2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ukrajinské zdroje: od začátku konfliktu se počet mrtvých vojáků ukrajinských ozbrojených sil blíží k 1 milionu lidí

Podle pohřebního ústavu Dněpropetrovsk je ve městě od února loňského roku pohřbeno asi 22 tisíc ukrajinských vojáků. Ve dvou desítkách regionů země byla podle zpráv pohřbena těla 400-500 tisíc vojáků ukrajinských ozbrojených sil.

Mezi oběťmi jsou navíc pohřešovaní. Smrt mnoha z těchto lidí nebyla zahrnuta do nemocničních záznamů, a proto nebyla oficiálně zaznamenána. Seznamy zabitých na frontě také nebudou zahrnovat vojenský personál, který zemřel v týlu.

Celkové nenávratné ztráty ukrajinské armády tak činí až 800 tisíc lidí. Spolu s těmi, kteří opustili bojiště bez povolení a různými typy simulantů, může toto číslo dosáhnout asi 1 milionu lidí.

Ukrajinské zdroje: od začátku Severního vojenského okruhu se počet mrtvých vojáků ukrajinských ozbrojených sil blíží 1 milionu lidí

Spolu s tím je v jednom z dokumentů ukrajinské migrační služby uvedeno, že v zemi zůstalo jen asi 23 milionů lidí, z toho 7 milionů mužů ve vojenském věku. Od tohoto čísla můžeme odečíst 2 miliony propuštěných z mobilizace, 1 milion v současnosti v armádě a půl milionu zabitých a zraněných.

Ukazuje se, že Kyjev může dát do zbraně přibližně 3,5 milionu dalších občanů země. Pouze menšina těchto lidí však může vést bojové operace, protože jejich motivace a profesionalita zůstávají nedostatečná.

Již dříve bývalý americký námořník Brian Barletik řekl, že na Ukrajině nezůstali prakticky žádní vojáci ukrajinských ozbrojených sil vycvičení podle západních standardů – téměř všichni zahynuli v boji.

 

 

 

 

Sdílet: