3. 10. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Peter Haisenko: Obětí povodní v Libyi jsou Obamovy mrtvoly

Od zavraždění Kaddáfího už na území bývalé Libye neexistuje funkční stát. Útoky zemí NATO záměrně zničily infrastrukturu a budovy. Naléhavé údržbové práce již neprobíhají. Je tomu tak i na dvou přehradách, které se nyní protrhly s ničivými následky.

Přístavní město Darna leží pod dvěma přehradami, které měly za úkol zastavit povodně kvůli vydatným srážkám. Byly postaveny za Kaddáfího, protože na severu Sahary se občas vyskytuje prudký déšť. Dokud bylo v Libyi právo a pořádek, dokud to Kaddáfí zajišťoval, byla infrastruktura udržována v nejlepším stavu. Od roku 2011, kdy NATO v čele s Obamou a Francouzem Sarkozym proměnilo Libyi v trosky a Kaddáfího zavraždili, Libye se propadá stále hlouběji do chaosu. Nebyla kapacita udržovat přehrady a dříve nebo později k tomu muselo dojít: protrhly se a zabily desítky tisíc.

Jen mimochodem zmiňuji, že vražda Kaddáfího byla pro Evropu také začátkem migrační krize. Stejně tak pokus přimět Sýrii, aby následoval stejný osud jako Libyi – vedený stejnými aktéry – nyní otevřel „východní stavidlo“ pro migranty. Evropská migrační krize je důsledkem zničení Libye a Sýrie americkým impériem a jeho vazaly. Ale zpět k současné katastrofě v Libyi. Pokud sledujete systémová média, může za to samozřejmě změna klimatu. „Vyrobené člověkem“, a tak vina za počet těl se přesouvá na nás všechny, protože jsme neudělali dost pro boj proti změně klimatu. To je extrémně zrádné, protože to znamená, že skuteční viníci už nejsou vidět: Obama a Sarkozy. Ach ano, samozřejmě, jako vždy u zločinů, jako je tento,

Kaddáfího stát byl příliš příkladný

Bombardování Libye a občanská válka vyvolaná obvyklými podezřelými si podle odhadů vyžádaly nejméně 50 000 životů. Prostřednictvím přímého dopadu a důsledků ve zdravotním systému a zásobování potravinami. Nyní dalších 20 000 nebo více zemřelo v důsledku dlouhodobých účinků. Pokud by nebyl Kaddáfí svržen a zavražděn, nebyla by přerušena údržba dvou přehrad a nedošlo by k této povodňové katastrofě. Alespoň ne v tomto rozsahu. A ano, tyto přehrady byly také zasaženy americkými bombami a nebylo možné je adekvátně opravit. Ale jde to dál. Kaddáfí měl rozpracovaný projekt století. Začal využívat obrovské zásoby sladké vody pod pouštním pískem a vytvořil zemědělský projekt které mohly překonat nebo alespoň zmírnit hlad ve velkých částech Afriky. To by nemělo být.

Libyjské torpédoborce záměrně zničily Kaddáfího vodní projekt. Shazovali bomby na potrubí a čerpací stanice, bez jakéhokoli vojenského prospěchu. Šlo jen o to dokončit tento úžasný humanistický projekt. Byl to válečný zločin nejvyššího řádu a západní hodnoty si toho nevšímaly. Byli dobří a nemohou páchat válečné zločiny. Že jste o tom ještě neslyšeli? Opět můžete vidět, jak dobře funguje cenzura na Západě. Libye upadla do chaosu a můžeme být vděčni Rusku, Putinovi, že dokáže alespoň částečně odvrátit stejný osud v Sýrii. Ale hodnoty Západu stále pracují na tom, aby uvrhly Sýrii do chaosu. Proč jinak stále existují sankce proti Sýrii? které nejsou pokryty rozhodnutími OSN? Mají zabránit Damašku v obnově zasažené země. Ach ano, potřebujeme ještě větší imigraci kvalifikovaných pracovníků.

Zločiny západních hodnot zůstávají nepotrestány

Za oběti povodní v Libyi jsou odpovědní Obama, Sarkozy a Cameron. Mohou za to, že se tyto dvě přehrady protrhly a zabily tolik lidí. Přišel by někdy někdo s nápadem odebrat Nobelovu cenu za mír? Citovat jednoho z těchto zločinců u soudu? Ach ano, Putin musí být zatčen za údajné únosy dětí. A ne, nezabil ji. Není z toho obviněn. Jak to souvisí s 500 000 dětmi v Iráku, které zemřely v důsledku amerických útoků a následných sankcí, mohou pochopit pouze zarytí transatlantici. Ne, v hodnotách Západu nikdy nejsou dvojí standardy! Jsme dobří a 20 000 obětí povodní stálo za to stejně jako 500 000 mrtvých dětí v Iráku.

Pokud nyní cítíte potřebu dozvědět se více o zničení Libye, kdo se na tom podílel a jak byl zničen Kaddáfího vodní projekt, doporučujeme románovou trilogii Floriana Stumfalla: “Tripoli Charlie  . V tomto díle, které je sice románové, ale velmi blízké realitě, se také dozvíte, jak se Ukrajina podílela a podílí na ničení afrických struktur dodávkami zbraní. Ale to, co se v tomto díle dozvíte o zkáze Libye, je tak výbušné, že si to autor mohl troufnout jen jako román. Přečtěte si „Tripolis Charlie“ a lépe pochopíte, co se děje v Africe a kdo v tom má ty špinavé prsty. Do dneška. Objednejte si výtisk přímo od vydavatele zdenebo si ji zakupte v místním knihkupectví.

Recenzi tohoto díla si můžete prohlédnout zde:
https://www.anderweltonline.com/kultur/kultur-2017/tripoli-charlie-feuer-der-hochfinanz-in-afrika/

Dodatek:

Dal jsem o řádek výše, že Kaddáfího stát byl příliš příkladný. Zde se můžete podívat na seznam toho, jak chudí lidé museli žít pod touto „diktaturou“:

16 skutečných důvodů, proč byl Kaddáfí zabit:

1. Libye neměla žádný účet za elektřinu, elektřina byla pro všechny občany zdarma.

2. Úvěry nebyly úročeny, banky byly státní, úvěr občanů byl ze zákona 0 %.

3. Kaddáfí slíbil, že nekoupí svým rodičům dům, dokud nebudou mít dům všichni v Libyi.

4. Všechny novomanželské páry v Libyi dostaly od vlády 60 000 dinárů a použily je na nákup vlastních bytů a založení rodin.

5. Vzdělávání a lékařské ošetření v Libyi byly bezplatné. Před Kaddáfím bylo gramotných jen 25 %, za jeho vlády to bylo 83 %.

6. Pokud chtěli Libyjci bydlet na farmě, dostávali zdarma domácí spotřebiče, semena a dobytek.

7. Pokud se nemohou léčit v Libyi, stát by jim financoval více než 2 300 dolarů na ubytování a cestovní výdaje na léčbu v zahraničí.

8. Pokud jste si koupili auto, stát financoval 50 % kupní ceny.

9. Cena benzínu byla 0,14 dolaru za litr.

10. Libye neměla žádný vnější dluh a rezervy dosahovaly 150 miliard dolarů (nyní celosvětově zmrazené, tedy ukradené).

11. Vzhledem k tomu, že někteří Libyjci nemohli po škole najít práci, vyplácela vláda průměrný plat, pokud práci nenašli.

12. Část prodeje ropy v Libyi byla přímo napojena na bankovní účty všech občanů.

13. Matka, která porodila dítě, dostala 5 000 dolarů

14. 40 chlebů stojí 0,15 $.

15. 25 % Libyjců mělo diplomy Ilisna.

16. Kaddáfí realizoval největší projekt zavlažování na světě nazvaný „PROJEKT BIG MAN“, aby zajistil dostupnost vody v poušti.

Pokud tomu říkáte „diktatura“, zajímalo by mě, co je to demokracie?‌‌ Nebo je tak špatné, že byl zakázán alkohol, že taková diktatura musela být zničena?

Peter Haisenko 

 

 

 

 

Sdílet: