29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Izraelská vláda stahuje příkaz k provádění testů na COVID po odporu nemocnic

Veřejné nemocnice uvedly, že vyšetření každého pacienta vyžaduje příliš mnoho zdrojů a „neposkytuje efektivní informace“.

Izraelské ministerstvo zdravotnictví stáhlo svůj příkaz, aby nemocnice provedly testy PCR u všech nových pacientů poté, co se vedení veřejných nemocnic postavilo proti.

Podle Kan News, izraelské veřejnoprávní televize, se ministerstvo zdravotnictví rozhodlo stáhnout svou objednávku poté, co veřejné nemocnice uvedly, že provedení testu na COVID u každého nově přijatého pacienta by vyžadovalo příliš mnoho prostředků.

Začátkem tohoto týdne izraelská vládní agentura požadovala, aby všechny nemocnice testovaly každého nového pacienta na COVID pomocí kontroverzních testů PCR k „efektivnějšímu sledování míry infekce“, i když se ukázalo, že testy PCR jsou chybné a poskytují nepřesné výsledky.

Izraelské fórum ředitelů všeobecných veřejných nemocnic zaslalo odpověď na ministerstvo zdravotnictví, ve kterém zdvořile odmítlo provést testy PCR u všech příchozích pacientů. Představitelé nemocnice uvedli, že „budou pokračovat v provádění PCR testování na základě klinického hodnocení“.

“Podle našeho odborného názoru nebude provedení testu u všech pacientů v nemocnici poskytovat efektivní informace,” uvedl dopis.

„Na druhou stranu pro nás tento objem práce představuje nepřiměřenou zátěž, zejména v již tak vytížených laboratořích. Navíc to v ekonomicky obtížných dobách povede ke značné zátěži pro rozpočty na nákup a mzdy“.

„Při vší úctě, [počet] pacientů hospitalizovaných pro COVID je malý, [a] proto může být lepší provést tento testovací průzkum v komunitě, kde přebývá a přebývá většina pacientů s respiračními příznaky.

Na začátku krize COVID byl Izrael jednou z prvních zemí, které zavedly restriktivní opatření, včetně rozsáhlých blokád. Výzva ministerstva zdravotnictví na znovuzavedení povinného testování PCR přišla uprostřed zvěstí o návratu blokovacích opatření a zahalování obličeje letos na podzim.

Odmítnutí izraelské nemocnice vyhovět požadavku vlády lze považovat za známku rostoucího celosvětového odporu proti znovuzavedení drakonického režimu COVID.

 

 

 

 

 

Sdílet: