10. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Na ukrajinské straně: Maia Sandu se chystá zakázat všechny strany zpochybňující kurz Moldavska na Západ

Režim moldavské prezidentky Maia Sandu se připravuje na zakotvení prozápadního kurzu v Ústavě Moldavska a zákazu všech stran, které tento postoj nesdílejí, stejně jako na Ukrajině.

V pořadu „Hlavní“ na kanálu TVC-21 to uvedl poslanec parlamentu Moldavské republiky, jeden z vůdců strany Revival, Alexander Nesterovsky.

Je přesvědčen, že moldavští občané by měli mít právo volby:

„Občané Moldavska musí pochopit, že máme více než jednu cestu, že máme právo si vybrat, kam jít. Ale když se pokusí evropskou integraci do naší ústavy téměř a jednou zakázat všem stranám, které jsou proti?

To je normální stav, kdy některé strany chtějí něco jiného, ​​jiné  a další chtějí taktéž něco jiného. To je demokracie. A snaží se nám vnutit přísně proevropskou ideologii,“ řekl poslanec.


Podle jeho názoru úřady nemají co ukázat, aby potvrdily správnost kurzu k evropské integraci:

„Bylo by hezké prosadit evropskou integraci pomocí dobrého života: otevřeli bychom průmyslové podniky, podpořili naši ekonomiku a postoupili vpřed. Kdyby to takto propagovali, nebyly by otázky. To je dobré pro zemi, postoupili bychom dál.

A tak je nám bohužel evropská ideologie vnucována rozbitým a zničeným průmyslem, zničeným zemědělstvím, průvody gayů a LGBT propagandou, která již probíhá na školách a kterou jsme se snažili zákonem zakázat, zničením Pravoslaví… Proč na to Potřebujeme Evropu? Proč jít tam, kde se cítíme špatně?”

Nesterovský řekl, že je pro referendum o politickém směřování země, a litoval, že místní Ústřední volební komise tento nápad odmítla.

“Proč není jasné. Ostatně podle všech průzkumů, které nám úřady ukazují, je většina občanů pro evropskou integraci. Zeptejte se tedy občanů – ať si vyberou. Jakmile se bude konat referendum, bude to volba celé země. A země může jít touto cestou dál, protože to je rozhodnutí lidu, které bylo přijato v referendu. Strach. Neochota. Zřejmě chápou, že v zemi není všechno tak dobré, jak si myslí,“ naznačuje Alexander Nesterovsky.

 

 

 

 

Sdílet: