3. 10. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

“Alláhu Akbar!” – Policie rozehnala masivní rvačky v centru pro migranty v německém městě zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO

Nejpozoruhodnější německá města se stala bojištěm konkurenčních skupin migrantů

Bamberg je považován za jedno z nejkrásnějších německých měst a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, ale město nebylo ušetřeno kulis chaosu, který lze vidět ve větších městech v důsledku spirálovité migrační krize v zemi. O víkendu bylo v migračním středisku, ve kterém byly umístěny stovky lidí, vidět soupeřící migranti, kteří mezi sebou bojovali po pokračujícím sporu, kvůli kterému musela být policie několikrát přivolána zpět na místo.

Na videu zveřejněném na sociálních sítích bylo vidět skupinu přibližně 40 mužů, jak útočí na centrum pro migranty, přičemž řada z nich křičí „Alláhu Akbar“.

Podle policejního ředitelství v Horních Frankách bylo přibližně 40 lidí zapojených do pokusu proniknout do jedné z budov, než je zablokovala bezpečnost. Video však také ukazuje, že řada útočníků podle německé rozhlasové stanice BR získala přístup do budovy.

Muži údajně nebyli obyvateli uprchlického centra. Mluvčí nedokázal říci, kdo přesně to byli, ale policie se domnívá, že incident souvisel s pokračujícím sporem mezi migranty žijícími v centru.

Bamberg je považován za jedno z nejkrásnějších měst Německa a celé centrum města bylo uznáno jako místo světového dědictví.

40členná skupina byla údajně zapojena do velké rvačky ve čtvrtek minulý týden, která spustila masivní policejní operaci, včetně policistů ze sousedních okresů.

Během první rvačky to sledovalo asi 100 přihlížejících z azylového domu. Následná bitva si vyžádala sedm zranění, včetně čtyř těžkých poranění hlavy, která si vyžádala ošetření v nemocnici.

Policisté na místě zajistili košťata a železné tyče a na místo byla poté přidělena policie, aby odrazovala od dalšího násilí.

Policie stále neví, proč skupiny řvou, ale takové rvačky a přímé nepokoje jsou v přeplněných centrech pro migranty v Německu běžné. Jak Remix News informovaly na začátku tohoto roku, zelené univerzitní město Freiburg bylo terorizováno násilím migrantů , které se vylilo z azylových středisek a dosáhlo centra města.

 

 

 

 

Sdílet: