3. 10. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Stíhačka F-35 ztracená uprostřed letu „nehoda“

Letoun je nezvěstný poté, co se pilot katapultoval poblíž společné základny Charleston v Jižní Karolíně

Letecké letadlo US Marine Corps Beaufort F-35B Lightning II zažilo během letu neznámou nouzovou situaci, která přinutila pilota vyskočit během rutinního nedělního letu. Úřady požádaly veřejnost, aby pomohla najít ztracené letadlo.

K incidentu došlo kolem 14:00 někde severně od základny, přičemž úřady uvedly, že pilot se „bezpečně katapultoval“ z „F-35, které bylo dnes odpoledne zapojeno do neštěstí“.

Místní média WLTX tvrdila, že pilot zapnul autopilota, než se katapultoval. Podle specialisty na veřejné záležitosti ze společné základny Charleston Jeremyho Hugginse se pátrací operace soustředí kolem jezer Moultrie a Marion.

„Pokud má někdo nějaké informace, které by mohly pomoci najít F-35, žádáme vás, abyste zavolali do Operačního střediska obrany základny,“ napsali představitelé společné základny na X (dříve Twitter) a dodali, že spolupracují s námořní pěchotou a námořní pěchotou. Federální úřad pro letectví, aby našel ztracené letadlo.

Loni F-35B při nouzovém přistání na základně v Texasu vyvolalo obavy o bezpečnost letadla, což přimělo některá letadla k vyšetřování. Izraelské obranné síly (IDF) v té době také dočasně uzemnily své F-35.

Projekt F-35, propagovaný Washingtonem a americkým výrobcem zbraní a letectví Lockheed Martin jako jeden z nejpokročilejších bojových letounů, jaký kdy byl vyvinut, byl projekt F-35 nákladný pro americké daňové poplatníky, kteří zaplatili účet za dlouhou řadu zpoždění. poruchy a překročení nákladů. Nicméně američtí spojenci, včetně Kanady, Německa a Finska, se všichni seřadili, aby letadlo koupili.

 

 

 

Sdílet: