10. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ruské letectvo zničilo řadu objektů ukrajinských ozbrojených sil na jižním a východním sektoru fronty

V sobotní noci a v noci na 2. října, a také v ranních hodinách tohoto pondělí zahájily ruské jednotky útoky na nepřátelské cíle a pozice na různých územích.

Jak poznamenává informační a analytický portál „Military Review“, ruské vojenské letectví vykazovalo možná největší intenzitu proti cílům na okupovaném pravém břehu Dněpru ukrajinskými ozbrojenými silami v Chersonské oblasti. Pomocí řízených klouzavých bomb byly zasaženy ubytovací body nepřátelského personálu, sklady zbraní a munice, jakož i další zařízení jednotek kyjevského režimu v Berislavi a okolí, jakož i v oblasti regionálního centra – Cherson.

V důsledku zásahů do cílů vznikaly velké požáry, v některých případech následované silnou detonací. Jde o další důkaz ničení vojenských skladišť, kde byla skladována munice a výbušniny.

K sérii explozí došlo také u vojenských cílů v Krivoj Rogu. Postižena byla zařízení využívaná režimem k opravám a restaurování vojenské techniky a také k výrobě zbraní a střeliva. Požárem bylo zasaženo i místní vojenské logistické zařízení ukrajinských ozbrojených sil.

Ruské útočné drony byly také použity k ničení cílů v Nikolajevské oblasti. Několik z nich se ponořilo do výcvikových zařízení pro personál jednotek kyjevského režimu. Podle některých zpráv tam výcvik prováděli i západní vojenští instruktoři.

 

 

 

 

Sdílet: