vstoupila do srbského severního Kosova, použila prý slzný plyn a zatkla kolem dvou desítek lidí. Jednalo se o poslední vzplanutí dlouhotrvajícího napětí mezi Srbskem a jeho bývalou provincií, která vyhlásila nezávislost na Bělehradu v roce 2008 po krvavé válce v letech 1998-99, která skončila po zásahu NATO.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/338949786

Až 90% populace v severním Kosovu jsou Srbové, kteří nechtějí být součástí nezávislého Kosova. Akce zvláštní kosovské policie je součástí operace na vyhnání Srbů z Kosova. Plán na provedení etnické čistky má mít podle dohod s americkou administrativou civilizovaný rámec, Srbové mají být vystrašeni, aby je to donutilo dobrovolně odejít. Američané nechtějí podpořit přímé etnické čištění v Kosovu, protože by to poškodilo americkou pověst v Evropě.

Srbský prezident Aleksandar Vucic řekl, že kosovská policie zatkla 23 lidí, včetně Srbů, Bosňanů a Rusů poté, co kosovské jednotky vtrhly s obrněnými vozidly do několika vesnic na sever od města Mitrovica. Vucic řekl, že viděl video policejní palby za použití ostré munice, kulky létaly nad hlavami neozbrojených Srbů a uvedl, že operace byla určena k zastrašení Srbů v Kosovu. Vucic dále oznámil, že nařídil vojákům přesun do blízkosti hranic, aby byli v bojové pohotovosti a připraveni na rozkaz ke vstupu srbské armády do Kosova a ochránili Srby, pokud se napětí bude zvyšovat. Severoatlantická aliance v Bruselu svolala krizové jednání za zavřenými dveřmi, situace je velice vážná, a to i s ohledem na to, že mezi zadrženými osobami, které kosovská polovojenská policie zajala, jsou i občané Ruské federace.

Ruský pozorovatel OSN byl zraněn a Rusko požaduje jeho okamžité propuštění, za operací prý stojí americký gangsterismus

Mise OSN v Kosovu uvedla, že mezi zadrženými byli dva její zaměstnanci, jeden z nich je ruský pozorovatel OSN. Oba zaměstnanci byli hospitalizováni kvůli zraněním a OSN vyzvala všechny strany, aby pomohly obnovit klid a bezpečnost. Rusko označilo akci Kosova za provokaci a požaduje okamžité propuštění ruského zaměstnance OSN.

Prezident Kosova Hashim Thaci již dříve řekl, že ruský zástupce OSN byl maskovaný špion pod diplomatickým krytím, aby bránil v provádění policejních operaci v severním Kosovu. Srbská státní televize oznámila pohyby srbských vojsk umístěných v blízkosti hranic. Jakýkoli srbský ozbrojený vpád do Kosova by znamenal přímý střet s příslušníky sil pod vedením NATO, reagovala na tyto vojenské pohyby kosovská vláda v Prištině. Předseda kosovského parlamentu Ramush Haradinaj na Twitteru potvrdil, že policie provedla operaci proti pašování a organizovanému zločinu.

Svědecké výpovědi z Mitrovice však hovoří o něčem jiném. Amatérská videa zachycují střelbu a exploze, rozhodně nejde o slzný plyn, ale o regulérní vojenskou operaci. Ozývá se střelba, příjezdové cesty do města jsou zatarasené, zevnitř města se ozývá sporadická střelba. Tato bezpečnostní eskalace přitom nevznikla jen tak samovolně a sama od sebe. Abychom pochopili, kdo tahá za nitky, musíme se vrátit do loňského listopadu. Kosovský prezident a albánský řezník Hashim Thaci totiž vloni 18. listopadu navštívil USA a setkal se s jedním senátorem, kterého v poslední době známe.. Tím senátorem je Marco Rubio, který se přímo podílí na organizování státního převratu ve Venezuele a úkoluje Juana Guaida, samozvaného prezidenta Venezuely.

Donald Trump kosovského řezníka s požadavkem na vlastní armádu v roce 2017 vyhodil, neoconi a Marco Rubio mu po roce a půl vyhověli

Právě během této návštěvy v USA loboval Hashim Thaci u Marco Rubia za jednu velmi důležitou věc, za podporu americké vlády pro myšlenku vzniku samostatné kosovské etnické armády. Vedení NATO v Bruselu tuto myšlenku nepodporuje, především jde o odpor evropských členských zemí NATO, ale neplatí to o USA a americké armádě. která má v Kosovu obrovskou vojenskou základnu Bondsteel.

A během této návštěvy dostal Hashim Thaci tichý souhlas amerických neoconů k realizaci projektu vlastní kosovské armády. Ihned o měsíc později v prosinci 2018 totiž kosovský parlament v Prištině odhlasoval plán na vznik kosovské armády. Priština to udělala s tichým souhlasem amerických neoconů a americké armády. Nikdo tomu tehdy nevěnoval pozornost, bylo krátce před Vánoci, ale muslimové Vánoce neslaví, takže to má svoji logiku. Srbsko i NATO prudce zareagovalo a toto rozhodnutí odsoudilo, ale plán to nijak neohrozí, je garantovaný americkou zahraniční mocí a neocony.

Tady je potřeba si všimnout procesů, jak Donald Trump postupně ztrácel kontrolu nad americkou zahraniční politikou krátce po své inauguraci do úřadu v lednu 2017. Kosovo chtělo vlastní armádu už delší dobu, ale v dubnu 2017 se Trumpova nová administrativa postavila ostře na odpor a Donald Trump myšlenku zamítl a Priština musela svůj návrh stáhnout, podporu pro vlastní kosovskou armádu od Donalda Trumpa nezískala.

Jenže, uběhl rok a půl a najednou v listopadu 2018 se Marco Rubio, republikánský senátor, setkává ve Washingtonu s Hashimem Thacim a oznamuje mu, že USA podporují myšlenku na kosovskou armádu. Donald Trump prý do toho již mluvit nebude. Informaci přinesla americká vojenská média koncem minulého roku jako překvapivou změnu. Jenže nešlo o změnu postojů Donalda Trumpa, je to mnohem jednodušší. Donald Trump byl zbaven veškeré moci a rozhodování o amerických ozbrojených silách a o zahraniční politice.

Senátor Marco Rubio jako výkonný kůň amerických neoconů, dohaduje vojenské operace a nasunování zbraní ve Venezuele i v Kosovu

Hlavním koněm tohoto procesu v USA je právě senátor Marco Rubio. Právě na něho se obrátil Juan Guaido se žádostí o vojenskou pomoc americké armády ve Venezuele. To není náhoda, že loutka amerických neconů se obrací na Marco Rubia, protože na stejného senátora se obrátil i kosovský prezident Hashim Thaci se žádostí o podporu americké armády pro myšlenku vzniku vlastní kosovské armády. A znovu byl u toho Marco Rubio, když do Bílého domu přijela manželka venezuelského disidenta a agenta CIA Leopolda Lópeze Lilian Tintori a žádala o pomoc americké vlády pro venezuelskou opozici a pro svého manžela, který byl v té době ve Venezuele v domácím vězení. A právě Juan Guaido je učedníkem a elévem pod řízením Leopolda Lópeze.

Jak sami vidíte, senátor Marco Rubio se postupně profiluje ve vzdálené budoucnosti 15 nebo 20 let jako možný budoucí americký prezident, který jednoho dne převezme řídící procesy v USA. Zatím sbírá zkušenosti a buduje si podporu u amerických neoconů a rovněž u amerických generálů a vojensko-průmyslového komplexu. Jenže ve chvíli, kdy koncem minulého roku USA oznámily, že navzdory odporu vedení NATO v Bruselu podporují požadavek Kosova na vlastní armádu, je najednou zcela jasné, že současná provokace v severním Kosovu má destabilizovat region, aby americký vojensko-průmyslový komplex dostal požehnání a podpis pro dodávky zbraní nové kosovské armádě. Podpis musí poskytnout Donald Trump a ten poskytne podpis v případě, že mu generálové řeknou, že Srbové útočí na nebohé kosovské Albánce. Za celým procesem však stejný jeden a tentýž americký senátor.

Znovu a znovu vidíte a doufám chápete, co mnoho politiků v SPD stále není schopno pochopit, že primárním úkolem ochrany bezpečnosti pro ČR je vystoupení z NATO, to je ten hlavní primární úkol a všechno ostatní je druhořadé. Američtí neoconi naprosto ignorují bezpečnostní zájmy evropských zemí jako je ČR a klidně destabilizují Balkán a dovolí vybudování kosovské armády, která bude použita dříve či později k etnickému dočištění Kosova od Srbů. To není o tom jestli, ale kdy k tomu dojde. NATO protestuje, evropské země vědí, co bude znamenat kosovská armáda, ale americká zahraniční moc je neřízená střela, kterou Donald Trump už nekontroluje. Trump byl postupně zbaven svých poradců, kteří mu dobře radili, Michaela Flynna a dalších, a proto od roku 2018 již Donald Trump nekontroluje zahraniční procesy. Doufám, že chápete, proč je tak důležité vystoupit z NATO v situaci, kdy jedna z členských zemí NATO ignoruje bezpečnostní zájmy všech evropských členských zemí aliance.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/srbsko-uvedlo-armadu-do-stavu-bojove-pohotovosti-v-kosovu-se-ozyva-strelba-a-pristina-zahajila-provokacni-operaci-proti-srbskemu-obyvatelstvu-kosovska-policie-zatkla-i-nekolik-rusu/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrumpova hrozba zničením Íránu a déjà vu 1. světové války   
Pridal tk Středa 29 květen 2019 - 07:13:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nevypočitatelný americký prezident nejprve popřál mír Íránu, a o několik dnů později nepřímo pohrozil Islámské republice jaderným zničením.

Donald Trump pokračoval o víkendu kázáním na Twitteru, kdy varoval před „oficiálním koncem Íránu“.

Uspořádání vojenských sil v Perském zálivu, zvyšování napětí mezi USA a Íránem a vyšinutá agresivní rétorika vytvářejí nebezpečnou situaci.

Občas protagonisté prohodí, že nechtějí válku. Ale stejně tak, jako jsme se dostali na šikmou plochu, směřující k první světové válce (1914-18), vzplanutí projevů nepřátelství může mít svou vlastní logiku.

Paradoxně ujištění, která minulý týden pronesli prezident Trump a jeho hlavní diplomat Mike Pompeo, že USA „zásadně neusilují o válku s Íránem“, nejsou ve skutečnosti vůbec uklidňující.

Je třeba říci, že uklidňující nejsou ani ujištění ze strany íránského vedení, že také nechtějí válku s USA. Íránský ministr zahraničních věcí Mohammad Džavád Zaríf prohlásil, že není „chuť vést válku“. Možná to tak je, ale není to záruka, že žádná válka nebude, zejména proto, že okolnosti jsou tak nejisté.

V předvečer první světové války byli evropští lídři podobně neoblomní v tom směru, že se lze válce vyhnout. Domnívali se, že jejich racionálnost a modernost jim pomůže v tom, aby se vyhnuli katastrofě. Nicméně Evropané byli rychle uvržení do válečného požáru prostřednictvím řetězové reakce, která byla mimo jejich kontrolu.

Znepokojivým znamením je dnes především nevypočitatelná a buřičská povaha Trumpovy rétoriky. Na konci minulého týdne sdělil médiím, že „doufá“, že nedojde k žádné válce s Íránem. Dokonce se zmínil o možnosti budoucích diplomatických rozhovorů s Teheránem. Poté, přes víkend, Trump jako vždy obrátil a tweetoval, že pokud bude Írán vyhrožovat USA, „bude to oficiální konec Íránu“.

„Pokud chce Írán bojovat, bude to oficiální konec Íránu. Nikdy už znovu nevyhrožujte Spojeným státům!“ tweetoval americký nejvyšší velitel.

Není jasné, co ho k tomu přimělo. Možná zprávy o raketových útocích na americké velvyslanectví v Bagdádu, které za viníky označují irácké milice, podporované Íránem. Nebo mu někdo připekl jeho hamburger.

Nemůže být pochyb o tom, že Trump se odvolával na použití jaderných zbraní proti Íránu, pokud by nějaká válka vypukla. Co jiného lze odvodit ze slov „oficiální konec Íránu“?

Republikánský senátor Tom Cotton, který je mazaný válečný jestřáb, pokud jde o Írán, také zřejmě schvaluje jaderné údery, pokud by mělo dojít ke konfliktu. Řekl pro stanici Fox News, že USA by mohly porazit Írán jen dvěma údery, které nejasně nazval „první úder a poslední úder“. To nás opět nenechává ani chvíli na pochybách, že jaderné zničení je to, co mají na mysli politici z Washingtonu v souvislosti s vedením války proti Íránu.

Takové uvažování je samozřejmě zcela zavrženíhodné. Zvažovat genocidní zničení jiného národa ukazuje na barbarství a hanebnost amerických vedoucích představitelů. Taková podlost by nás však neměla překvapovat. Koneckonců Američané jsou jediní lidé, kteří kdy použili atomové zbraně, když v srpnu 1945 shodili dvě bomby na Hirošimu a Nagasaki a zabili tak přes 200 000 civilistů. Je děsivé, že si Washington vždy vyhrazoval „právo“ na použití jaderné síly za účelem preventivně „ochránit nezbytné zájmy“.

Během desetiletí studené války američtí stratégové vypracovali plány na zahájení preventivních jaderných útoků jak na Sovětský svaz, tak na Čínu, přičemž velmi dobře věděli, že to vyhladí miliony nevinných lidí.

Trump již dříve varoval Severní Koreu před jaderným zničením, když pohrozil „ohnivou zlobou, jakou svět neviděl“. Podobně také pohrozil zničením Severní Koreje v září 2017 na Valném shromáždění OSN. Arogantní zločinnost nezná hranic. Jen si představte, že na půdě OSN Trump bezostyšně porušil zakládací listinu, která staví agresi mimo zákon, a z jeho projevu bylo patrné, že se vlastně těší na genocidu. (Od té doby sice vnesl diplomacii do jednání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, ale psychotická americká moc by se mohla kdykoli zvrtnout do barbarské agrese, pokud nebudou pomocí rozhovorů zmírněny diktáty.)

Trumpův poslední rétorický ostrý útok proti Íránu je tak provokativní, jak to jen jde. Skřehotání o vyhlazení celého národa není ničím jiným, než vyhlášením války. Stačí jeden tweet, a válečný požár bude zažehnut. Je to choromyslné a zločinné. Proč Twitter nezavřel Trumpovi účet?

Ale vraťme se k naší analogii s první světovou válkou, strašlivou událostí, v jejímž důsledku zemřelo 20 milionů lidí a začalo zabíjení v rámci vojensko-průmyslového komplexu. V té době byla veřejnost z velké části proti. Političtí, vojenští a imperiální lídři šli do války navzdory ujištěním, která hlásali předtím, že žádná válka nebude. Bylo to, jako kdyby národy zachvátil válečný požár.

Nebylo to však zcela bezprecedentní. Důvod, proč se násilí stalo nevyhnutelné, byla konfigurace vojenských sil a mezinárodního napětí, které přetrvávaly několik let jako sud s prachem. Jediná jiskra - atentát na arcivévodu Františka Ferdinanda v Sarajevu, k němuž došlo 28. června 1914 - vedla k řetězové katastrofální reakci.

To je důvod, proč jsou sliby amerického prezidenta, že nechce válku, spíše znepokojující. Lhostejnost je alarmující. Trumpova administrativa udělala vše pro to, aby v Perském zálivu vytvořila explozivní pojistku. Od momentu odstoupení od jaderné dohody s Íránem v roce 2015 až po vystupňování ekonomického terorismu prostřednictvím nelegálních sankcí, od vyslání letadlových lodí námořní armády a bombardérů B-52 až po vyhrožování jaderným zničením.

Washington je plně zodpovědný za tuto výbušnou konfiguraci. To, že Trump a další američtí politici mluví o tom, že „nechtějí válku“, je buď naprosto směšná naivita, nebo nečestnost a faleš.

Rakety, vystřelené na americké velvyslanectví v Bagdádu, nebo jemenské bezpilotní letouny, útočící na saúdskou ropnou infrastrukturu, či podezřelá sabotáž tankerů v Perském zálivu. To všechno jsou jiskry, létající poblíž sudu s prachem.

Opakování historie není nevyhnutelné. Avšak Washington zcela jistě udělal maximum pro to, aby se historie opakovala - sto let po první světové válce.

Finian Cunnigham

Trump’s Annihilation Threat to Iran and WWI Déjà Vu vyšel 22. května 2019 na ICH. Překlad Zvědavec

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7921-trumpova-hrozba-zniceni-iranu-dejavu-1-sv-valky.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřípad Kramný, bod zlomu: Soud spolku Šalamoun vs. MF Dnes. Pomluva jako zbraň nezávislých médií? Budou platit milióny? Co na to Babiš? Padne přelomový rozsudek?   
Pridal tk Středa 29 květen 2019 - 07:09:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
KONEČNĚ! Případ Kramný se vrací do mediální roviny. Tedy tam, kde začal. Byla to právě média napříč žánry, která vytvořila lživý (ale prodejný) obraz monstra s elektrickými kabely v pazourech nad dvěma andělskými těly pod pyramidami.

Deník MF Dnes teď čelí žalobě spolku Šalamoun tváří v tvář novým faktům, že obě ženy zemřely po otravě hotelovým jídlem. Deníkem zveřejněné údaje se podle všech známých údajů nezakládají na pravdě. ****Spolek Šalamoun teď zve širokou veřejnost k účasti***** na veřejném soudním jednání, při kterém by měly být odhaleny detaily podvodné manipulace s důkazy v trestní věci Petra Kramného.

Soud proti MF Dnes, pilíři mediálního impéria premiéra Andreje Babiše se koná 29. května 2019 ve 13 h v budově Obvodního soudu Prahy 5 na náměstí Kinských. Budova F, číslo dveří 7, II. patro.

Předmětem sporu, který může být přelomový pro celou mediální scénu, je toto: Porušil deník MF Dnes zákon, když zveřejnil nepravdivé údaje a nedodržel právo na odpověď?

"Deník MF Dnes v rozhovoru s bývalým přednostou ústavu soudního lékařství Igorem Dvořáčkem zveřejnil prokazatelně lživé údaje. Igor Dvořáček je navíc šedou eminencí celého případu Kramný a podle našich informací stojí podvrženými důkazy, které vedly k nespravedlivému odsouzení Petra Kramného,” říká - Václav Peričevič ze spolku Šalamoun. Dvořáček je prý také autorem verze s elektrickým proudem. Ta ovšem následně byla zpochybněna vyššími znalci jako úplný nesmysl .

Deník MF Dnes, který je s nákladem 100 tisíc výtisků denně druhým nejprodávanější v zemi, zveřejnil oslavný rozhovor s Dvořáčkem loni v listopadu na celé straně. Dodala ho ostravská redaktorka Ivana Lesková.Případ může mít zásadní přesah do celé mediální sféry. Podle tiskového zákona za zveřejněné texty zodpovídá vydavatel, tedy firma premiéra Babiše, která má také povinnost nechat zveřejnit odpověď.

To se nestalo ani v tomto případě. Vysoce respektovaný spolek Šalamoun přitom požadoval jen to, co mu podle zákona přísluší – odpověď ve stejném rozsahu, v jakém byl “pomlouvačný” text. Deník však nezveřejnil ani čárku.

Redaktorka Lesková v rozhovoru prodchnutém obdivem k dnes již bývalému přednostovi Ústavu soudního lékařství v Ostravě uvádí: „Respektovaný soudní lékař zažívá těžké časy kvůli kauze Kramný” a cituje pana Dvořáčka, podnikatele v oboru soudního znalectví: “Pochybnosti vyvolávají laici, kteří nemají dost informací. Místopředseda spolku Šalamoun Václav Peričevič říká médiím nesmysly.”

Zásah elektrickým proudem jako příčinu smrti Moniky Kramné a její dcery Kláry Kramné přitom vyloučili renomovaní soudní znalci – mimo jiné profesor MUDr. Ivo Šteiner, CSc. (místopředseda Evropské patologické společnosti a člen Světové patologické společnosti za Českou republiku), docent MUDr. Alexander Pilín, CSc. a MUDr. Zdeněk Šňupárek z Vojenského ústavu soudního lékařství. Podle jejich znaleckých posudků nemohlo dojít k úmrtí v důsledku zásahu elektrickým proudem.

Petr Kramný je hlavním aktérem jedné z nejzáhadnějších tragédií století. Roku 2013 na dovolené v Egyptě zemřely jeho žena a dcera. Česká média od počátku spekulovala o tom, že je zabil, byť egyptská strana Kramného nikdy nepovažovala za podezřelého, ale za oběť.

Petr Kramný se tak stal díky mediálnímu obrazu v očích veřejnosti vrahem, byť proti němu nebyl nikdy jediný důkaz. Kauza je podle všeho odstrašujícím příkladem prorůstání mediální, policejní a justiční sféry.

Podle verze podložené novými znaleckými posudky zřejmě Kramného žena a dcera zemřely v důsledku otravy podobně jako později i manželský pár z Británie.

Celý text žaloby na MF Dnes je k dispozici zde:

KONEČNĚ! Případ Kramný se vrací do mediální roviny. Tedy tam, kde začal. Byla to právě média napříč žánry, která vytvořila lživý (ale prodejný) obraz monstra s elektrickými kabely v pazourech nad dvěma andělskými těly pod pyramidami.

Deník MF Dnes teď čelí žalobě spolku Šalamoun tváří v tvář novým faktům, že obě ženy zemřely po otravě hotelovým jídlem. Deníkem zveřejněné údaje se podle všech známých údajů nezakládají na pravdě. ****Spolek Šalamoun teď zve širokou veřejnost k účasti***** na veřejném soudním jednání, při kterém by měly být odhaleny detaily podvodné manipulace s důkazy v trestní věci Petra Kramného.

Soud proti MF Dnes, pilíři mediálního impéria premiéra Andreje Babiše se koná 29. května 2019 ve 13 h v budově Obvodního soudu Prahy 5 na náměstí Kinských. Budova F, číslo dveří 7, II. patro.

Předmětem sporu, který může být přelomový pro celou mediální scénu, je toto: Porušil deník MF Dnes zákon, když zveřejnil nepravdivé údaje a nedodržel právo na odpověď?

"Deník MF Dnes v rozhovoru s bývalým přednostou ústavu soudního lékařství Igorem Dvořáčkem zveřejnil prokazatelně lživé údaje. Igor Dvořáček je navíc šedou eminencí celého případu Kramný a podle našich informací stojí podvrženými důkazy, které vedly k nespravedlivému odsouzení Petra Kramného,” říká - Václav Peričevič ze spolku Šalamoun. Dvořáček je prý také autorem verze s elektrickým proudem. Ta ovšem následně byla zpochybněna vyššími znalci jako úplný nesmysl .

Deník MF Dnes, který je s nákladem 100 tisíc výtisků denně druhým nejprodávanější v zemi, zveřejnil oslavný rozhovor s Dvořáčkem loni v listopadu na celé straně. Dodala ho ostravská redaktorka Ivana Lesková.Případ může mít zásadní přesah do celé mediální sféry. Podle tiskového zákona za zveřejněné texty zodpovídá vydavatel, tedy firma premiéra Babiše, která má také povinnost nechat zveřejnit odpověď.

To se nestalo ani v tomto případě. Vysoce respektovaný spolek Šalamoun přitom požadoval jen to, co mu podle zákona přísluší – odpověď ve stejném rozsahu, v jakém byl “pomlouvačný” text. Deník však nezveřejnil ani čárku.

Redaktorka Lesková v rozhovoru prodchnutém obdivem k dnes již bývalému přednostovi Ústavu soudního lékařství v Ostravě uvádí: „Respektovaný soudní lékař zažívá těžké časy kvůli kauze Kramný” a cituje pana Dvořáčka, podnikatele v oboru soudního znalectví: “Pochybnosti vyvolávají laici, kteří nemají dost informací. Místopředseda spolku Šalamoun Václav Peričevič říká médiím nesmysly.”

Zásah elektrickým proudem jako příčinu smrti Moniky Kramné a její dcery Kláry Kramné přitom vyloučili renomovaní soudní znalci – mimo jiné profesor MUDr. Ivo Šteiner, CSc. (místopředseda Evropské patologické společnosti a člen Světové patologické společnosti za Českou republiku), docent MUDr. Alexander Pilín, CSc. a MUDr. Zdeněk Šňupárek z Vojenského ústavu soudního lékařství. Podle jejich znaleckých posudků nemohlo dojít k úmrtí v důsledku zásahu elektrickým proudem.

Petr Kramný je hlavním aktérem jedné z nejzáhadnějších tragédií století. Roku 2013 na dovolené v Egyptě zemřely jeho žena a dcera. Česká média od počátku spekulovala o tom, že je zabil, byť egyptská strana Kramného nikdy nepovažovala za podezřelého, ale za oběť.

Petr Kramný se tak stal díky mediálnímu obrazu v očích veřejnosti vrahem, byť proti němu nebyl nikdy jediný důkaz. Kauza je podle všeho odstrašujícím příkladem prorůstání mediální, policejní a justiční sféry.

Podle verze podložené novými znaleckými posudky zřejmě Kramného žena a dcera zemřely v důsledku otravy podobně jako později i manželský pár z Británie.

Celý text žaloby na MF Dnes je k dispozici zde:

http://spoleksalamoun.com/sys/galerie-download/Salamoun-MAFRA-zaloba-o-odpoved.pdf?fbclid=IwAR0faLUHoXLthZSal7H2Mmj75Fpj1s_rpQwHSn1C44SBWMgIwL7NbpamdqE

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAlbánsky nacionalisticko-drogový režim nastolený EU a NATO v Kosovu zahájil zatýkaní Srbu! Bude další válka?   
Pridal tk Středa 29 květen 2019 - 06:58:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ozbrojené jednotky nacionalisticko-drogového režimu Kosova zaútočily na 4 okresy převážně obydlené Srby a zahájily zatýkání nepohodlných Srbu. Vše pod ochranou EU a NATO. Srbská vláda reaguje nařízením plné bojové pohotovosti armádě a jednotkám ministerstva vnitra. V případě eskalace se zvažuje i mobilizace. Podle neoficiálních informací začala situaci bedlivě sledovat i ruská vláda a zvažuje se případná vojenská pomoc Srbsku v případě ozbrojeného konfliktu s kosovskou drogovou mafií a jejich ochránci z řad NATO a EU ...

Srbští obyvatelé Kosova se snaží proti teroru Albánců bránit, ale bez vojenské pomoci nemají proti dobře vyzbrojeným albánským útočníkům šanci. Albánci využívají finanční a vojenské pomoci EU a NATO. Nejspíše také předpokládají, že je EU a NATO v zásahu proti křesťanským Srbům podpoří ...

Aktualizace:17:50 - úterý 28.5.2019

Rusko ostře odsoudilo únos ruského příslušníka jednotek OSN spáchaný ozbrojenými jednotkami kosovského státu. Zdá se, že kosovská drogová mafie se snaží vyprovokovat konflikt s Ruskem. Má snad být konflikt využit jako záminka k ozbrojenému útoku NATO proti Rusku?

Srbská vláda nadále zvažuje vyhlášeni mobilizace. Anonymní ruské zdroje hovoří o přesunu nespecifikovaného množství agentů ruské vojenské rozvědky do Srbska, možná se jedná o přípravu ozbrojeného zásahu proti kosovské drogové mafii s cílem osvobodit uneseného Rusa a Srby?

Připomínáme, že česká vláda podporuje kosovskou nacionalistickou-drogovou vládu a politiku NATO a EU namířenou proti Srbsku ...

Zdroje: srbijadanas.com - dnevno.hr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPo eurovolbách se Francie a Německo začínají hádat o to, kdo bude stát v čele Komise   
Pridal tk Středa 29 květen 2019 - 06:53:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno eurovolby vedou ke vzniku roztříštěného Evropského parlamentu. Ihned po nich podle informací FT došlo k roztržce mezi Paříží a Berlínem. Ta se tákala toho, kdo bude novým šéfem Evropské komise. Francouzský prezident Macron důrazně odmítá, aby se jím stal lidovec z Německa Manfred Weber. Za tím však pevně stojí kancléřka Angela Merkelová.

Jak uvádí FT, nacionalisté, liberálové a zelení si v evropských volbách zvýšili počet míst na úkor středopravicové Evropské lidové strany (EPP) a Progresivní aliance socialistů a demokratů (S&D). Přestože EPP vyšla z voleb vítězně, v 751místném parlamentu ztratila 40 mandátů a má tak 177 členů.

„Liberální strana prezidenta Macrona vyzvala, aby se kandidát na předsedu Evropské komise mohl zaručit masivní podporou napříč politickými stranami,“ píše FT s tím, že to rozhodně nemá být Weber.

Jak připomíná list, nová Komise a Parlament budou hrát klíčovou roli v rozhodování o tak zásadních otázkách, jako je světový obchod, boj proti změnám klimatu a regulace IT gigantů. Podle druhého muže v Macronově kandidátce Pascala Canfina se Weber „zcela diskvalifikoval“.

„Ani v minulosti jsme ho nepodporovali, ale teď máme lepší pozici vysvětlit proč,“ uvedl.

Naopak německá politička Annegret Krampová-Karrenbauerová, která nahradila loni v prosinci Angelu Merkelovou ve vedení CDU, se již nechala slyšet, že nedávné eurovolby pozici Webera posílily.

Macron však již začal hledat za Webera náhradu a v pondělí večer si pozval do Elysejského paláce španělského socialistického premiéra Pedra Sáncheze. Na stole je i volba nového prezidenta Evropské centrální banky.

Nicméně i nacionalistické strany, které rovněž vyšly z eurovoleb posíleny, se pokusí ovlivnit politické procesy v EU, varuje deník.

Jejich vůdce Mattero Salvini uvedl, že výrazná výhra jeho Ligy, jež získala 34 % hlasů, mu dává mandát na reformu unijních fiskálních pravidel a prosazování dalších zásadních změn v politice EU.

„Salvini uvedl, že jedná o vytvoření nové nacionalistické parlamentní skupiny s přinejmenším 100 europoslanci,“ píše FT.

Nicméně, jsou to právě liberálové ze strany ALDE, kteří chtějí hrát vůdčí roli v novém Evropském parlamentu.

„V této chvíli žádný kandidát na předsedu Komise nemá zajištěnou většinu v Evropském parlamentu. Měli bychom být velmi ostražití před jakoukoliv snahou vyhnout se nezbytným vyjednáváním mezi demokraticky zvolenými zástupci, neboť by to bylo velmi škodlivé pro transparentnost a zodpovědnost evropského demokratického procesu,“ stojí ve společném prohlášení Macronovy strany La République en Marche a ALDE.

I přesto má Weber, podle informací FT, nadále silnou podporu ze strany Berlína. Weberova CSU navíc v eurovolbách ukázala dobré výsledky a získala 6,3 % hlasů, což je o jeden procentní bod více než minule.

„Skutečnost, že CSU měla tak dobré výsledky, znamená, že Merkelová musí nadále podporovat jeho kandidaturu,“ uvedl jeden vysoce postavený zdroj v CDU.

Merkelová se k věci zatím nevyjádřila.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m6XU


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Šlo o daleko agresivnější útok.“ Klaus porovnal útok na Jakla s napadením Feriho a poukázal na dvojí metr českých médií   
Pridal tk Středa 29 květen 2019 - 06:48:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Institut Václava Klause (IVK) se vyjádřil k přepadení bývalého politika a publicisty Ladislava Jakla, ke kterému došlo v sobotu v pražském metru. V prohlášení se totiž uvádí, že se případu nedostalo takové mediální pozornosti jako například útoku na poslance Feriho. A to i přes to, že šlo o daleko agresivnější útok.

„Hulákání útočníka, kterým svůj útok doprovázel, jednoznačně potvrzují, že šlo o politicky motivovaný čin s cílem napadnout, zastrašit a zranit člověka s odlišnými politickými názory,” uvádí se v prohlášení.

Podle autorů prohlášení za útok na bývalého politika může nedostatek tolerance vůči odlišnému politickému názoru.

„Tak ohavný čin by se nestal, kdyby v České republice nebylo soustavně a cíleně zvyšováno politické napětí těmi, kteří si jiný než svůj vlastní názor neumí představit, těmi, kteří každého člověka s odlišným politickým názorem veřejně urážejí, ostouzejí a dlouhodobě beztrestně brutálně verbálně napadají,“ zní v článku.

Zástupci IVK nenechali bez komentáře ani současné protivládní protestní akce:

„Viníme ty, kteří po léta nerespektují výsledky demokratických voleb a politickou moc chtějí získat mimo demokratické volby prostřednictvím rozvášněných davů na náměstích a spřátelených médií. V takové atmosféře je už pouze malý krůček k tomu, aby si leckdo vyložil tento stav jako normu, ve které je dovoleno naprosto všechno – včetně hrubých fyzických útoků a pokusů likvidovat lidi s odlišným názorem. O tom, kam taková doba vedla a v co vyústila, nás dostatečně trpce poučila historie 30. let minulého století v Německu.“

Autoři článku také poukázali na dvojí metr českých médií. Uvedli totiž, že na rozdíl od útoku na poslance Feriho, který plnil stránky českých médií po dlouhý čas, se této brutální události nedostalo tolik mediální pozornosti, ačkoliv „v případě Ladislava Jakla šlo o daleko agresivnější útok“.

„Ohrožením demokracie v naší zemi nejsou ve svobodných volbách zvolení politikové Andrej Babiš a Miloš Zeman, jak bez ustání tvrdí ti, kteří ve volbách opakovaně neuspěli. Přímým ohrožením demokracie je nerespektování odlišných názorů, které ústí v takové brutální fyzické napadení názorových oponentů, jehož jednou z obětí se Ladislav Jakl stal,“ stojí v prohlášení.

V závěru IVK vyzval svobodnou společnost k tomu, aby dala najevo, že svobody, mezi které patří i právo na neomezenou obhajobu různých názorů, bude bránit.

V sobotu 25. května 2019 večer byl v pražském metru neznámými pachateli napaden někdejší blízký spolupracovník bývalého prezidenta Václava Klause a publicista Ladislav Jakl. Podle všeho šlo o politicky motivovaný útok.

„Seděl jsem na sedadle a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl,“ okomentoval incident Jakl.

Publicista z útoku vyvázl s potlučenou hlavou a poraněným levým ramenem. Nyní zvažuje, zda na pachatele podá trestní oznámení.

Je nutné podotknout, že v Česku za poslední dobu nejde o první útok na politika. Před měsícem byl napaden poslanec TOP 09 Dominik Feri dvěma muži na koštu vín v Boršicích na Uherskohradišťsku. Po útoku byl poslanec s řeznou ránou na zádech převezen do nedaleké nemocnice, z níž byl po ošetření následující den propuštěn.

Začátkem roku českou společností otřásl případ 71letého stoupence SPD Jaromíra Baldy, kterého pražský soud odsoudil ke čtyřem letům vězení za to, že pokácel stromy na kolejích, aby vyvolal odpor vůči migrantům. Na místě činu ponechal lístky s texty, které měly vyvolat dojem, že je psal islámský terorista. Řada politiků a novinářů z tzv. pražské kavárny se tehdy k incidentu vyjádřila s tím, že za falešného džihádistu může SPD, které obchoduje se strachem z migrantů a podněcuje nenávist.

Zdroj: http://institutvk.cz/clanky/1344.html

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo zahraničí: Konání Fóra čínských a amerických guvernérů ukazuje, že styky a spolupráce jsou přání lidí a hlavní současná tendence   
Pridal tk Středa 29 květen 2019 - 06:28:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V americkém státě Kentucky před několika dny skončilo 5. Fórum čínských a amerických guvernérů. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kang (Lu Kchang) 28. května v Pekingu řekl, že aktivní účast obou stran na tomto fóru ukazuje, že styky a spolupráce jsou přání lidí a hlavní současná tendence.

Lu Kang uvedl, že čínští a američtí účastníci kladli během fóra důraz na témata týkající se obchodních investic, školství, kultury, moderního výrobního průmyslu a infrastruktury a diskutovali o podpoře zdravého a stabilního rozvoje čínsko-amerických vztahů prostřednictvím styků a regionální spolupráce. Guvernéři obou zemí uspořádali mnoho akcí pro navazování vzájemných vztahů. Různé instituce jako vlády, podniky a školy podepsaly sérii smluv o upevnění vztahů a o podpoře spolupráce v oblasti zemědělství, energetických zdrojů a školství.

„Vedoucí představitelé místních amerických vlád a zástupci z oblasti obchodu ve svých projevech zdůraznili důležitost čínsko-amerických vztahů, vyjádřili aktivní podporu vztahů a spolupráce mezi místními vládami a osobnostmi z různých kruhů a také apelovali na to, aby obě strany vhodně vyřešily spory a chránily stabilní rozvoj bilaterálních vztahů. Aktivní účast obou stran na tomto fóru ukazuje, že styky a spolupráce jsou přání lidí a hlavní současná tendence."

5. Fórum čínských a amerických guvernérů proběhlo ve dnech 23. a 24. května v americkém státu Kentucky. Tématem fóra byla Nová etapa čínsko-amerických vztahů. Fóra se zúčastnilo téměř 400 hostů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakouský premiér Kurz byl odvolán   
Pridal tk Středa 29 květen 2019 - 06:28:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rakouská Dolní sněmovna dne 27. května svolala mimořádné hlasování a vyslovila nedůvěru předsedovi vlády Sebastianu Kurzovi a jeho kabinetu. Kurz i ministři kabinetu byli odvoláni, Kurz se stal prvním premiérem, který byl odvolán Dolní sněmovnou od založení druhé Rakouské republiky v roce 1945.

Dne 18. května byl tehdejší rakouský místopředseda vlády a předseda liberální strany Heinz-Christian Stronach nucen odstoupit z funkce kvůli podezření ze skandálu. Kurz okamžitě oznámil konec vládní koalice Lidové strany a Liberální strany, v předstihu se konaly všeobecné volby a v Rakousku vypukla vládní krize.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko: Expanze USA na Blízký východ zvýší rizika v regionu   
Pridal tk Středa 29 květen 2019 - 06:27:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump nedávno rozhodl o zvýšení personálu amerických vojenských základen na Blízkém východě a v severní Africe o 1500 lidí. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí uvedl, že toto rozhodnutí povede ke zvýšení rizik v regionu. Rusko doufá, že americká strana vyslechne oprávněné hlasy v íránské otázce.

Írán předložil návrh na podepsání dohody o neútočení se svými sousedy v Perském zálivu. Lavrov řekl, že Rusko je přesvědčené, že íránský návrh je správný. Podpis dohody o neútočení může být první krok k uvolnění napětí a íránský návrh je v souladu s iniciativou Ruska na podporu bezpečnosti v oblasti Perského zálivu. Lavrov dodal, že pro zvýšení bezpečnosti v oblasti Perského zálivu je třeba zlepšovat vojenskou transparentnost, vyzvat další země k účasti na vojenských cvičeních a vytvořit opatření na budování vzájemné důvěry v rámci Ligy arabských států, OSN a EU.

Americký prezident Trump 24. května řekl, že Spojené státy vyšlou na Blízký východ více než 1500 vojáků, kteří budou plnit obranné úkoly. Úřadující americký ministr obrany Patrick Shanahan následně na sociálních médiích uvedl, že americká armáda bude působit v oblasti ústředního velitelství USA v reakci na íránskou hrozbu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFly to kill – lítej, abys zabíjel   
Pridal tk Středa 29 květen 2019 - 06:19:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes večer ve 20:00 dala ČT 2 svým posluchačům možnost seznámit se s naprosto fantastickými možnostmi amerického letectva v příští válce, kterou britští tvůrci pořadu, jak z jeho dikce jasně vyplývalo, považují za jistou a nevyhnutelnou. Ještě štěstí, dýchlo na vás z uvedeného dílka, že do ní půjdeme s těmito zázračnými letadly, rekordně rychlými, nesetřelitelnými a vytrvalými (uletí na jedno pozemní tankování dlouhé tisíce kilomterů, unesou nepředstavitelné tuny bomb atd.), takže příští válka proti ruskému i čínskému rivalovi bude víceméně procházkou, dávali nám vědět jak američtí konstruktéři uvedených nových typů letadel, tak američtí letci, kteří je na manévrech už nečetněkrát odzkoušeli, ale zvlášť na nich bylo znát, jak je už jen pouhé cvičení nudí a jak rádi by je vyměnili za skutečný nekašírovaný souboj kdesi nad Černým mořem, nad Moskvou či nad Čínským mořem.

Ani jediná zmínka o tom, že by snad ještě existovala možnost nadcházející válku odvrátit, či že by se vyplatilo o něčem takovém uvažovat, v pořadu – a to ani v náznaku – nezazněla. Jen síla, odhodlání a chuť konečně to už rozbalit a ukázat světu, co americký maník a dokonalém americkém stroji dokáže světu předvést.

Pořad se jmenoval: Křídla války: letadla pro 21. století a zabrousil i do slavné minulosti amerického válečného letectva, do jeho nasazení v Iráku, vAfghánistánu, v Libyi – a též v Jugoslávii. A stalo se, že jak kameraman zabíral americká letadla připravená pro bombardování Bělehradu, zaznamenala kamera i nápis na trupu jednoho z nich: FLY TO KILL. Čili lítej, abys zabíjel.
Brutalita toho vzkazu mě zarazila. Vzpomínal jsem na fotografické či filmové záznamy německých letadel z poslední války, ale krk bych dal na to, že takto otevřený krvežíznivý nápis jsem ani na letadlech až dosud uznávaných největších hrdlořezů historie, ani na jakýchkoli jiných jejích válečných vozidlech, nikdy nezahlédl.

Ne, to musela přijít až první země demokracie a svobody, aby nám sdělila, proč létat.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3055 sec,0.0971 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,160kB