Středa 22 květen 2019
Zvěrstvo předsedy oblastního sdružení ODS proti presidentu nutno řešit trestně   
Pridal tk Středa 22 květen 2019 - 17:25:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Napadání presidenta republiky pana Ing. Miloše Zemana se žel, stalo jakýmsi kodifikovaným mediálním a politickým trendem současné politické nekultury naší společnosti. Hanobení hlavy státu, které jak známo již jednou vyvrcholilo odpornou krádeží a ničením presidentské standarty, však nyní překročilo veškeré úrovně myslitelné v civilizované demokracii.

Předseda oblastního sdružení ODS a zastupitel Jesenice u Prahy pan Martin Lang sepsal trestuhodný pamflet, jenž zveřejnily Parlamentní listy 19.5.2019. Z obsahu ohavného metabolátu pána z ODS vyjímáme tvrzení, že " senilní bolševik Zeman je prase, které je nutno podřezat jako přestárlou svini, vykrvit a zbytky spálit". Dále pan Lang běsní proti poslancům,kteří zdanění církevních restitucí schválili. Podle pana Langa je nutno rovněž tyto zabíjet - "nositelům zla uřezávat hlavy a sračky, co po nich zbudou, pálit".

Jak hodnotit tento výlev "pana Bestie Triumfans"? Nezbývá nic jiného, než trestní oznámení.

Proč? Pro podezření ze šíření poplašné zprávy o presidentu, jenž podle autora prý je "morální zrůdou jako Hitler, která nedodržuje žádné smlouvy". Poslance, kteří rozhodnutí sněmovny schválili, je podle autora třeba jako "smradlavá prasata" vybíjet, protože to "nejsou lidé a je dovoleno je zabíjet".

Podle mne také autor naplnil podezření z trestného činu hanobení rasy národa a přesvědčení v posledním bodě, neboť nejhrubším možným způsobem napadl jednak presidenta, jednak množinu poslanců a s nimi sympatisujících voličů. Autor nejenom napadá tuto množinu občanů států ale upírá jim dokonce právo na život, navrhuje jejich podřezávání, uřezávání hlav a pálení jejich pozůstatků jako jakéhosi odpadu. Rovněž srovnávání pana presidenta s Hitlerem je provedeno bez jakéhokoli věcného důkazu a způsobem srovnatelným naopak u pana autora s jednáním hitlerovců vůči tzv. neárijcům. Autor obviňující pana presidenta a legitimní poslance sněmovny z trestuhodných činů, naopak se sám chová nepřijatelným a hrubě odsouzeníhodným způsobem. Vyvolává dojem nabádání k jednání, vzato historicky, typického pro SA many a SS many III.Reichu.

Je tragické, že ODS má ve svých řadách takové členy. Místo vyjádření, že "se bude vážně zabývat jednáním svého člena", bylo na místě okamžitě pana Langa ze strany vyloučit, a to za jeho chování a vyzývání k trestným činům hromadné vraždy, vyvolávající dojem jednání v duchu kreatur hodných poraženého Islámského státu. Tam se usekávaly hlavy nevěřících,pokud je známo a dokumentováno.

Doufejme,že orgány trestního řízení spravedlivě zhodnotí odporný čin pana Martina Langa, nehodný poměrů České republiky, která sice již zažila hodně z Hulvátova, ale dosud se ještě nepropracovala k něčemu tak hnusnému a dehonestujícímu celou množinu nevinných občanů. Je též možné, že tento čin spadá rovněž do oblasti vyšetřování psychiatrů...neboť vedle trestně podezřelého obsahu vyvolává dojem olbřímí duševní magorey. Nyní se stalo a příslovečný kalich jedu přetekl. Občané by měli protestovat proti tak odporné bestialitě. Takto si ODS volební hlasy v nastávajících volbách rozhodně nezíská.

Dr. Jiří Jaroš Nickelli, ČSOL Brno I.
v čele s legitimní hlavou státu

Zdroj: http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Zv%C4%9Brstvo_p%C5%99edsedy_oblastn%C3%ADho_sdru%C5%BEen%C3%AD_ODS_proti_presidentu_nutno_%C5%99e%C5%A1it_trestn%C4%9B.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoslední předvolební extáze České televize a Člověka v tísni na Václavském náměstí   
Pridal tk Středa 22 květen 2019 - 06:22:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tuto demonstraci podporuje generální ředitel České televize Dvořák. Stejně tak i neúspěšný kandidát na prezidenta Marek Hilšer, herečky Aňa a Ester Geislerovy, zpěvák Richard Müller, herec Vojtěch Dyk nebo režisér Jan Svěrák. I Bohuslav Sobotka se míhá v davu.

Že jste ty jména už někde slyšeli? Nejsou to ti, co je nikdo nechce, tak demostrují sami za sebe? Politické neziskovky, pseudodemokraté, Prague Pride, Bóža Sobotka, Kalousek. Všichni ti co se bojí vyhození od lizu...?

Ti Pražáci jsou praštění, ozývá se z venkova. Facebook je plný zloby na ty Pražáky. Na Pražáky? Zajímavé.
A ještě jednou ti "prokletí" Pražáci
Možná bychom měli připomenout, že na polistopadový vývoj a vstup do Evropské unie (hlavně na podpis Lisabonské smlouvy) jsme naštvaní všichni, ale sedm miliónů protestujících se na Václavské náměstí nevejde.

Samozřejmě se však nejednalo o kritiku Evropské unie, ale šaškárnu, kdy generální ředitel České televize a politické neziskovky se bojí o ztrátu "lukrativního cecíku" a začít se živit poctivou prací. Ale ručičky nebojte se, vy makat nebudete, konejší flákači své ručičky. No, uvidíme.

Každopádně předvolební šaškárna "strany" nezávislé České televize končí a v sobotu se dozvíme, kolik lidí si to skutečně myslí. Vážně voliči nebudou volit SPD a Babiše?

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2497-posledni-predvolebni-extaze-ceske-televize-a-cloveka-v-tisni-na-vaclavskem-namesti

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSorosjugend opět demonstrují v dobře oragnizované akci. A je jich hodně   
Pridal tk Středa 22 květen 2019 - 06:10:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Praze na Václaváku se uskutečnila další velká a dobře organizovaná demonstrace proti Benešové a Babišovi. Zúčastnila se řada známých osobností jako pražský biskup Václav Malý, zpěvák Tomáš Klus, někdejší hokejista Dominik Hašek a moderátorka Ester Janečková. Ani někdejší disidentka, socioložka Jiřina Šiklová nezapomněla přiložit symbolické polinko pod hranici pro Babiše.

Babiše nemusím a nechci, nikdy bych ho nevolil, ale to, co se děje, ve skutečnosti míří proti prezidentu Zemanovi. Je to zjevný pokus o českou verzi majdanu.

Protesty jsou dobře organizované, demonstrující dostávají připravené transparenty. Organizátoři se mohou při přípravě demonstrací opřít o finanční podporu sympatizantů, na transparentní účet jim chodí dary v řádu stovek nebo tisíců korun od fyzických osob. Kromě toho jim jejich příznivci pomáhají i jako dobrovolníci, uvedl Roll. Lidé nabízejí pomoc při roznášení letáků, přípravě pódií, zajišťování bezpečnosti nebo při přípravě PR, píšou iDnes.

Ano, to jistě. Sorosovy bandy jsou vždy dobře organizované a o peníze nemají nouzi.

Jinak je také zajímavé, že žádná proti-demonstrace ani hluková olympiáda se nekonala. Antikonfliktní tým nemusel zasahovat, snad tam ani nebyl.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLekce z geopolitiky I.   
Pridal tk Středa 22 květen 2019 - 06:05:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Za dveřmi volby do Europarlamentu ovládaného německými zájmy. Volby mohou přece jen trochu ovlivnit naši budoucnost, takže účast by měla být hojná. Rozhodně to nevzdávat. Jinak půdou k volbám organizovaně, možná se zpěvem Ódy na radost pouze bezmyšlenkovitě věřící voliči těch, kterým nic neříká vlast, národ, jejich historie, rodina tvořená mužem, ženou a jejich dětmi, slušnost a další pojmy, především čest, na nichž stojí lidská civilizace ve své pozitivní vývojové fázi.

Následující článek rozhodně nebude oslavou a podporou EU, jejího německého vedení, ani jejich bezcharakterních místních slouhů. Hned na počátku je třeba si položit otázku. Proč nás, stejně jako Brity německá EU nechce za žádnou cenu pustit. Vždyť podle prolhané legendy nás všechny živí a doplácí na nás dotacemi. To jsou pangermáni, především, sudeťáci takoví milovníci českého národa, že bez nás nemohou žít a s nadšením do nás cpou svoje peníze? Takovou otázku by si měli položit všichni, kdo chtějí dát hlas stranám a hnutím, které nás táhnou do větší podřízenosti EU a jaderné války, tedy především ANO, Pirátům, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a bohužel i současné KSČM, vedené Filipem, Dolejšem a Konečnou. Stačí se podívat, jak soudružka Konečná hlasovala v Europarlamentu. Standardně proti vlastní zemi, jako pravá euromarxistka u koryta a zakrývá to pokryteckými řečmi, stejně jako socialistický euromarxista Keller. Mají nás tedy sudeťáci, německá euromarxistická reprezentace řídící EU a jejich slouhové, počínaje komickým Macronem nezištně rádi, jak se nás snaží přesvědčovat ČT a další protinárodní média ovládaná Sorosem, Bakalou, Babišem a jim podobnými? Není to jen lživá propaganda určená pro duševní malorolníky? Možná nás chtějí odměnit za to, že máme nejdražší mobilní komunikaci, nejvyšší poplatky v bankách, předraženou pitnou vodu i pohonné hmoty, zato nám chybí jako opravdovým otrokům, možnost se vyjádřit k zásadním otázkám v referendu. Opravdu nám němečtí a bruselští euromarxisté, kteří nemají s klasickým marxismem a komunismem nic společného, radostně cpou svoje peníze jako dotace?

Samozřejmě opak je pravdou. V minulém roce odešlo z českých zemí kolem 800 miliard korun do zahraničí. Jedná se především o německé majitele, ale nejen o ně. Část mizí beze stopy v takzvaných daňových rájích tolerovaných německým vedením EU a jeho slouhy typu Junckera. V rámci dotační komedie se vrací jen část z uvedené sumy, přičemž i tak mnohdy způsobem, který opět vydělává peníze cizákům. Hlavními domácími uživateli jsou slouhové cizáků v zavedených partajích, s mnohdy neprůhlednými projekty a různé politické neziskovky. Oprava dálnice na věčné časy,most pro neexistujícího medvěda, solární, větrníková a řepková zlodějina. Stačí se rovněž podívat na přehled úvěrů, dluhové portfolio našeho údajně nejlepšího premiéra a multimiliardáře. Kolik má půjček u našich bank? Prakticky žádné, naprostou většinu v EU, případně v USA. Je s nimi totálně provázaný, a kdyby neposkakoval jako opička německého koloniálního vedení EU a jeho amerických šéfů, euromarxistů typu Sorose a Allbrightové, brzy by byl s Agrofertem konec, protože by musel začít platit dluhy.

Takže Babišovo tvrzení, že budou s Charanzovou ochraňovat Česko, tvrdě a nekompromisně je drzá lež určená pro prázdné hlavy. Ostatně se stačí podívat, jak Charanzová hlasovala v europarlamentu o důležitých věcech. Podpořila, stejně jako všichni námi placení europoslanci, kromě Jiřího Payna africkou deklaraci zvýhodňující černochy. Hlasovala pro potrestání naší republiky za odmítání migrace. Stejná, ne-li horší, pokud je to možné, je další Babišova hvězda euromarxismu a cizích zájmů Jourová. A to Babiš beze studu vykřikuje, jak je proti migraci a kvótám a lže, jak jsou deklarace z Marákeše a migrační kompakty OSN nezávazné. Ohlupuje voliče stejně, jako většina pražské havlérky a jejich europoslanců, včetně socialistického krále pokrytců Kellera, jenž může soutěžit s bývalým komunistickým kádrovákem Halíkem, který se tváří jako katolický kněz a přitom dostal v předlistopadovém období zvláštní ocenění od komunistického ateistického centra v Brně za svoji práci o prolhanosti církve a hlouposti věřících. Vzorná ukázka euromarxistického charakteru spjatá se sudeťáky a německou EU. Babiš vykládá, jak nemůžeme bez EU žít a přitom myslí jen na svoje konto. Mezi řečmi a činy je u kápů pražské havlérky obrovský rozdíl a nedá se jim věřit ani slovo. Takoví nás opravdu a bezpečně neochrání. Nanejvýš nás budou v zájmu cizáků svých koryt chránit s pomocí evropských totalitních zákonů, protinárodní ČT a politických neziskovek před statečnými a zodpovědnými vlastenci, kterým vlast, národ, zodpovědnost, čest, rodina, rasa a odkaz předků nejsou prázdnými slovy.

Nicméně čecháčkové opět potvrdili, že jsou Lojzové na druhou. Už tím, že údajně roste počet těch, kteří chtějí být v současné euromarxistické EU, kde je jim vyhrazena pozice ponížených slouhů, děvek a levných pracovních sil. Pokud jsem se nepřepočítal, tak na přehledu stran a hnutí je 133 partají zaregistrovaných do voleb. Některé se spojily, každopádně volebních lístků je 40. Kolik z nich má reálnou šanci na úspěch? Odhaduji, zhruba šest až sedm. Každopádně se opět úspěšně podařilo rozdrobit české voliče tak, že zmizí nějakých 20 % hlasů, možná i víc, které by byly vesměs proti bruselské a berlínské totalitě, kolonialismu a jaderné válce v Evropě. Samozřejmě to není náhoda. Část těch zaregistrovaných stran a hnutí, která nejhlasitěji vlastenecky povykují a přesto nemají šanci, stejně jako v minulosti, je s velkou pravděpodobností dotována euromarxisty z Bruselu a Berlína, aby se rozptýlil počet hlasů a snížila pravděpodobnost úspěchu průchodných vlasteneckých stran a jejich kandidátů.

Rovněž nelze přehlédnout fakt, že většina volebních kandidátů v posledních letech představuje odborně i morálně ubohý průměr, místy doslova bezcharakterní, avšak ve většině případů spolehlivé, pokrytecky prolhané a zavedené slouhy cizáků. Kromě nemnohých vlasteneckých idealistů jsou to především namyšlení psychopati, žvanilové, komedianti a profesionální paraziti placení bůhví kým. Místo vůdčích osobností, až na výjimky vydíratelné a zkorumpované nuly a šašci, jedním slovem, slouhové, nebo potenciální slouhové. Přesně takové vládcové EU potřebují. Rodiny zrádců a slouhů se osvědčily už v dobách rakouské okupace a germanizace, znovu v době takzvaného protektorátu, kde za podivných okolností přežili, stejně jako následnou národní očistu od kolaborantů a zrádců. Někteří vyrazili do akce ve prospěch německých, především sudeťáckých zájmů roku 1968 a opět od roku 1989.

Prachsposté zájmy pravda a láska

Největší lží listopadu 1989 a následujícího období byly moralizující kecy o pravdě a lásce. Téměř třicetiletá praxe ukazovala a ukazuje rozdíl mezi řečmi a činy, evidentně opět nikoli náhodný. Růst agresivní prolhanosti, ať už přímo, nebo ve formě pokrytecké politické korektnosti, sprostoty, nenávisti a zloby, protibělošský rasismus a zároveň antisemitismus, k tomu stále méně zakrývané úchylné pedofilní choutky. Republika zažívala zlé doby, ale takové zhloupnutí, morální rozvrat a úpadek národa, jako v současnosti se nekonal ani v době rakouské, dokonce ani nacistické okupace a už vůbec ne před listopadem 1989, kdy jsme měli vyspělé školství a lidé se na veřejnosti, natož v médiích, až na naprosté výjimky chovali slušně.

Vše probíhá už dlouho v současné inkluzivní a multikulturní škole, prolezlé nízkou kvalitou výuky, zato úchylnými socialistickými ideologiemi, které šíří aktivisté mezi učiteli a politicky dosazenými řediteli pomocí státem placených aktivistů z politických neziskovek. Z tohoto hlediska je obzvláštní a zároveň ilustrativní, že školství má být podle platných zákonů apolitické. To naše současné je apolitické asi jako v třetí říši, nebo později v padesátých letech, a nikomu z politiků porušování zákona nevadí. Václav Klaus mladší vidí správně ve školství, základ problému celé společnosti i směřování státu a národa v budoucnosti.

Z tohoto hlediska nelze přehlédnout, že za dlouhodobý úpadek školství mohou především reprezentantky ČSSD Buzková, Marxová a Valachová. Poslední z nich na to absolvovala speciální školu euromarxistů, kterou vedl, kdo jiný, než socialista Dienstbier, známý protičeský eurovlastenec. U socialistů má živnou půdu jako kopřiva na humusu. Pro zajímavost, jeho školku absolvovala s Rambohafíkou také význačná blonďatá reprezentantka multimiliardářského oligarchy a jeho firmy ANO a zároveň špičková vojenská odbornice Šlechtová. Podle obtížně ověřitelné informace tehdy údajně ještě nikoli LGBT. A poté nám jakýsi komický, rádoby testosteronový býk Onderka z Augiášova lihového chlívku ČSSD předvádí komedii, jak bude bojovat s oligarchou. Pár týdnů po socialistických volbách a boji o partajní koryta a nezbyl po něm ani smrad. Zkuste se zeptat lidí na ulici, kdo je Onderka a jak bojuje společně s Hamáčkem proti Babišovi. Ostatně, zkuste se zeptat, kdo je Buzková? Někteří heterosexuální chlapi a závistivé reprezentantky lesbické lobby si možná vzpomenou na její výrazné přednosti, ale nikoli nějaká vyřčená moudra. Žádná totiž nebyla a vyznamenala se pouze podporou legalizace drog, tedy programem současných euromarxistických Pirátů. Zato Hamáček a Petříček jsou samá boule, jak závodí, kdo častěji a kdo hlouběji oligarchovi. Kdyby mohli, vetkli by si mezi hýždě žerď s praporem vyzdobeným nápisem ANO - pane premiére. Všechno jedna pražská havlérka, zájmový spolek tradičně vydíratelných a zkorumpovaných euromarxistických slouhů cizáckých zájmů. A mohou pocházet z Prahy, Brna, Ostravy, nebo Čierne pri Čope.

Velcí a malí hráči

V osmnáctém století byly hlavní hráči geopolitiky Británie, Francie, Rusko a Osmanská říše. Geopolitiku můžeme označit jako spojení historie, politiky, geografie a především zájmů. Proč se asi vytváří a prosazuje již od poloviny devatenáctého století německá historie světa. Podle ní jsou Němci největší géniové, kteří dali světu kulturu a vzdělanost. Přitom už před 4000 lety byla v Rusku velká města, která obchodovala se Sumery a Etrusky. V té době měli Němci starost, kde sehnat kus kůže, kterým by si zakryli holý zadek, na nějž jim táhlo v primitivní chýši z listí a větví. Bude znamenat obrovskou práci, než se dějiny světa osvobodí od germánské propagandy a uvedou na správnou míru. Nemáme se za co stydět a Germáni čím chlubit, především ne v současnosti.

Německo, které bylo do druhé poloviny 19. století konglomerátem chudých knížectví, bez centrální moci, se začalo přidávat k velmocem až ve druhé polovině devatenáctého století na základě vojenské agrese podporované Británií. Ve dvacátém století došlo ke změnám. Jednu skupinu tvořily na počátku Británie a Japonsko, druhou Francie a Rusko a samostatnější hráči Německo s pangermánským protislovanským přívěskem Rakousko-Uhersko a USA. Británie se zároveň ve spolupráci s Francií pokoušela orientovat Německo proti Rusku. To se jí povedlo v první i druhé světové válce. Nicméně po první světové válce podporovala Británie, částečně rovněž USA finančně poražené Německo, jako protiváhu Francie a k útoku na SSSR. Nicméně Německo napadlo především Británii a její spojence, kteří v roce 1938 obětovali Československo, věrného spojence Francie. Nacisté se nechtěli se svými sponzory o vládu nad kontinentem dělit, natož jim posluhovat. Proto došlo ke spojení Británie, USA a Francie s Ruskem (SSSR) proti Německu, Itálii a Japonsku, které uzavřely nejistý účelový spolek, známý jako Osa Berlín-Řím-Tokyo. Stalin, reprezentující SSSR, který nesl podstatnou část války a vítězství v Evropě se rozhodl maximum kořisti z druhé světové války si ponechat, stejně jako kdysi Lenin. Odmítl nechat svoji zemi drancovat takzvanými západními demokraty, na rozdíl od svého pozdějšího nástupce Gorbačova. Výsledkem bylo spojení USA, Německa, Británie a Francie proti SSSR. V době studené války to zabránilo řádné denacifikaci Německa, naopak umožnilo jeho stabilizaci, hospodářský růst a sním spojený růst agresivity, který pokračuje dodnes. Dokladem je růst agresivity především sudeťáků, kteří nebyli denacifikováni vůbec a mají v Německu výraznější politickou pozici, než odpovídá jejich počtu. V současnosti existují globálně tři zájmové skupiny, a to USA s nepotopitelnou letadlovou lodí Británií, Německo s přívěskem Francie a koloniemi, maskované jako EU a Rusko s Čínou. Hlavním zájmem každé zájmové skupiny byla vždy kontrola zdrojů. Jedná se o zdroje přírodní, tedy suroviny a lidské, tedy pracovní síly, z hlediska současných euromarxistů nejlépe otrocké, moderně řečeno, levné.

Dnes je sice z kolonizace naší země Německem po listopadu 1989 obviňován bývalý premiér a prezident Václav Klaus, ale to je nestydatá smyšlenka. Pan prezident prosazoval tržní hospodářství a stal se doslova obětí podvodu ze strany západních euromarxistů, kteří obvykle něco kážou a opak dělají. Následně se stal objektem brutálního nátlaku ze strany euromarxistů v ODS, když moudře odmítal podepsat Lisabonskou smlouvu. Kolonizaci naší republiky Německem, ničení našeho zemědělství, rozprodej průmyslu a změnu jeho struktury na německé montovny a lisovny prosadily především vzorně spolupracující ČSSD a KDU-ČSL, potažmo její klon TOP 09, a to pod ideologickým vedením Václava Havla. Jaký je rozdíl ve slouhovství německým cizákům mezi Špidlou, Fialou, Hamáčkem, Hermanem, Halíkem a Petříčkem?

Teličkovo polské maso z Agrofertu

Před volbami si můžeme připomenout, že europoslanec Telička, vzorový slouha cizích zájmů byl v době počátků kolonizace jednou z hlavních postav ČSSD. Pokud se vám, milí voliči nelíbí propad českého zemědělství, masivní dovozy masa a ovoce z Polska, nesmyslné pěstování řepky, likvidace našich chovů vepřů a kácení ovocných sadů, je to zásluha právě Teličky, který je dlouhodobě hlasem cizáckých zájmů. On prosadil ve prospěch cizích zájmů nejhorší přístupové podmínky naší republiky k EU a těžce poškodil naše zemědělství. Poté dostal za odměnu koryto v německém Volkswagenu v Mladé Boleslavi, později v Německem řízeném EU v Bruselu. On pomáhal Bakalovi a v současnosti Babišovi prosazovat evropské dotace. A prý Bakala a Babiš nejsou jedna parta, s takovým výkonným společným sluhou. Babiš je už v současnosti jedna ruka s vedením protinárodní ČT, kterou řídí právě Bakala. Bez něj by si tam milovaný oligarcha ani neškrtl. Opravdu podivné nepřátelství. Komedie pro veřejnost a duševní malorolníky si mohou oba nezištní a vlastenečtí oligarchové odpustit. Je to stejný podfuk, jako tvrzení, že Babiš a Charanzová Česko ochrání, nebo Onderkův testosteronový boj proti Babišovi. Každopádně, kdo má rád polské maso a jiné produkty a pamlsky z Agrofertu, volí Teličku. Kdo vítá afroislámskou invazi, volí Teličku. Kdo chce být levnou pracovní silou v německé EU, volí Teličku a samozřejmě Štětinu a jim podobné, kteří vykládají, že bez německé EU nemůžeme žít a sudeťáci jsou naši nejlepší přátelé.

Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína pohrozila, že odpoví Spojeným státům, pokud Huawei zapíšou na černou listinu   
Pridal tk Středa 22 květen 2019 - 05:40:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína má v plánu reagovat na zákaz USA týkající se spolupráce amerických společností s Huawei. Uvádí to noviny Bloomberg.

„Toto není správné chování, a proto bude následovat nezbytná reakce. Zákonná práva a zájmy čínských společností jsou omezována, proto čínská vláda nebude sedět se založenýma rukama,“ citují noviny čínského velvyslance v Evropské unii, Zhanga Minga.

Nazval navíc rozhodnutí Bílého domu ohledně Huawei za politicky motivované a uvedl, že vláda USA se pokouší narušit chod společnosti prostřednictvím administrativních opatření.

Čínský diplomat nespecifikoval, jak přesně v Pekingu hodlají reagovat na akce Washingtonu.

Minulý týden bylo oznámeno, že se Spojené státy rozhodly zapsat Huawei na černou listinu spolu se 70 odděleními korporace. V prohlášení ministerstva obchodu je také uvedeno, že důvodem sankcí proti Huawei byly „aktivity v rozporu s národní bezpečností USA“.

Včera večer Google oznámil pozastavení spolupráce s čínským telekomunikačním gigantem kvůli rozhodnutí americké vlády. Nyní na zařízeních čínské společnosti nebude Android již aktualizován a další generace chytrých telefonů Huawei nebude mít přístup ke službám Google.

Agentura Reuters dříve informovala, že Google ruší obchodní spolupráci s Huawei, protože se dostala na černou listinu americké vlády.

Pro Huawei bude například omezen přístup k technologiím a softwarům americké korporace. Majitelé chytrých telefonů čínské společnosti nebudou získávat aktualizace operačního systému Android a nebudou moci používat aplikace jako Google Play a Gmail.

Představitelé Google později prohlásili, že Google Play Protect bude nadále fungovat u těch, kteří si již koupili produkty Huawei.

Huawei, největší světový dodavatel telekomunikačních zařízení, čelí obvinění ze špionáže a krádeže komerčních informací na příkaz čínské vlády. Čína tyto informace jednoznačně popírá. Úředníci americké rozvědky se také domnívají, že společnost dostává finanční prostředky od čínských vojenských a zpravodajských agentur.

Zdroj: Bloomberg, Sputnik, Reuters
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOzbrojenci v Sýrii plánují nafingování chemického útoku v Sarakíbu, kde se nacházejí běženci   
Pridal tk Středa 22 květen 2019 - 05:36:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrští ozbrojenci plánují nafingovat chemický útok v obci Džardžanaz a ve městě Sarakíb, kde již byla shromážděna skupina běženců, informoval vedoucí ruského centra pro usmíření znesvářených stran v Sýrii generál Viktor Kupčišin.

Dodal, že teroristé, kteří působív Idlibské zóně deeskalace, mají k dispozici velké množství otravných látek, které přidávají do munice, aby tím inscenovali používání chemických zbraní ze strany vládních vojsk proti civilnímu obyvatelstvu.

"Ozbrojenci mají v plánu provést tuhle inscenaci v obci Džardžanaz a ve městě Sarakíb, kde již byla shromážděna skupina dětí i dospělých z běženců z jižních provincií Sýrie. Podobné přípravy se provádějí na západě provincie Aleppo," řekl Kupčišin.

V pátek ruské ministerstvo obrany prohlásilo, že teroristická skupina Fronta an Nusra se v Sýrii chystá znovu k falešné provokaci v provincii Idlib, aby obvinila ruské vzdušné síly z údajného napadení civilistů chemickými zbraněmi.

Ozbrojenci plánovali natočit otravu civilistů vedle fragmentů ruské munice, aby následně zveřejnili záběry na sociálních platformách a v západních médiích, sdělili v armádě. Během posledních dvou týdnů teroristé podle informací zvýšili počet útoků na severozápadní provincie Sýrie, zejména v Idlibu.

Na začátku května zvýšili teroristé četnost útoků na syrské provincie Hama, Aleppo a Latakia. Také se pokoušejí napadnout pozice syrské armády v regionu. Vládní síly reagovaly zesílením svých útoků na teroristy v provincii Idlib.

Syrské síly útočí na sklady, dělostřelecké pozice a pozorovací stanoviště teroristické skupiny Fronta an Nusra.

Ozbrojený konflikt v Sýrii probíhá od roku 2011. Koncem roku 2017 bylo vyhlášeno vítězství nad teroristickou skupinou Islámský stát v Sýrii a Iráku. V některých oblastech Sýrie pokračuje vyčistění od bojovníků. V současné době se do popředí dostávají politické dohody, obnova země a návrat uprchlíků.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m4dS

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA rozšířily sankce proti Rusku   
Pridal tk Středa 22 květen 2019 - 05:32:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy zavedly sankce proti vojenskému vzdělávacímu středisku v Gatčině, konstrukční kanceláři v Tule a moskevskému závodu Avangard. Příslušný dokument dnes zveřejnilo Ministerstvo zahraničí USA ve Federálním rejstříku, konvolutu oficiálních dokumentů americké vlády.

Jak vyplývá z tohoto dokumentu, rozhodnutí nabylo platnosti 14. května. Na seznamu nejsou jen ruské organizace, ale i čínské a syrské právnické společnosti.

Rozhodnutí schválil Christopher Ford, poradce ministra zahraničí USA pro otázky mezinárodní bezpečnosti a nešíření zbraní. Sankce budou platit dva roky, avšak termín jejich platnosti může být zkrácen, nebo mohou být pozastaveny na základě rozhodnutí ministra zahraničních věcí. Právě teď tuto funkci zastává Mike Pompeo.

Usnesení bylo přijato v souvislosti se zákonem USA o nešíření, který se vztahuje na Írán, Severní Koreu a Sýrii. Předpokládá zákaz poskytnutí těmto zemím technologií, které by napomáhaly vytvoření jaderných, chemických, bakteriologických zbraní a také prostředků k jejich dopravě. Zavedení sankcí předpokládá, že žádná americká ministerstva a rezorty nesmí používat výrobky a služby organizací z černého seznamu. Washington rovněž nemá právo prodávat těmto organizacím zbraně a vojenskou techniku a také poskytovat jakoukoli pomoc.

Moskevský raketový závod Avangard je jedním z klíčových podniků Ruska v oblasti obrany, je to jediný ruský výrobce protiletadlových řízených raket, jimiž se vybavuje třeba systém S-400. Vzdělávací středisko v Gatčině se věnuje výuce odborníků pro protiletadlová raketová vojska. Konstrukční kancelář je jeden z největších ruských obranných podniků, vyvíjí vysoce přesné zbraně pro pozemní vojska, námořnictvo a letectvo.

Vzdělávací středisko a konstrukční kancelář už nejsou na černé listině poprvé, uvalovaly se na ně americké sankce i dříve, také za údajné porušení zákona o nešíření.

Vztahy mezi Ruskem a Západem se zhoršily kvůli situaci na Ukrajině. Koncem července 2014 přešly EU a USA od sankcí proti jednotlivým fyzickým osobám a společnostem k opatřením proti celým sektorům ruské ekonomiky.

Napětí mezi Íránem a USA vzrostlo poté, co Spojené státy v květnu minulého roku jednostranně vystoupily z íránské dohody o jaderném programu a uvalily sankce proti této blízkovýchodní zemi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m3U8
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVedoucí čínské delegace v EU zdůraznil, že spolupráce je jedinou správnou volbou pro Čínu a USA   
Pridal tk Středa 22 květen 2019 - 05:28:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vedoucí čínské mise v Evropské unii velvyslanec Zhang Ming (Čang Ming) dne 20. května v Bruselu prohlásil, že americká strana jednostranně obnovila tarifní hrozby a vážně frustrovala čínsko-americké obchodní konzultace. Čína vždy podporuje a je ochotna vyřešit hospodářské a obchodní rozdíly prostřednictvím jednání, ale jednání by měla být rovná, Čína nikdy neopustí zásadní otázky.

Velvyslanec Zhang Ming poukázal na to, že hospodářské a obchodní týmy Číny a Spojených států dosud uspořádaly již 11 kol konzultací na vysoké úrovni, což plně dokazuje vysoce odpovědný postoj a upřímnost Číny, avšak americká strana jednostranně obnovila tarifní hrozby, které konzultace vážně frustrovaly. Jednání a konzultace jsou pro země důležitým prostředkem ke koordinaci svých zájmů, z nichž jsou klíčové dva faktory, a to upřímnost a finance. Obě strany by měly sledovat cíl vzájemného prospěchu a vítězství na základě rovnosti a vzájemného respektu.

Velvyslanec Zhang Ming poukázal na to, že spolupráce je jedinou správnou volbou pro obě strany. V uplynulém roce pod silným vedením ústředního výboru ÚV KS Číny, jejíž jádro je v soudruhu Xi Jinpingovi (Si Ťin-pching), Číňané reagovali na čínsko-americké obchodní vztahy řadou klidných a mocných opatření a mají důvěru.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabišův Národní fond soukromého kapitálu   
Pridal tk Středa 22 květen 2019 - 05:26:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Měla by si založit firmu jako Strabag,” řekl Heinz-Christian Strache z rakouské strany FPÖ o údajné ruské milionářce, „pak by všechny státní zakázky, které teď dostává Strabag, dostávala ona.” Byla to mimořádně zajímavá nabídka: Kupte Kronen Zeitung a pomozte propagovat FPÖ, a my na oplátku vyměníme jednoho ruského oligarchu za druhého (Oleg Deripaska vlastní 26 % Strabagu). Když to funguje v Rakousku, tak proč by to nešlo v bývalých rakouských zemích Čech a Moravy? Andrej Babiš chce po bankách, aby 10-20 % svých odhlasovaných dividend vložily do nového fondu. Banky ale mají přísná pravidla pro nakládání se ziskem po zdanění.

Například v Komerční bance by mohl být zisk po zdanění podle článku 25 stanov použit na výplatu dividend, navýšení základního kapitálu, nerozdělený zisk, krytí ztrát... nebo jako příděl do fondů banky. Představenstvo Komerční banky by mohlo rozhodnout o zřízení nového fondu soukromého kapitálu (článek 20) spolu s ostatními bankami pod úplně nenápadným názvem (řekněme třeba Fond národního rozvoje). Banky by do něj přispívaly 10-20 % zisku po zdanění a pak pomohly Babišovi vytlačit jeho oligarchické rivaly - Pentu a PPF - z klíčových veřejných projektů. Strache a Babiš jsou naladěni na stejnou vlnu.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2588 sec,0.0795 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,868kB