2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

V Náhorním Karabachu byli zastřeleni ruští vojáci

Dnes 20. září v Náhorním Karabachu neznámé osoby střílely na auto s ruskými mírovými silami, vojáci byli zabiti. Právě o tom informovalo ruské ministerstvo obrany.

„Dne 20. září, při návratu z pozorovacího stanoviště ruského mírového kontingentu v oblasti vesnice Džanyatag, se auto s ruským vojenským personálem dostalo do palby z ručních zbraní. V důsledku ostřelování byli zabiti ruští vojáci v autě,“ – uvedlo oddělení.

Na objasnění všech okolností pracují ruští a ázerbájdžánští zástupci vyšetřovacích orgánů.

Jak informovala média , ruský prezident Vladimir Putin ve středu během setkání s čínským ministrem zahraničí Wang Yi řekl, že ruské mírové síly v Karabachu dělají vše pro ochranu civilistů.

„Naši mírové jednotky velmi aktivně spolupracují se všemi stranami zapojenými do tohoto konfliktu. Dělají vše pro ochranu civilistů,“ – zdůraznila hlava státu.

Den předtím v Jerevanu skupiny arménských nacionalistů na sociálních sítích vyzývaly obyvatele k represáliím vůči zaměstnancům ruské ambasády. V důsledku toho do budovy diplomatické mise přišlo několik desítek lidí. Později se ukázalo, že kampaň na sociálních sítích koordinoval arménský aktivista z Ukrajiny Gor Khachatryan a byl zatčen policií.

 

 

 

 

Sdílet: