Čtvrtek 16 květen 2019
Washington oznámil, že pozastavuje leteckou dopravu mezi USA a Venezuelou   
Pridal tk Čtvrtek 16 květen 2019 - 05:38:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stát Jižní Ameriky v poslední době trpí těžkou politickou krizí, která byla velmi zhoršena uvalením amerických sankcí a podporou Washingtonu samozvaného dočasného prezidenta a opozičního vůdce Juana Guaida, který je obviněn z pokusu o státní převrat země.

Americké ministerstvo dopravy nařídilo, aby veškerá letecká doprava mezi USA a Venezuelou, včetně letů pro cestující a náklad, byla pozastavena, s odvoláním na údajné násilí v okolí venezuelských letišť, způsobené probíhající politickou krizí.

„Veřejný zájem vyžaduje okamžité pozastavení zahraniční letecké dopravy mezi letišti Spojených států a Venezuely. Z tohoto důvodu […] pozastavuji pravomoc všech leteckých dopravců USA a zahraničních leteckých dopravců poskytovat zahraniční leteckou dopravu na letiště Venezuely nebo z nich,“ uvedla ministryně dopravy Elaine Chaová.

Pozastavení následovalo po žádosti ministerstva vnitřní bezpečnosti, které uvedlo, že situace v latinskoamerickém státě ohrožuje bezpečnost „cestujících, letadel a posádky, kteří cestují do Venezuely nebo z ní“.

Politická situace ve Venezuele se rychle destabilizovala poté, co se opoziční vůdce Juan Guaidó prohlásil za prozatímního prezidenta země a vyzval ke svržení demokraticky zvoleného prezidenta Nicoláse Madura. USA a řada dalších západních států podpořily Guaida, zatímco Rusko, Čína, Turecko a mnoho dalších zemí tento krok odsoudily a podpořily Madura.

Na konci dubna 2019 se Guaido pokusil zorganizovat převrat a vyzval armádu země, aby se k němu připojila ve snaze svrhnout Madura, ale jeho úsilí nakonec selhalo. Po neúspěšném pokusu uprchlo ze země několik osob z opozice, zatímco venezuelská armáda slíbila zvolenému prezidentovi loajalitu.

Maduro označil Guaida jako americkou loutku a uvedl, že je pouze nástrojem snah Washingtonu o násilnou změnu vlády ve Venezuele. Obvinil opozičního vůdce, že je zapojen do sabotáže organizované USA v největší venezuelské elektrárně, což vedlo k celostátním výpadkům, které trvaly týdny.

Zároveň američtí představitelé opakovaně uvedli, že Washington nevylučuje „vojenskou možnost“ při řešení venezuelské politické krize. Juan Guaidó také tuto možnost nevyloučil a dokonce požádal o konzultace s Velitelstvím ozbrojených sil USA v jižní oblasti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mz3U

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní agentura pro energii: v roce 2018 byla čínská energetická investice nejvyšší v globálním rámci   
Pridal tk Čtvrtek 16 květen 2019 - 05:32:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní agentura pro energii 14. května zveřejnila zprávu o světové energetické investici roku 2019. Podle statistických údajů této zprávy v roce 2018 celkový objem globální energetické investice přesáhl 1,8 bilionů amerických dolarů. Z nich čínská energetická investice zaujala první místo.

V roce 2018 čínská energetická investice činila 381 miliard amerických dolarů, což je více než energetická investice Spojených států, a to o 30 miliard dolarů. Americká investice do energetické oblasti se meziročně zvýšila o 17 miliard amerických dolarů, což znamená největší růst ve světě.

Vedoucí Mezinárodní agentury pro energii Fatih Birol řekl, že s tržními, politickými a vědeckotechnickými změnami čelí energetická investice nevídané nejistotě. Celý svět nemá dostatečné investice, aby zachoval současnou spotřebu. Zároveň technická investice do čisté energie je nedostatečná. Různé strany by měly podporovat udržitelnost energetického mechanismu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2149 sec,0.0997 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,659kB