Středa 27 únor 2019
Dnešní německá media mají stejné požadavky na cenzuru, jako měla ta komunistická ...   
Pridal tk Středa 27 únor 2019 - 04:32:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jako za našich časů - moderátorka německé veřejnoprávní televize se dopustila neodpustitelného prohřešku - nechala v pořadu mluvit pozvaného hosta a "neprosazovala proti němu veřejnoprávní agendu."

Dr.Joachim Maaz, jinak respektovaný psychiatr, terapeut a publicista, si přitom dovolil říkat takové nehoráznosti, jako že při otevřených hranicích se zhroutí společenský systém a že energie a finance věnované "vítací kultuře" by byly mnohem efektivnější při pomoci v zahraničí.

No a pak už to jelo podle klasického komunistického scénáře - menšina pokrokových kolegů jí na poradě podrobila plamenné kritice, zatímco většina tiše hleděla pod stůl. Šéfová na námitku, že pořad měl spoustu pozitivních hlasů se zarudlou tváří odpověděla: "Ale přišly i negativní!" a odmítla jí je ukázat.

Po naznačování, že dr.Maaz je nejspíš senilní jí pak sdělila, že redaktor je odpovědný za to, co host v jeho pořadu říká a že musí politicky intervenovat v zájmu hodnot veřejnoprávní stanice. :)

Cestou od ní jí prý v hlavě zněla stará písnička z dob NDR: "Strana, strana, strana se nemýlí...."

Autor: Marin Gust / eurabia


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBRUSEL CHCE ZAKÁZAT KAPESNÍ NOŽE. ALE NENÍ TO MÁLO, SOUDRUZI?   
Pridal tk Středa 27 únor 2019 - 04:23:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každý správný muž má u sebe nůž, tvrdí známé přísloví. Pokud se ale Bruseli podaří prosadit současný návrh, budeme to my chlapi mít o dost těžší. A nejen my.

Evropská uhnije dělá přesně to samé, o co se snaží každý totalitní režim v první řadě: odzbrojit řadové občany, aby se nemohli bránit. Začalo to omezováním některých typů střelných zbraní (což je otevření Overtonova okna k úplnému zákazu legálních pistolí mezi občany). A nyní to pokračuje snahou Brusele, abychom nesměli po kapsách nosit ani obyčejné nože.

Podaří-li se dobrotrusům tento zákaz prosadit, přinese to problémy řadě lidí. A tím nemyslím jen houbaře, kteří ty červivé části hub budou asi muset ukusovat vlastními zuby. Myslím tím například ženy, které jsou nuceny při cestě domů procházet nebezpečnými místy (těch je v českých městech stále více, zejména kvůli cizím dělníkům) a kterým dodává kapesní nůž, případně i v kombinaci s pepřovým sprejem, pocit bezpečí.

A EU je hodlá připravit o tento obranný prostředek a tím jim de facto zakazuje, aby se bránily před případným napadením.
Ve státech (jako je Velká Británie), kde byl tento zákaz zaveden, to nikdy nepomohlo k většímu bezpečí. Ba spíše naopak. Neboť vždy platí jednoduché pravidlo, že pokud postavíme zbraně (lhostejno, zda nože či střelné) mimo zákon, budou je používat jen ti, kdo se mimo zákon pohybují. A nejlepší obranou proti ozbrojeným útočníkům jsou ozbrojení slušní lidé. Ať už s legální střelnou zbraní, nebo – přinejmenším – s kapesním nožíkem.

Ale abych nemluvil jen obecně. Mě by se toto nařízení také dotklo (nožík s sebou samozřejmě nosím jako každý správný chlap) – i když bych si z toho asi nic nedělal a nosil bych ho dál, pokuty nepokuty. Zároveň se ale obávám, že přijde i další nařízení, které se mě dotkne ještě více. Po kapsách totiž nosívám i daleko mocnější zbraň než nůž. Jen se na ni podívejte:

O této Nokii 3310 je známo, že se s ní dá zatlouci hřebík či rozbít železobeton (a taky telefonovat, což už tak známé není, ale já to dělám). Pokud bych ji někomu hodil na hlavu, lze předpokládat, že to vyústí ve vážné poškození (myslím tím lebky, nikoliv mobilu, ten to vydrží bez škrábnutí). Docela se proto divím, že si bruselští sEUdruzi takto nebezpečné zbraně ještě nevšimli. A děsím se chvíle, kdy ji také zakážou veřejně nosit nebo kdy alespoň nařídí, aby si každý její majitel musel pořídit zbrojní pas.

Na závěr opět trochu vážněji: Je děsivé, do jak interních záležitostí ČR a jejích občanů strká Brusel nos. EU už se ani nesnaží předstírat svobodu a sama určuje život lidí do nejmenších maličkostí. A pokud s tím nesouhlasíme, měli bychom udělat dvě nejzákladnější věci.

Zaprvé: Jít ke květnovým eurovolbám. Minule tam totiž rozumní voliči nepřišli skoro vůbec a tím vyklidili pole těm nemnoha voličům takových vlastizrádců, jako je Polčák, Telička či Šojdrová.

A zadruhé: Je nutné podpořit takové uskupení, které se neohání pouze „reformami EU“ či „návratem před Lisabon“ (ani jedno z toho není v současné EU možné, koncepce EU je pouze „jednosměrná“ k dalšímu utužování), nýbrž které prosazuje úplný rozpad EU a návrat k Evropě svobodných států.

Jen v takové Evropě nám totiž nikdo nebude zakazovat bránit se před pouličními útočníky a případně i teroristy.

Jan Sedláček
autor je místopředseda ND

zdroj: http://narodnidemokracie.cz/jan-sedlacek-brusel-chce-zakazat-kapesni-noze-ale-neni-to-malo-soudruzi/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Kdo potřebuje takové náboženství?“ Katolická církev během 25 let zanikne, tvrdí Duterte   
Pridal tk Středa 27 únor 2019 - 03:54:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Filipínský prezident Rodrigo Duterte se dosti otevřeně a ostře pustil do římskokatolické církve. Uvedl, že tato církev, vzhledem ke všem kontroverzním událostem ohledně svých kněží, dlouho nepřežije.

„Tato katolická (církev, pozn. red.) zmizí. Za téměř 25 let zanikne. Nic víc, lidé na ni zapomenou," prohlásil Duterte v pondělí.

Když filipínský lídr hovořil na veřejné akci v Manile, varoval před tím, že tato církev zanikne kvůli řadě případů sexuálního zneužívání a korupci. „Lidé nezapomenou na způsoby katolického duchovenstva," řekl.

„Když jsou nadržení, jdou po jeptiškách. Pokud jsou homosexuálové, pak jdou za malými chlapci. Kdo potřebuje takové náboženství?"

Mluvčí prezidenta Duterteho, Salvador Panelo, později výroky hlavy státu vysvětlil. Uvedl, že prezident odkazoval na „konkrétní duchovní, kteří porušili vlastní sliby", ale neútočil na danou instituci jako celek.

„Myslím, že se jedná o zdravou kritiku. Pomůže katolické církvi očistit samu sebe a očistit se od těch, kteří si tam nezaslouží být," řekl novinářům.

Více než 80 % Filipínců se považuje za příslušníky římskokatolické církve a tato církev má v zemi i nadále největší vliv.

Katoličtí kněží naštvali filipínského prezidenta tím, že ostře vystupovali proti jeho kontroverznímu zásahu proti drogám.
Duterte, který tvrdí, že i on sám byl v mládí zneužit knězem, opakovaně zatracoval církev. Duchovní přitom označil za „hlupáky" a nebál se použít i mnohem peprnější výrazy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kPjh
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBývalý americký prokurátor: „Kupujte zbraně, máme zde občanskou válku“   
Pridal tk Středa 27 únor 2019 - 03:50:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý prokurátor Washingtonu, D.C. Joe diGenova prohlásil, že občanská debata ve Spojených státech již není možná, a doporučil, aby lidé nutně chodili k volbám a pořídili si zbraně.

DiGenova v rozhovoru s americkou novinářkou Laura Ingrahamovou v jejím rozhlasovém pořadu uvedl, že údajně všechna liberální média v USA nechala guvernéru a generálnímu prokurátorovi Virginie, Ralphu Northamovi a Marku Herringovi, projít tzv. blackface a ignorují obvinění ze sexuálního napadení, kterého se měl dopustit vicegubernátor Justin Fairfax. Místo toho neustále útočí na republikány a amerického prezidenta Donalda Trumpa.

„Máme tu dvojí metr spravedlnosti: jeden pro demokraty a druhý pro republikány," uvedl diGenova. „Tisk je zcela za demokraty a liberály, je progresivní a levicový: nesnášejí republikány a nesnášejí Trumpa. Takže jakákoliv naděje, že v této zemi budeme mít někdy klidnou občanskou diskuzi, je u konce. Nebude. Budeme mít totální válku. Svým přátelům říkám, aby dělali dvě věci: chodili k volbám a kupovali si zbraně," řekl bývalý prokurátor.

Guvernér státu Virginie Ralph Northam za Demokratickou stranu je údajně zachycen na fotografii z vysokoškolské ročenky z roku 1984. Na ní jsou dvě osoby: člověk pomalovaný jako černoch (tzv. blackface) a člověk oblečený jako člen Ku Klux Klanu. Prokurátor státu Mark Herring, rovněž demokrat, se později přiznal, že i on se v 19 letech pomaloval jako černoch. Vzhledem k dějinám otrokářství ve Spojených státech Afroameričané považují blackface za velmi urážlivý.

Další demokrat, vicegubernátor Virginie Justin Fairfax, čelí obvinění ze sexuálního obtěžování, kterého se měl dopustit v roce 2004 v hotelu v Bostonu během národního kongresu Demokratické strany.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kPjf
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGuaidó může skončit za mřížemi. Hrozí mu 30 let vězení   
Pridal tk Středa 27 únor 2019 - 03:48:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po svém návratu z Kolumbie vůdce venezuelské opozice Juan Guaidó, který se prohlásil za dočasného prezidenta země, může skončit ve vězení. Porušil totiž nařízení nejvyššího soudu, který mu zakázal opustit území Venezuely. V úterý to novinářům uvedl vysoce postavený venezuelský funkcionář.

22. února Guaidó dorazil do kolumbijského města Cúcuta na hranici s Venezuelou. Zde se shromažďuje humanitární pomoc Spojených států a dalších zemí, kterou chce Washington poslat do Venezuely. Caracas však tuto pomoc odmítá. Pokus dopravit humanitární pomoc přes hranici násilím neuspěl.

„Je to osoba, která se skrývá před spravedlností. Co se děje s uprchlíky, kteří se vrátí zpět do země a úřady je odhalí? Musí být zatčeni a posláni za mříže… Může dostat 30 let," uvedl zdroj Sputniku a dodal, že výši trestu musí navrhnout prokurátor.

Guaidó, který nadále zůstává v Kolumbii, kde se v pondělí zúčastnil zasedání skupiny Lima v Bogotě, v rozhovoru pro televizi NTN24 uvedl, že se hodlá vrátit do vlasti, přestože mu hrozí zatčení. Venezuelský prezident Nicolás Maduro dříve prohlásil, že pokud se Guaidó vrátí z Kolumbie, musí být postaven před soud.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kPeV
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Dauhá se konalo další kolo jednání mezi USA a afghánským Tálibánem   
Pridal tk Středa 27 únor 2019 - 03:40:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera se v katarské metropoli Dauhá konalo další kolo jednání mezi USA a afghánským Tálibánem.

Podle zprávy katarské tiskové agentury jde o páté kolo jednání mezi oběma stranami. Cílem tohoto jednání je dosáhnout trvalého míru a stability v Afghánistánu.

Mimořádný zástupce americké vlády pro usmíření mezi různými stranami v Afghánistánu Zalmay Khalilzad téhož dne napsal na Twitteru, že toto kolo jednání mezi USA a afghánským Tálibánem představuje „důležitý moment" a je to začátek „pozitivní akce".

Mluvčí afghánského Tálibánu Zabiullah Mujahid uvedl, že na oficiální jednání se zástupci Washingtonu dorazil už i politický vůdce Tálibánu Abdul Ghani Baradar.

Koncem ledna se v Dauhá konalo čtvrté kolo jednání mezi zástupci americké vlády a afghánského Tálibánu. Jednání dosáhlo významného pokroku ohledně realizování příměří v Afghánistánu. Podle mluvčího Tálibánu podepsaly obě strany návrh dohody o ukončení války v Afghánistánu na konci dlouhého šestidenního jednání.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko věnuje pozornost čínsko-americkému obchodnímu jednání, domnívá se, že je třeba podporovat všechny snahy na zmírnění mezinárodních obchodních sporů   
Pridal tk Středa 27 únor 2019 - 03:38:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 24. února skočilo 7. kolo čínsko-amerického obchodního jednání. Americký prezident Donald Trump oznámil, že 1. března prodlouží plán na zvýšení daní pro čínské zboží dovezené do USA, obě strany dosáhly konkrétních pokroků v několika oblastech. Ruská média věnují velkou pozornost čínsko-americkému obchodnímu jednání, ruští odborníci v oblasti ekonomiky také analyzovali výsledky z obchodu.

Předseda Komise ekonomické politiky Ruské federace Dmitry Mezentsev v interview s novinářem našeho rozhlasu prohlásil, že výsledky z jednání vysílají signál zmírnění. Zdůraznil, že je třeba podporovat jednak činnosti mírnící obchodní spory, nepříjemné obchodní vztahy a také společné zájmy.

Odborník z Výzkumného centra pro mezinárodní politiku Vladimir Bruter v interview s ruskou televizí RT prohlásil, že toto kolo jednání zastavilo čínsko-americký obchodní spor. Obě strany mají ještě spory o budoucí strategii a o smlouvě, ale současné výsledky jsou pozitivní. USA a Čína jsou největší ekonomiky na světě, takže konkurence jsou mezi nimi časté.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní soudní dvůr: Svrchovanost Velké Británie nad ostrovy Chagos je nezákonná   
Pridal tk Středa 27 únor 2019 - 03:36:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní soudní dvůr Organizace spojených národů dne 25. února v Haagu oznámil, že britská svrchovanost nad Chagosovými ostrovy v Indickém oceánu je nezákonná. Británie by se měla co nejdříve vzdát území Čagoského souostroví.

Jedná se o „poradní stanovisko" vydané Mezinárodním soudním dvorem OSN po několika měsících soudního řízení. I když to není právně závazné, veřejné mínění se obecně domnívá, že toto stanovisko znamená porážku britské diplomacie a bude mít negativní vliv na mezinárodní pověst Spojeného království.

Čagoské ostrovy se nachází asi 750 km severovýchodně od Mauricia v Indickém oceánu. V roce 1965 Spojené království donutilo Mauricius k prodeji ostrovů Chagos Spojenému království za cenu 3 miliony liber jako podmínku pro souhlas s nezávislostí pro Mauricius. Následně začalo Spojené království ovládat souostroví Chagos a vyhnalo všechny obyvatele ostrova. Spojené království také vyzvalo Spojené státy, aby založily vojenskou základnu na největších ostrovech Diego Garcia.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLiga arabských států a EU souhlasily s upevněním spolupráce   
Pridal tk Středa 27 únor 2019 - 03:34:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 25. února v Egyptě skončil první summit mezi Ligou arabských států a EU, obě strany společně vydaly Prohlášení v Sharm el Sheikhu, znovu zdůraznily, že upevnění regionální spolupráce je klíčem k vyřešení společných výzev pro arabské země a členské země EU.

Předseda Evropské rady Donald Tusk na tiskové konferenci uvedl, že první summit mezi Ligou arabských států a EU je dobrým začátkem, jde o start praktického dialogu mezi oběma regiony. EU a Liga arabských zemí čelí mnoha společným výzvám, krizím a nestabilnímu geopolitickému prostředí, obě strany by měly spolupracovat. Tusk dodal, že multilaterální plán je stále nejlepší metodou pro reakci na výzvy pro mezinárodní mír a bezpečnost. Lídři obou stran usilují o vypracování agentury spolupráce v reakci na krize a konflikty, doufají, že budou pokračovat ve společné koordinaci v oblastech bezpečnosti energie, technologie a trvalého růstu.

Další summit se bude konat v roce 2022 v Bruselu.
Letošní summit byl zahájen dne 24. února, trval dva dny. Více než 50 lídrů z Evropy a arabských zemí se zúčastnilo letošního summitu.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2056 sec,0.0720 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,754kB