Úterý 21 květen 2019
Padl rekord! Tak vysokou částku německá vláda za migranty a uprchlíky ještě neutratila   
Pridal tk Úterý 21 květen 2019 - 17:47:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výdaje Berlína na pomoc při integraci více než milionu uprchlíků a na boj proti základním příčinám migrace dosáhly v roce 2018 rekordních 23 miliard eur (téměř 592 miliard korun). Informoval o tom portál Reuters s odkazem na vládní dokument německého ministerstva financí.

Berlínské výdaje tak ve srovnání s rokem 2017 vzrostly téměř o 11 %. Tehdy podle německého ministerstva financí země utratila jen 20,8 miliard eur, tedy 535 miliard korun českých. V roce 2018 tak německá vláda utratila téměř osm miliard eur za opatření k zadržení migrantů na území Evropské unie a za zlepšení životních podmínek.

Podle agentury Reuters navíc spolkové země Německa obdržely v roce 2018 celkem 7,5 miliardy eur z rozpočtu země, a to na výdaje spojené s ubytováním a integrací uprchlíků. To je tedy o 14 % více než v roce 2017.

Zástupci německého ministerstva vnitra uvedli, že migrační služby země v roce 2018 podaly celkem 162 000 počátečních žádostí o azyl, přičemž dvě třetiny těchto žádostí pocházely z evropských zemí. Pro srovnání – v roce 2017 bylo podáno 198 tisíc žádostí a v roce 2016 šlo o 722 tisíc.

V Německu bylo dosaženo i dalšího nového rekordu, a to v počtu zahraničních vězňů ve věznicích. Uvádí se, že vězeňské orgány věnují zvláštní pozornost vězňům s islámským původem. V současnosti v Německu žije zhruba šest milionů muslimů, což představuje 7 % z celkové německé populace (82 milionů). Naproti tomu podle shromážděných údajů tvoří muslimové zhruba 20 % z 65 000 vězňů v německých věznicích. Místopředseda SPD Radim Fiala v březnu k této věci uvedl, že tímto způsobem se projevuje „fatální selhání sluníčkářského multikulturalismu“ v Evropské unii.

Zdroj: Reuters

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVážený pane premiére, milý Andreji,   
Pridal tk Úterý 21 květen 2019 - 17:12:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
troufám si Vás, oslovit i milý Andreji s ohledem na Vaše přátelské přijetí na Čapím hnízdě, kde jste pro mě, mimo jiné uspořádal i výbornou večeři v kruhu Vašich nejmilejších. Nepíši proto, abych se nostalgicky zabýval vzpomínkami, ale proto, že se blíží volby do Evropského parlamentu a Vaše ANO opakuje chyby z voleb minulých.

V minulých volbách byl Vaším lídrem pan Telička. Pan Telička přitom pro e15 prohlásil, že: ,,nebude bojovat za české národní zájmy a musí naslouchat Němcům a Francouzům." Dále pak slibuje, že po volbách vytvoří společnou frakci v EP s prezidentem Macronem. Tím Macronem, který chce naši zemi vyhodit ze Schengenského prostoru a odebrat nám dotace za to, že nechceme přijímat migranty a nechceme islamizovat naši zemi. Váš lídr pan Telička také prohlásil, že se těší až bude ČR platit do EU více než dostává.

Jistě řeknete, že Vás i naši zemi pan Telička zradil, nicméně za jeho působení v EP nesete odpovědnost jen Vy sám. Osobně jste ho vybral a díky tomu byl i zvolen. Děsivé je, že nyní opakujete stejnou chybu s paní Charanzovou.

Pane ministerský předsedo, víte, že paní D.Charanzová hlasovala pro následující text usnesení EP dne 26.3.2019 :,,bod 23. žádá Komisi a členské státy, aby zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU." Paní Charanzová pak na adresu Vašeho spojence a jak říkáte i přítele premiéra Orbána řekla :,, Situace v Maďarsku je znepokojivá a musíme začít s Maďarskem řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot unie..." v tomto duchu pak i hlasovala pro zahájení procedury k odebrání hlasovacích práv pro Maďarsko.

Oba víme, proč je premiér Orbán trnem v oku evropským vládcům. Dokázal se jako první razantně postavit migrační vlně a bez ohledu na výhružky kancléřky Merkel a otevřenou náruč Rakušanů, začal s výstavbou hraničního plotu. Také dává bez obalu najevo, že islám ohrožuje evropský životní styl a tradiční kulturu.

Sečteno a podtrženo. Pan Telička i paní Charanzová svým hlasováním v EP a svými postoji jsou osoby vystupující proti zájmům občanů naší země. Ptám se Vás, proč jste je dostal do EP a proč jste z paní Charanzové udělal svého lídra kandidátky, když musíte vědět, že její názory a postoje jsou v příkrém rozporu s tím, co Vy sám prezentujete jako svá stanoviska?

Pokud své postoje myslíte vážně, máte ještě poslední šanci odvolat paní Charanzovou z čela Vaší kandidátky.

David Rath
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritská media informuji o útoku muslimů na shromáždění Robinsona stylem, jakoby za vše mohli jeho stoupenci   
Pridal tk Úterý 21 květen 2019 - 06:41:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takto se manipuluje! Učte se. Organizovaná skupina agresivních muslimských mladíků se v minimálním doprovodu policie dostavila na místo schváleného předvolebního mítinku občana kandidujícího do EP, který se úmyslně konal mimo muslimské oblasti města, a na shromáždění, kde byly i ženy a děti, zaútočila kameny, lahvemi a v jednom případě někdo dokonce do lidí hodil nůžky.

Policie proti nim prakticky nezasáhla, Média identitu útočníků a podstatu události zcela zamlčela a věc vykreslila, jakoby za násilí mohli stoupenci TR.


Autor: Martin Gust / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOSN varovala před nebezpečím "jaderného hrobu" USA   
Pridal tk Úterý 21 květen 2019 - 06:35:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Radioaktivní odpad, vznikající při zkouškách jaderných zbraní ve Spojených státech, se může dostávat do Tichého oceánu. Uvedl to generální tajemník OSN António Guterres, informovala agentura Fox News. Jedná se o radioaktivní skládku na ostrově Ranit, který je součástí atolu Enolvetok, kde se od roku 1948 do roku 1958 prováděly jaderné výbuchy, a později se tam svážela kontaminovaná zemina po dalších zkouškách. Podle Guterrese v současné době prosakuje do moře radioaktivní odpad, který tam je uložený.

Betonem zalitý kráter s radioaktivním odpadem byl nazván "jaderný hrob". Cementová kopule o tloušťce 43 centimetrů, postavená v roce 1979, byla brána jako dočasné opatření, později však americké úřady uznaly konstrukci za dostatečně spolehlivou pro dlouhodobé skladování otrávené půdy.

Prezidentka Marshallových ostrovů Hilda Heineová varoval Guterrese, že v kopuli se již vytvořily praskliny a že v případě silného tropického cyklónu by se mohla zcela zhroutit.

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKrize v Rakousku: Všichni ministři za FPÖ opustili vládu   
Pridal tk Úterý 21 květen 2019 - 06:27:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Všichni ministři ze Svobodné strany Rakouska, jejíž šéf Heinz-Christian Strache se kompromitoval nahrávkou s údajnou neteří ruského oligarchy, opustili vládu Sebastiana Kurze.

Dříve rakouský kancléř Sebastien Kurz uvedl, že uvažuje o odvolání ministra vnitra za FPÖ Herberta Kickla. Strana jako odpověď na to pohrozila, že v případě Kicklova odvolání vládu opustí všichni její ministři.

Pondělní průzkum veřejného mínění ukázal, že Svobodná strana Rakouska (FPÖ) ztratila 5 procentních bodů. Dnes by ji volilo 18 % občanů.

Vicekancléř Rakouska Heinz-Christian Strach se stal terčem skandálu poté, co deníky Der Spiegel a Sueddeutsche Zeitung zveřejnily záběry z videozáznamu, který dostaly k dispozici. Na videu je zachycen Strache během schůzky se ženou, kterou v novinách označili za neteř ruského oligarchy.

Podle novin dotyční hovořili o tom, že jí politik pomůže s koupí listu Kronen Zeitung a uzavřením státních zakázek, zatímco jeho strana dostane výměnou finanční pomoc v parlamentních volbách.

Nejvyšší rakouská prokuratura po prozkoumání skandální nahrávky s bývalým vicekancléřem Heinz-Christianem Strachem nenašla žádný důvod, aby zahájila vyšetřování proti Stracheovi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m34y

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVojenská operace USA proti Íránu. Je možná invaze přes Irák?   
Pridal tk Úterý 21 květen 2019 - 06:23:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká armáda do stavu vysoké pohotovosti uvedla své vojáky v Iráku kvůli hrozbě agrese ze strany Íránu. V Íránu prohlásili, že Američané rozpoutali psychologickou válku. USA také vyslaly do Perského zálivu minimálně sedm vojenských lodí v čele s letadlovou lodí Abraham Lincoln. Znamená to, že se Bagdád může stát hlavním nástupištěm válečných akcí USA proti Íránu? Je jeho vláda připravena čelit vojenské expanzi Washingtonu kvůli sousedovi? Které irácké síly mohou podpořit Američany?

Sabah Zangane, expert na problémy arabského světa a bývalý íránský velvyslanec v Organizaci islámské spolupráce, v rozhovoru pro Sputnik řekl, že sociálně politická struktura Iráku a povaha vztahů mezi vládami a národy dvou zemí jsou takové, že Bagdád nedovolí Američanům přeměnit Irák na nástupiště v boji s Íránem.

„Íránsko-irácké vztahy brání použití iráckého území k válečnému útoku na Írán. Irácký lid patřičně odpoví na nároky Američanů. Írán má styky s iráckou vládou a lid této země je na straně Islámské republiky. Dokonce samotní Američané jsou znepokojeni tím, že tato situace bude vážnou překážkou pro jejich aktivity. Nesmíme zapomínat, že v Iráku stále pracují íránští vojenští poradci, kteří pomáhají iráckým ozbrojeným sílám v boji proti IS. V zemi nejsou síly, jež by podpořily záměry USA. V těchto dnech vydal například sunnitský teolog fetvu (termín islámského práva), která zavazuje sunnitskou mládež k obraně Íránu, když se dostane do ohrožení. Írán a Irák směřují k těsnější spolupráci, nejen náboženské,“ míní Zandane.

Domnívá se, že aktivity, které dnes podnikají USA vůči Íránu, je psychologická válka, kdežto přímou vojenskou konfrontaci prostě nepotřebují, není pro ně výhodná: „USA dnes vedou proti Íránu psychologickou válku. Opravdová válka není pro Ameriku výhodná ze dvou důvodů. Za prvé, protože do prezidentských voleb v USA zbývá něco přes rok, rozpoutání války by bylo dnes politickou sebevraždou, uškodila by jak USA, tak světovému společenství. Za druhé USA nejednou prohlásily, že hodlají přemístit strategické těžiště z Blízkého východu na Dálný východ. Vznik ještě jednoho konfliktu na Blízkém východě, v Perském zálivu, by odporoval této strategii a umožnil by ho soupeřům USA využít pro dosažení vlastních cílů.“

Zdroj: https://sptnkne.ws/m3Bt

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProfesor univerzity Yale : Spojené státy se musí učit z historie a vyhnout se opakování stejných chyb   
Pridal tk Úterý 21 květen 2019 - 06:19:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ekonom a profesor univerzity Yale Stephen Roach nedávno uvedl, že zvýšení celní sazby USA na produkty dovážené z Číny je velmi podobné protekcionistické politice Spojených států ve třicátých letech minulého století. Vyzval Trumovou vládu, aby zastavila současné obchodní protekcionistické chování, poučila se z historie a vyhnula se opakování stejných chyb.

Stephen Roach se domnívá, že historické lekce naučily lidi, že Spojené státy čelí nebezpečí opakovaní stejných chyb. Tato chyba byla učiněna, protože prezident neposlouchal návrhy odborníků.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNebojte se volit č.12   
Pridal tk Úterý 21 květen 2019 - 06:16:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážení přátelé, proti obvyklé námitce, že se do EU parlamentu může
dostat z vlasteneckých stran jenom SPD, podávám tento těžký
protiargument.

Zapomíná se totiž v našem případě, že já sám mám 29 228 osobních
sympatizantů, kteří mě volili v prezidentské volbě, což bylo při
konkurenci Miloše Zemana skutečně velice těžké. Dále pak ROZUMNÍ získali
v parlamentních volbách 36 528 hlasů při konkurenci 31 stran.

A mimo velkou politiku, já sám mám ještě dost velikou skupinu mých
hudebních fandů. Probojoval jsem se dvěma písněmi do finále písňové
soutěže Zlatý Šlágr 2019. Jednu jsem zpíval já (jsem na druhém místě
kandidátní listiny ROZUMNÍ a Národní demokracie – STOP MIGRACI -
NECHCEME EURO) „Znáte to, drhne“ to a druhou nevidomý pěvec Radek
Žalud, ten je na 25. místě téže kandidátní listiny a má spoustu přátel
mezi nevidomými v ČR, protože je členem jejich organizace. Z hudebního
oboru tak může připlout dalších cca 50 tisíc hlasů. Navíc když uvážíte,
že TV Šlágr sleduje denně cca půl milionu diváků seniorského věku, kteří
jsou disciplinovanými voliči, a když se to všechno spočítá, tak to dá na
8%.

Takže se nebojte volit č.12 Rozumné a ND a přesvědčujte všechny své
známé.

EU volby jsou pro seniory totiž velice důležité. Právě z EU lze
zamezit diskriminaci seniorů (novela silničního zákona, jak už jsem o
tom psal a pod.). Sám jsem v seniorském věku (i když velice aktivní a
činný), takže vše bedlivě sleduji a snažím se věci napravovat.

Dozvěděl jsem se o další diskriminaci seniorů. Na autobusových tratích
(kde nejsou povinné místenky) vídáme obvyklý jev. Všechna sedadla jsou
obsazena mladými lidmi a staří stojí třeba i dvě hodiny jízdy. Čím to
je? Třeba v Praze na Roztylech zrušili prodejnu lístků a místenek pro
autobusovou dopravu, takže si senioři nemohou na místě koupit místenku,
třeba do Pelhřimova. A museli by až na Florenc, čili zase komplikace
pouze pro seniory. Mladí ovšem ovládají současnou techniku chytrých
telefonů a místenku si bez problémů koupí a myslí si tedy, že mají
morální právo sedět a neuvolňovat místo starším.

Stát by měl zajistit všem rovná práva. Starší člověk se prostě a
jednoduše, až na výjimky, nenaučí stále se zdokonalující technice a
platbám z telefonů. Takže by buďto měla být na terminálech prodejní
místa, nebo tam, kde nejsou by mělo být zakázáno prodávat místenky
internetovými platbami (včetně samozřejmě z chytrých mobilů). Nikdo ze
stran kandidujících do europarlamentu na seniory nemyslí tolik, jako
ROZUMNÍ (volební číslo 12 , kde jsme v koalici s Národní demokracií).
Proto jděte volit a volte číslo 12 Rozumné a Národní demokracii. Děkuji.

Srdečně zdraví Petr Hannig

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Ukrajině proběhla výměna oligarchů. Místo Porošenka povládne Kolomyjskij   
Pridal tk Úterý 21 květen 2019 - 00:18:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zelenskyj vykonal přísahu a stal se prezidentem Ukrajiny. Jeho první krok byl rozpuštění parlamentu. Dále se chystá vyměnit všechny Porošenkovy loutky na vedoucích místech za nové loutky Kolomyjského. Nabídl také ukrajinské občanství Rusům na Donbasu. Co se týče vztahu s Moskvou, nic se nemění, Kolomyjskij je stejně nenávistný jako předchozí oligarcha.

Inaugurace se zůčastnili prezidenti pěti zemí, na Putina se "zapomnělo". Chtělo by se mi říct, jaká škoda, vždyť Ukrajinci i Rusové jsou Slované a mají k sobě kulturně i jinak blízko, ale pak jsem si uvědomil, že ani loutka Zelenskyho, ani vládnoucí a zemi rabující oligarchové na Ukrajině žádní Slované nejsou. Chjo. Chudáci Ukrajinci

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZastaví policie stíhání JUDr. M. Jansty?   
Pridal tk Úterý 21 květen 2019 - 00:13:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je dobře, že se česká média i z tzv. mainstreamu začala zabývat případem M. Jansty, předsedy České unie sportu a také související kauzou České unie sportu, ve věci údajných manipulací s milionovými dotacemi ministerstva školství ve sportovní oblasti. Již před dvěma lety jsem ve svých článcích na celou záležitost upozorňoval. Psal jsem, že je poněkud nesmyslné přistoupit k trestnímu stíhání někoho, kdo má ve své náplni dobrovolného funkcionáře jaksi v „popisu práce“ vytvářet co nejlepší podmínky pro činnost sportovních svazů, klubů a sportovců zastoupených ve zmíněné unii (ČUS).

Mezi to vytváření podmínek patří samozřejmě také vytváření podmínek finančního charakteru. Český dobrovolný sport není přeci nějakým výdělečným podnikem, ale je závislý na dotacích. A dotace přicházejí od měst, z krajů, ale také od státu, tedy zejména od ministerstva školství. Za minulé vlády soc.dem. a hnutí ANO se zvýšil objem prostředků, které jdou do sportu. Co se však nepovedlo, a nejsem schopen říci, zda se to od té doby zlepšilo či nikoliv, to je stanovení jasných kritérií pro přidělování dotací jednotlivým sportovním svazům a klubům. Prostě, pokud taková kritéria a takové podmínky pro přidělování, v době kdy byl Jansta zatýkán a bylo mu sděleno obvinění, nebyly vytvořeny, je to jednoznačně chyba státu, za níž nese odpovědnost příslušné ministerstvo. Přesněji řečeno ministryně, která byla v té době v jeho čele, což je dnešní poslankyně Kateřina Valachová.

Nechci celou věc bagatelizovat, ale ta odpovědnost ministryně může být spíše politická nežli faktická, ale je zvláštní, že to nenapadlo zejména odpovědné úředníky ministerstva. Zřejmě také proto, že se v kalných vodách krásně pluje. Alespoň jim. Představitel vrcholové sportovní organizace v zemi je obviněn za to, že lobboval za zájmy svých členů ... Odpovědná náměstkyně ministra byla ve vazbě a bude zřejmě tím beránkem božím, který snímá hříchy tohoto světa i za tehdejší ministryni. Ale úředníci ministerstva školství dělají, že se jich to netýká.

Celá ta záležitost má ovšem zvláštní odér. Zbývá ještě připomenout, že M. Jansta, jako jeden z čelných pražských advokátů, bývalý sportovec a člověk se zájmem o sport, si nenechává vyplácet za výkon funkce předsedy ČUS žádnou finanční odměnu. Tedy nemá, jinak řečeno, z funkce předsedy ČUS žádný finanční ani jiný materiální (alespoň pokud je mi známo) prospěch.

Takže na straně státu zjevné chyby: nestanovení jasných kritérií pro přidělování dotací na sport v rámci ministerstva školství. A vedle toho podivná iniciativa policejní složky, směřující vůči předsedovi ČUS, ale současně také vůči člověku, který byl před více než dvěma lety, jako jeden z mála odvážných velmi kritický vůči tehdejšímu vedení sociální demokracie. Tedy vůči premiéru Sobotkovi a ministru vnitra Chovancovi...

Je samozřejmé, že trestní stíhání doktora Jansty, tohoto člověka nejen společensky degraduje, ale samozřejmě s ohledem na platné stanovy ČSSD jej vyřadilo politicky zcela ze hry. Prostě, až do ukončení svého stíhání si Jansta musel pozastavit své členství v sociální demokracii, svou účast ve funkcích (byl členem Ústředního výboru). Tedy na pár let se odmlčet. Je to opravdu zvláštní motivace policejní složky, která celou záležitost zajišťuje. K selhání pochopitelně může dojít i na straně policie či u Státního zastupitelství. Policie by si však měla být vědoma katastrofických dopadů takovéhoto svého, dovolím si už dnes říci, chybného rozhodnutí, jaké učinila u Jansty či České unie sportu. Člověk v jeho situaci je tak po svém veřejně vyhlášeném stíhání občanem druhého řádu. A jen díky velmi rozumnému pohledu sportovních svazů v rámci ČUS mohl Jansta pokračovat ve své funkci a práci pro sport dále. Alespoň někdo měl tedy rozum.

Pokud detektivové ústecké pobočky Národní centrály proti organizovanému zločinu viní Janstu, že prý lobboval za zvýšení dotací pro ČUS o 12 mil. Kč je to úsměvné. Co by měl proboha předseda ČUS ve své funkci dělat, nežli se dohadovat o dotacích pro sportovce, ze kterých nemá ostatně ani korunu....

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2359 sec,0.0622 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,083kB