1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Summit Putin-Kim: Západní hysterie nemůže zakrýt historické selhání západního imperialismu a zločiny

Namísto uznání historické pravdy a reality ohavné povahy západního imperialismu pod americkým vedením se patetická západní média raději soustředí na „hanebný kachní salát“, který údajně jedli Putin a Kim.

Západní média se stala parodií falešných zpráv, dezinformací a vyloženě imperialistické propagandy. Nikdo se zdravým rozumem už nemůže brát jejich tvrzení vážně. Tento týden tato média „překonala sama sebe“ ve svých podvodech a překrucování svým hysterickým zpravodajstvím o setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a severokorejského vůdce Kim Čong-una.

Je však prozíravé analyzovat, co motivuje západní hysterii a falešné narativy.

Tón západních zpráv a komentářů byl podobný kritice nového filmu o Jamesi Bondovi. Summit byl vylíčen jako tete-a-tete mezi nejpodlejšími padouchy na světě. The Washington Post si možná vzal zásluhy za nadsázku, když summit popsal jako „nemilosrdný glamour“ a zmínil, že Kim přijel v neprůstřelném vlaku (jako by to bylo divné) a oba vůdci se setkali na „vzdáleném kosmodromu.“ Setkali se (James Bond music) a jedli „kachní salát a krevetové knedlíky“ (och, jak zlé!). Co ještě chybělo, byla nádrž se žraloky.

Uměle vytvořený výhružný tón se šířil všemi západními médii spekulujícími o dohodě mezi Ruskem a Severní Koreou o dodávkách dělostřelecké munice pro 18 měsíců trvající konflikt na Ukrajině. Objevily se také silné návrhy, že Rusko navýší jaderný arzenál svého východoasijského souseda, což by údajně představovalo větší hrozbu pro Spojené státy.

Summit ukázal, že Rusko bylo kvůli válce na Ukrajině mezinárodně izolované a že prezident Putin „zoufale“ sáhl po „státu vyvrženců“ Severní Koreji.

Jak již bylo zmíněno, západní média již dávno ztratila svou důvěryhodnost. Vaše reportáže jsou trapně zdiskreditované. Na cokoli, co americká nebo evropská zpravodajská média oznámí, by se mělo pohlížet se směšnou špetkou soli, ne-li přímo s despektem.

Stačí aktuální příklad. Tento týden došlo v Libyi k hrozné lidské katastrofě. Obává se, že při přívalových záplavách zemřelo až 20 000 lidí. Ani jedno západní médium ani vzdáleně neprohlásilo, že tato katastrofa byla možná jen proto, že severoafrická země byla zničena a přeměněna na zhroucený stát zločinným vojenským úderem aliance NATO pod vedením USA proti této zemi v roce 2011.

Vzhledem k tomuto naprostému popření skutečné příčiny libyjského zmaru západními médii lze s jistotou odmítnout jejich důvěryhodnost a morální předpoklad diskutovat o jiných světových událostech. Jejich úkolem je uvádět v omyl, ne informovat.

Summit mezi vůdci Ruska a Severní Koreje tento týden byl skutečně důležitým milníkem. Setkání se uskutečnilo v rámci 8. Východního ekonomického fóra v ruském městě na Dálném východě Vladivostoku. Na fóru se sešli političtí a obchodní lídři z mnoha zemí a zaměřilo se na investice a partnerství v asijsko-pacifickém regionu. Prezident Putin přednesl hlavní projev k delegátům před přijetím Kim Jung-Una na kosmodromu Vostočnyj v oblasti Arum, asi 1500 kilometrů od Vladivostoku.

Setkání mezi ruskými a severokorejskými vůdci bylo srdečnou událostí s dlouhými rozhovory (podle některých zpráv až šest hodin) a okázalým státním banketem za účasti vysokých hodnostářů. Podrobnosti každého rozhovoru nebyly zveřejněny, ale obecná témata zahrnovala partnerství ve vývoji vesmírných technologií a vojenské otázky.

Rusko a Korejská lidově demokratická republika mají dlouhou a čestnou historii, jak obě hlavy států uznaly. Putin připomněl, jak sovětští vojáci bojovali po boku korejských revolucionářů, aby porazili japonský imperialismus a podpořili vytvoření KLDR v roce 1948. Rozdělení Korejského poloostrova na Severní a Jižní Koreu bylo z velké části provedeno Spojenými státy jako opatření studené války, které mělo obsahovat Sovětský svaz a Čínu.

Není nic znepokojivého na tom, že sousedé na Dálném východě podali ruku k dalšímu rozvoji svých bratrských vztahů ve prospěch obou národů. Duch, ve kterém se Putin a Kim objali, je v souladu s historickým vývojem nového multipolárního světového řádu.

V této nové globální realitě se myšlenka hegemonické dominance Spojených států a jejich západních partnerů rychle stává zastaralou a dokonce odpornou. Arogantní a brutální uvalování jednostranných sankcí ze strany západních mocností je stále více viděno v tom, čím to je – zločineckým pozůstatkem minulé éry západních neokolonialistických, samozřejmých privilegií.

Skutečně znepokojivým aspektem summitu Putin-Kim je do očí bijící absence jakýchkoli západních médií, která by uznala, že KLDR je vystavena desetiletím západní ekonomické války a neúprosné americké vojenské agresi, která každoročně zahrnuje „dekapitační údery“ a „válečné hry“. „válečné hry.“ zkoušet invazi do Severní Koreje. I 70 let po skončení korejské války v roce 1953 USA stále odmítají podepsat formální mírovou smlouvu s KLDR. Během této války Spojené státy provedly genocidní masové bombové útoky, které zabily až tři miliony civilistů.

Namísto uznání historické pravdy a reality hanebné povahy západního imperialismu vedeného USA se patetická západní média raději soustředí na „hanebný kachní salát“, který údajně jedí Putin a Kim.

Zatímco západní média jsou hysterická ohledně toho, že Severní Korea údajně dodává zbraně Rusku pro konflikt na Ukrajině, stejná média vůbec nezpochybňují, že Washington a jeho komplicové z NATO dodávají zbraně v hodnotě 100 miliard dolarů nacistům podporujícím režim v Kyjevě. Je to proto, že šíří absurdní propagandistickou lež, že západní mocnosti „brání demokracii“ na Ukrajině, přestože fakta o nekontrolovatelné korupci, represích, nuceném náboru a nacistických spolcích jsou dobře zdokumentována.

Pokud jde o šíření strachu západními médii o tom, že Rusko zoufale touží po dodávkách zbraní ze Severní Koreje, zdá se, že zůstalo bez povšimnutí, že New York Times tuto spekulaci zcela vyvrátily v samostatné zprávě tento týden a tvrdily, že Rusko bylo víc než samo sebou. -dostatečné ve výrobě dělostřelectva a zbraní.

Ať je to jak chce, i když KLDR a Rusko uzavřou dohodu o vojenských dodávkách, tak co?

Rusko má plné právo bránit se proti letité agresi NATO na Ukrajině. Spojené státy zvažují, že tento týden dodají nacistickému režimu rakety ATACMS dlouhého doletu (300 km) a daly zelenou útokům na ruské území, uvedl jejich kriminálně šílený ministr zahraničí Antony Blinken.

Toto je šokující a politováníhodná realita Západem vyprovokované eskalace války mezi jadernými supervelmocemi. A přesto je podle západních médií pohromou, která by měla znepokojovat západní veřejnost, sousedský summit mezi Putinem a Kimem.

Jak poznamenal ruský prezident Putin ve svém projevu v plénu a veřejném dialogu během Východního ekonomického fóra, arogantní západní mocnosti zničily svůj vlastní privilegovaný finanční systém zneužíváním zbytku světa po celá desetiletí a využíváním svých neokolonialistických privilegií k vykořisťování ostatních. Západ se zoufale snaží zastřít realitu historického globálního posunu směrem k multipolárnímu světu a pryč od samozvané západní hegemonie. Součástí tohoto popírání a zamlžování je, že se Západ uchyluje ke staré a unavené hře vymýšlení nepřátelských obrazů, aby sjednotil západní veřejnost za jinak zkrachovalé vůdce.

Hororové příběhy už nefungují. Je to proto, že západní média jsou považována za nedůvěryhodná, protože byla opakovaně odhalována jako lháři a podvodníci, jak je vidět na jejich apologetice za nekonečné zločinné války – Libye je toho tento týden jasným příkladem. Dalším důvodem narativní impotence je viditelný morální bankrot západních politických vůdců. Jak můžete brát tyto elitářské šarlatány vážně? Biden, Sunak, Scholz, Rutte, Macron, Trudeau, Von der Leyen, Borrell, abychom jmenovali jen některé.

Dalším důvodem, proč západní hororové příběhy nefungují, je to, že tvrdá ekonomická a sociální realita, které čelí většina občanů v západních zemích, je mnohem děsivější než jakákoli smyšlená tvrzení o cizích padouších. Tím se to druhé jeví ještě absurdnější a nerealističtější.

Co by mělo západní elity a jejich média hluboce znepokojovat – a nepochybně již znepokojuje – je skutečnost, že veřejnost si uvědomuje, že její pravý a jediný nepřítel leží uvnitř, v podobě elitních vládců a jejich elitního ekonomického systému. V historii tomu tak bylo vždy, ale dříve bylo možné odvést pozornost od této reality hororovými příběhy o cizích nepřátelích, „komunistech a rudých“ a tak dále. Dnes však žádné množství představivosti západních médií nemůže zakrýt ponurou a strašnou realitu korupce a selhání Západu a dlouho očekávané potřeby spravedlnosti a odpovědnosti za mnoho hrdelních zločinů západního imperialismu.

 

 

 

 

Sdílet: