Neděle 12 květen 2019
Velitel Íránských revolučních gard: „Pokud se Amerika pohne, zasáhneme ji přímo do hlavy.“   
Pridal tk Neděle 12 květen 2019 - 18:29:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Napjatá hra v Perském zálivu pokračuje. Na rostoucí americkou vojenskou přítomnost v regionu Írán reaguje válečnou rétorikou. Podle Íránských revolučních gard totiž americké letadlové lodě představují snadný terč a nebudou váhat je zničit, pokud USA učiní jeden jediný chybný krok.

Teherán již americkou přítomnost v Perském zálivu nevnímá jako hrozbu, nýbrž jako příležitost, jak zničit velký počet amerických sil. Vyplývá to z prohlášení velitele letectva Íránských revolučních gard Amir-Aliho Hajizadeha.

„Letadlová loď má přinejmenším 40 až 50 letadel a až 6 000 vojáků. V minulosti to byla vážná hrozba (…), ale dnes se hrozba změnila v příležitost,“ uvedl Hajizadeh, kterého cituje íránská agentura ISNA. „Zasáhneme Američany do hlavy, pokud se hnou,“ dodal.

Další velitel Íránských revolučních gard Hossein Salami se domnívá, že Spojené státy vedou v regionu psychologickou válku. Přesun a odsun jejich armády v regionu se již stal běžnou záležitostí. Zároveň se ale nedomnívá, že Washington použije své letadlové lodě, aby zaútočil na Írán. Podle něj jsou příliš zranitelné a Írán má vhodné prostředky, jak jim vzdorovat.

Úřadující americký ministr obrany Patrick Shanahan nařídil přesun výsadkové lodě USS Arlington do regionu a také rozmístění systémů protiraketové obrany Patriot.

Poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton oznámil, že Spojené státy posílají do Perského zálivu letadlovou loď Abraham Lincoln a skupinu bombardérů. Podle něj se jedná o „jasný signál íránskému režimu, že jakýkoliv útok na zájmy Spojených států nebo jejich spojenců se setká s rozhodným požitím síly“. Dodal ale, že USA si válku s Teheránem nepřejí.

Íránský duchovní Ajatolláh Jusúf Tabatabai-Nežad na rozmístění letadlové lodě reagoval slovy, že v případě války může být americká „miliardová flotila zničena jedinou raketou“.

Zdroj: ISNA, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponROZHOVORY S LÍDRY KANDIDÁTEK DO EVROPSKÝCH VOLEB: ADAM B. BARTOŠ   
Pridal tk Neděle 12 květen 2019 - 06:36:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před volbami do Evropského parlamentu přináší ČT24 rozhovory s lídry všech kandidátek, které se o mandáty ucházejí. Rozhovory probíhají v pořadí podle volebních čísel stran. S číslem 12 kandidují ROZUMNÍ a Národní demokracie – STOP MIGRACI – NECHCEME EURO, do voleb je vede lídr kandidátky Adam Benjamin Bartoš. Rozhovor s ním vedl Daniel Takáč.

Na jakou jednu problematiku, na tu podle vás nejdůležitější, se v Evropském parlamentu, pakliže se tam dostanete, chcete zaměřit?

Já se nechci zaměřovat na nějakou konkrétní problematiku, ale mým cílem je to, aby se nestávalo to, co se dnes a denně děje, kdy čeští europoslanci skandálně hlasují proti zájmům České republiky a proti zájmům občanů České republiky nebo proti našim spojeneckým zemím, jako jsou země Visegrádu nebo slovanské země obecně. Proto já garantuji jako lídr kandidátky, že naši zvolení europoslanci nikdy nezvednou ruku proti České republice a vždycky budu hlasovat proti všem nesmyslům, které přicházejí z Bruselu. To je ten rozdíl oproti…

Ale to europoslanci také říkají, že hlasují v zájmu občanů České republiky, a ti, co je volí, jim to asi věří.

Není to tak, není to tak. Mohl bych říct několik příkladů, kdy tomu tak nebylo, kdy třeba čeští europoslanci hlasovali proti české vládě nebo proti Maďarsku nebo podpořili migraci z Afriky teď v nějakém nedávném usnesení. Proti byl snad jenom jeden, který našel odvahu se nějak buď zdržet, nebo postavit proti.

A hlasovat proti Maďarsku je hlasovat proti zájmům České republiky?

Ano, protože země Visegrádu, země střední Evropy musí držet při sobě a je skandální, když třeba český premiér je zrovna na návštěvě Maďarska a čeští europoslanci hlasují proti Maďarsku, jak se stalo zhruba před půlrokem. Takže za Rozumné a Národní demokracii říkáme, že to je náš jediný program, budeme hlasovat proti všem věcem, které jdou proti zdravému rozumu, a nikdy nezvedneme hlas proti našim zájmům.

Důležitější je tedy lidově řečeno držet basu s Visegrádem než řešit nějaký případný problém, který se může objevit? Bez ohledu na to, co se v té které zemi děje? To je teď podstata sporu Polska a Maďarska s Evropskou unií a z toho vyplývá moje otázka: Bez ohledu na to, co se v zemích Visegrádu děje, tak Česká republika a vy budete hlasovat s těmito zeměmi?

Určitě takhle jednoduché to není, už jenom proto, že třeba ti partneři také ne vždy drží basu, jak by měli. Třeba často se stane, že Slovensko hlasuje jinak nebo Polsko hlasuje jinak, než jak se domluvilo, takže v tom musí být nějaký zdravý rozum. Mně šlo o to vyjádřit myšlenku, že čeští europoslanci by měli zastupovat Českou republiku. Česká republika by měla být na prvním místě, ne nějaká Evropská unie.

Na to byla ta reakce, že ostatní poslanci to také říkají, že hlasují v zájmu České republiky, českých občanů.

Oni to možná říkají, ale nekonají tak. Oni pak dělají různé nesmysly…

Ale vy to neříkáte, vy tak konáte.

My tak budeme konat, až nám voliči dají důvěru, ale určitě nebudeme dělat takové věci, jako třeba nějaká paní europoslankyně, která sbírá sirotky různě po světě a tak dále, to jsou věci naprosto zbytečné, od toho tam poslanci nemají být.

Do které frakce by se vaše strana, v tomto případě koalice, vy kandidujete v koalici ROZUMNÍ a Národní demokracie, se chcete zařadit? Do jaké frakce Evropského parlamentu?

Určitě to bude nějaká vlastenecká frakce, čili frakce tvořená vlasteneckými národoveckými stranami, ale nechtějte po mně název, protože dobře víme, že frakce se různě mění, přeskupují, strany z nich odcházejí, zakládají nové frakce, takže v tomto bude jasno až po evropských volbách.

Které strany v zemích Evropské unie, kteří lídři v zemích Evropské unie jsou ti, se kterými byste chtěli být případně v nějaké frakci?

To je také ještě podle mě předčasné zodpovídat, ale teď mě třeba napadá dvojka naší kandidátky Petr Hannig, bývalý prezidentský kandidát, ten se zná velice dobře s Marine Le Penovou, ovládá plynně pět jazyků, takže já si myslím, že tam určitě si k sobě nějak cestu najdou.

Takže paní Le Penová, to je lídr, se kterým byste šli případně…

Neříkám, že paní Le Penová je zrovna ta dáma, se kterou bych sdílel všechny názory a ideje. Teď dobře víme, že ona třeba opustila myšlenku vystoupení Francie z Evropské unie, nebo řekla, že si Francouzi mají ponechat euro, což podle mě naprosto zradila myšlení francouzské alternativy nebo euroskeptiků, takže to bych jí zase vytýkal. Takže není to úplně ideální paní, ale určitě tam je spousta zajímavých stran.

Já jsem chtěl popis těch blízkých případných partnerů, aby si divák mohl udělat obrázek, s kým případně budete v Evropském parlamentu spolupracovat. Když jsme u toho eura – euro přijmout, nebo nepřijmout?

My to máme v programu, že nechceme euro, takže samozřejmě, že ne, protože musím říci, že základem našeho programu je, že my si vlastně vůbec nepřejeme, aby Česká republika byla v Evropské unii. My bychom chtěli z Evropské unie odejít stejně jako z NATO, takže samozřejmě otázka na euro je jasná.

Čili euro rozhodně ne. A ten důvod pro euro, proč ne?

Je jednoduchý, jsou dva. Euro je politický nástroj Evropské unie, takže z toho důvodu se nám principiálně příčí. A pak také vidíme, že nefunguje, protože vidíme to na Slovensku a stejné by se stalo i u nás, všechno by se zdražilo a důchody, mzdy by zůstaly stejné. Takže to není výhodné pro českého občana, vůbec ne.

Pokud se nemýlím, tak informace ze Slovenska, kde je s eurem spokojeno asi sedmdesát procent lidí, nemluví o nějakém zásadním zdražování po přijetí eura.

Tak se tam jeďte podívat, já nevěřím takovým průzkumům, já nevím, jaké máte průzkumy, ale obecně nevěřím takovým průzkumům, ze kterých vychází Česká televize.

Referendum o setrvání v Evropské unii by mělo být?

Já si myslím, že referendum je zbytečné. Česká republika by měla odejít na základě rozhodnutí vlády, protože dobře víme, že referenda bývají manipulována. Ostatně referendum, na základě kterého jsme vstoupili do Evropské unie před patnácti lety, také bylo zmanipulováno, protože peníze dostali jenom zastánci toho, že tam máme vstoupit, a ti, co byli proti, tak neměli vlastně možnost vést nějakou kampaň.

Čili rozhodnutí vlády?

Rozhodnutí vlády.

Ale to z Evropského parlamentu neovlivníte.

Samozřejmě.

Ale měla by to udělat česká vláda na základě smluv, které to umožňují.

Ano, stejně jako z NATO, tam se nás také nikdo neptal, takže bychom odešli stejným způsobem.

Vy ve svém programu píšete, že v rámci Evropské unie naše země nebude nikdy prosperovat. Česko neprosperuje?

Určitě neprosperuje tak, jako prosperovalo, když jsme byli suverénní stát mezi lety 1993 až 2004.

To tvrdíte na základě čeho?

My platíme do Evropské unie ohromné peníze, nazpátek dostaneme jenom nějaké takové milodary, nějaké všimné, a ještě navíc musíme…

Dostali jsme zpátky asi o 750 miliard víc.

Ta čísla se dají různě nafukovat a tak dále. Navíc to, co přijmeme z Evropské unie, tak musíme dát na nějaké projekty, které jsou nezajímavé, u kterých bují korupce, které jsou v podstatě i proti národním zájmům, takže já tam nevidím žádnou výhodu.

Měly by být znovu prodlouženy sankce vůči Rusku?

Samozřejmě, že ne. Já jsem řekl na začátku, že bychom nehlasovali proti slovanským zemím. Nebudeme hlasovat proti Rusku, nebudeme hlasovat pro ruské sankce, je to nesmysl.

Byli byste pro dřívější odchod Velké Británie z Unie, než je 31. říjen, současné stanovené datum?

Britové si zvolili před zhruba dvěma lety, že chtějí odejít, a bohužel se to vleče. Já bych jim přál, aby odešli co nejdříve, jak mohou.

A co jim v tom brání?

Jsou to různé politické tlaky. Elity, které před dvěma lety povolily, aby to referendum takto dopadlo, tak teď zase obracejí. Někdo chce, aby Velká Británie v Evropské unii zůstávala, takže já to nijak neovlivním, ale samozřejmě bych si přál, aby Britové mohli odejít, protože to by spustilo tu lavinu.

Ale to mohou, a dokonce kdyby nic neudělali, tak už…

Mají slabé politiky.

Britové?

Ano. Kteří nejsou schopni si to vyjednat. Ale ještě řeknu jednu věc, trošku bych se zastal Britů, protože odcházet z Evropské unie zhruba po padesáti letech, kdy tam jsou, to je samozřejmě těžší. V našem případě to tak těžké nebude, to můžu české občany uklidnit. My jsme v Evropské unii nějakých patnáct let, takže to půjde snáz.

Jste spokojeni s tím, jak se Evropská unie postavila k problému dvojí kvality potravin?

Samozřejmě, že nejsme spokojeni, protože se k tomu nepostavila nijak. Problém přetrvává, dokonce paní eurokomisařka Jourová, která to má na starosti, v tom nic neudělala a média ji za to nekritizovala, naopak ji časopis Time umístil mezi nějakých sto vlivných osobností, pro mě z nepochopitelného důvodu.

Kandidáti koalice ROZUMNÍ a Národní demokracie do Evropského parlamentu naleznete zde:

http://www.rozumni2017.cz/kandidati/Zdroj: http://narodnidemokracie.cz/rozhovory-s-lidry-kandidatek-do-evropskych-voleb-adam-b-bartos/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdchod USA z NATO bude stát Evropu 350 miliard dolarů   
Pridal tk Neděle 12 květen 2019 - 06:28:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokud USA vystoupí z NATO, budou muset Evropané vydat na obnovení obranyschopnosti aliance stamiliardy dolarů, uvádí Frankfurter Allgemeine. Bude nutné nejen koupit vojenské lodě k ochraně mezinárodních vod, ale i pozemní techniku a také letadla pro případ války, například s Ruskem.

Pokud USA odejdou z NATO, Evropa utrpí ztráty ve výši 350 miliard dolarů, píše Frankfurter Allgemeine. Potvrzují to údaje ze zprávy předložené Mezinárodním institutem pro strategické studie (IISS). Vojenští experti vypočítali náklady ve dvou možných scénářích.

V rámci jednoho ze scénářů budou muset Evropané zajistit náhradu veškeré americké techniky, která během ozbrojeného konfliktu musí zajišťovat ochranu mezinárodních vod. Evropa si proto bude muset pořídit vojenské lodě a letadla v hodnotě od 90 do 110 miliard dolarů, 16 supermoderních fregat (20-31 miliard dolarů) a také torpédoborce PVO za částku 19-21 miliard dolarů.

V případě války na souši s Ruskem bude Evropa potřebovat ještě větší investice. Podle údajů IISS se ztráty pohybují v rozmezí od 288 do 357 miliard dolarů. 78 miliard dolarů půjde na nákup 90 baterií protiraketových systémů Patriot. Evropa bude také potřebovat bojové tanky, vojenské lodě a letadla.

Zdroj: Frankfurter Allgemeine
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLukašenko obvinil Rusko ze „stamilionových ztrát“ ze „špinavé“ ropy   
Pridal tk Neděle 12 květen 2019 - 06:24:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Špinavá“ ropa z Ruska „sžírala“ za týden 4 až 5 milimetrů tloušťky stěn potrubí, řekl Lukašenko. Bělorusko bude žádat Rusko o náhradu škod, a může jít o stamiliony USD, zdůraznil.

Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko odhadl ztráty běloruských podniků ze špinavé ropy v ropovodu Družba na stovky milionů USD. Oznámil to portál Belta.

Běloruský prezident uvedl, že právě o této částce často mluví novináři, kdy odhadují ztráty běloruské ekonomiky. „Novináři často uvádějí tuto částku a nejsou daleko od pravdy,“ řekl Lukašenko.

Vysvětlil, že při vyčíslení škod bude bráno v úvahu hned několik faktorů. „Jde o obrovskou škodu způsobenou na potrubí a zařízení na ropovodu – pumpám na čerpacích stanicích aj., a v rafinériích. Dvě rafinérie byly znečištěny, zejména Mozyrská více než Novopolocká. A to je obrovská škoda, která byla zemi způsobena. Už nemluvím o tom, že novopolocký závod fungoval na polovinu kapacity, mozyrský zůastával stát, fungoval na jednu třetinu, a ztratili jsme určitý zisk, valutový zisk, tranzit – přišli jsme o obrovské peníze,“ řekl. Tak velkou škodu odůvodnil Lukašenko tím, že znečištěná ropa způsobila velmi silnou korozi: „Během týdne, jak říkají odborníci, sžírá koroze 4 až 5 milimetrů stěn ropovodu“.

Za příčinu havárie označil Lukašenko „lajdáctví a neukázněnost na území Ruska“. Přitom, jak se domnívá běloruský prezident, Vladimir Putin „chápe, že škodu je třeba nahradit“. Přesná částka škody bude zjištěna po prověrce v rafinériích, dodal.

Zdroj: Belta, Sputnik
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKlíčem k řešení obchodních sporů mezi Čínou a USA je starost o zájmy dalších stran   
Pridal tk Neděle 12 květen 2019 - 06:21:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 10. května skončilo 11. kolo čínsko-amerického obchodního jednání na vysoké úrovni, které se konalo ve Washingtonu. Člen Ústředního politbyra KS Číny, čínský vicepremiér, hlavní čínský vyjednavač Liu He (Liou Che) v interview prohlásil, že obě strany diskutovali, jednání ještě neselhala, jedná se o malou překážku mezi oběma stranami. Čínská strana drží optimistický postoj k jednání v budoucnosti. Podle informace obě strany se v budoucnosti setkají v Pekingu, tam dále budou jednat.
Předtím, a to od půlnoci, americké daně pro zboží dovozené z Číny se zvýšily, a to z 10 procent na 25 procent. Jako reakci Čína oznámila, že podnikne nucená opatření proti této americké aktivitě.

Takové výsledky se očekávají, protože od loňského února obě strany už jednaly 11krát, dosáhly pokroků, ale jednání a spory už jsou běžné pro Čínu a USA. Před tímto kolem jednání americká strana vyjádřila účel ohledně zvýšení daní, veřejnosti tak dělá starost zastavení jednání. Čínská strana ale podle slibu přiletěla do USA na jednání, to odráží odpovědnost za zájmy obyvatel obou zemí i celého světa.

Čína má své klíčové zájmy na pořadu jednání, v těchto klíčových otázkách nemůže dělat kompromisy. Nejdřív, americká strana musí zrušit zvýšené daně, aby se obnovil bilaterální obchod. Celní tarify jsou začátkem sporů, pokud je smlouva dosažená, tak tyto daně musejí být zrušeny. V uplynulém roce obchodní spory už vyvolaly negativní vlivy na obou stranách, zvýšení daní není metoda k řešení sporů. V současnosti hlas proti daním zní z celého světa, i od obyvatel USA a je čím dál, tím silnější. Americká strana by měla respektovat zájmy Číny a obyvatel celého světa.

V otázce obchodu a nákupu, USA vždy vyzývala Čínu, aby rozšiřovala dovoz z USA, i vyzvala Čínu, aby slíbila konkrétní počet. V praxi rozšiřování dovozu musí být dodrženo chování podle potřeby obyvatel a vnitřního ekonomického rozvoje. Počet dovozu musí vyhovět skutečnosti, nákup musí být také v rámci celého světa, nucený nákup není správný.

Čína a USA v klíčových zájmech mají spory, ale ještě chtějí diskutovat. To odráží, že obě strany už poznaly zásady a účely té druhé strany, také mají přání k řešení sporů prostřednictvím jednání. Ekonomická spolupráce je motor čínsko-amerických vztahů, obě strany se těší ze vzájemného obchodu.

V budoucnosti čínská strana bude dále jednat s USA, aby snížila spory, upevnila dohody.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Ovládá Trump svoji vládu?   
Pridal tk Neděle 12 květen 2019 - 06:18:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Cítím krysí pach. John Bolton, Trumpův poradce národní bezpečnosti, ale spíš izraelský agent, dal dohromady tým, v němž vedle něho samotného figurují ještě izraelský premiér Netanjahu, princ Mohamed bin Zajed se Spojených arabských emirátů a saudský vládce Mohammed bin Salman. Tito muži představují čtyřlístek nejsveřepějších nepřátel Iránu.

Účelem seskupení týmu je podniknout pod falešnou vlajkou provokativní akci, jež by Washingtonu poskytla záminku k útoku na Irán. Nu a jelikož Izraelité jsou nejkopetentějšími členy týmu, spekuluje se o tom, že akce bude vyhlížet následovně: Izrael sestřelí americké letadlo či napadne americké plavidlo a Washington poté zmobilizuje všechna svá prostitující se média, aby z incidentu obvinila Irán. Půjde tedy o obdobu akce Northwoods, kterou náčelníci amerických spojených štábů předložili kdysi prezidentu Kennedymu v naději, že tak od něj získají souhlas k invazi na Kubu.

Zdá se, že uvedené spiknutí se už dalo do pohybu. Jak Bolton, tak úřadující tajemník Pentagonu Patrick Shanaban oznámili, že jsou na stopě „důvěryhodně vyhlížející hrozby ze strany iránských ozbrojených sil. Vyzýváme iránský režin, aby všechny své provokace odvolal. Budeme jej považovat za odpovědný za jakýkoli útok na naše vojenské síly či zájmy“.

Aby bylo jasno. Ta „hrozba“ a ty „provokace: nejsou zatím nijak identifikovány a dokonce ani ne naznačeny, ale jaksi už probíhají, ačkoli žádná média a žádné vlády kdekoli na světě – kromě Washingtonu, Izraele a Saudské Arábie - o „eskalováné akci Iránců“ nemají ani potuchy.

Bolton už vyslal skupinu letadlových lodí a letky bombardérů na místo předpokládané krize, aby „ neindentifikovanou hrozbu“ potlačily.

Ukazuje se, že iránskou hrozbu Americe odhalil – ano, hádáte správně – Izrael. A iránský ministr zahraničí Džavad Zárif odsoudil falešné obviňování Iránu jako vymyšlené, jehož cílem je ospravedlnit útok USA na Irán. Zatímco americký ministr zahraničí Pompeo obvinění Iránu podpořil, což učinila i CNN svým prohlášením, že „nejmenovaní činitelé, potvrdili, že USA mají důvěryhodné informace o tom, že iránské vojenské síly se k útoku na vojenské síly USA připravují“..

Takže to tady máme znovu: Nepřipomíná vám to výroky o „zbraních hromadného ničení Saddáma Husajna“ či „Asadovy chemické zbraně“ atd atd.?

Jestliže spiknutí Boltona a Netanjahua uspěje, bude Irán posledním napadeným státem před rozpoutáním nukleární války.

Vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1956 sec,0.0550 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,753kB