4. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Masakr na bitevním poli: Zraněný ukrajinský voják přísahá, že se raději “střelí do nohy“, než aby se vrátil na frontu

Po více než třech měsících neúspěšné protiofenzívy Ukrajina dobyla zpět jen 0,25 % území kontrolovaného Rusy, ztratila více než 71 000 vojáků a více než 500 tanků.

Opakuji: po 110 miliardách dolarů dobyl kyjevský režim čtvrt procenta cílového území.

To jen zhoršilo masivní výhradu svědomí v zemi, protože Kyjev nyní povolává lidi, kteří jsou příliš mladí, příliš staří a příliš křehcí, a dokonce i ženy, které pracují jako lékaři.

Nízká morálka ukrajinských vojáků neochotných jít do bitvy nebyla nikdy tak patrná jako v tomto příběhu, který se poprvé objevil v Times (minulý paywall ).

Sputnik oznámil :

„Ukrajinští odpůrci vojenské služby „sní o extrémních metodách“, jak se vyhnout frontě, protože země bojuje s nízkou morálkou v armádě, uvádí britské noviny.

Noviny citují příklad 20letého zraněného ukrajinského vojáka, který nyní říká, že se už nikdy nevrátí na frontu, v neposlední řadě kvůli lhostejnosti jeho velitelů vůči němu.

Voják, jehož křestní jméno je Andrey, opustil svou jednotku poté, co byl propuštěn z nemocnice se šrapnelem v levém rameni.

Dostal rozkaz vrátit se na frontu, ale ukryl se v úkrytu v západoukrajinském městě Lvov, kde přísahal, že podnikne nejextrémnější opatření, aby se vyhnul návratu na frontu.

Raději se střelím do nohy, než abych se vrátil na frontu,“ řekl deníku Andrey, který sám sebe popisuje jako „dočasného vojáka“ a „profesionála“.

Andrey byl frustrovaný zejména zkorumpovaným způsobem, jakým s ním jednal ukrajinský vojenský lékař.

„Lékaři řekli, že nemohou odstranit všechny šrapnely, aniž by riskovali poškození nervů do té míry, že už nebudu moci používat paži. Lékař mi nabídl, že mi dá potvrzení, že nejsem schopen pracovat, když mu zaplatím 1 500 dolarů. Ale nešel jsem do toho. “V té době jsem byl stále naštvaný a opravdu jsem chtěl bojovat proti Rusům a pomstít se za své mrtvé přátele,” citovaly noviny 20letého mladíka. 

Byl odvolán ke své bojové jednotce na frontě v Donbasu, protože ho úřady nepovažovaly za „dostatečně zraněného“, aby mohl být propuštěn, ani si nezasloužil plnohodnotné zámořské nasazení.

Když požádal svého velitele praporu o pomoc, řekl mu, aby se „vykadil“ a neobtěžoval ho svými zraněními.

„Moje rány nebyly řádně ošetřeny. Mému veliteli to bylo jedno. Tehdy jsem se začal ptát sám sebe: ‚Proč to dělám? To byl pro mě konec. Najednou jsem si uvědomil, že ze šesti přátel, se kterými jsem byl, byli všichni kromě jednoho mrtví. Moje ruka byla zlomená, můj domov byl ztracen. Někteří lékaři chtěli peníze, které jsem nemusel vyhodit. Jiní trvali na tom, že jsem i přes svá zranění schopný bojovat. Tak proč bych se měl vracet na frontu? Už mě to nezajímalo. Víš, kde jsem. Měli by přijít a dostat mě. Už nikdy nebudu bojovat. “Už nebudu jejich tělem,” uzavřel opuštěný voják.

Prezident Zelenskyj odvolal všechny vedoucí regionálních mobilizačních úřadů. Cena za vyhnutí se mobilizaci byla mezi 7 000 a 8 000 $.

Od chvíle, kdy úřady zasáhly, se „služby“ nezastavily, ale cena vzrostla na asi 20 000 dolarů.


Frekvenci ‘Volha 149.200’ mohou ukrajinské jednotky použít k tomu, aby se naučili, jak se vzdát.

Mezitím ruské síly začaly označovat zdi důležitou informací: rádiovou frekvencí, kterou si mohou ukrajinští vojáci naladit, aby zjistili, jak se vzdát.

Slavyangrad hlásí :

„V Záporoží začali místní podzemní bojovníci vylepovat na ulicích cedule s volacím znakem „Volga“ a již známou frekvencí 149.200, na které se lze vzdát.

Podle aktuálních statistik se do této frekvence zapojilo již více než 800 lidí. “Problém postupně prosakuje skrz informační čepici nepřítele.”

 

 

 

 

Sdílet: