Čtvrtek 02 květen 2019
Rusko tajně rozmístilo ve Venezuele jaderné zbraně, tvrdí republikánský kongresman z Floridy!   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 06:05:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko tajně rozmístilo ve Venezuele jaderné zbraně, tvrdí republikánský kongresman z Floridy! USA nařídily létat americkým aerolinkám nad Venezuelou ve výšce nad 8,000 metrů, Španělsko přerušilo úplně letecké spojení s Venezuelou! Zakladatel Blackwater Security nabídl americké vládě “privatizaci” vojenských operací ve Venezuele, CIA by mohla zopakovat model z Hondurasu, kde válku vedly americké žoldácké firmy místo americké armády! Bývalý zakladatel Blackwater Security nabízí armádu 5,000 žoldáků do Venezuely!

Americký kongresman Mario Diaz-Balart z Floridy vypustil na Fox News neuvěřitelnou informaci, která je zřejmě hoaxem, ale jak si záhy vysvětlíme, velmi promyšleným. V pořadu Tuckera Carlsona se totiž mluvilo o tom, proč by měl Donald Trump nařídit vojenský zásah ve Venezuele stejně, jako v minulosti americká armáda zasahovala v Panamě, na Haiti, v Grenadě a v dalších latinskoamerických zemích v minulých letech a dekádách.

Balart hovořil o tom, že Madurův režim představuje bezpečnostní hrozbu pro USA, protože jeho vláda hostí na svém území čínské a ruské vojáky, jejich techniku a dokonce i jednotky íránských gard. Tucker Carlson se na to margo Balarta zeptal, jestli hrozí situace, že by třeba Rusové v budoucnu ve Venezuele rozmístili jaderné zbraně. A kongresman na to odpověděl, že se domnívá, že ty jaderné zbraně tam už jsou, Rusové je tam tajně rozmístili, čímž moderátorovi doslova vyrazil dech. Ruská televize RT to označila za další šílený hoax a zoufalost amerických neoconů, kterým se nedaří svrhnout vládu Nicolase Madura ve Venezuele.

Jenže, tak jednoduché to vůbec není. Jistě si vzpomínáte, že koncem minulého roku v prosinci přiletěla do Venezuely skupina ruských strategických bombardérů TU-160 Blackjack. Dne 10. prosince 2018 přistála v Caracasu dvojice těchto ruských strategických bombardérů určených primárně pro nesení raket s plochou dráhou letu a s jadernými hlavicemi.

Pentagon a Washington reagovaly na přítomnost dvojice strojů v Caracasu velmi negativně a obecně médii byla celá akce prezentována jako politická podpora Moskvy Nicolasi Madurovi a nic dalšího. Nicméně, celé to mělo pokračování. Koncem března vyslala Moskva do Caracasu skupiny dopravních letadel s ruskými vojáky na palubě. Do Venezuely jich přiletěla přibližně stovka a americká média to označila za vtip, že s takovým počtem nemůžou Rusové odolávat ani venezuelské ulici, natož americkým ozbrojeným silám. Jenže, poté se něco stalo a začaly se šířit spekulace v tajných službách, a to i v České republice.

Stovka ruských vojáků, která přiletěla do Caracasu v březnu, nepatří k obsluze systému S-300, ale jde o vojáky od raketových mobilních komplexů z Murmansku

Vojáci vystupující z letadel v Caracasu koncem března tohoto roku, tedy ta přibližná stovka ruských vojáků, měla mít na batozích nášivky severního okruhu ruských raketových vojsk v Murmansku, kde je hlavní základna balistických mobilních raketových vojsk v Rusku pro oblast Arktidy a severní hemisféry. Uvádí to tajné informace vojenské rozvědky Šin-Bet, která byla předána k dispozici i velení NATO v Bruselu a dalším partnerům.

Ruští vojáci sice s sebou přivezli protivzdušný komplex S-300, který byl rozmístěn na jihu země na hranicích s Brazílií, ale pro obsluhu tohoto systému je určena dvacítka mužů s výcvikem obsluhy S-300, ale co by pohledávali ve Venezuele vojáci balistických raketových nosičů? Existuje možnost, že Rusko v prosinci minulého roku opravdu dopravilo do Venezuely jaderné zbraně pomocí strategických bombardérů, jen několik málo kusů, a jejich role a úloha v zemi má mít funkci “Dead Hand”, tedy hrozby použití, pokud by se Američané pokusili provést intervenci do Venezuely a získat tak přístup k ropě.

Pokud by došlo k explozi v prostoru ropných nalezišť, ropa by byla zničena a Američané by přišli úplně o všechno, co si plánovali. Co je ovšem důležité z vojenského hlediska zdůraznit, Američané se neodváží bombardovat prezidentský palác v Caracasu, pokud budou mít podezření, že uvnitř nebo v blízkosti jsou umístěny ruské vodíkové hlavice.

Z vojenského hlediska to dává dokonalý taktický smysl, protože americká armáda by neměla problém provést letecký útok na prezidentský palác a pokusit se Nicolase Madura zabít bombami, ať už chytrými, nebo hloupými, to je vlastně jedno. Pokud by ovšem Američané zahájily bombardování a nad Caracasem by se objevila termonukleární exploze, Američané by byli obviněni z použití jaderných zbraní proti Venezuele. To by postavilo USA do role největšího agresora v dějinách a byl by to konec amerického systému Pax Americana. A neoconi to tuší, že by se přesně toto mohlo stát.

Něco se děje: Americká FAA varovala americké aeronlinky, aby od dnešního dne létaly nad Venezuelou ve výšce minimálně 8 kilometrů nad zemí, Španělsko rovnou lety ukončilo

Další indicií plánovaného útoku může být příkaz americké vlády pro americké letecké dopravce, aby nad Venezuelou létaly minimálně ve výšce 8,000 metrů. Španělské aerolinky dokonce přerušily letecká spojení do Venezuely, oficiálně kvůli obavám z eskalace bezpečnostní situace v zemi. Situace eskaluje ovšem už skoro půl roku a dosud nebylo nutné lety rušit, ani při pokusu o předchozí státní puč ve Venezuele v únoru tohoto roku.

Proč by americká dopravní letadla měla létat výše než 8 kilometrů nad zemí? Venezuelská armáda na civilní letadla rozhodně střílet nebude, ne? Ale na co bude střílet? No ano, na americké stíhačky a bombardéry. Chystá se letecký útok raketami Tomahawk s plochou dráhou letu? Ty letí nízko a pokud se je pokusí Venezuelci sestřelit, mohou minout a trefit místo toho civilní letadlo. Nařízení o 8,000 metrech vydal přímo americký úřad pro letectví FAA.

Celé to ale může být dokonalý trik a plán. Ve Venezuele žádné ruské jaderné zbraně být nemusí, ale pokud si Američané a Izrael budou myslet, že ruská dvojice bombardérů přivezla v prosinci minulého roku do Caracasu jaderné zbraně, americká armáda se neodváží provést letecké útoky na Venezuelu. Jediná možnost, která zůstane, bude pozemní operace. A do té se Bílému domu nechce, protože rolí Trumpa je zamezit válce s Ruskem, protože to by ohrozilo Chasidskou Rus v její existenci a ani Pentagon se na to moc netváří.

Mezinárodní podpora Juanu Guaidovi je pryč, dochází nápady i peníze

To by se jednalo, vzhledem k charakteru krajiny a přírody Venezuely, o druhý Vietnam pro americkou armádu. Venezuela je celá pokrytá pralesy, džunglí, roklemi, horami a nezpevněnými silnicemi a bez jasné podpory venezuelské armády by se vojenská operace stala intervencí, jejíž mezinárodní podpora by vyprchala tak rychle, jako podpora Juanu Guaidovi, o kterém se dnes už v Evropě ani nepíše a přišel o veškerou podporu.

Proto se vůbec nedivím, že kongresman Balart vypustil tuto informaci, protože i kdyby to nebyla pravda, americkým jestřábům po neúspěšných pokusech o svržení Nicolase Maduro už nezbývá nic jiného, než se pokusit o dvě možné věci. Tou první je pokus, jak dotlačit Donalda Trumpa, aby dal zelenou otevřené vojenské operaci ve Venezuele s cílem pomoci povstalcům v boji za tzv. svobodu. Nejprve by musel Juan Guaido oficiálně pozvat americkou armádu do země jako samozvaný prezident.

To se zdá jako snadná věc, jenže je to ve skutečnosti nejtěžší překážka. Pozvání amerických vojsk do Venezuely by bylo podle venezuelských zákonů činem velezrady. Juan Guaido by se tedy pokusil pro tento krok získat souhlas parlamentu, který sice ovládá, ale pro americkou intervenci by v parlamentu hledal podporu jen těžko, protože ve Venezuele má největší autoritu venezuelská armáda a na partnery Američanů se i mezi vzdělanější částí Venezuelců pohlíží jako na loutky.

Guaidovi se nepodařilo získat na svoji stranu venezuelskou armádu, a to znamená definitivní konec plánů na snadnou změnu režimu

Z tohoto důvodu ještě americká armáda do Venezuely nevtrhla, protože nechce bojovat proti venezuelské armádě, ale pouze chtějí odstranit Nicolase Madura. Washington očekával, že venezuelská armáda přejde na stranu USA a Juana Guaida, částečně k tomu opravdu došlo, ale ne v potřebné míře, aby to destabilizovalo vojenský mocenský úchop Nicolase Madura. Situace se od konce ledna nikam neposunula a Juan Guaido ztratil mezinárodní podporu a moment síly.

Proto včerejší pokus o státní převrat ve Venezuele opět a znovu nevyšel, protože se Guaidovi nepodařilo na svoji stranu přiklonit generální štáb armády, ani civilní špičky státu, jako je např. Ústavní soud, který stojí za legitimním prezidentem Nicolasem Madurem. Včerejší nepokoje byly poslední zkouškou síly opozice, ale ta zkouška dopadla fiaskem, armáda se na stranu povstalců a Juana Guaida nepostaví.

To však staví americkou administrativu do role, kdy nezbývá už žádná jiná varianta, než z celé akce vycouvat stejně, jako USA vycouvaly ze Sýrie, anebo hrát vabank a riskovat vojenské střetnutí nejen s venezuelskou armádou, ale i s ruskými a čínskými vojáky ve Venezuele. A do toho Pentagon nepůjde, leda že by úplně generálové zešíleli. Existuje však ještě jedna varianta, brutální, špinavá, mezinárodně nelegální, ale v minulosti vyzkoušená. Je to použití tzv. Honduraského modelu. Během 80. let minulého století probíhala v Hondurasu občanská válka. A nejen tam, ale i v sousední Nikaragui.

Na stůl se dostává řeznická varianta CIA vyzkoušená v Hondurasu

Na jedné straně stála socialistická fronta, na straně druhé pro-americké guerilly napojené na americkou CIA. Americký kongres zamítl prezidentu Ronaldu Reaganovi vedení otevřené války v Hondurasu a v Nikaragui, a tak CIA přišla s plánem “privatizace vojenských operací”. Soukromé bezpečnostní agentury s pomocí žoldáků prováděly operace v Hondurasu namísto americké armády. V Hondurasu však americká armáda přesto operovala, a to na základě dekretu prezidenta Reagana, ale pouze v roli výcviku místní armády, ale rovněž žoldáků Contras pro boj v sousední Nikaragui. Honduras se stal modelem pro vedení žoldáckých válek, s vojenským vybavením, vojenským velením, ale bez oficiálního statusu americké armády.

A přesně tento model dnes oprášil Erik Prince, bývalý zakladatel nechvalně proslulé bezpečnostní a žoldácké agentury Blackwater Security, která pod šéfováním Dicka Cheyneyho operovala v Iráku jako elitní křídlo americké armády, i když pod armádu vůbec nespadala. Blackwater měl v Iráku stejný status jako elitní oddíly SS v německé armádě, které nespadaly pod velení Wehrmachtu během vojenských operací, ale bylo to elitní ozbrojené křídlo Hitlerovy strany NSDAP.

Po skandálech v Iráku se Blackwater raději přejmenoval na Academi a původní lidé z firmy odešli. Erik Prince však nedávno založil nový business, novou žoldáckou a bezpečnostní firmu, která se zaměřila zejména na čínský trh a jmenuje se Frontier Services Group (FSG). Firma operuje na východním pobřeží v Číně a nabízí bezpečnostní služby západním společnostem v Číně, které kvůli korupci v Číně a také jazykové bariéře nechtějí najímat čínské bezpečnostní služby.

Zakladatel Blackwater nabízí CIA a Trumpovi armádu žoldáků do Venezuely, aby tam nemuseli posílat americkou armádu

A právě Erik Prince v posledních dnech jedná ve Washingtonu, v Pentagonu a v Langley v CIA a nabízí politikům řešení jejich problému ve Venezuele. Nabízí jim, že jeho bezpečnostní agentura FSG dokáže poskytnout Juanu Guaidovi okolo 5,000 špičkově vycvičených žoldáků, kteří dokáží vést bojové operace ve Venezuele formou black-ops a odstranit Nicolase Madura z prezidentského paláce. Americká administrativa by dala od všeho ruce pryč, byla by to soukromá operace v rukách soukromé americké firmy v cizině a podle amerických zákonů by to bylo v pořádku. Jednalo by se tak o privatizaci vojenských operací americké armády ve Venezuele stejně, jako tomu bylo v Hondurasu v 80. letech.

Je vysoké riziko, že jestli se Donald Trump nechá dotlačit k nějakému kroku, bude to právě tento, posvěcení soukromé operace žoldácké firmy pod dozorem a řízením CIA. Tyto kroky musí očekávat i ruská armáda a Kreml, protože úplně stejně tomu bylo i v Sýrii, kde byli spatřeni žoldáci Princovy FSG v boji na straně povstalců proti Bašáru Assadovi. Pach venezuelské ropy je tak silný, že Washington se plánů na svržení Nicolase Madura jen tak snadno nevzdá. Venezuela i Moskva musí být odteď připravena i na guerillovou válku ve Venezuele.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/rusko-tajne-rozmistilo-ve-venezuele-jaderne-zbrane-tvrdi-republikansky-kongresman-z-floridy-usa-naridily-letat-americkym-aerolinkam-nad-venezuelou-ve-vysce-nad-8000-metru/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJediný pokyn Putina a kabaretní vojenský puč Trumpovy loutky Guida se sesypal…   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:42:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stydím se za politiku našich představitelů za posledních třicet let ve službách války jménem NATO.

Souhlasili jsme s humanitárním bombardováním Jugoslávie, byli jsme součástí koalice ochotných ve válce v Iráku, podíleli jsme se a podílíme na nelegitimní válce v Afganistánu bez mandátu RB, mlčeli jsme k rozbití Libye, mlčeli jsme k útokům proti Sýrii a nyní jsme se opět jako šťastné a bezelstné děti přidali k Trumpovu zvěrstvu a napomáháme svržení legitimního venezuelského prezidenta Madura…

Každý ví, že jinak podporuji Miloše Zemana a Andreje Babiše, a za tento idiotský krok je odsuzuji a v několikakerém přístupu.

Je úplně jedno, zda padesát vůči USA servilních zemí uzná samozvaného tzv. prozatímního prezidenta Guida. Pro OSN to nemá žádný význam a faktický význam, zejména po včerejším fiasku je směšný. Členem OSN je a zůstává Venezuela vedená prezidentem Madurem.

Guido jistě bude mít na své straně Reuters, CNN atd., má za sebou část svých příznivců, ale to je všechno. Kdyby to nebylo tragické, pak je včerejší pokus o vojenský převrat s cílem svrhnout Maduru doslova taškařice. Chtít svrhnout režim opírající se o jednu z nejlepších armád v Latinské Americe, disponující výcvikem i zbraněmi z Ruska s pomocí sedmdesáti vojáků nemá chybu. Dnes už se vzbouřenci rozutekli po ambasádách Chile či Brazílie s žádostí o azyl.

A teď k tomu Putinovi. No on klidně může snižovat výdaje na svou armádu a s úsměvem na rtech ji nechat vypadnout z první pětice, když hysterie z toho, co činí a dokonce ani nečiní mu dává rovnocennou sílu s USA.

Pompeo fňukal na CNN, že už Maduro měl připraveno letadlo na opuštění země, ale stačilo, když mu to Putin přátelsky zatrhl, a ten bídák zůstal v zemi a tak nadějný puč zase ztroskotal.

Možná to je pravda, možná ne. Ať tak či onak, Putin bez jediného výstřelu a hnutím malíčkem opět Venezuelu ovládl.

Jo, že je tam zle, to samozřejmě víme. Podle odhadů odborníků sankce USA a Západu od roku 2014 přinesly Venezuele ztrátu několika set miliard dolarů. To aby bylo jasno. Takže zle tam být skutečně musí.

Věci jsou už dnes přehledné a nové síly poráží staré….

Proto musel být drtivě poražen Porošenko, a proto zřejmě bude i stíhán, proto zvítězil v Sýrii Asad, proto zřejmě v Libyi zvítězí Haftar, a proto drtivě budou poraženi Američané v Afganistánu a nás ať tam ponechají, když se nám tam tak líbí. A proto celá dobrodružná akce se samozvaný prezidentem Guidem skončí s fiaskem. Prostě Purin pokračuje po svém vítězném tažení světem. Mimochodem, kdyby alespoň Babiš se Zemanem četli zprávy, pak by se dozvěděli, že na návrh Španělska už například Německo neuznává Guida jako prozatímního prezidenta a jen jakousi sice významnější, ale přece jenom soukromou osobu. Nesplnil totiž podmínku vyhlásit do třiceti dní volby podle vnitřních venezuelských předpisů a tak státu prozatímního prezidenta ztratil. A stejně tak Španělsko včerejší puč onoho diletanta Guida otevřeně odmítlo.

Teď už jde fakt jen o to, abychom se přestali chovat jako baby i my.

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanislav Novotný : Politické neziskovky přetvářejí svět   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:25:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mgr. Stanislav Novotný – předseda Asociace nezávislých médií

Politické neziskovky přetvářejí svět Mají k tomu mandát?

27.diskusní večer s názvem „Hovory na pravici“.

Pořádá : Akce D.O.S.T.

Proběhlo: 29.4.2019 Budova ČSVTS, Novotného lávka 5, Praha 1Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTheresa Mayová propustila ministra obrany kvůli skandálu s Huawei a sdělila jméno jeho nástupkyně   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:15:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská premiérka Theresa Mayová propustila z funkce ministra obrany Spojeného království Gavina Williamsona. Novou ministryní obrany Velké Británie byla jmenována ministryně pro mezinárodní rozvoj Penny Mordontová, uvedla kancelář premiérky.

„Královna ráda schválí jmenování Penny Mordontové ministryní obrany. Ta bude i nadále zastávat funkci ministryně pro záležitosti žen a rovnost,“ píše se ve zprávě úřadu.

Gavin Williamson byl propuštěn z důvodu úniku oficiálních informací ze zasedání Rady národní bezpečnosti, která projednávala možnosti spolupráce s čínskou společností Huawei při vytváření sítí 5G.

Williamson zastával funkci ministra obrany od listopadu 2017. Je známý ostrými prohlášeními proti Rusku. V Rusku se „proslavil” tím, když v březnu loňského roku poradil Rusku v souvislosti s vyhoštěním 23 ruských diplomatů z Velké Británie „ustoupit stranou a držet hubu“. V Moskvě odsoudili použití takového slovníku a uvedli, že Londýn má co skrývat.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mtHg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠéfredaktor portálu WikiLeaks vyzývá k boji proti extradici Assangeho: Je to otázka života a smrti   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:12:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zakladatel internetového portálu WikiLeaks Julian Assange, který byl zadržen na ekvádorském velvyslanectví a zatčen dne 11. dubna, byl odsouzen k 50 týdnům vězení. Nyní probíhá soudní řízení, které může vést k jeho vydání do Spojených států kvůli publikování utajovaných dokumentů americké vlády.

Šéfredaktor portálu WikiLeaks Kristinn Hrafnsson sdělil Sputniku, že před soudem nepromluvil s Assangem a že vláda USA a britské úřady nedovolí nikomu, aby v současné době mluvil se zakladatelem WikiLeaks, což ztěžuje poskytování informací o stavu generálního ředitele WikiLeaks.

Americké úřady již požádaly o jeho extradici a tím porušily Assangova lidská práva a práva novináře, dodal Hrafnsson.

„Je to žádost o vydání, se kterou je třeba bojovat, a první soudní jednání začíná zítra,” řekl Hrafnsson. „Je to otázka života a smrti pro [Juliana Assange], a je to otázka zachování významného novinářského principu — práva vydavatele na zveřejňování pravdivých informací. O tom to celé je.”

Na otázku, jak lidé mohou pomoci boji proti vydání Assangeho, šéfredaktor portálu WikiLeaks odpověděl: „Udělejte, co bude ve vaší moci”.

„Napište svým poslancům a shromážděte se,” řekl Hrafnsson. „Myslete na to, co se tu děje. Nemám žádnou důvěru k vládě nebo pobočkám vlády. Zdá se mi, že se všemi těmi neúspěchy v případu WikiLeaks musí lidé povstat a něco udělat.”

„Dospělo to k tomu, že všechno bylo zamítnuto,” dodal Hrafnsson. „Soudce zamítl rozhodnutí pracovní skupiny OSN o svévolném zadržení a zesměšnil ji, stejně jako ministr zahraničí Spojeného království [Jeremy Hunt].”

„To je neskutečné, a pokud nezačneme organizovat a protestovat a měnit věci, uvidíme zhroucení všech norem v naší společnosti a mezinárodním systému, takže je to velmi důležitá věc a lakmusový papírek pro každého,” sdělil Hrafnsson.

Americké úřady zahájily soudní řízení o špionáži proti zakladateli WikiLeaks, které by mohlo vést k trestu smrti nebo doživotnímu vězení, ale rozhodly se obvinit Assangeho ze „spiknutí za účelem spáchání počítačového útoku za to, že souhlasil s nabouráním do hesla k tajnému počítači americké vlády” podle údajů Ministerstva spravedlnosti USA.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/tags/organization_wikileaks/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin zjednodušil pravidla získání občanství pro řadu kategorií Ukrajinců   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:08:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Vladimir Putin podepsal dekret, který zjednodušuje pravidla získání ruského pasu pro jednotlivé kategorie cizinců včetně občanů Ukrajiny. Dokument je uveřejněn na oficiálním internetovém portálu právních informací.

Právo podat žádost o získání ruského občanství zjednodušeným postupem mají:

1. občané Ukrajiny, kteří nemají jiné občanství, a osoby bez občanství, které se narodily a trvale žily na Krymu, ale odjely za jeho hranice před 18. březnem 2014 (před připojením poloostrova k Rusku)

2. Ukrajinci, kteří mají povolení k dočasnému nebo dlouhodobému pobytu v Rusku, status uprchlíka, osvědčení o poskytnutí dočasného azylu v Rusku nebo jsou účastníky programu dobrovolného přesídlení krajanů, trvale žijící na území některých okresů Doněcké a Luhanské oblasti k 7. a 27. dubnu 2014;

3. cizinci nebo osoby bez občanství, kteří sami nebo jejich příbuzní byli deportováni z Krymské ASSR.

Stejný postup získání ruských pasů mohou nárokovat děti, manželé a rodiče vyjmenovaných kategorií osob.

Kromě toho se tato pravidla týkají občanů Afghánistánu, Iráku, Sýrie a Jemenu, kteří se narodili na území SSSR a měli sovětské občanství, a také jejich nejbližších příbuzných.

Minulý týden Putin zjednodušil proces vydávání ruských pasů obyvatelům DLR a LLR. Podle jeho slov je toto rozhodnutí vyvoláno výhradně humanitárními důvody. Později ruský prezident nevyloučil, že se zjednodušená pravidla budou v budoucnu týkat všech občanů Ukrajiny.

Zvolený prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenský na to odpověděl tím, že je ochoten poskytnout ukrajinské občanství zástupcům všech národů, především Rusům. Na to Putin poznamenal, že pokud bude Rusko vydávat pasy Ukrajincům a Ukrajina Rusům, tak ve výsledku budou mít všichni jednotné občanství, což bude prospěšné pro obě země.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mtHd

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský zástupce apeloval na urychlení politického procesu v Sýrii   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:02:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský stálý zástupce v OSN Ma Chaoxu (Ma Čchao-sü) pronesl 30. dubna projev na zasedání Rady bezpečnosti OSN o syrské otázce, ve kterém apeloval na urychlení politického procesu v této zemi.

Ma Chaoxu uvedl, že vojenský konflikt v Sýrii, který vstoupil do devátého roku, přinesl celé zemi velké ztráty. Čínská strana vyjadřuje smutek nad ztrátami syrských obyvatel. Zároveň apeloval na OSN, aby hrála roli hlavní síly při zprostředkování. OSN by měla upevnit koordinaci se syrskou vládou, podporovat založení ústavního výboru, ve kterém budou zastoupeny všechny strany a který bude přijat všemi stranami, a klást důraz na zájmy všech stran včetně syrské vlády, aby byl zahájen trvalý a efektivní politický proces. Členské země Rady bezpečnosti OSN by měly být sjednocené, vysílat stejný hlas a vytvořit dobré prostředí a podmínky pro politické řešení syrské otázky.

Ma Chaoxu dodal, že mezinárodní společenství musí tvrdě bojovat proti teroristickým silám v Sýrii, aby vytvořilo bezpečné podmínky pro politický proces. Terorismus ohrožuje stabilitu v této zemi, proto je boj proti terorismu důležitý úkol pro řešení syrské otázky. Mezinárodní společenství by mělo posílit spolupráci podle charakteru místních teroristů a společně bojovat proti všem teroristickým organizacím na seznamu Rady bezpečnosti OSN, aby nadále upevnilo výsledky v boji proti terorismu.

Ma Chaoxu poukázal na to, že různé syrské strany by měly na základě zájmů svých obyvatel neustále řešit spory prostřednictvím dialogu. Mezinárodní společenství by mělo podporovat různé syrské strany v upevňování vzájemné politické důvěry a hledat způsob řešení otázek, který bude přijatelný pro všechny strany.

Ma Chaoxu se domnívá, že o budoucnosti a osudu Sýrie musí rozhodnout syrští obyvatelé. V procesu politického řešení musí být respektována svrchovanost, nezávislost, jednota a celistvost syrského území.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStřelba na univerzitě v Charlotte si vyžádala 2 životy a 4 zraněné   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:01:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V úterý došlo k střelbě na univerzitě v Charlotte v Severní Karolíně. Střelba si vyžádala dva mrtvé a čtyři zraněné. Univerzita v Charlotte téhož dne na sociální síti uvedla, že se objevily zprávy o střeleckých incidentech v okolí školy.

Po incidentu byl areál školy uzavřen a policisté zkontrolovali všechny budovy. Podle zpráv místních médií byli při střelbě zabiti dva lidé a další čtyři byli zraněni. Zatčen byl jeden podezřelý.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuelský zástupce v OSN: Pokusy cizích sil vyvolat občanskou válku selhaly   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:00:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuelský stálý zástupce v OSN Samuel Moncada v úterý uvedl, že pokusy cizích sil vyvolat občanskou válku selhaly. V současné době je situace na celém území Venezuely normální.

Samuel Moncada téhož dne na tiskové konferenci řekl, že zahraniční síly se pokusily vyvolat ve Venezuele občanskou válku, čímž by otevřely dveře pro zahraniční vojenský zásah. Tato snaha však neuspěla a venezuelská vláda stabilizovala faktory, které narušily veřejný pořádek. Celá země je v současnosti v normálním stavu.

Tento pokus nemá základy ve Venezuele. Většina venezuelských lidí chce žít v míru s plně garantovanou suverenitou, nezávislostí a sebeurčením země. Samuel Moncada vyzval mezinárodní společenství, aby se postavilo proti tomuto pokusu narušit ústavní pořádek ve Venezuele.

V úterý dopoledne se předseda venezuelského parlamentu Juan Guaidó a vedoucí opozice Leopoldo López objevili v oblasti poblíž letecké základny La Carlotta východně od hlavního města Caracasu. Juan Guaidó přednesl projev, ve kterém požádal venezuelskou armádu, aby přestala podporovat Nicoláse Madura a vyzval lidi, aby pochodovali k prezidentskému paláci a Madura svrhli. Venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino následně uvedl, že převrat, který zahájila opozice je pod kontrolou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr zahraničí: Zvýšení počtu amerických vojáků v Polsku zničí základní dokument o vztazích mezi Ruskem a NATO   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 04:59:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v úterý řekl, že pokud Spojené státy zvýší počet svých vojáků v Polsku, zničí tím základní dokument o vztazích mezi Ruskem a NATO. Sergej Lavrov téhož dne na tiskové konferenci v Moskvě uvedl, že pokud Spojené státy zvýší počet svých jednotek v Polsku, poruší tím ustanovení v základním dokumentu o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti. Dokument obsahuje ustanovení o tom, že NATO trvale neumístí důležité bojové síly v rámci nových členských států.

Sergej Lavrov řekl, že Moskva věnuje velkou pozornost příslušným jednáním mezi Varšavou a Washingtonem. Zvýšení počtu amerických vojáků v Polsku nepřinese Evropě větší bezpečnost. Rusko se zasazuje o přijetí opatření dohodnutých v rámci Rady NATO-Rusko, jejichž cílem je zvýšit vzájemnou důvěru a zmírnit napětí, ale NATO neprojevilo žádnou pozitivní reakci.

V roce 1997 podepsaly Rusko a NATO Základní dokument o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti mezi Ruskou federací a Severoatlantickou aliancí. Podle tohoto dokumentu by měly obě strany spolupracovat na odstranění konfrontace a navázání nových vztahů.

V březnu 1999 přijalo NATO oficiálně Polsko jako nového člena. V současné době má NATO v Polsku kolem 4.500 vojáků. Podle informace polská vláda nejen doufá, že NATO zvýší počet svých vojáků, ale dokonce pozvala Spojené státy, aby trvale umístily v Polsku vojsko. Polsko o tom v současné době jedná se Spojenými státy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2167 sec,0.0553 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,833kB