Čtvrtek 16 květen 2019
Americký zločinný režim ignoruje mezinárodní právo! Policie vtrhla do velvyslanectví Venezuely, aby zatkla aktivisty   
Pridal tk Čtvrtek 16 květen 2019 - 16:57:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Američtí policisté vtrhli do velvyslanectví Venezuely ve Washingtonu, aby zatkli aktivisty, kteří protestují proti obsazení budovy. Informoval o tom jeden z aktivistů.

Spoluzakladatelka skupiny bojovníků za lidská práva CODERNIK Medea Benjamimová napsala na svém účtu na Twitteru, že policisté zatkli čtyři aktivisty, kteří zůstávali na ambasádě.

​„Policie zatkla čtyři lidi, kteří zůstali na velvyslanectví Venezuely v rámci #EmbassyProtectionCollective. Naprosté porušení Vídeňských úmluv. Hanba!!!“ uvedla. Také označila jednání bezpečnostních orgánů za porušení mezinárodních zákonů.

​Později dodala, že mezi zadrženými jsou protiváleční aktivisté Kevin Zeese a Margaret Flowersová.

​Aktivisté prohlašovali, že chrání budovu před nezákonným obsazením americkými orgány a přívrženci opozice. Žili tu od 24. dubna, pozvali je sem venezuelští diplomaté.

Samotný venezuelský prezident Nicolás Maduro už dříve aktivistům poděkoval a vyjádřil hluboké nadšení za ochranu velvyslanectví.

Od poloviny minulého týdne ve velvyslanectví nefunguje elektřina, o víkendu byla odpojena i voda. Venezuelští diplomaté opustili velvyslanectví na konci dubna na základě požadavku amerických orgánů. Maduro odsoudil prezidenta USA Donalda Trump za pokus o obsazení velvyslanectví země ve Washingtonu a požádal o dodržení zákonů.

Podle Vídeňské úmluvy jsou místnosti diplomatické mise nedotknutelné. Orgány přijímajícího státu do nich nesmí vstoupit, leda se svolením šéfa mise. V případě přerušení diplomatických styků mezi dvěma státy, nebo byla-li mise trvale nebo dočasně odvolána, musí přijímající stát, i v případě ozbrojeného konfliktu, respektovat a chránit místnosti mise spolu s jejím majetkem a archívy.

21. ledna začaly ve Venezuele masové protesty proti Madurovi brzy po jeho složení přísahy. Řada západních států v čele s USA prohlásila, že uznává Guaida za prozatímního prezidenta. Maduro zase označil předsedu parlamentu za americkou loutku. Rusko, Čína, Turecko a některé další země podpořily Madura jako legitimního prezidenta.

Zdroj: Twitter

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHormúzská krize: Americká armáda zahájila evakuaci zaměstnanců ambasády z Bagdádu a z konzulátu v Irbílu...   
Pridal tk Čtvrtek 16 květen 2019 - 06:35:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hormúzská krize: Americká armáda zahájila evakuaci zaměstnanců ambasády z Bagdádu a z konzulátu v Irbílu, německý Bundeswehr pozastavuje svoji misi v Iráku, Holandsko se připojilo před několika okamžiky! Irácké bezpečnostní složky prý již nejsou schopny garantovat americkým a západním spojencům v zemi ochranu! Američanům prý hrozí bezprostřední útok! Mike Pompeo se v Bagdádu dozvěděl, že Irák neposkytne USA své území pro případný úder proti Íránu!

Americké ministerstvo zahraničí ve spolupráci s Pentagonem právě v těchto okamžicích koordinují evakuaci personálu americké ambasády v Bagdádu a konzulátu v kurdském Irbílu na severu Iráku. V budovách zůstanou pouze zaměstnanci ostrahy a námořní pěchoty, jejichž úkolem je ostraha objektů. Vydávání víz občanům Iráku je s okamžitou platností pozastaveno. Evakuace probíhá ve chvíli, kdy Bagdád bleskově navštívil americký ministr zahraničí, který se od svého protějšku dozvěděl, že irácká vláda neposkytne americké armádě území Iráku pro případné zázemí americké armády při vedení bojových operací proti Íránu. Podle amerických médií se však Mike Pompeo dozvěděl, že irácká vláda již není schopna poskytovat americkým diplomatickým zastoupením nezbytnou ochranu.

Podle tajný služeb prý hrozí bezprostřední útok proti americkým cílům v Iráku, včetně pokusů o únosy amerických zaměstnanců ambasád a konzulátů. Alespoň takové je oficiální zdůvodnění amerického ministerstva zahraničí pro média. Jenže celé to bude úplně jinak a veřejnosti se neříká pravda. Ihned po zahájení evakuace amerických diplomatů oznámila německá vláda, že Bundeswehr v Iráku s okamžitou platnosti pozastavuje výcvik irácké armády a zastavuje svoji operativní misi v Iráku. Berlín zatím neoznámil, že by začal vojáky stahovat, ale pouze jde o zastavení činnosti Bundeswehru v Iráku. A před malým okamžikem se k Německu připojilo i Holandsko, které v Iráku rovněž pozastavuje svoji alianční misi v rámci NATO.

Za útokem na americkou ropu v saúdských tankerech prý stojí v pozadí Írán

Situace v regionu eskaluje od minulého týdne poté, co Saúdská Arábie oznámila, že někdo poškodil v Hormúzském průlivu její tankery a o několik dní později Rijád oznámil, že někdo zaútočil bezpilotními drony na jednu ze saudskoarabských ropných rafinérií a těžce ji poškodil. Údajně se mělo jednat o povstalce z Jemenu, kteří bojují proti vměšování se Saúdské Arábie do občanské války ve své zemi. Nicméně americká vláda za tyto útoky na tankery a ropnou rafinérii viní Írán, který podporuje v Jemenu hútské povstalce. Hútiové jsou údajně podporování Íránem, protože bojují v Jemenu proti vládě, která je pro-americká a pro-saúdská.

Evakuace USA znepokojila některé politiky v EU, kteří vyjádřili znepokojení nad tím, že by Washington mohl jít do války proti Teheránu a vyzvali Evropu, aby tomuto výsledku zabránila. “USA jsou připraveny na válku s Íránem,“ varovala vůdkyně levicové strany Die Linke v německém parlamentu Sahra Wagenknecht. Vyzvala ty, kteří chtějí zachránit mezinárodní mír a íránskou jadernou dohodu, aby dali jasně najevo, že jsou proti těmto válečným plánům, svévolným sankcím USA a používání amerických vojenských základen v Evropě v potenciální válce s Íránem.

Válka s Íránem je ve skutečnosti plánována jako válka s Čínou, ale bez jediného výstřelu na čínského vojáka

Největší hrozbou se přitom zdá být John Bolton, bezpečnostní poradce Donalda Trumpa. Právě z jeho okolí unikla před dvěma dny do médií v USA informace, že americký Pentagon chystá vyslat do Perského zálivu 120,000 vojáků, kteří budou součástí kontingentu pro pozemní útok na Írán. Donald Trump informaci vzápětí kategoricky popřel, že nic takového se nechystá, ale současně dodal, že pokud by k tomu došlo, bylo by to mnohem více vojáků, než kolik uvedly noviny The New York Times s odkazem na zdroje z blízkosti poradců Donalda Trumpa. A je téměř veřejným tajemstvím, že jde o informace od Johna Boltona, který je považovaný za největšího válečného jestřába v blízkosti amerického prezidenta. Situace se ale od minulého týdne zhoršila. Už to není jenom teoretická možnost, začíná to být realita.

Útok na saúdské tankery je potřeba vnímat v jiném kontextu. Je to útok na americkou ropu a na americký petrdolar. Vystřelit raketu z dronu na rafinerii nebo poškodit tanker, to nelze chápat jako útok na Rijád, ale jako útok na americkou bezpečnost, která se opírá o saúdskou ropu a především o petrodolar, který je na této ropě postavený. Proto evakuaci zaměstnanců amerických diplomatických úřadů je potřeba vnímat v souvislosti s hrozbou vypuknutí vojenského konfliktu, protože záminky pro tento konflikt již byly vyrobeny, poškození tankerů a rafinérie v Saúdské Arábii. Pentagon přesunul do Saúdské Arábie letku bombardérů B-52 a do oblasti míří letadlová loď. Bude to znít krutě, ale čím méně pravděpodobnější je úspěch pučistů ve Venezuele, tím pravděpodobnější je úder na Írán.

Nejde o to vyhrát válku v Íránu, ale prodlužovat ji tak dlouho, jak to jen bude možné, aby íránská ropa netekla do světa, tzn. do Číny

John Bolton nedávno prohlásil, že Čínu nelze porazit v Pekingu, ale pouze v Teheránu. A jak Mike Pompeo, tak i John Bolton chtějí provést změnu režimu v Íránu a odstranit vládu ajatolláhů v zemi. Taková válka by se nedala vyhrát, stal by se z ní dlouhodobý konflikt, ale přesně o to ve skutečnosti jde. Již v minulosti John Bolton mluvil o tom, že pokud bude Írán ve válce, nebude moci Čína počítat s íránskou ropou.

A právě íránská ropa je krví dnešní čínské ekonomiky. Osm z deseti čínských aut jezdí na íránskou ropu, protože je nejlevnější a leží nejblíž. Logika věci je naprosto děsivá: Cílem válečných jestřábů není vyhrát válku v Íránu, ale udržet válku v běhu tak dlouho, dokud to bude možné, aby čínská ekonomika byla maximálně poškozena. O podobné koncepci války s Čínou bez účasti Číny se hovořilo i na nedávné konferenci think tanku CFR, kde se probírala zranitelnost čínské moci ve vztahu ke zdrojům ropy.

Pokud by propukla válka NATO s Íránem, protože USA by do toho šly se svými fíkovými lístečky z Evropy, potom by jako první byly zničeny íránské ropné věže a rafinérie. Konec exportu íránské ropy, to by bylo hotovo hned první den amerických náletů. Čína by tak měla obrovský problém. Musela by honem rychle najít jiný zdroj ropy.

Nabízí se Venezuela, ale ta je také nestabilní a rozvrácená v občanské válce, přesně podle doktríny Johna Boltona, že cílem není války vyhrávat, ale udržovat je v chodu, aby země zůstávaly rozvrácené a ropa nepodložená petrodolarem aby z těchto zemí netekla. Je to tak jednoduché a logické. I když se podaří Číně nakoupit ve Venezuele ropu, transport bude velmi bolestivý a nákladný, protože Venezuela leží na druhé straně světa ve vztahu k Číně. Co ušetří Čína na ceně za nákup ropy, to naopak utratí za náklady na dopravu tankery z opačné strany světa.

Čína se bez íránské ropy ekonomicky propadne, bude muset omezit i výdaje na čínské zbrojení

Takže logickým náhradním řešením se stává nákup ropy z Ruska. Jenže, to má velký politický přesah. Rusko je strategickým rivalem Číny a ne nezbytně partnerem. Nakupovat ropu od Ruska by obrovsky posílilo ruskou ekonomiku, ale ze strategického hlediska to není v zájmu Pekingu, a kdyby Peking chtěl, už dávno by obrovská kvanta ruské ropy kupoval, ale zatím tomu tak není a ruská ropa představuje v Číně jen zlomek spotřeby. Peking raději kupuje ropu od Íránu a také od Saúdské Arábie a v neposlední řadě v Libyi, kde ovšem v poslední době čelí Čína hrozbě ze strany armády generála Haftara, který chce čínské těžaře z Libye vyhnat a naopak pozvat do země americké těžební společnosti. Haftarova schůzka s ředitelem společnosti Shell minulý rok v listopadu v New Yorku by byla na extra článek v této problematice.

Válka s Íránem tak nemá mít za cíl vítězství, ale naopak uvržení země do dlouhodobého válečného konfliktu, který zaručí zastavení proudění íránské ropy do světa, z čehož bude profitovat Saúdská Arábie v první řadě a na druhé straně to přivodí velké problémy Číně, o kterou v tomto plánu jde v první řadě. Čína dnes stojí a padá na ropě, její ekonomický růst je na ropě založený. Je však jasné, že pokud by prezident Donald Trump byl okolnostmi k úderu na Írán donucen, což není vyloučené, potom by to pro něho byla katastrofa před nadcházejícími prezidentskými volbami příští rok. Problém je v tom, že ve chvíli, pokud někdo začne v Hormúzském průlivu do Perského zálivu střílet na americkou ropu v saúdských tankerech, nemůže tomu americký prezident přihlížet. A ve chvíli, kdy se evakuují diplomaté a couvá i Bundeswehr, je naprosto jasné, že John Bolton nemluví do větru.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/hormuzska-krize-americka-armada-zahajila-evakuaci-zamestnancu-ambasady-z-bagdadu-a-z-konzulatu-v-irbilu-nemecky-bundeswehr-pozastavuje-svoji-misi-v-iraku-holandsko-se-pripojilo/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNenalít Kalouskovi, Hrušínskému či Hřebejkovi je tedy správné? Tak jo…   
Pridal tk Čtvrtek 16 květen 2019 - 06:25:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nepochybně mnou otřáslo nedávné rozhodnutí Ústavního soudu, ve kterém bylo řečenol, že i podnikatel může při výkonu svého podnikání uplatňovat svůj politický názor, jako například podmiňovat ubytování turistů z Ruska jejich podpisem pod prohlášení, že nesouhlasí s anexí Krymu. Šimíček navíc vypíchl, že musí takové jednání směřovat k dobru.

Budiž. Zcela určitě tím rozhodil práva a povinnosti podnikatelů v oboru hotelových služeb či pohostinství a byť 99 % z nich jsou zcela normální a politiku do kšeftu nepletou, což až donedávna se zdálo jako jedině možné, mohou být případy, kdy politické názory vyhřežou…

V české společnosti se vyskytují malé, ale priviligované skupiny, které například fanaticky napadají Rusko, vyvolávají poplašné zprávy o hrozící agresi, napadají i prezidenta Zemana či premiéra Babiše…Jsou přitom zpravidla neskutečně hrubí a arogantní a média obratem s obrovskou radostí jejich aktivity dál šíří.

Až do rozhodnutí Šimečkova senátu, by mě nikdy nenapadlo, že takové jednání, které svým přelomovým výrokem odsouhlasil a dokonce oslavil Ústavní soud může být po právu.

Teď někde proběhla beseda na Seznamu. Cz., kde advokát Václav Vlk s nadšením přivítal možnost, že mohou být i restaurace, kde budou odmítat nalévat komunistům. Čili už jasně onen názor přisoudil členům jedné politické strany.

Tak jo.

Nejvíce nenáviděným politikem Česka posledního desetiletí je Miroslav Kalousek. Byla období, kdy vyvolával odpor až u 90 % dotazovaných. Šířil nenávist, hrubost, lživé manipulace.

Stejně tak prakticky 90 % našich herců a umělců hledají ten nejextrémnější prostředek jak urazit prezidenta či premiéra.

Když už tedy soudce Ústavního soudu Šimíček zavedl toto nové pravidlo, s radostí budu čekat na to, že se najde někdy český hostinský či český hoteliér a s těmito zjevy vyrazí dveře.

Když nové pravidlo, tak vždy a ze všech okolností… Podle Šimíčka záleží na subjektivním pohledu podnikatele.

A určitě s tím nějaký podnikatel přijde, aby se zviditelnil…

Tak uvidíme, co to udělá.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJulian Assange – Politický monstrproces maskovaný jako „obvinění ze znásilnění“   
Pridal tk Čtvrtek 16 květen 2019 - 06:20:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve spolupráci s nově nainstalovaným ekvádorským prezidentem, který vydal azylanta´Juliana Assange neo-totalitní zvůli, a v souladu s instrukcemi Velkého Bratra za oceánem, obnovuje neo-totalitní švédský režim vyšetřování Juliana Assange za „znásilnění“.

Podobné špinavosti nenapadaly ani ty minulé bolševiky. Ti opozici a nepohodlné osobnosti věznili za „rozvracení republiky“ a podobné trestné činy a vytvořili k nim „důkazy“.

Ale obvinit třeba chartisty z vyfabulovaného znásilnění je – pokud je mi známo – nenapadlo. Holt žabaři, ti estébáci, to dnes jsou jiní kabrňáci.

Globální neo-totalita jde na nepohodlného Juliana Assange jinak – mazaněji a ještě amorálněji. Julian Assange byl před lety obviněn ze ZNÁSILNĚNÍ. Později se ukázalo, že obě ehm, ženy, které ho obvinily, s ním měly ZCELA A NAPROSTO DOBROVOLNÝ SEX. Ale později se jim to nějak rozleželo v hlavě, nebo možná je už předem někdo Assangovi poslal jako past, nebo jim až potom implantoval do hlavy myšlenku obvinit Assange ze znásilnění, kdo ví.

Ale faktem je, že sex s Assangem měly obě dobrovolně, jak později doznaly. Dokonce se s ním ještě i po „znásilnění“ zcela dobrovolně stýkaly. Aby pak nebyly obviněny z křivého obvinění – což jim samozřejmě stejně v neo-totalitě nehrozí za obvinění statečného člověka, který neohnul páteř a nehrbí se – tak tedy, aby se vyhnuly obvinění z křivého obvinění, tak přišly s novou verzí, že vlastně Assange nechtěl použít kondom, čehož si prý všimly každá až po sexu. A tak ho udaly za „znásilnění“. Prý. Nebo jim to udání někdo poradil, případně rovnou nadiktoval, že?

Další verze pak byla, že Assangovi při sexu praskl kondom a obě ženy prý po něm chtěly, aby se nechal vyšetřit na pohlavně nakažlivé choroby, což prý on odmítl. A tak ho udaly za „znásilnění“. Není mi tedy úplně jasné, proč se prostě nenechaly vyšetřit samy – a možná nejen na pohlavní choroby – když chtěly mít jistotu, že nejsou nakažené, ale kdo ví. Nejsem odborník přes pohlavní choroby, možná je lepší zjišťovat vlastní zdravotní stav vyšetřením někoho jiného. Mě už v dnešním multikulti světě nepřekvapí nic. :-)

Jedna z verzí pak tvrdí pro změnu zase toto:

Obě ženy, označované A. a W., navázaly s Assangem dobrovolně kontakt a pozvaly si ho k sobě bytu, kde s ním měly pohlavní styk. Jak žena A., tak W. si stěžovaly na Assangeovu nechuť používat kondom. Neodmítaly se s ním však setkat i poté, co k sexu došlo. Na policii se vydaly, až když se o sobě dozvěděly a sdělily si své zkušenosti s Assangem. Jejich prvotním motivem k udání nebyla žaloba kvůli sexuálnímu obtěžování či znásilnění, ale Assangeovo odmítnutí požadavku nechat se testovat na sexuálně přenosné choroby.

....

Žena dále vylíčila, jak se ho snažila přimět, aby použil kondom, ale Assange jí nedal možnost. Nakonec souhlasil, ale "s prezervativem něco udělal, takže praskl". Assange později policii přiznal, že s ženou A. spal, ale popírá, že by kondom roztrhl. Dodal, že další týden spal v posteli A. a ona se o "nehodě" ani slovem nezmínila.

https://www.lidovky.cz/svet/schvalne-poskodil-kondom-tvrdi-svedka-ktera-obvinila-assange.A101220_100534_ln_zahranici_mtr

Ve výpovědi, kterou šéf WikiLeaks zuřivě odmítá, jí prý potom hladil po noze, serval jí šaty a roztrhl náhrdelník. Potom se prý snažila trochu se zahalit, protože to na ní bylo moc rychlé, ale Assange z ní strhl i to. Nechtěla dále pokračovat, ale uvědomila si, že už je moc pozdě. Poté s ní chtěl mít nechráněný sex.

...

Snažila se mu prý vnutit kondom. On to ale odmítal a držel jí ruce a nohy, aby se nemohla sexu bránit. Nakonec s ochranou souhlasil, ale prezervativ podle žalobkyně schválně roztrhl a ejakuloval v ní.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/146566/sef-wikileaks-v-posteli-je-nula-rika-zena-ktera-ho-obvinila-ze-znasilneni.html

Příslušná „oběť“ tedy dle článku vypověděla, že u ní doma ji začal Assange hladit po noze, pak z ní Assange strhal šaty, které ona zase pomalu nandávala zpátky, ale pomaleji, než ji Assange svlékal, a ona se pak tedy rozhodla, že se s ním vyspí, když už ji vlastně svléknul a když „bylo už příliš pozdě Assange zastavit". Pak dle Assangovi výpovědi, kterou ani neo-totalitní propaganda nevyvrací, s ním strávila ještě týden v jedné posteli, kde ji zřejmě Assange každou chvíli hladil po noze, pak se na ní opakovaně vrhal a strhával jí oblečení, zatímco ona oblečení oblékala zpět jen pomalu, protože není tak rychlá v oblékání jako Assange ve svlékání. Assangovi zřejmé úplně pokaždé praskl kondom nebo co, když je z toho po týdnu šukání najednou „problém“ pro policii. Vlastně ještě později – po týdnu šukání a po setkání s jinou přítulkyní Juliana Assange. No to prostě na......re, týden jste s někým v posteli, souložíte za tu dobu nesčíselněkrát - - - a pak potkáte jinou milenku vašeho milence. To musí naštvat každou ženu. Ale že by to bylo trestné???? To je jako Z N Á S I L N Ě N Í ?????

A dokonce - podle údajů z její výpovědi uváděných Bleskem, nejdříve ji hladil po noze, pak z ní strhl šaty, což jí NEVADILO, JEN JÍ TO PŘIŠLO MOC RYCHLÉ! Takže drobná neshoda v chápání předehry, která ale nebyla tak podstatná, aby si to s ním pak dobrovolně nerozdala (když už bylo pozdě ho zastavit, že?) a ještě ho pak při „znásilnění“ nepřemluvila k nasazení kondomu. Uffffff.

Ale vlastně je to jinak, jako vždy v těchto vylhaných pseudo-kauzách se verze neo-totalitní propagandy mění rychleji, než kdy mohl Assange měnit prezervativy ;-)

Podle jiného zdroje, jiné verze, jiného týdne a jiného scénáře osočování dotyčnými dámičkami vlastně Assange zcela odmítl navléknout prezervativ a dotyčná si to s ním rozdala i tak. Ale pak se jí to rozleželo v hlavě - myslím jako ta otázka, tamto jsem nemyslel – a došla k názoru, že když ten prezervativ vůbec neměl, tak ho vlastně proděravěl a měl by se nechat vyšetřit na pohlavní choroby. Uf. Tam už chybí jen Novičok, Skripalovo morče a Putin, který jí osobně namíchal něco do pití.

Viz https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/julian-assange-a-wikileaks.A110224_105052_zahranicni_ipl

Viní ho z nich [ze sexuálních deliktů] dvě dobrovolnice serveru WikiLeaks - jedna tvrdí, že devětatřicetiletý Australan během sexu navzdory jejímu přání odmítl kondom. S druhou ženou měl souložit, zatímco ona spala. A ani v jejím případě prý nepoužil prezervativ.

Mimochodem, jak ta druhá věděla, že s ní souloží, když spala? Nebo prostě začal předehru, když ona ještě spala, ona se probrala, pak si to rozdali a ona mnohem později došla k názoru, že vlastně spala celou dobu?

Já to nechci zase opakovat, ale musím – i lhát se musí umět. Fakt. V daném případě „znásilnění“ přímo fuckt. ;-)

Nabízím rychlokurzy smysluplného lhaní – dnes by se řeklo kreativního lhaní. Hodinová konzultace 1 500 Kč za hodinu, pro příslušníky západních tajných služeb a pro novináře 3 500 švýcarských franků za hodinu. Zájemci, piště na michal.brand7©seznam.cz . Pro novináře a příslušníky tajných služeb je ten kurz trochu dražší, ale zase to bude mnohem větší fuška jim vůbec něco vysvětlit. O tom nemůže být pochybností, po tak hloupě vylhaných oficiálních verzích Christchurch, 911, irácké zbraně hromadného ničení, Novičok, „ruská stopa“ v sestřelení MH17, inteligentní vzdělaní pokorní a tišší uprchlíci atd. atd. atd. A speciálně pro novináře, zaměstnance neo-totalitní propagandy a západních tajných služeb ještě předem upozorňuji, že v případě neúspěchu rychlokurzu jim nebude uhrazená platba vrácena, protože to bych pro ně pořádal kurzy zadarmo skoro pořád. :-D

Ale vážně.

Samozřejmě, když už se plive špína na statečného člověka, který se vzepřel neo-totalitní globální moci, tak dotyčné ženy pro propagandu ještě přidávají:

Šéf WikiLeaks? V posteli je nula! Říká žena, která ho obvinila ze znásilnění – Blesk

No jasně, Týden s ním spala, ale „nestála to za nic“. Je to stejné, jako když stejná globální neo-totalita chtěl zdiskreditovat Donalda Trumpa aférkou se šlapkou, které řádně zaplatil za její služby, ale pak jí zřejmě došly peníze a začala vydírat. Ta také přidala „zaručené“ „informace“, že Trump má malé p...o.

Takové metody jako míval Der Stürmer neblahé paměti.

Julian Assange, případ znásilnění?

Politický monstrproces, nic jiného. Jen s chytřejším maskováním než používala ta minulá totalita.

Autor: Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPumové útoky roztrhaly 253 křesťanů na kusy! Srí Lanka: islamistický teror o Velikonocích   
Pridal tk Čtvrtek 16 květen 2019 - 06:15:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Křesťan, který přežil útok na kostel sv. Šebestiána na Srí Lance, řekl: "Jsme mírumilovná maloměstská komunita, nikdy jsme nikomu neublížili, a nevíme, odkud tato strašná nenávist přichází. Krev zalila naše město a všude leží mrtvá těla... Poslední tři roky pozorujeme, jak se mezi místními muslimy rozmáhají extremistické myšlenky – a my nevíme proč. Znám mnoho dobrých muslimů, ale je tu také hodně lidí, kteří nás křesťany nenávidí a to tady nikdy předtím nebylo. To se za poslední tři roky hodně změnilo."

V Egyptě uskutečnili islámští teroristé pumové atentáty ve dvou kostelech koptských křesťanů během bohoslužeb na Květnou neděli roku 2017, na začátku velikonočního týdne. Tehdy zahynulo 50 lidí a 120 lidí bylo zraněno. Na Velikonoční neděli 2016 se v Láhauru v Pákistánu odpálil islámský sebevrah u vchodu do veřejného parku, ve kterém mnoho křesťanů oslavovalo Velikonoce. Zavražděno tam bylo více než 70 lidí - většinou žen a dětí - a téměř 400 lidí bylo zraněno. V roce 2012 zaútočili na Velikonoční neděli islámští teroristé na kostel v Nigérii a zavraždili nejméně 50 věřících.

Teroristický útok na Srí Lance na Velikonoční neděli 21. dubna 2019 předčil v počtu obětí všechny předchozí muslimské útoky na křesťany v době Velikonoc. Připomíná nám, že i když je Islámský stát nyní na Blízkém východě na ústupu, tak se tato ideologie naplněná nenávistí, ke které se ISIS a podobně smýšlející muslimové hlásí, pořád rychle šíří po celém světě a nachází stále nové rekruty a stále nové oběti.

Na Velikonoční neděli 21. dubna 2019 provedli islámští teroristé koordinované pumové útoky na křesťany na Srí Lance; zahynulo přibližně 253 lidí a stovky dalších lidí byly zraněny.

Celkem proběhlo osm samostatných pumových útoků, z nichž nejméně dva byly sebevražedné atentáty. Cílem byly tři kostely během sváteční mše na Velikonoční neděli a čtyři luxusní hotely plné turistů na velikonoční dovolené. Jeden výbuch se stal v obytném domě, kde byli během bezpečnostní operace zabiti tři policisté.

Mezi zabitými bylo nejméně 39 cizinců - včetně občanů Spojených států, Británie, Austrálie, Japonska, Dánska a Portugalska.

Nejvíce lidí zahynulo v důsledku tří pumových útoků ve srílanských kostelech - v katolickém kostele sv. Šebestiána ve městě Negombo, v katolickém kostele sv. Antonína v hlavním městě Srí Lanky Kolombu, a v evangelickém kostele Zion.

Srílanská vláda uvedla, že za masakr je zodpovědná místní islámská extremistická skupina National Thowheed Jamaath, a že bylo zatčeno 21 osob spojených s touto skupinou. "Tito lidé jsou místní," uvedl vládní představitel během tiskové konference, "ale bez napojení na mezinárodní teroristickou síť by tyto útoky nemohly uspět." Byl to zjevný odkaz na Islámský stát (ISIS) a další mezinárodní džihádistické organizace. Webový zpravodajský portál "One India" sdělil více podrobností:

"Problém Islámského státu, který bují na Srí Lance, je od roku 2016 nekontrolovatelný."

"Již v roce 2016 měl srílanský Parlament k dispozici informaci, že se k ISIS připojilo 32 muslimů z místních elitních rodin."

"Následující rok se ze Sýrie vrátily desítky teroristů ISIS původem ze Srí Lanky a v té době jsme zde též zaznamenali strmý nárůst džihádistických aktivit."

"Je také třeba připomenout, že v Austrálii byl obviněn z teroristického trestného činu souvisejícího s ISIS postgraduální student ze Srí Lanky Mohammad Nizamdeen. Byl obviněn z účasti na spiknutí, jehož cílem bylo provést atentát na jednoho australského politika. Mimochodem, Mohammad Nizamdeen je synovcem poslance a ministra srílanské vlády Faiszera Musthapha."


Podle sčítání lidu z roku 2012 tvoří křesťané 7,4 %, muslimové 9,7 %, budhisté 70 % a hinduisté 12,6 % obyvatel země.

Nejhorší útok se stal ve městě Negombo, které je kvůli svým svatyním a starobylým kostelům nazýváno "malým Římem". Kostely zde pocházejí z 19. století a o Velikonocích a o Vánocích sem přicházejí velké davy lidí, aby se zúčastnily bohoslužeb. Je to ideální cíl pro teroristy, kteří jsou vždy zaměřeni na maximální počet obětí.

"Nemám slova, abych vyjádřil svou bolest," řekl křesťan, který přežil pumový útok v kostele sv. Šebestiána v Negombu:

"Ztratili jsme tolik lidí... Všude kolem sebe cítím krev... Jsme mírumilovná maloměstská komunita, nikdy jsme nikomu neublížili, a nevíme, odkud tato strašná nenávist přichází. Krev zalila naše město a všude leží mrtvá těla... Poslední tři roky pozorujeme, jak se mezi místními muslimy rozmáhají extremistické myšlenky – a my nevíme proč. Znám mnoho dobrých muslimů, ale je tu také hodně lidí, kteří nás křesťany nenávidí a to tady nikdy předtím nebylo. To se za poslední tři roky hodně změnilo."

"Kolem se válely kusy lidských těl," vypráví paní Silviya, 26 let, o chvílích bezprostředně po pumovém útoku na svatyni sv. Antonína v Kolombu. "Všude byla krev. Zavřela jsem synovi oči, vzala ho ven, předala jsem ho příbuzné a rozběhla jsem se dovnitř, hledat svou rodinu."

Zvláštním cílem útoků se staly hotely, kde lidé slavili velikonoční svátky a kde se podávaly sváteční snídaně. Indický deník The Hindu popsal útok na jeden hotel takto:


Než se odpálil, čekal sebevražedný atentátník s talířem v ruce trpělivě ve frontě na sváteční nedělní snídani v hotelu Cinnamon Grand. Hotelový host Mohamed Azzam Mohamed právě přišel u pultu s jídlem na řadu a v tom momentě odpálil výbušninu, kterou měl v batohu na zádech. V zaplněné restauraci vybuchla ohromná puma, řekl manažer srílanského hotelu.

"Nastal tam naprostý chaos," řekl manažer, který mluvil s agenturou AFP pod podmínkou anonymity, protože nemá povolení se veřejně vyjadřovat o firemních věcech.

"Během velikonočních svátků byl v hotelové restauraci Taprobane jeden z nejrušnějších dnů v roce."

"Bylo to ráno v 8:30 a bylo tam naprosto plno. Byly tam celé rodiny,"popsal scénu manažer.

"Útočník přišel ve frontě na snídani na řadu a v tom momentě se odpálil," dodal.

Pár minut před tím, než další pumový výbuch zdevastoval hotel Shangri-La, zveřejnila jedna mladá dívka na Facebooku rodinnou fotku, na které sedělo kolem stolu sedm usmívajících se lidí. "Naše rodina u velikonoční snídaně," napsala k ní.

Policie je přesvědčená, že sebevražedným pumovým atentátníkem v hotelu Shangri-La byl populární muslimský duchovní Zahran Hashim. Je zaznamenán, jak káže nenávist vůči nemuslimům a chválí doktrínu al-Wala' wa'l-Bara'. Doktrína al-Wala' wa'l-Bara' vyzývá muslimy k přátelství a loajalitě k ostatním muslimům a "nepřátelství vůči nevěřícím káfirům - i kdyby byli vůči nim liberální a laskaví."

Ačkoliv se kardinál a arcibiskup Kolomba Malcolm Ranjith nechal slyšet, že "my jsme nic takového nečekali a rozhodně ne na Velikonoční neděli," tak islámské teroristické útoky namířené proti křesťanům právě na Velikonoční neděli nejsou vůbec neobvyklé.

V Egyptě uskutečnili islámští teroristé pumové atentáty ve dvou kostelech koptských křesťanů během bohoslužeb na Květnou neděli roku 2017, na začátku velikonočního týdne. Tehdy zahynulo 50 lidí a 120 lidí bylo zraněno. Na Velikonoční neděli 2016 se v Láhauru v Pákistánu odpálil islámský sebevrah u vchodu do veřejného parku, ve kterém mnoho křesťanů oslavovalo Velikonoce. Zavražděno tam bylo více než 70 lidí – většinou žen a dětí - a téměř 400 lidí bylo zraněno. V roce 2012 zaútočili na Velikonoční neděli islámští teroristé na kostel v Nigérii a zavraždili nejméně 50 věřících.

Teroristický útok na Srí Lance na Velikonoční neděli 21. dubna 2019 předčil v počtu obětí všechny předchozí muslimské útoky na křesťany v době Velikonoc. Připomíná nám, že i když je Islámský stát nyní na Blízkém východě na ústupu, tak se tato ideologie naplněná nenávistí, ke které se ISIS a podobně smýšlející muslimové hlásí, pořád rychle šíří po celém světě a nachází stále nové rekruty a stále nové oběti.

Raymond Ibrahim je autor nové knihy Sword and Scimitar: Fourteen Centuries of War between Islam and the West (Meč a turecká šavle: Čtrnáct století války mezi islámem a Západem), vedoucí spolupracovník Gatestone Institute a spolupracovník nadace Judith Rosen Friedman při Fóru pro Blízký východ (Middle East Forum).

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/14230/sri-lanka-islamisticky-teror-velikonocich
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPapež František je vinen tím, že kryl a chránil pedofilní kněze. Urážel jejich oběti. Zde jsou šokující informace i o jeho lžích   
Pridal tk Čtvrtek 16 květen 2019 - 06:10:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Michael Voris ve videu rozobírá, že celý summit, který sa uskutečnil, byl úplně zbytočný a zinscenovaný jen na zakrytí ďalších případů zneužívaní mladistvých.

Uvádí všechno, co sa stalo od výpovědi arcibiskupa Vigana a apeluje na papeža, aby odstoupil.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkandál v Brně! Vedení knihy vyhodilo spisovatele Hampla z knihovny po nátlaku úderky levicových studentů   
Pridal tk Čtvrtek 16 květen 2019 - 06:04:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spisovateli a sociologovi Petru Hamplovi byla zrušena beseda v Brně rozhodnutím vedení Knihovny Jiřího Mahena. Podnětem k zrušení byla aktivita levicových studentů... Aneb opět se vracíme do doby, kde jsou knihy cenzurovány. Spisovatelé pronásledování a to vše ve jménu obecního blaha.

Za bolševika na to měli nádherný paragraf o rozvraceni socialistického zřízení. Dnes je paragrafem zločin odporu k multikulturalismu a neomarxismu. Nakonec nechtěli by studenti a vedení knihovny Jiřího Mahena uspořádat veřejné pálení Hamplových knih, aby tak ještě víc ukázali, že stojí na správné straně?

Jsem rád že jsem mohl Hamplovu knihu Prolomeni hradeb zařadit do nabídky našeho knihkupectví (podrobnosti zde: http://www.lukaslhotan.cz/Multikulturalismus/101-Prolomen%C3%AD-hradeb-Pro%C4%8D-z%C3%A1padn%C3%AD-civilizace-podl%C3%A9h%C3%A1-isl%C3%A1mu ) a začínám si víc a víc říkat, jestli bych neměl začít uvažovat o nějakých skrýších pro ukrytí knih, které dnešní probruselská, neomarxistická úderka chce zakázat a zabránit jejich šíření. Protože již možná brzy budou fanatičtí studenti brát moc do svých rukou a budou ničit vše, co je v rozporu s jejich neomarxistickým přesvědčením. Tak jako to dělali jejich předchůdci, mladí lidé zblbnutí nacismem či komunismem.

Autor: Lukáš Lhoťan / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoprask v Norsku: Coca-Cola přeje Norům k Ramadánu   
Pridal tk Čtvrtek 16 květen 2019 - 05:59:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Se začátkem Ramadánu tento týden dodala Coca-Cola poprvé na norský trh svůj nápoj v pikslách, kde její známé logo je doplněno půlměsícem, a svým norským fajnšmekrům přeje šťastný Ramadán.

Zejména na sociálních sítích se však kvůli tomu spustil pořádný poprask, že Norsko je křesťanská země, a ať si to Kola nechá od cesty, nebo ať zkusí v muslimských zemích takto popřát tamním menšinovým křesťanům k Velikonocům svým logem s křížem. Na druhou stranu, někteří noví (imigrantští) Norové reklamní kampaň Koly vítají.

Coca-Cola sama se k ramadánové kampani v Norsku vyjádřila, že je oddaná společenské diverzitě a inkluzi, a přikládá jim tradičně velký význam. A ti, kdo ji pijí asi také… A v ČR snad Kola záměrně diskriminuje české muslimy?

Zdroj: https://www.dagbladet.no/mat/islam-kampanje-vekker-oppsikt---risikofylt/71057336
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPříslušníci české armády zůstanou v Iráku navzdory informacím o možných hrozbách   
Pridal tk Čtvrtek 16 květen 2019 - 05:45:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kolem šesti desítek českých vojáků zůstane v Iráku navzdory zhoršené bezpečnostní situaci a růstu napětí v regionu. Informoval o tom mluvčí ministerstva obrany České republiky Jan Pejšek. Podle něj česká armáda podnikla nutná opatření a je připravena reagovat.

„Čeští vojáci v Iráku dál plní své úkoly. Ke zhoršené bezpečnostní situaci přijala Armáda ČR adekvátní opatření. V případě potřeby jsme připraveni reagovat,“ řekl Pejšek.

Česká armáda je zastoupena v Iráku leteckým poradním týmem, který poskytuje místním vojákům pomoc při používání bitevních podzvukových letounů L-159 české výroby, a zároveň specialisty chemického vojska a vojenské policisty, kteří cvičí příslušníky bezpečnostních složek Iráku.

Dříve byla zveřejněna informace, že svou účast v iráckém vojenském vzdělávacím programu kvůli zvýšenému napětí v regionu pozastavuje Německo. Ministerstvo obrany oznámilo, že vojákům Bundeswehru můžou hrozit útoky, které jsou údajně podporované Íránem.

Ze stejných důvodů se pro pozastavení mise svých vojáků rozhodlo i Nizozemsko.

V regionu Blízkého východu postupně dochází k eskalaci situace, a to i v souvislosti s prohlášením íránských orgánů o ukončení plnění určitých závazků v rámci dohody o jaderném programu. Tento záměr se stal odpovědí na rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o odstoupení z íránské jaderné dohody, o které lídr USA informoval 8. května 2018.

Podle íránského prezidenta Hasana Rúháního jeho země čekala rok a splnila všechny závazky v rámci dohody. Teherán dal pětici partnerů, tedy Spojenému království, Francii, Německu, Číně a Rusku 60 dní, aby splnily všechny své povinnosti vůči Teheránu.

Ve Washingtonu reagovali tím, že poslali do oblasti letadlovou loď Abraham Lincoln a skupinu bombardérů B-52, aby Teheránu poslali jasný vzkaz.

Minulý týden americký ministr obrany Patrick Shanahan schválil rozmístění protiraketového systému Patriot a USS Arlington (LPD-24) na Blízkém východě.

Loni na podzim Spojené státy uzavřely svůj konzulát v iráckém městě Basra a argumentovaly tento krok hrozbami z Íránu. Washington také obvinil Írán z útoku na americký konzulát a velvyslanectví v Bagdádu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mzAn

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolicie v Súdánu zbila novinářku   
Pridal tk Čtvrtek 16 květen 2019 - 05:41:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Súdánu zbila místní policie korespondenta Sputniku během provádění reportáže. Vojenská policie následně rozbila jeho vybavení.

Korespondent agentury Sputnik Machammad al Fatich dostal několik úderů obušky do hlavy a do zad v moment, kdy prováděl reportáž o situaci na súdánských ulicích, kde v dubnu proběhl vojenský převrat.

Podle slov samotného korespondenta, vojenská policie, která je částí sil rychlé reakce, na něho zaútočila během informování o situaci v Chartúmu a o činnostech směřovaných na odklízení barikád a bariér na mostu Nimr.

"Ve středu, když jsem informoval o situaci na ulicích Chartúmu, mě obušky zbila vojenská policie ve 14:30 ve středu mostu Makem Nimr. Byli mě po hlavě a tělu. Síly operativní podpory likvidovaly barikády a bariéry na mostu krále Nimra," řekl al Fatich.

Podle jeho slov mu jeden z vojáků silou vytrhl mobilní telefon, hodil ho na zem a rozbil. "Jiná skupina z pěti vojáků mě bila obušky po hlavě a tělu, nehledě na to, že jsem jim řekl, že jsem novinář a informuji o situaci na základě zadání redakce," dodal korespondent.

V Súdánu došlo 11. dubna k vojenskému převratu na pozadí čtyřměsíčních národních protestů. Prezident byl zbaven funkce a později byl umístěn do vězení. Vládu nyní vykonává vojenská rada, která prohlásila, že se chystá předat vládu během dvou let do rukou politiků, kteří vzejdou z voleb.

Nehledě na sliby vojáků ale národní protesty neutichají. Protestující požadují, aby byla moc neprodleně předána do rukou civilní vládě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mzAg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2428 sec,0.0729 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,875kB