2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jindřich Kulhavý: Djokovič je legenda už nyní

Srbský tenista Djokovič je nejen covidový rebel, za což sklízel jak pomluvy, tak i zákazy startů v době, kdy Nadal s Federerem zdatně bušili do vítězných míčků, pokud tedy nebyli zranění, ale zároveň i vynikající tenista s nejvyšším počtem grandslamových titulů v historii bílého sportu.

  Finále na letošním US Open se proti sobě v mužské dvouhře postavili Srb Novak Djokovič a Rus Daniil Medveděv. Takže občan země, kterou Američané s takovou ochotou před cca čtvrtstoletím bombardovali, a proti němu příslušník národa, kterého americká elita nesnáší mnoho desítek let a momentálně proti němu vede usilovný boj dodávkami zbraní ukrajinským poskokům. Je zjevné, že ze složení finálové dvojice Západ radost neměl. Navíc, jak už jsme připomněli, Novak dlouhodobě odmítal podlehnout nátlaku v podobě povinné vakcinace, čímž se sice připravil o pár turnajů, ale zase si zachoval zdraví, vlastní úsudek a právo na vlastní rozhodnutí. Nepodřídil se, čímž opět jen prokázal svou osobnost. A nijak mu to neubralo na sportovním umění. Přestože jde o nejlepšího tenistu historie (dle počtu vítězných grandslamů), do některých turnajů nebyl puštěn Peníze, politický nátlak, sportovní šikana, nic z toho ho nezlomilo, zůstal svůj a je skutečně obdivuhodnou postavou světového sportu i dění.

Blíží se podzim a covidománie se vrací. Ve skladech jsou miliony dávek pseudovakcín, na cestě jsou další a ministr zdravotnictví už agituje. Navíc WHO by ráda převzala nad našimi životy vládu A nad ní je zase hlavní sponzor Bill Gates. Jak to vše do sebe krásně zapadá. Zdá se, že to s epidemií zkusí znovu. Přeci jenom to byl skvělý kšeft pro mnoho lidí pohybujících se ve farmaceutickém průmyslu a v politice. Leyenová by jistě mohla vyprávět a zdaleka nebyla sama. Nátlak na lidi v předešlém pokusu oblbnout svět byl obrovský, odolala menšina, ale poté, co se u očkovaných projevilo množství zdravotních potíží často fatálních, mají tito rebelující jedinci právo být hrdí na svou neústupnost. Nyní to může být ještě horší. WHO nelenila a udělala vše proto, aby vzepření se bylo ještě složitější a postaveno na úroveň trestného činu. Přidejme snahu zavést sociální kredity a rušení hotovosti, to vše může udělat z každého jakékoliv očkování odmítajícího psance. Jenže i tak nás zůstane plno v odporu. A Djokovič je důkazem toho, že hrdost a vlastní rozhodnutí je cennější než peníze a sláva, tituly a falešný potlesk.

Rus na druhé straně kurtu poté Američany musel štvát ještě více. Zatím co do České republiky (slovo Česko přímo nesnášíme, to jste si jistě ale již povšimnuli) ruské tenistky nesměly., v USA byl Rus ve finále jejich nejprestižnějšího turnaje. Fialo a hlupáci kolem Vás, jak toto vysvětlíte? Vaši donátoři z Washingtonu Djokovičovi a Medveděvovi start nezakázali, a ještě se museli koukat na to, jak vítězí. Vy jste zatím ztrapnili sami sebe, také za halasného povyku dalších hlupáků Dominika Haška či redaktorů Forum24. V podstatě to byl další pokus být papežštějším než papež sám.

Ve finále US Open se ta sešly dva extrémy. Bojovník za svou svobodu a hrdý představitel národa, který jako poslední v Evropě zažil americkou zvůli, na kterou ostatně Srbové naráží kvůli Kosovu i nadále. A liberály nenáviděný Rus, kterému je vcelku ukradené, co si o něm kdo myslí. Navíc paradoxně jsou to v Evropě Srbové, kteří mají v oblibě rozhodně více Rusy než Ukrajince. A to skutečně potěší. Tedy aspoň nás antivaxery, dezoláty a chcimíry, pro které jsou militantní USA a farmaceutická lobby skutečnou světovou škodnou. Nevíme, jestli jsou Pekarová Adamová, Fiala, Rakušan či třeba Lipavský sportovními fanoušky, ale jsme si jistí, že tentokrát finále US Open určitě nesledovali. Možná se soustředili na to, jak přihrát veřejnoprávním médiím další peníze, ale tenis jistě vynechali.

Jindřich Kulhavý

 

 

 

 

Sdílet: