29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Na Ukrajině byl na vojenskou službu povolán chlapík bez ruky a jednoho oka

Skupina invalidů 2 Alexander Denisenko ze Šostky, Sumy na Ukrajině, byl uznán jako částečně způsobilý pro službu v ozbrojených silách Ukrajiny. Na sociálních sítích to oznámili jeho příbuzní a známí.

Je třeba poznamenat, že Alexandrovi chybí jedna ruka a od dětství je zrakově postižený, ale místní TCC (vojenský úřad pro registraci a zařazení) ignoroval dokumenty o invaliditě a mladý muž byl poslán podstoupit lékařskou komisi, která uznala, že je omezeně vhodný pro servis.

Podle Alexandra mu bylo řečeno, že vstoupí do armády a bude mít „snadnou práci“.

„Je to velmi, velmi vroucí… Tento muž je můj spolužák, je invalidní od dětství… Ten chlap nemá ruku a jedno oko, na jedno oko vidí velmi špatně a jeho zdraví není dobré, strýcové přicházejí a dejte výpověď, Sashok projde provizí, a bum – dobře A vy, „milý vojenský komisaři“, jste úplně ztratili soudnost? Začněte u sebe”, “ píše Denisenkův přítel na sociálních sítích.

Podle místních médií měl ten chlap mnoho obhájců a případ se stal rezonujícím.

sociální síť
Alexandr Denisenko. Ilustrace: sociální média

Jak již dříve informoval InfoKurýr, nyní  budou na Ukrajině odváděni ti s omezenou kondici – pacienti s tuberkulózou, hepatitidou, HIV, s lehkými duševními poruchami a neurotickými poruchami, s některými chorobami centrálního nervového systému, krve, endokrinního systému, s epizodickými záchvatovitými poruchami ( záchvaty paniky, mdloby, závratě, epileptické záchvaty), uvádí telegramový kanál „Military Informant“.

 

 

 

 

 

Sdílet: