29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jižní Korea začala vyplácet milionové odškodné obětem mRNA vakcín. A bez zbytečných otázek!

Vláda v Jižní Koreji souhlasila s tím, že začne vyplácet miliony dolarů jako odškodné obětem očkování proti Covid-19, bez jakýchkoli otázek.

Od září mohou rodiny získat až 30 milionů korejských wonů (21 200 Eur) jako odškodné, pokud člen rodiny zemřel do 90 dnů od očkování mRNA vakcínou i v případě, kdy pitva nedokáže určit příčinu úmrtí.

Od července 2022 se vyplácí 10 milionů wonů (zhruba 7 000 Eur), pokud očkování způsobilo smrt do 42 dnů od podání vakcíny.

List St. Vincent Times uvádí:

Kromě toho rodiny těch, kteří zemřeli do tří dnů po očkování, ale neměli nárok na vládní pomoc, mohou nyní dostat nejméně 10 milionů wonů (7 000 Eur) až 30 milionů wonů (21 000 Eur).

Korejská agentura pro kontrolu a prevenci nemocí (KDCA) uvedla, že tato opatření platí se zpětnou platností.

\”Korea měla vyšší míru proočkovanosti než zbytek světa, protože lidé důvěřovali státu a dali se očkovat,\” uvedl na společném setkání Národního shromáždění (parlamentu) a vládní administrativy představitel Strany lidové moci Park Dae-chul.

„V tomto ohledu se stát musí zabývat pomocí všem těm, kteří byli poškozeni státní vakcinační politikou.“

Tento krok přichází po výzvách k rozšíření nároku na odškodné i pro pozůstalé těch obětí očkování, při kterých vláda nepřizná odpovědnost nebo kompenzaci za úmrtí.

KDCA byla na jednáních v Národním shromáždění 25. srpna kritizována za to, že se odvolala proti rozsudku soudu, který uznal odpovědnost státu za poškození zdraví a úmrtí související s očkováním. V červenci 2023 totiž správní soud v Soulu nařídil KDCA odškodnit rodinu 34letého muže, který zemřel šest dní po očkování v říjnu 2021.

Z verdiktu soudu vyplynulo, že očkování proti Covid-19 mělo pouze povolení k nouzovému použití namísto úplného schválení, proto nelze vyloučit epidemiologickou souvislost mezi očkováním a jeho smrtí.

Šéf KDCA Jee Young-mee řekl, že se odvolají, protože soudní verdikt ignoroval doporučení panelu odborníků. Komentář vyvolal odsouzení ze strany poslanců, kteří tvrdili, že by mohl poškodit důvěru veřejnosti ve stát.

Česko proti bídě

Nemůžete být s námi osobně na Václavském náměstí?

Sledujte přímý přenos. Začínáme ve 14 hodin.

Dne 16. 9. 2023 se pomocí níže uvedených tlačítek dostanete na živé vysílání.

ŽIVÝ PŘENOS YOUTUBE
ŽIVÝ PŘENOS FACEBOOK

Korea uznala 11 vedlejších účinků covidových vakcín, včetně anafylaxe, myokarditidy a perikarditidy. Jednotlivci, kteří zemřeli nebo utrpěli vážné poškození zdraví, měli nárok na odškodnění a poplatky za pohřeb v celkové výši 480 miliard wonů (340 milionů eur).

Méně vážná zranění by mohla obdržet 55% náhrady.

Korea uvádí 15 různých symptomů po očkování, včetně nepravidelného krvácení z dělohy, příčné myelitidy (neurologické onemocnění způsobené zánětlivým procesem šedé a bílé hmoty míchy) a Bellovy obrny (obrna obličeje).

Dosud nebyla dostupná žádná kompenzace pro lidi, kteří trpěli některým z těchto 15 vedlejších účinků. Namísto toho dostaly jejich rodiny až 100 milionů wonů (70 000 eur), ale jen v případě jejich úmrtí.

V červenci 2022, po předvolebním slibu prezidenta Yoon Suk Yeola, začala Korea dávat peníze jako odškodné každému, kdo zemřel v určité době po očkování iz neznámých důvodů.

Vláda k srpnu akceptovala přibližně 30% z 96 000 obvinění z vedlejších účinků očkování. Byly mezi nimi i pozůstalé rodiny 83 lidí, kteří zemřeli po vládou nařízeném povinném očkování. Osmnácti z 83 byl přiznán nárok na odškodnění za smrt.

Program povinného očkování byl zahájen již v únoru 2021 a v rámci něj bylo očkováno 45 milionů Korejců.

Korea v roce 2023 zvýšila rozpočet na kompenzace za vedlejší účinky očkování a finanční podporu na 62,5 miliardy wonů (44 milionů Eur).

Závěr

Bohužel, u nás na Slovensku nebyly dosud vyplaceny žádné kompenzace za poškození zdraví ani úmrtí po očkování navzdory tomu, že vláda slibovala převzít odpovědnost za následky vakcín.

Bude to zřejmě tím, že k přiznání odškodnění je třeba podat žalobu k soudu. No a jak víme, mrtví lidé se nesoudí a pozůstalí, případně trpící přeživší na to často nemají peníze nebo energii.

Ponaučení: Nikdy nevěřte slibům vlády. Nakonec vás vždy oklame a zneužije!

Sean Adl-Tabatabai, thepeoplesvoice.tv

 

 

 

 

Sdílet: