Sobota 04 květen 2019
Česká republika si ve jménu ochrany před Ruskem nechá rozkrást vojenský rozpočet za nesmyslné investice. Kdo nás pak ochrání před islámským terorismem?   
Pridal tk Sobota 04 květen 2019 - 06:23:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stockholmský mezinárodní institut mírových výzkumů (SIPRI) zveřejnil výroční zprávu o světových výdajích na obranu za rok 2018. Vloni utratily armády za zbraně a vybavení rekordní sumu za celou dobu monitorování - 1,8 bilionu dolarů, což je o 2,6 procenta více než v roce 2017.

Vojenské výdaje USA vzrostly o 4,6 procenta, Číny o 5 procent, Saúdské Arábie o 6,5 procenta, a Turecka až o 24 procent. Mezi světové lídry v růstu vojenských výdajů ovšem patří jiní matadoři – Arménie (+33 procent), Lotyšsko (+24 procent), Ukrajina (+21 procent), Litva (+18 procent), Česká republika (+18 procent) a Kazachstán (+16 procent).

Jak je ale možné, že Rusko už několik let po sobě důsledně snižuje vojenské výdaje? Podle údajů SIPRI opustilo dokonce první pětici (v níž bylo od roku 2006) a v absolutních hodnotách obsadilo v roce 2018 "ostudné" šesté místo za Francií.

Nejspíš s tím nějak souvisí i fakt, že zatímco obrovská a bohatá Indie hodlá nakoupit pro svou armádu 464 kusů nejnovější verze tanku T-90MS za 1,93 miliardy dolarů, což činí při oficiálním dnešním kursu ČNB 22,72 Kč/ USD přibližně 44 miliard Kč, a maličká chudá ČR hodlá pro svou miniarmádku nakoupit 210 ks BVP za 54 miliard Kč. Nemluvě o budoucích logistických nákladech, které v průběhu příštích cca 20 let přesáhnou nákupní cenu nejméně čtyřikrát.

Kdysi nás udivovaly astronomické vojenské výdaje USA. Mezitím se s oblibou beletristicky i filmově zpracovávané rozkrádání rozpočtových prostředků Pentagonem a vojenskoprůmyslovým komplexem USA stalo realitou i v ČR.

Efektivita ruských investic do ozbrojených sil a obranného průmyslu je z našeho pohledu až neskutečná. V čem je tedy problém? Především v definování cílů. Ministerstvo obrany ČR si jako cíl stanovilo účelné vynakládání peněz na své akviziční projekty. Zásadní je ale něco jiného - správné stanovení samotných „účelů“, na které hodlá armáda peníze vynakládat. V tom je Rusko celé světelné roky nejen před ČR, ale před všemi zeměmi NATO včetně USA. Míč je v tom ovšem na straně politiků.

Autor: Jaroslav Štefec / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOzbrojený konflikt na severu Afghánistánu si vyžádal 37 obětí na životech   
Pridal tk Sobota 04 květen 2019 - 06:18:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Úředník afghánské vlády 3. května uvedl, že v provincii Baghlán na severu Afghánistánu došlo ke konfliktu mezi ozbrojenci Tálibánu a bezpečnostní armádou, při kterém zemřelo nejméně 37 lidí.

Mluvčí provincie Baghlán uvedl, že ozbrojenci Tálibánu zahájili 3. května útoky s cílem obsadit oblast Burka, ale bezpečnostní armáda je zastavila.

Mluvčí dodal, že zemřelo nejméně 30 členů Tálibánu, a dalších 10 jich bylo zraněno.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritská ústřední banka zvýšila předpověď ekonomického růstu   
Pridal tk Sobota 04 květen 2019 - 06:16:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská ústřední banka (Bank of England) 2. května oznámila, že zvýší předpověď britského ekonomického růstu v roce 2019 z 1,2 % na 1,5 %. Současně zachová současnou referenční úrokovou sazbu.

Britská ústřední banka uvedla, že britské a evropské podniky usilovaly před plánovaným termínem odstupu Velké Británie z EU o vytvoření velkých zásob, což způsobilo, že Británie zaznamenala v prvním čtvrtletí ekonomický růst. Podle předpovědi ústřední banky se ve druhém čtvrtletí ekonomický růst sníží na 0,2 %.

Současně vzhledem k vlivům různých nestabilních záležitostí, včetně odstupu z EU, se sníží i britské obchodní investice. Ústřední banka uvedla, že dokud nedosáhne odchod Velké Británie z EU jasného pokroku, obchodní investice se pravděpodobně neobnoví.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko apelovalo na některé země, aby vyjádřily nesouhlas s americkým zasahováním do venezuelských záležitostí   
Pridal tk Sobota 04 květen 2019 - 06:14:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov 2. května uvedl, že Rusko apeluje na některé země, aby bojovaly proti americkému zasahování do venezuelských záležitostí.

Ruské ministerstvo zahraničí vydalo 2. května prohlášení, podle kterého Sergej Lavrov téhož dne při návštěvě Uzbekistánu objasnil postoj k venezuelské situaci. Na dotazy o americkém zasahování do venezuelských záležitostí Lavrov řekl, že Rusko apeluje na některé země, aby společně bojovaly proti americké činnosti. Taková skupina by měla být vytvořena v rámci OSN a doufá, že tato skupina získá podporu OSN.

Lavrov také poukázal na to, že Rusko a USA zastávají odlišná stanoviska k venezuelské otázce, ale budou o tom dál diskutovat.

Ministři zahraničí obou zemí vedli 1. května telefonický rozhovor o venezuelské otázce. Sergej Lavrov uvedl, že USA zasahují do vnitřních záležitostí Venezuely a ohrožují vedoucí představitele této země, což vážně porušuje Mezinárodní ústavu. Mike Pempeo řekl, že účast Ruska na venezuelských záležitostech vyvolá nestabilitu v této zemi a ovlivní vztahy mezi USA a Ruskem.

Podle ruských médií budou Sergej Lavrov a Mike Pempeo jednat 6. května ve Finsku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU přijme opatření proti uvedení v platnost třetího článku amerického Helms-Burtonova zákona   
Pridal tk Sobota 04 květen 2019 - 06:12:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová 2. května prohlásila, že hluboce lituje, že Spojené státy povolily od 2. května provádění třetího článku Helms-Burtonova zákona. EU přijme veškerá vhodná opatření k vyřešení dopadu tohoto rozhodnutí Spojených států.

Federica Mogheriniová v prohlášení uvedla, že USA tímto rozhodnutím porušily svůj slib v evropsko-americké dohodě z roku 1997 a z roku 1998. Způsobily tím zbytečné tření v atlantickém partnerství, narušily vzájemnou důvěru a vyvolaly nejistotu. EU přijme veškerá vhodná opatření k vyřešení dopadu Helms-Burtonova zákona, včetně nárokování práv v rámci Světové obchodní organizace a využití blokovacího zákona EU. EU bude také spolupracovat s dalšími mezinárodními partnery, kteří se o tuto oblast zajímají.

Cílem blokovacího zákona EU je obrana EU proti unilaterálním sankcím ze strany USA.

Spojené státy schválily Helms-Burtonův zákon v roce 1996. Podle třetího článku tohoto zákona zabavila kubánská vláda po vítězství kubánské revoluce v roce 1959 majetek některých amerických společností a osob, proto mohou američtí občané podat žalobu u amerického soudu proti kubánským subjektům, které využívají tento majetek, a zahraničním společnostem, které obchodují s takovými kubánskými subjekty. To vyvolalo silnou opozici mezinárodního společenství. S obavou, že provádění třetího článku vážně ovlivní vztahy mezi Spojenými státy a ostatními zeměmi, využívali všichni po sobě jdoucí prezidenti USA od roku 1996 prezidentskou moc k zmrazení tohoto třetího článku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Kolaps USA se zrychluje   
Pridal tk Sobota 04 květen 2019 - 06:10:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hordy bezdomovců zabírají pozemky kalifornské elity, táboří v zahradách multimilionářských usedlostí a mění dříve pohádkové pláže v nepoužitelné pustiny. Los Angeles, San Francisco a Seattle už přestávají být městy vhodnými k usídlení, a vražedné salvadorské gangy se zmocňují Long Islandu. Bohaté elity se ozbrojují a uvnitř svých usedlostí si budují „zabezpečené jádro“.

Jen počkejte, až miliony Američanů, vyhozených z práce v důsledku robotizace výroby, bude vrženo do ulic.
Amerika je mrtvým kráčejícím mužem. A nefunguje už ani pro eliy.
https://www.zerohedge.com/news/2019-04-29/wealthy-elites-freak-out-homeless-hordes-take-over-west-coast-neighborhoods

Bohaté elity šílí, když se hordy bezdomovců na západě zmocńují jejich pozemků
Authored by Michael Snyder via The Economic Collapse blog,
Tyto elity jsou navýsost tolerantní, pokud se bezdomovci neobjeví na jejích vlastních pozemcích. A ačkoliv nás mainstreamová média ujišťují o tom, že ekonomika vzkvétá, počet lidí žijících na ulicích se velmi rychle zvyšuje, což platí především pro města na západním pobřeží USA. Dnes v noci bude spát na ulicích amerických měst více než půl milionu Američanů, kteří potřebují pomoc, péči a střechu nad hlavou. A pochopitelně s tím, jak se ekonomická situace země horší, počet těchto ubohých lidí se v budoucnu zdvojnásobí až ztrojnásobí.

Samozřejmě, mnozí z elity jsou rukama i nohama pro to, aby se pro bezdomovce něco dělalo, kromě toho ovšem, aby se objevili někde poblíž nich.
Pohlédněme nyní např. na Los Angeles. Žádné město na západním pobřeží USA nemá větší problém s bezdomovectvím než právě LA, a mnozí ze zdejších bezdomovců si pro trávení noci vybírají právě překrásné pláže zdejší oblasti. Usedlost zde má i někdejší frontman skupiny Sex Pistols Johnny Rotten, nejznámější symbol proti americkému establishmentu v 70. letech minulého století, a dnes, coby příslušníka elity a muže již na druhé straně barikády, ho situace s bezdomovci pobuřuje. Časopisu Newsweek řekl:
„Situace v oblasti LA je už tak zoufalá, že zloději vytrhávají z mých oken železné ochranné mříže, staví na mém pozemku stany a pláž znečisťují injekčními stříkačkami a jehlami“.

Samozřejmě to, čehož jsme dnes v USA svědky, je pouze počátkem toho, co nás ještě čeká. Během příští recese bude situace s bezdomovci daleko svízelnější – a vláda, jak se zdá, nemá nejmenšího tušení, jak se s ní vypořádat.

Vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2209 sec,0.0666 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,995kB