Sobota 09 únor 2019
Ruský premiér navštívil čínské velvyslanectví v Rusku   
Pridal tk Sobota 09 únor 2019 - 08:06:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský premiér Dmitry Medvedev včera navštívil čínské velvyslanectví v Rusku a společně oslavil čínský Nový rok s pracovníky čínského velvyslanectví v Rusku.

Ruský premiér Dmitry Medvedev včera odpoledne navštívil čínské velvyslanectví v Rusku. Medvedev nejprve poblahopřál velvyslanci Li Huiovi (Li Chuj) a čínskému lidu v rámci příchodu čínského nového roku. Následně Medvedev debatoval s čínským velvyslancem v Rusku Li Huiem. Řekl, že tato návštěva má velký význam pro vztahy obou zemí.

Medvedev uvedl, že v novém roce by obě země měly i nadále udržovat pozitivní vazby na základě dalšího rozvoje komplexního strategického partnerství mezi Čínou a Ruskem. Letos se připomíná 70. výročí založení diplomatických vztahů mezi Čínou a Ruskem. Proto je tato návštěva na čínském velvyslanectví v Rusku také symbolická.

Důležitým významem této návštěvy je také to, že je to poprvé, kdy předseda vlády Ruské federace navštívil zahraniční velvyslanectví v Rusku. Návštěva zdůraznila význam komplexního strategického partnerství spolupráce mezi Čínou a Ruskem. Na konci návštěvy Medvedev opět blahopřál čínským přátelům na Nový rok.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJuncker znovu zdůrazňuje, že EU nebude s Velkou Británií znovu jednat o Brexitu   
Pridal tk Sobota 09 únor 2019 - 08:04:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek předseda Evropské komise Jean Juncker v hlavním sídle v Bruselu uvedl, že EU nebude s Velkou Británií znovu jednat o Brexitu, ale je ochotna přehodnotit obsah budoucích vztahů mezi oběma stranami v Politické deklaraci budoucího rámce vztahů.

Téhož dne navštívila britská premiérka Teresa Mayová Brusel a jednala s Junckerem, předsedou Evropské rady Tuskem a předsedou Evropského parlamentu Antonio Tajanim.

Po setkání vydal Juncker společné prohlášení, ve kterém zdůraznil, že dohody o Brexitu bylo dosaženo poté, co evropské a britské strany udělaly velké ústupky a reprezentovaly opatrný a vyvážený kompromis mezi Evropou a Británií. Zopakoval, že jakékoli řešení musí být schváleno Evropským parlamentem a Evropskou unií, s výjimkou 27 členských států, kromě Spojeného království.

Podle prohlášení se bude koncem února konat další jednání mezi EU a Velkou Británií.

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani uvedl, že Evropský parlament bude podporovat pouze dohodu, kterou hlavní vyjednavač EU o Brexitu Barnier již předtím sjednal se Spojeným královstvím. Varoval, že Brexit bez dohody bude katastrofální jak pro Evropu, tak pro Británii.

Britská vláda dosud uzavřela dohodu "Brexit" s EU. 15. ledna přijala dolní sněmovna britského parlamentu hlasování o vetu dohody. Dne 29. ledna přijala dolní sněmovna britského parlamentu pozměňovací návrh k dohodě Brexit a požádala Teresu Mayovou o vyjednávání s EU, která by nahradila stávající dohodu o irské hraniční otázce novou dohodou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0966 sec,0.0356 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,219kB