Pátek 01 březen 2019
Rusko vypracuje národní strategii v oblasti umělé inteligence   
Pridal tk Pátek 01 březen 2019 - 03:07:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko v červnu letošního roku vypracuje národní strategii v oblasti umělé inteligence.

Podle obsahu roční vize ruského rozvoje ruská vláda musí před 15. červnem letošního roku formulovat ruskou národní strategii v oblasti umělé inteligence a před 1. červencem vypracovat další opatření k podpoře investice do středních a malých podniků v oblasti umělé inteligence.

Ruský prezident Vladimir Putin dne 20. února zveřejnil roční vizi rozvoje Ruské federace, na které představil komplexní situaci ruské ekonomiky, živobytí, vnitřních záležitostí, národní bezpečnosti a dalších témat v příštích několika letech. Putin řekl, že Rusko uskuteční projekty vědeckého výzkumu v oblastech, jako je umělá inteligence, posílí vědeckou infrastrukturu a vytvoří silný technologický základ.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPředstavitelé Francie a Německa: pokud Velká Británie rozhodla o prodloužení odchodu z EU, Francie a Německo to zváží   
Pridal tk Pátek 01 březen 2019 - 03:05:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová se dne 27. února v Paříži shodli, že pokud se Velká Británie rozhodla o prodloužení odchodu z EU, Francie a Německo to zváží.

Téhož dne Macron po setkání s Merkelovou, která byla na návštěvě v Paříži, uvedl, že pokud Velká Británie potřebuje více času, má racionální požadavky, tak zváží prodloužení britského odchodu z EU. Zároveň zdůraznil, že dohoda o odchodu Velké Británie z EU nemůže být znovu projednávána. Dodal, že nyní je čas pro Velkou Británii, aby to zvážila a rozhodla se.
Paní Merkelová vyjádřila souhlas. Uvedla, že pokud Velká Británie potřebuje více času, Německo zváží otázky týkající se britského odchodu z EU, ale je třeba najít plán k vyřešení otázek.

Britská premiérka Teresa Mayová dne 26. února prohlásila, že pokud dohoda o odchodu Velké Británie nebude schválena při hlasování v dolní sněmovně britského parlamentu v březnu, a odchod z EU bez dohody bude také vyloučen, dolní sněmovna britského parlamentu bude hlasovat o tom, jestli prodlouží odchod z EU.

Podle předchozí dohody se Spojené království oficiálně stáhne z EU 29. března. 

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2461 sec,0.1926 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,128kB