Sobota 16 únor 2019
Bere Václav Moravec 360 000 Kč měsíčně? Generální Dvořáku, jak to je doopravdy?   
Pridal tk Sobota 16 únor 2019 - 02:52:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lepšočlověk Václav Moravec

V pražském metru jsem vyslechl rozhovor, který mě trochu nadzvedl a záhy vysvětlím, proč. Že si o České televizi a jejím utajení jako BIS cvrlikají ptáci na střeše ví každý. Takže když někdo vypálí takovouto částku s dovětkem, že údajně dělá v České televizi, jsem ostražitý a nechalo mě to chladným. Jenomže...

Jenomže pak začal potichu vysvětlovat, odkud ty peníze jsou a mě začalo mrzet, že jsem si nedělal autentické poznámky. Na druhou stranu důvody, které říkal, se mi zdály tak věrohodně logické, že bych velice rád od RRTV a poslanců znal důkazy, zda to tak je.

Většina lidí zná Václava Moravce z každotýdenního pořadu OVM. A to prý odpovídá jeho platu, který údajně někdy před časem zveřejnil. (Kolem 90 000 Kč) Jenomže to prý je jen malá část. Nebo spíše základní "malá" mzda. To hlavní se ukrývá jinde a já si uvědomil, že to má docela logiku. Stejnou částku prý začal dostávat za Fokus a jeho opakování stejně jako OSA vybírá od každého, kdo poslouchá hudbu. Ale i to mě ještě nepřesvědčilo. A pak onen dotyčný začal chrlit množství "údajných kšeftů", na které to Česká televize rozepisuje. Prý dělá reklamy pro Českou televizi na vlastní pořady a do toho se vejde vše, takže není problém mu údajně vyplácet částky, které onen neznámý vyslovil.

A já si promítl v hlavě, že to je vlastně pravda, protože reklam je tam na sebe sama najednou obrovské množství a všude zní hlas Václava Moravce. A protože to logicky zapadá do sebe a ředitel TV Barrandov Soukup dokonce smlouvy (začerněné) ukázal, soukolí začalo zapadat do sebe a já přestal brát tuto informaci jako FAKE NEWS a HOAX.

Vypadají takto smlouvy s Moravcem?
A současně se s veřejným dotazem zde obracím na RRTV a na poslance, zda jsou ochotni to prověřit, případně uvést na pravou míru:

Je Václav Moravec placen fixním platem, jak uváděl veřejnosti, nebo lhal a ve skutečnosti je placen jako v soukromém médiu a každou reklamu na sebe sama si účtuje tržně, aby se údajný vysoký plat nějak zdůvodnil?

Proč si poslanci nevyžádají, z čeho jsou placeny reklamy veřejnoprávního média, kterými se to dnes jenom hemží?

Jak je proplácen a hlavně komu je proplácen čas reklamy ve smyčce veřejnoprávní televize, kde Moravec dělá reklamu sám sobě na své pořady?

Ozve se novinářům generální ředitel Dvořák a příslušní poslanci hospodaření v Čt mající na starost?

Oznámí premiér Babiš veřejnosti, jak to skutečně s veřejnoprávní televizí a přesuny peněz v České televizi je?

Podle části dokumentu ČT z konce roku 2012:

na dotaz podle zákona o svobodném přístupu k informacím reagovala tak, že Václav Moravec ani další (jako třeba režiséři Jiří Strach nebo Břetislav Rychlík) nemají s ČT pracovní smlouvu, a nepobírají tedy plat. Šlo o právní kličku, tito lidé mají podle dokumentu, který máme k dispozici, svůj vztah k televizi řešen pomocí smluv prostřednictvím autorského zákona.

10. března 2018 Václav Moravec

Statisíce měsíčně věru neberu. Aniž bych porušil zaměstnaneckou smlouvu, mohu říci, že můj plat nedosahuje ani výše platu jednoho z posledních žadatelů o zveřejnění mého platu Zdeňka Koudelky.“
(Zajímavé, věděl, kolik bere Koudelka, ale Česká televize mu prý brání. Proč, když je vše křišťálově čisté?)

31.1.2019

„Proč se moderátoři Václav Moravec či Nora Fridrichová stále obávají zveřejnění svých platů a Česká televize je tají? Proč, když jsou placeni z veřejných prostředků? Znamenají více než kdokoli z nás - ústavních činitelů, jejichž platy jsou veřejné?“ zaznělo v Parlamentu.

Nyní jsem zaslechl tento výklad a ten se mi zdál natolik věrohodný, že bych uznal zoufalost ředitele Dvořáka a moderátora Moravce, že to stůj co stůj chtějí utajit. Bez Moravce by totiž koncept propagandy Čt začal upadat a tak jej budou držet do poslední chvíle.

A na závěr opakuji: já to neviděl, ale vyřčené bylo natolik logické, že zde veřejný dotaz vkládám! A s podotázkou: pokud by se ten podvod potvrdil, měl by jít Dvořák s Moravcem do kriminálu?

Kdy konečně poslanci začnou pracovat?


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2281-bere-vaclav-moravec-360-000-kcmesicne-pane-dvoraku-jak-to-je-doopravdy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponU ruských hranic zachytili tři výzvědná letadla   
Pridal tk Sobota 16 únor 2019 - 02:38:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V blízkosti ruských hranic se pohybovaly tři výzvědné stroje – u Krymu a Kaliningradu. O tom svědčí radarové informace. Aktivita výzvědných strojů NATO u ruských hranic v poslední době roste.

Letoun RC-135V odstartoval v 8:25 moskevského času z letecké základny v Řecku, přeletěl přes vzdušný prostor Bulharska a dorazil do Černého moře. Prováděl průzkum u jihovýchodních hranic Krymu.

Nedaleko od poloostrova byl také zachycen americký dron RQ-4B-30 Global Hawk. Ten odstartoval z italské letecké základny Sigonella v 05:05 moskevského času. Dron po průletu přes vzdušný prostor Řecka a Ukrajiny několik hodin létal podél hranic Krymu, přičemž poloostrov několikrát obletěl.

​Další výzvědný letoun se pohyboval u západních hranic Ruska, prováděl rádio-elektronický průzkum. Jednalo se o letoun Švédska. Pohyboval se v oblasti Kaliningradu.

Aktivita výzvědných letadel NATO u hranic Ruska v poslední době vyrostla. Pravidelně jsou letouny odhalovány u hranic Krymu či Krasnodarského kraje, dále nad Baltským mořem a u ruských základen v Sýrii.

Pentagon na ruské žádosti o zastavení podobné činnosti reagoval odmítnutím.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kHAm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump vyhlásil na hranicích s Mexikem výjimečný stav   
Pridal tk Sobota 16 únor 2019 - 02:34:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump vyhlásil na hranicích s Mexikem výjimečný stav pro boj s nelegální migrací a zločinností. Chce získat peníze na stavbu zdi.

Donald Trump podepsal rozhodnutí o vyhlášení výjimečného stavu na hranicích s Mexikem, informovala tisková mluvčí amerického prezidenta Sarah Sandersová

„Prezident podepisuje deklaraci o národním režimu výjimečného stavu pro boj s krizí s národní bezpečností a humanitární krizí na jižní hranici," napsala Sandersová.

„Podepíši rozhodnutí o vyhlášení výjimečného stavu," prohlásil předtím Trump během svého mimořádného vystoupení v Bílém domě.

Vyhlášení výjimečného stavu na hranicích s Mexikem umožní Trumpovi získat až 8 miliard dolarů na stavbu zdi, prohlásil ředitel Úřadu pro správu a rozpočet USA Mick Mulvaney.

Prohlášení Trumpa o úmyslu budovat na jižních hranicích USA zeď vyvolává v americké společnosti rozpaky a nesouhlas. Prezident kvůli tomu naráží na velký odpor ze strany zákonodárců.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kHAg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický Kongres schválil návrh na vydání dotace, aby se předešlo dalšímu přerušení práce federální vlády   
Pridal tk Sobota 16 únor 2019 - 02:31:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký Senát a Sněmovna reprezentantů 14. února postupně hlasovaly a schválily návrh na vydání dotace v hodnotě více než 330 miliard amerických dolarů, aby se předešlo dalšímu přerušení práce federální vlády.

Tento návrh na vydání dotace byl předložen Bílému domu a po podepsání prezidentem Donaldem Trumpem vstoupí v platnost. Bílý dům 14. února prohlásil, že prezident Trump podepíše návrh na vydání dotace a využije administrativní prostředky, včetně vyhlášení mimořádného stavu ve Spojených státech, aby předešel dalšímu přerušení práce federální vlády.

Přechodný výbor, který je tvořen zástupci členů amerického Senátu a Sněmovny reprezentantů, dosáhl 11. února počáteční dohody o vydání dotace na práci federálních vládních orgánů, a poté vypracoval návrh na vydání dotace, který byl téhož dne schválen.

Pokud Donald Trump podepíše návrh do 16. února, předejde dalšímu uzavření amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti, ministerstva spravedlnosti, ministerstva financí, ministerstva vnitra a dalších orgánů federální vlády v tomto fiskálním roce.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBílý dům: Trump oznámí vstup USA do národní nouzové situace   
Pridal tk Sobota 16 únor 2019 - 02:28:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký Bílý dům dne 14. února prohlásil, že americký prezident Trump podepíše zákon o vládních úvěrech a použije administrativní prostředky, včetně vyhlášení vstupu Spojených států do mimořádného stavu k zastavení národní bezpečnostní a humanitární krize.

Předsedkyně americké sněmovny reprezentantů, demokratka Nancy Pelosiová potom uvedla, že situace na hranici mezi USA a Mexikem nepředstavuje výjimečný stav, udělá hodnocení vůči příslušným následným zákonným prostředkům. Zpravodajská sekretářka Bílého domu Sarah Sandersová reagovala, že jsou připraveni vypořádat se s právními výzvami Demokratické strany, ale nezveřejnila, kdy Trump vyhlásí v zemi mimořádný stav.

Předpokládá se, že zákon o vládních úvěrech by pravděpodobně byl schválen téhož dne později v americkém kongresu, tím zhruba jedna čtvrtina federálních agentur dostane finanční podporu až do 30. září, tedy do konce tohoto rozpočtového roku. Pokud bude zmíněný zákon podepsán včas, tyto instituce se vyhnou opětovnému uzavření kvůli vyčerpání finančních prostředků.

Využití administrativní pravomoci k tomu, aby se vyhlásil vstup státu do stavu nouze, dovolí Trumpovi obcházet Kongres a pak používat některé federální vládní prostředky, které již byly přiděleny, na vybudování hraniční zdi. V minulosti Bílý dům opakovaně mluvil o získání finančních prostředků na budování hraniční zdi prostřednictvím tohoto tahu.

Vzhledem k vážným nesrovnalostem mezi Bílým domem a Demokratickou stranou při přidělování peněz na budování hraniční zdi zainteresované strany nedokázaly včas dosáhnout dohody o zmíněném zákonu. Americké ministerstvo bezpečnosti území, americký department, ministerstvo financí a další vládní agentury byly od 22. prosince minulého roku zastaveny ve své práci, takový stav trval 35 dnů. Jedná se o rekordní nejdelší zastavení práce americké federální vlády v historii.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinistři zahraničí USA a Jižní Koreje diskutovali o denuklearizaci na Korejském poloostrově   
Pridal tk Sobota 16 únor 2019 - 02:27:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo se dne 14. února v polské Varšavě setkal se svým jihokorejským protějškem Kangem Kyung-whaem, oba diskutovali o podpoře denuklearizace na Korejském poloostrově.

Americký department téhož dne ve svém prohlášení sdělil, že ministři zahraničí USA a Jižní Koreje Mike Pompeo a Kang Kyung-wha diskutovali o úsilí o realizaci konečné a plně ověřené denuklearizace na Korejském poloostrově, také vzájemně informovali o svých stycích se severokorejskou stranou. Obě strany vyjádřily ochotu ohledně pokračování spolupráce v rámci USA, Japonska a Jižní Koreje.

13. února uvedl Pompeo v rozhovoru s dvěma americkými sdělovacími prostředky, že USA doufá, že setkání vrcholných lídrů Spojených států a Severní Koreje, které by mělo být konáno koncem tohoto měsíce, dosáhne dobrých výsledků, tím podpoří důležitý krok v oblasti denuklearizace na Korejském poloostrově s cílem uvolnění napětí v dané oblasti. Pokud setkání dosáhne dobrých výsledků, americká strana je ochotna redukovat sankce vůči KLDR. Ještě sdělil, že na konci tohoto týdne USA vyšle delegaci do Asie, aby pokračovala v přípravě na setkání vrcholných lídrů Spojených států a Severní Koreje.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1791 sec,0.0530 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,707kB