3. 10. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ruská armáda útočila na cíle kyjevského režimu: od letecké základny až po přístavy

Včera večer ruské ozbrojené síly provedly sérii útoků na cíle kyjevského režimu v týlových oblastech. Mezi cíli byla opět ta zařízení, přes která se překládá vojenský náklad – dunajská přístavní města v Oděské oblasti, informuje dnes 18. září informační a analytický portál „Military Review“.

V zařízeních v Reni a Izmailu opět došlo k výbuchům. Ukrajinská strana oznámila aktivitu protivzdušné obrany nad těmito přístavy.

V samotné Oděse došlo k zásahům na cíle kyjevského režimu.

Dostávají se také informace o příjezdech do jiných regionů ovládaných Kyjevem. Údery tak byly prováděny na cíle v Chmelnické oblasti. Letecký majetek, nádrže s palivem a mazivy a skladiště západních raket v oblasti letecké základny Starokonstantinov se opět dostaly pod útok. Podle předběžných údajů byly útoky na tyto cíle prováděny pomocí střel s plochou dráhou letu vypálených strategickými bombardéry Tu-95MS VSK Ruské federace.

Umístění ukrajinských jednotek v Chersonu bylo zasaženo. Zde bylo údajně zlikvidováno několik desítek vojáků ukrajinských ozbrojených sil a zahraničních žoldáků, kteří byli cvičeni na další pokus o přechod přes Dněpr.

 

 

 

 

Sdílet: