Středa 06 únor 2019
To je nehorázné. Babiš takto zradil české občany a podpořil sluníčkáře!   
Pridal tk Středa 06 únor 2019 - 18:02:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak to je vážně neuvěřitelné. Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš vyzval na svém Twitteru poslance hnutí ANO, aby hlasovali PRO schválení všech výročních zpráv České televize! Tím pádem si ČT zase může dělat, co chce, a parlament nebude mít na ní žádnou páku. Babiš dal volné ruce této nehospodárné prolhané sluníčkářské propagandě ČT, která stojí české občany skoro sedm miliard ročně! Jedná se o totální výsměch občanům České republiky! Hnutí SPD to naprosto odmítá a žádnou ze zpráv České televize nepodpoří.

Česká televize je fakticky v každoroční ztrátě a svou ztrátu maskuje účetním trikem, kdy převádí prostředky, které naspořilo předchozí vedení ČT. Až bude Česká televize zase zvyšovat koncesionářské poplatky, potom ať se nespokojení občané a koncesionáři obrátí na premiéra Andreje Babiše a ať poděkují jemu.

Neschválit tyto zprávy může vést k odvolání Rady ČT a tím pádem i generálního ředitele. Připomeňme, že Rada ČT každoročně odsouhlasuje odměnu generálnímu řediteli podle manažerské smlouvy ve výši až desetinásobku jeho měsíční mzdy, která je 242 000 Kč měsíčně. Královsky není v České televizi honorován přirozeně sám. Je tak placený lépe než prezident republiky.

„Jak asi víte, v březnu se budou ve Sněmovně projednávat Výroční zprávy @CzechTV. I když jsme vůči ČT často kritičtí, a řekli jsme to i jejich řediteli u nás na klubu, požádám poslance hnutí ANO, aby se nepřipojovali ke KSČM a SPD a hlasovali PRO schválení všech Výročních zpráv,“ napsal Babiš.

Česká televize zaplatila 12 milionů korun PR agenturám za vylepšování své pověsti u diváků. Jednu z vybraných agentur Bison and Rose spoluvlastnil vlivný poradce bývalého ministra vnitra Miloš Růžička. Svůj podíl měla získat i agentura AMI Communications, jejíž sesterská firma dříve lobbovala za to, aby se do čela České televize postavil právě on - Petr Dvořák.

Česká televize navíc do nás i našich dětí valí nechutnou sluníčkářskou propagandu o Evropské unii na věčné časy, o potřebě multikulturalismu a nutnosti přijímání imigrantů, o neškodnosti a kráse islámu či o nezbytnosti války proti Rusku. Dále nám předkládá pohádky zlém Zemanovi, Putinovi, Trumpovi, Slavinim, Orbánovi, Le Penové a Okamurovi…

Každý se mohl přesvědčit, že ČT vyloženě lže a manipuluje, když například vysílala o srpnu 1968. Česká televize tendenčně sestříhala rozhlasový záznam informující o vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Z originálu totiž ponechala jen informaci o „vojskách Sovětského svazu“ a zmínky o ostatních armádách, které se na vpádu podílely, vystřihla.

ČT reportáž vysílala v hlavních zpravodajských Událostech dne 9. ledna. To je opravdu cenzura hodná Stalina a Gottwalda.

Česká televize také odvysílala epizodu seriálu Plyšákovi pro opravdu malé děti. V hlavní roli lesbický pár - podle seriálu taková normální rodina. Stejně tak ČT ve vysílání pro děti propagovala islám, nenávist ke státu Izrael či nutnost přijímat uprchlíky.

Proč ČT třeba neprozradí, kolik berou moderátoři Václav Moravec či Nora Fridrichová? Jsou přece placeni z veřejných prostředků, z peněz nás všech! Hospodaření ČT s téměř sedmi miliardami ročně je naprosto netransparantní a nevíme, komu a kolik přesně peněz jde. Proč ČT nemůže kontrolovat NKÚ?

Takže hnutí SPD zprávy ČT v žádném případě nepodpoří, protože se jedná o sluníčkářskou propagandu, která nás stojí ročně sedm miliard! Panu Babišovi toto vše očividně nevadí a v rozporu se zájmy občanů České republiky se chystá Českou televizi podpořit, aby dále mohla netransparentně hospodařit. Co si myslíte o objektivitě a vyváženosti České televize vy?

Autor: Radim Fiala

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Venezuele prozradili, jak zareagují na americké sankce   
Pridal tk Středa 06 únor 2019 - 17:35:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuelská státní ropná společnost PDVSA přesměruje dodávky ropy ze Spojených států do Evropy a Asie. Učiní vše pro to, aby situace v zemi nezpůsobila vliv na světový trh. Oznámil to zástupce OPEC a technický poradce PDVSA a ministerstva ropy Ronny Romero.

„Stojíme před novými nelegálními sankcemi ze Spojených států. Vyváželi jsme do USA asi 500 tisíc barelů denně. PDVSA přesměruje exportní dodávky na zákazníky v Evropě a Asii," uvedl politik.

„Uděláme vše pro to, aby situace neovlivnila trh," dodal Romero.

V odpovědi na otázku, jak přesvědčit evropské a asijské partnery, aby nakupovali ropu od Venezuely a riskovali, že spadnou pod sankce Washingtonu, poznamenal: „Zatím byly sankce uplatněny pouze pro americké struktury. V jakémkoliv případě Rusko a Čínu sankce USA nepálí."

28. ledna USA oznámily zavedení sankcí vůči venezuelské státní ropné společnosti PDVSA, které zablokovaly svá aktiva a zájmy ve své jurisdikci za sedm miliard dolarů. Podle Bílého domu dalších 11 miliard dolarů budou činit ztráty v dodávkách ropy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kDzA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo jinému jámu kopá - nauč se programovat!   
Pridal tk Středa 06 únor 2019 - 05:23:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když Bakala definitivně rozkradl Ostravsko-Karvinské doly až ke krachu, jeho vlastní noviny nadšeně reportovaly: "Horníci se teď učí programovat" - jakože hlupáci, kteří zatím jenom kilometr pod zemí na hřbetě tahali metrákové důlní výztuže - konečně začnou dělat něco pořádného. Skoro se mi chce nechat diskusi otevřenou, aby se případně přihlásil vyhozený havíř, kterého to programování dnes živí.

OK takže si řeknete: je to populistická blbost. Bakala, který kradl, a stát, který mu kradení umožnil si dělali alibi, jakože rozkrádačka je "restrukturalizace", která je OK. Je pozoruhodné, že tato blbost nevznikla v Česku. Naopak, když se v USA zavírala jedna ocelárna za druhou, protože indická ocel od Mittala je lacinější, nebo když se zavíral jeden uhelný důl za druhým, protože jim EPA ( americká agentura ochrany přírody ) neprodloužila licenci - bylo to velice podobné.

Tedy zorganizoval se kurs "programování". Absolventi z 99% místo v počítačové branži nenašli, kvůli konkurenčnímu tlaku "opravdových ajťáků", kteří místo v šachtě vrtali se v počítačích už od děcka. V novinách vyšla řada pohrdavých článků ve stylu: "nemají vůli jít za americkým snem" a celá věc zase utichla.

Pak se v oblasti horníků rekvalifikovaných na programátory nedělo mnoho let nic. Počítače bujely, Internet prošel prvním a blíží se do druhého krachu. Sociální sítě narušily informační monopol "intelektuální elity". Ba dokonce "programátoři z hutí a šachet" konečně využili své dávné rekvalifikace, protože se spojili na Facebooku a zvolili Donalda Trumpa prezidentem USA.

Výsledkem je masakr : "studená občanská válka" v USA ve stylu : "vidláci proti lepším lidem". Novináři zahodili dobré mravy, nezávislost, pravdomluvnost a bojují na straně "lepšich lidí" takže "druhá strana" - hlupáci a vidláci, jejich noviny ani televizní stanice téměř nesledují. Třeba kdysi slovutné CNN ( díky jí a Normanu Schwarzkopfovi jsem se naučil anglicky ) poklesla sledovanost o 41% jen za rok 2018! Takže bývalé zpravodajské impériun č. 1 a dodnes hlavní zdroj "informací" pro naše média, předstihují i kabelové kanály pro kuchařky a domácí kutily na penzi.

OK, v Americe nikdo nežije ze zákonem vymáhaných koncesionářských poplatků, takže když média lžou, sledovanost klesá, inzerce nevynáší a přijde krize. Přesně to se stalo. A výsledkem je, že asi 1000 novinářů z médií jako je New York Post, Huffington Post, BuzzFeed a dalších dostalo 24.1.2019 padáka. To se samozřejmě nedá srovnat s desítkami tisíc vyhozených horníků a hutníků, nicméně sociální sítě se zaplnily dojemnými historkami typu :

Jsem redaktorka s 10letou praxí v psaní o genderové nerovnosti, kdo mě vezme do práce ? Co se stalo místo nabídky práce ? Vtipálci, v Americe označovaní za "fašisty", začali těmto lidem doporučovat : "nauč se programovat", případně : "jestli nemáte alergii na čistící protředky na záchodové mísy - beru vás okamžitě", atd.

Pozoruhodné je, že horníci, když se zdráhali předělat se na ajťáky - byla to jejich vina. "Genderové novinářky", když nyní dostávají vlastní medicínu se ukrutně rozčilují a je to vina někoho jiného. Patrně voličů Donalda Trumpa, protože lži a bláboly z jejich novin odmítali číst. Ba dokonce po 3 dnech, kdy z "nauč se programovat" se stal hit sociálních sítí v USA - vedení Twitteru rozhodlo, že je to vlastně neslušné chování vůči ubohým žurnalistům a všechny, kteří tento "mem" šířili - nechali zablokovat.

Nastává omluva za článek, který nevyšel minulé úterý. Vyšší stupeň zaneprázněnosti je, když nemáte ani čas napsat o zaneprázněnosti do svého blogu.

A na závěr obvyklá "Kubáčova zlá otázka": dnes je 10 dní od "velkého propouštění". Když si Trumpová nevzala do záplav gumáky - omílaly to naše noviny, jakoby přišla potopa světa. Na druhé straně 1000 hrdinných bojovníků proti "fake news" bylo vyhozeno, protože se neumí uživit prací vlastních rukou (mozku). A přesto - slyšeli jste o tom zmínku kdekoliv na ČT nebo jinde v našich (na 999% objektivních a pravdomluvných) médiích ? Ale myslím, že jsem ten princip nevědomky popsal už posledně: bolševik téměř o všem mlčel, protože: "některé myšlenky mají schopnost zhroutit režim!"

Poznámka při posledním čtení: Podle nejnovějších zpráv, další mediální domy spočetly své loňské bilance a vyhozených je už 2100, což je asi 7% celkového počtu novinářů v USA. Myšlení nad zprávami by se fakt mělo vidlákům zakázat!!

Petr Kubáč

Zdroj: http://petr-kubac.blog.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmnesty International přepisuje historii   
Pridal tk Středa 06 únor 2019 - 05:14:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdo jsou aktivisté z lidskoprávní organizace Amnesty Inernational (AI) ? Jedná se o jednu z neziskových organizací, která sama sebe korunovala jako arbitra v oblasti dodržování či porušování lidských práv. Jenomže smutná pravda je taková, že ve skutečnosti mnohokráte tragicky selhala a to jak ve vztahu k Izraeli, tak ke zbývajícímu světu.

Během celých dějin izraelsko-palestinského konfliktu vydala velký počet zaujatých protiizraelských zpráv, jednak během izraelsko-libanonské (hizballáhovské) války z roku 2006, či konfrontace mezi Izraelem a teroristy z Hamasu roku 2012 (Pillar of Defense/Pilíř obrany), kdy očividně zamlčovala zločiny islámských teroristů a směřovala svou nenávist pouze k Izraeli, kdy mu přičítala bájné zločiny.

Dalším oblíbeným terčem pro aktivisty z AI jsou i západní země, které také kritizují za kde co, ale skutečnými zločiny páchanými v rozvojových zemích světa se nezabývá. Např. zločiny v Saudské Arábii, či v Íránu, kde jen za vlády „umírněného“ vládce Rúhaního došlo k popravám 87 žen a mnoha homosexuálů a či neislámských menšin. Zločiny islámské teroristické organizace Boko Haram v Nigérii ve zprávám AI zmiňovány rovněž nejsou.

Ovšem k nejnovějšímu podlému útoku Amnesty International proti samotné podstatě bytí a nebytí Izraele došlo dne 29.1.2019, kdy její představitelé vydali šokující zprávu, ve které vyzývají k bojkotu židovských památek v Jeruzalémě a v Judeji a Samaří. Důvodem je rekordní návštěvnost turistů z celého světa, Stát Izrael a Judea a Samaří zaznamenaly turistický boom během minulého roku, nejoblíbenějšími pamětihodnostmi byl starý Jeruzalém, Kotel a Mrtvé moře. Zpráva tvrdí, že cestovní ruch v těchto oblastí „pomáhá podporovat okupaci“ a je pokusem o „vymazání historických vazeb mezi Palestinci a těmito místy“.

Kampaň, kterou AI rozjela, výslovně vyzývá společnosti Airbnb, booking.com, Expedia a TripAdvisor aby bojkotovaly tyto turistické objekty, které se nacházejí v Judeji a Samaří, v Jeruzalémě a u Mrtvého moře a vyzývá země, které tyto webové stránky provozují, aby přijaly zákony omezující svou činnost ve vztahu k místům cestovního ruchu, které mají pro Izrael obzvlášť velký význam ať už po materiální turistické stránce či po stránce duchovní.

Podle zprávy patří mezi tři nejnavštěvovanější památky Izraele z roku 2017 ve starém Jeruzalémě židovská čtvrť, Západní zeď a Kostel Božího hrobu. Zpráva Amnesty se nezabývá tím, že se jedná o nejsvatější místa pro judaismus a křesťanství, ale pouze zdůrazňuje skutečnost, že se údajně nacházejí na území, „které bylo obsazeno v průběhu šestidenní války“ a prezentuje ji jako výrazný problém. Izraelský ministr cestovního ruchu Yariv Levin (Likud) na zprávu reaguje slovy, že „žádná síla na světě nezmění jednoduchou historickou pravdu, že Země Izraelská patří Izraeli. Budeme bojovat proti tomuto opovržlivému antisemitskému rozhodnutí a nedovolíme, aby někdo bojkotoval Izrael nebo jeho část. Turistický ruch v Izraeli, Judeji a Samaří je stále vysoký a je nejlepší odpovědí na takové ostudné rozhodnutí“.

A ještě horší je, že lidskoprávní aktivisté z nevládních organizací a mainstreamových médií zamlčují respektive neinformují o protiizraelském terorismu páchaném palestinskými Araby. Jenom za měsíc leden došlo ke 191 teroristických útoků (a to jak pomocí nožů, vrhání kamenů, zápalných lahví a střelných zbraní. Jen díky skvělé obranyschopnosti Izraelské armády a i samotných izraelských civilistů nedošlo zatím ke ztrátám na životech.

Autor: Hana Lukešová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČučkaří z BIS provádějí operaci, jejímž cílem je rozpad SPD? Okamura bije na poplach   
Pridal tk Středa 06 únor 2019 - 05:01:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura bije na poplach. Dostal totiž varování, že Bezpečnostní informační služba (BIS) podnikla speciální operaci, jejímž cílem je rozvrátit hnutí SPD jako hlavní vlasteneckou sílu Česka.

„Předsedovi hnutí SPD byl předán dopis, jehož obsahem je informace, že Bezpečnostní informační služba (BIS) provádí činnost v rámci operace s krycím názvem Vulterin. Cílem této operace má být destrukce a následný rozpad hnutí SPD jako hlavní vlastenecké síly v ČR," uvádí se v aktuálním politickém usnesení předsednictva SPD, které bylo zveřejněno na stránce hnutí na Facebooku.

SPD si zatím není důvěryhodností informace stoprocentně jisté. „Může to být pravda, ale může se také jednat o cílenou provokaci," píše se ve zprávě.

Předsednictvo SPD však na základě obdržené informace pověřilo předsedu hnutí Tomio Okamuru, aby předal tento dopis řediteli BIS, řediteli Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a příslušným orgánům Poslanecké sněmovny PČR. Kromě toho Okamura hodlá seznámit s obsahem dopisu prezidenta republiky Miloše Zemana.

Podle usnesení předsednictvo SPD oznámilo informaci o údajné operaci BIS proti hnutí na tiskové konferenci s hromadnými sdělovacími prostředky včetně veřejnoprávní České televize už 29. ledna, ale média zatím mlčí.

Bezpečnostní informační služba podezření SPD popřela. Podle mluvčího BIS Ladislava Šticha si z Okamury někdo vystřelil, protože destrukce nějaké politické strany ani není v kompetenci zpravodajské služby.

„Úkolem žádné zpravodajské složky není to, aby zasahovala do politického dění," uvedl mluvčí BIS portálu Aktuálně.

Podle našich zdrojů, ale tajná operace na rozložení SPD pod vedením BIS probíhá a vyjádření jejich mluvčího je jen kouřová clona na zakrytí provádění antidemokratických činností. Nutné si uvědomit, že Bis je nástupnickou organizací zločinné StB a k dnešnímu dni je stále s bývalými zaměstnanci propojena. Důstojnici StB dlouhodobě vykonávali a i dnes konají aktivity v této polozločinecké organizaci.

Zdroj: Facebook, Aktualne.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVarování z Teheránu: Pokud Izrael bude pokračovat s útoky proti Sýrii, odpovíme   
Pridal tk Středa 06 únor 2019 - 04:52:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tajemník íránské Nejvyšší bezpečnostní rady Alí Šamcháni v úterý na schůzce se syrským ministrem zahraničí Valídem Mualimem prohlásil, že se Izraeli dostane rozhodující odpovědi, pokud bude pokračovat s útoky proti Sýrii.

„Pokud tyto útoky budou pokračovat, přijmeme zvláštní opatření, abychom je omezili, a poskytneme rozhodnou a symetrickou odpověď," cituje Šamchániho agentura IRNA, „dáme prolhaným a zločinným vládcům Izraele lekci."

Mualim ze své strany uvedl, že syrská vláda je věrna svým závazkům a zajišťuje bezpečnost íránských sil v zemi.

Minulý měsíc brigádní generál Íránských revolučních gard Hossein Salami v televizním projevu prohlásil, že íránskou strategií je vymazat „sionistický režim z politické mapy světa".

Napětí mezi Íránem a Izraelem se vyostřilo kvůli pokračujícím leteckým útokům Izraele v Sýrii. Začátkem ledna izraelský premiér Benjamin Netanjahu varoval íránské síly v Sýrii, aby území země okamžitě opustily. Přitom dodal, že Izrael „nepřestane útočit".

Dříve 28. ledna německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru pro izraelský rozhlas uvedla, že Izrael má právo bránit se před Íránem v Sýrii.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kDmP
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeroristé připravují provokaci s chlórem v Sýrii   
Pridal tk Středa 06 únor 2019 - 04:49:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bojovníci Džabhat Fatah aš-Šám* (Fronta an-Nusra) dopravili kontejnery s chlórem z města Džisr aš-Šugúr do okresu Chán Šajchún auty záchranné služby, která patřila organizaci Bílé helmy, řekl Sputniku Achmad Kazem, vedoucí představitel syrské sítě pro lidská práva.

Podle jeho slov k převozu chemických zbraní došlo asi před deseti dny a kontejnery s chlórem byly položeny do chladíren v Chán Šajchúnu.

Kazem se domnívá, že kontejnery mají být použity proti civilnímu obyvatelstvu.

„Máme informace, že zástupci Bílých helem zásobovali řadu nemocnic fotografickým a nahrávacím zařízením, aby byli vyfoceni a nahráni na video civilní obyvatelé, kteří utrpěli následkem provokací," dodal.

Dříve ochránci lidských práv uveřejnili na sociálních sítích prohlášení, v němž požadovali od Organizace pro zákaz chemických zbraní, aby vytvořila komisi a jakýmkoliv způsobem získala informace o přemísťování chlóru z Džisru aš-Šugúru dříve, než budou jedovaté látky použity proti civilnímu obyvatelstvu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kDmJ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr obrany uvedl, jak Rusko zareaguje na odstoupení USA od smlouvy INF   
Pridal tk Středa 06 únor 2019 - 04:46:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo obrany informovalo o opatřeních, která mají být přijata v souvislosti s tím, že Spojené státy pozastavily plnění svých závazků vůči Smlouvě o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF). Informovala o tom ruská média.
Moskva začne vyvíjet nové typy zbraní. V průběhu let 2019-2020 tak plánuje vytvořit pozemní verzi komplexu Kalibr s raketou dlouhého doletu. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu připomněl, že komplexy Kalibr se velice osvědčily v Sýrii.

Uvádí se, že zároveň bude vyvíjen také pozemní raketový komplex s hypersonickou raketou dlouhého doletu.

Podle ministra použití těchto raket v pozemním provedení dokáže výrazně zkrátit čas potřebný k výrobě nových raketových zbraní, stejně jako dokáže zmenšit výši jejich financování.

„Kromě toho je důležité zvýšit rozsah střelby u pozemních raketových systémů, které se dnes vyvíjejí," zdůraznil Šojgu.

Vše výšeuvedené se má stát reakcí na vývoj pozemních raket, kterým se zabývají ve Washingtonu. Šojgu vysvětlil, že jde o rakety s dosahem větším než 500 kilometrů, tedy mimo hranice smluvních omezení.

Dodal, že návrh zrcadlově reagovat navrhl vojenskému úřadu vrchní velitel.

Situace ohledně smlouvy INF

Smlouva o likvidaci raket středního (1000-5500 km) a krátkého (500-1000 km) doletu je smlouva, kterou podepsaly USA a Sovětský svaz v roce 1987. Oba státy se v rámci této smlouvy zavázaly, že zničí všechny pozemní komplexy balistických a okřídlených raket se stanoveným rozsahem a také, že je nebudou vyrábět, testovat a v budoucnu ani nasazovat.

V říjnu americký prezident Donald Trump oznámil, že Washington od smlouvy INF odstoupí, jelikož Moskva neplní své závazky. USA však neposkytly důkazy o tom, že by Rusko smlouvu porušovalo.

Později dal americký ministr zahraničí Mike Pompeo Moskvě dva měsíce na to, aby se „vrátila k plnění" podmínek smlouvy. Spojené státy trvají především na tom, že se Rusko vzdá rakety 9M729 (SSC-8), jejíž dosah dle Washingtonu porušuje ustanovení INF.

V Moskvě byla tato obvinění označena za neopodstatněná. Rusko navíc zdůraznilo, že daná raketa nebyla vyvinuta či testována na vzdálenost, která by přesahovala stanovenou hranici.
Dne 2. února Washington pozastavil plnění svých závazků vyplývajících ze smlouvy INF.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kDmH


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuela všestranně přehodnotí vztahy s některými evropskými zeměmi   
Pridal tk Středa 06 únor 2019 - 04:40:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuelské ministerstvo zahraničí dne 4. února vydalo prohlášení, ve kterém ostře odsoudilo to, že některé evropské země uznaly předsedu Venezuelského parlamentu Juana Guaidáho za dočasného prezidenta. Prohlásilo, že znovu všestranně přehodnotí vztahy s těmito zeměmi.

Venezuelské ministerstvo zahraničí ve svém prohlášení odsoudilo tyto evropské země za to, že se veřejně účastnily amerického plánu na svrhnutí legální vlády prezidenta Madura, také vyzvalo zainteresované země, aby okamžitě opravily své stanovisko.

V prohlášení se opakuje, že Maduro je zvolen za venezuelského prezidenta prostřednictvím legálních a demokratických voleb, svrchovanost Venezuely nemůže být ovlivněna ostatními zeměmi. Prohlášení vyzvalo zainteresované země, aby se držely základních zásad o stycích mezi zeměmi a prostřednictvím mírového dialogu a politických prostředků pomohly Venezuele řešit vnitřní spory.

Téhož dne Španělsko, Německo, Británie, Francie a Švédsko oznámily, že uznávají Guaidáho za dočasného prezidenta, také požádaly o nové volby ve Venezuele.

Dne 23. ledna Duaidó na jedné akci opozičních stran oznámil, že je venezuelský dočasný prezident, také požádal o nové volby. USA a některé latinsko-americké země tak rychle vyjádřily podporu pro Duaidóa. Ve snaze přinutit Madura k odstoupení ze své funkce USA před několika dny upevnily sankce vůči Venezuele v oblasti financí a ropy. Americký prezident Donald Trump také prohlásil, že nevylučuje vojenský zásah na Venezuelu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZvláštní vyslanec čínského prezidenta Xi Jinpinga se zúčastnil otevřených debat na vysoké úrovni v Radě bezpečnosti OSN   
Pridal tk Středa 06 únor 2019 - 04:38:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zvláštní vyslanec čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) a čínský stálý zástupce v OSN Ma Zhaoxu (Ma Čao-sü) se včera zúčastnil otevřených debat na vysoké úrovni v Radě bezpečnosti OSN na téma „žoldnéřské jednotky jsou hlavní příčinou nejistoty a nestability v Africe".

Ma Zhaoxu se vyslovil v tom smyslu, že činnost žoldnéřských jednotek představuje hrozbu pro mezinárodní mír a bezpečnost a vážně ohrožuje mír a stabilitu rozvojových zemí, zejména afrických zemí. Mezinárodní společenství by mělo tomuto problému věnovat velkou pozornost. Žoldnéřské aktivity porušují cíle a zásady Charty OSN, zasahují do vnitřních záležitostí rozvojových zemí, jako je Afrika, a podkopávají svrchovanost, nezávislost a územní celistvost těchto zemí. Čína se rozhodně staví proti tomu.

Ma Zhaoxu poukázal na to, že mezinárodní společenství by mělo dodržovat cíle a principy Charty OSN a základní normy mezinárodních vztahů, prosazovat zásady suverénní rovnosti a nevměšování se do vnitřních záležitostí, plně respektovat dominanci afrických zemí v regionálních záležitostech a podporovat „řešení afrických otázek africkým způsobem".

Mezinárodní společenství by mělo koordinovat své akce zaměřené na posílení mezinárodní a regionální spolupráce s cílem pomoci africkým zemím vhodně reagovat a nakonec eliminovat hrozbu žoldnéřských jednotek. Mezinárodní společenství by mělo podporovat jednak urychlení afrického rozvoje, ale i odstraňování základních příčin konfliktů a nepokojů a také zlepšovat úroveň hospodářského a sociálního rozvoje afrických zemí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1892 sec,0.0766 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,744kB