5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Musk útočí na Sorose: “Zdá se, že nechce nic menšího než ZNIČENÍ západní civilizace”

Starosta italského ostrova Lampedusa ve středu vyhlásil výjimečný stav kvůli příchodu několika tisíc migrantů. Na malém ostrově, který má ve skutečnosti místo pro 400 lidí, v té době žilo téměř 7000 migrantů.

V dubnu vyhlásil Řím kvůli migrační situaci národní stav nouze. Lampedusa je už léta zaplavena migranty, kteří se snaží dostat do EU. Do Itálie letos po moři dorazilo téměř 130 000 migrantů, téměř dvakrát více než ve stejném období loňského roku.

Italský ostrov v neděli navštívila ministryně zahraničí EU Ursula von der Leyenová. Italský premiér Meloni je pozval, aby si udělali představu o „vážnosti situace“.

“Děláme, co můžeme,” řekl Meloni v neděli obyvatelům Lampedusy. Von der Leyenová vyzvala země EU, aby část migrantů přijaly.

Elon Musk reaguje na X , dříve Twitteru, na zprávu uživatele Pelhama, který tvrdí, že invaze prosazovaná Georgem Sorosem eskaluje. „Zdá se, že Sorosova organizace nechce nic menšího než zničení západní civilizace,“ řekl Musk.

Dříve maďarský premiér Viktor Orban prohlásil , že „tuto invazi vedou aktivisté za lidská práva, kteří chtějí oslabit národní stát“. “Tváří této sítě aktivistů je George Soros.”

„Ochranu uprchlíků vnímáme jako cíl a státní hranice jako překážku,“ řekl Soros.

Orbán kritizoval nevládní organizace, které na uprchlické krizi vydělaly hodně peněz. Primárně odkazoval na organizace financované Sorosem.

 

 

 

 

Sdílet: