5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Propaganda očkování zcela zkolabuje: „BEZPEČNÉ A ÚČINNÉ“ smlouvy o vakcíně Covid s vládou v Jižní Africe dokazují, že jde o lež!

Dokumenty ukazují, že společnosti Pfizer a J&J vyvíjely nátlak na Jižní Afriku, aby zabránila soudním sporům o poškození vakcínou

Podle nedávno zveřejněných dokumentů společnosti Pfizer a Johnson & Johnson tlačily na Jižní Afriku, aby zavedla předpisy, které by chránily společnosti před soudními spory kvůli porušení vakcín proti COVID-19 .

Podle dokumentů, které získala iniciativa Health Justice Initiative, učinila společnost Pfizer zavedení kompenzačních plateb a kompenzačního fondu součástí své smlouvy o očkování proti COVID-19 s Jižní Afrikou.

V dokumentu se uvádí, že Jižní Afrika souhlasila s odškodněním společnosti Pfizer a jejího partnera BioNTech a jejich zástupců „z a proti veškerým akcím, nárokům, žalobám, požadavkům, ztrátám, škodám, závazkům, odškodnění, pokutám, pokutám, nákladům a výdajům“, které vzniknou. z nároků souvisejících s vakcínou, včetně zranění.

Jedinou výjimkou bylo porušení důvěrnosti nebo podvod.

Toto byla „nevyjednávatelná“ část dohody mezi stranami, uvedla iniciativa Health Justice Initiative v analýze dokumentů.

Společnost Johnson & Johnson také ve smlouvě s Jihoafrickou republikou garantovala odškodnění a zavedení systému odškodnění.

V dopise ze dne 23. února 2021 jihoafričtí ministři zdravotnictví a financí uvedli, že společnost Johnson & Johnson požádala o kompenzační schéma bez chyb, aby bylo možné řešit nežádoucí události, které nastaly po podání vakcíny.

„Při diskusích se společností Johnson & Johnson bylo uvedeno a potvrzeno společností Johnson & Johnson, že v Jihoafrické republice neexistuje žádný kompenzační systém pro incidenty související s očkováním a dostupné právní mechanismy k zavedení takového schématu by vyžadovaly čas, a to i při použití nejrychlejších postupů. 

Dodatek ke smlouvě Johnson & Johnson uvádí, že systém odškodní lidi, kteří mohou prokázat příčinnou souvislost mezi očkováním a škodou. Mezi kompenzovatelné následky patřila smrt, zranění a invalidita. Výše odškodnění by podle úředníků „by měla být dostatečná, aby obětem poskytla dlouhodobou pomoc“.

Později, 22. dubna 2021, úředníci vydali nařízení ( pdf ), kterými se schéma zavádí.

Nařízení má „umožnit rychlý a snadný přístup k odškodnění pro lidi poškozené vakcínami,“ říkají předpisy.

Stejně jako podobná nařízení v jiných zemích, včetně USA, nařízení chrání výrobce vakcín před žalobami a odškodní oběti z peněz daňových poplatníků.

Společnosti Pfizer a Johnson & Johnson na žádosti o komentář nereagovaly.

“Neřekl bych, že jsme byli obtěžováni, ale ocitli jsme se v tísni zachránit životy Jihoafričanů,” řekl Al-Džazíře Foster Mohale, mluvčí jihoafrického ministerstva zdravotnictví. “Ministerstvo učinilo tato opatření, aby zajistilo dávky vakcíny, které ochrání životy Jihoafričanů před smrtícím virem, který si v Jižní Africe vyžádal více než sto tisíc životů.”

Matthew Kavanaugh, odborný asistent na Georgetownské univerzitě, který smlouvy analyzoval, uvedl, že jihoafričtí úředníci byli „vydáni na milost a nemilost rozmarům jednotlivých společností, které skutečně využily této příležitosti.

„Žádná smlouva, kterou jsem v životě podepsal, neříká, že nám dodáte v určitém okamžiku, v jakémkoli množství a v kteroukoli dobu, a že vám mezitím plně odškodníme,“ dodal Kavanaugh v jednom z dodatků pro INXPrime.

Jak v červnu oznámil jihoafrický ministr zdravotnictví Joe Phaala, dosud byla vyplacena jen hrstka žádostí o poškození vakcínou.

Byla potvrzena nebo podezření na řadu nežádoucích účinků očkování, včetně srážení krve a myokarditidy. Někteří lidé na následky očkování zemřeli.

Platby

Smlouvy vydané na základě soudního příkazu také potvrzují, že společnosti Johnson & Johnson a Pfizer požadovaly velké platby z Jižní Afriky pod podmínkou, že alespoň část peněz nebude vrácena, pokud dávky nebudou dodány.

Jihoafrická republika měla složit zálohu 27,5 milionu dolarů do pěti dnů poté, co americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil výstřel Johnson & Johnson.

Podle smlouvy nebyla záloha vratná „za žádných okolností“. Na jiném místě dokumentu se uvádí, že vrácení může být požadováno v případě úmyslného nedodržení nebo v případě, že se vakcína ukáže jako nebezpečná nebo neúčinná.

Jižní Afrika souhlasila s tím, že společnosti Pfizer zaplatí 40 milionů dolarů předem za vakcínu.

Jižní Afrika může získat zpět 50 procent platby, pokud Pfizer nedodá dávky vakcíny.

Jihoafrická republika souhlasila, že společnosti Pfizer zaplatí celkem 200 milionů dolarů za 20 milionů dávek. V dodatku byla tato částka navýšena o 100 milionů dolarů a 10 milionů dávek.

Dohoda s Johnson & Johnson má hodnotu 310 milionů dolarů za 31 milionů dávek.

“V našem boji za naléhavě potřebné vakcíny byla Jižní Afrika nucena utrácet nepředstavitelné částky za předražené dávky vakcín,” uvedla v prohlášení Fatima Hassan, ředitelka Health Justice Initiative. “Byli jsme nuceni k nespravedlivým a nedemokratickým podmínkám ve smlouvách, které byly zcela jednostranné.”

Další dokumenty jako součást soudního příkazu by měly být zveřejněny koncem tohoto měsíce.

 

 

 

 

Sdílet: