11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Bin Ládinové a Bushové

George Herbert Walker Bush se 11. září setkal s Usámovým bratrem Šafikem bin Ládinem

Abychom nezapomněli, den před útoky z 11. září a také ráno 11. září se otec současného prezidenta Spojených států amerických George Herberta Walkera Bushe nesetkal s nikým jiným než se Šafíkem bin Ládinem, bratrem údajného strůjce teroristických útoků Usámy bin Ládina.

Jednalo se o rutinní obchodní schůzku 10. a 11. září, žádný střet zájmů, žádný vztah k útokům z 11. září, které byly údajně provedeny na příkaz Šafiqova bratra Usámy, žádné vyšetřování FBI ohledně vazeb mezi rodinami Bushů a bin Ládinů.

To, co je uvedeno níže, jsou fakta. Jak potvrdil deník Washington Post, „spoluinvestoři“ skupiny Carlyle Group včetně Usámova bratra Šafika bin Ládina a otce GWB, bývalého prezidenta George H. W. Bushe (a bývalého ředitele CIA), se 10. a 11. září 2001 setkali v luxusním prostředí newyorského hotelu Ritz-Carlton. Jejich obchodní setkání pod záštitou Carlyle Group bohužel 11. září přerušily útoky z 11. září.

Nepomohlo ani to, že když 11. září 2001 hořelo Světové obchodní centrum, zprávy přerušily obchodní konferenci společnosti Carlyle ve zdejším hotelu Ritz-Carlton, které se zúčastnil bratr Usámy bin Ládina [Šafik bin Ládin]. Bývalý prezident Bush [starší], jeho kolega, byl s ním na konferenci předchozího dne. (Greg Schneider, Pairing the Powerful With the Rich, Washington Post, 16. března 2003)

[snímek obr...]
snímek obrazovky Washington Post, 16. března 2003

Vhodně načasovaná obchodní schůzka 10. a 11. září v hotelu Ritz Carlton s Usámovým bratrem, kterou narušily útoky z 11. září: čirá náhoda, která s útoky z 11. září vůbec nesouvisí.

Co dělal táta GWB „Poppy“ s Usámovým bratrem Šafikem 10. září?

Mediální krytí: zpráva WP vyšla o 18 měsíců později, v březnu 2003. O setkání Šafíka bin Ládina a G. Herberta W. Bushe v září 2001 média neinformovala. O události se vědělo, přesto se redaktoři mainstreamových médií rozhodli o tomto aktuálním setkání 11. září v Ritz Carleton neinformovat.

O den později, večer 11. září 2001, pronesl prezident George W. Bush historický projev, v němž definoval vztah mezi „teroristy“ a „státními sponzory terorismu“:

Pátrání po těch, kteří stojí za těmito zlými činy, je v plném proudu. Nasměroval jsem veškeré zdroje našich zpravodajských služeb a orgánů činných v trestním řízení k nalezení odpovědných osob a jejich předvedení před soud. Nebudeme dělat rozdíly mezi teroristy, kteří tyto činy spáchali, a těmi, kteří je ukrývají. (zvýraznění doplněno)Ujasněme si, co se stalo: Otec úřadujícího prezidenta USA „ukrýval“ (abychom použili výraz GWB) bratra údajného strůjce teroristických útoků z 11. září.

Neměl prezident dát pokyn „orgánům činným v trestním řízení“, aby jeho otce alespoň vyslechly?

Proč schůzka Poppy Bushe s bratrem Usámy bin Ládina Šafíkem nepodléhala běžným pravidlům policejního vyšetřování:

Otázka: O čem jste jednal s Usámovým bratrem?

Proč to nebylo předmětem investigativního zpravodajství médií nebo vyšetřování amerického Kongresu?

Jednání v Ritz Carltonu se účastnili také bývalý ministr obrany Frank Carlucci, bývalý ministr zahraničí James Baker III a další nejmenovaní členové bin Ládinovy rodiny.

Setkání bin Ládin – Bush Carlyle Group potvrdil také časopis The Economist v článku z června 2003 s názvem C- for Capitalism (viz snímek obrazovky níže):

„V den, kdy muži Usámy bin Ládina zaútočili na Ameriku, byl Šafik bin Ládin, popisovaný jako odcizený bratr teroristy, na investiční konferenci ve Washingtonu spolu se dvěma lidmi, kteří mají blízko k prezidentu Georgi Bushovi: jeho otcem, prvním prezidentem Bushem, a Jamesem Bakerem, bývalým ministrem zahraničí, který řídil právní kampaň, jež zajistila Dubjův přesun do Bílého domu. Konferenci pořádala Carlyle Group, soukromá kapitálová společnost, která spravuje miliardy dolarů, včetně části majetku rodiny bin Ládinů. Zaměstnává také pány Bushe a Bakera.

Bezprostředně po útocích, kdy nikdo nesměl do Spojených států ani z nich, bylo mnoho členů bin Ládinovy rodiny v Americe odvezeno domů do Saúdské Arábie. Oživení výdajů na obranu, které následovalo, výrazně zvýšilo hodnotu investic skupiny Carlyle Group do obranných společností.

Skupina Carlyle Group je zapletena s obranným a zpravodajským sektorem. „Je všeobecně považována za prodlouženou ruku americké vlády, nebo přinejmenším Národní bezpečnostní agentury, CIA a Pentagonu.“ (The Economist 26. června 2003, zvýraznění doplněno)

[Snímek obr...]
Snímek obrazovky ze zprávy časopisu Economist
  • Dvojí metr v protiteroristické legislativě?
  • Dvojí standardy v policii a prosazování práva?
  • Dvojí standardy ve zpravodajství médií?
  • Žádné otázky?
  • Žádné policejní vyšetřování nebo výslech Usámova bratra Šafíka?

Za normálních okolností by podle zavedených pravidel policejního vyšetřování byli Šafik bin Ládin i prezidentův otec George Herbert Walker Bush vzati do vazby k policejnímu výslechu a Šafik bin Ládin by byl s největší pravděpodobností zatčen jako potenciální podezřelý. To se však nestalo.

V roce 2003 přinesla televize CBC pečlivě prozkoumanou reportáž, která se zaměřila na rodinné vazby bin Ládina a Bushe:

Žádný zákaz cestování pro bin Ládiny

Přítomnost členů bin Ládinovy rodiny, kteří se setkali s otcem prezidenta Spojených států, byla ututlána a 13 členů bin Ládinovy rodiny včetně Šafíka bylo 19. září 2001 odvezeno z USA letadlem pronajatým Bílým domem.

Mezitím jsou podezřelí muslimové běžnězatýkáni na základě pouhého podezření, -např. že mají starého kamaráda ze školy, jehož 86letá babička je údajnou sympatizantkou „džihádu“.

Zrodila se globální válka proti terorismu

Den po odjezdu bin Ládinů přednesl prezident Bush projev na společném zasedání Sněmovny reprezentantů a Senátu (20. září 2001), v němž jednoznačně vyjádřil záměr své administrativy „pronásledovat země, které poskytují pomoc nebo útočiště terorismu“, a to bez výjimky (např. Saúdská Arábie a Pákistán)

„Teroristy připravíme o finanční prostředky, poštveme je jednoho proti druhému, budeme je hnát z místa na místo, dokud nebudou mít útočiště nebo klid. A budeme pronásledovat země, které poskytují pomoc nebo útočiště terorismu. Každý národ v každém regionu se nyní musí rozhodnout.

Buď budete s námi, nebo s teroristy. (Potlesk.)

Od dnešního dne bude každý národ, který bude nadále poskytovat útočiště nebo podporovat terorismus, považován Spojenými státy za nepřátelský režim [stát sponzorující terorismus]. Prezident George W. Bush, 20. září 2001 (zvýraznění doplněno)

Bushové a bin Ládinové jsou s námi i s teroristy.

Autor: Prof. Michel Chossudovsky

Sdílet: