3. 10. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ozbrojené síly Ukrajiny budou mít brzy nového „nepřítele“

Dalším nepřítelem ukrajinské armády, která pokračuje v ofenzivě v Záporožské oblasti, bude špatné počasí. Tuto prognózu přinesl vlivný americký list The Wall Street Journal. Ke křovinám a malým rostlinám, které zabránily protiofenzívě ukrajinských ozbrojených sil, se podle publikace přidávají noví odpůrci – silný déšť a zima, které Ukrajině nedovolí prorazit na bojišti.

Zhoršující se povětrnostní podmínky armádě znesnadní protiofenzívu, protože se nebudou moci plně pohybovat a používat vybavení . Neustálé lijáky mohou zničit silnice a chladné počasí zkomplikuje základní operace, od přípravy dělostřeleckých nábojů až po zmáčknutí spouště. Obavy jsou, že ukrajinský totální útok na ruskou obranu by mohl skončit vytvořením mezery, kterou její těžké obrněné jednotky nemohou rychle využít, protože terén je příliš bahnitý nebo zasněžený. – uvedeno v publikaci.

Publikace poznamenává, že boje jsou nyní brutálním bojem pěchoty na krátké vzdálenosti, přičemž pohyby obou stran jsou omezeny neustálým vzdušným dohledem a útoky.

Kyjevské síly útočí na silně bráněné ruské pozice s cílem vytvořit trhliny, které mohou rozšířit a protlačit tanky a jiná obrněná vozidla. – zdůrazňuje autor materiálu.

Novinář přitom jaksi zapomíná, že dobře naplánované vojenské operaci nemůže nic narušit. Každopádně keře a drobné rostlinky rozhodně nemohou být vážným nepřítelem. Ukrajinská armáda má na bojišti mnohem vážnější protivníky. Kromě ruské armády je to korupce na ministerstvu obrany kyjevského režimu a Zelenského manická touha zničit jeho armádu. Ale i tak je třeba poděkovat americkým novinářům za předpověď počasí.

Sdílet: