11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Bývalý ředitel v Google varuje, že globalisté využívají umělou inteligenci k vytvoření „smrtelnějších pandemií“

Bývalý výkonný ředitel společnosti Google varoval, že globalistická elita v současnosti používá umělou inteligenci (AI) k vývoji nové, smrtelnější pandemie, kterou chtějí rozpoutat s cílem vylidnit svět.

Mustafa Suleyman, který dříve působil jako vedoucí pracovník v divizi umělé inteligence společnosti Google s názvem DeepMind, říká, že je hluboce znepokojen tím, jak nekontrolované pokroky v oblasti umělé inteligence mohou vést k novým, smrtelnějším biologickým hrozbám.

Během rozhovoru v podcastu The Diary of a CEO (Deník ředitele) Suleyman varoval:

„Nejtemnějším scénářem je, že lidé budou experimentovat s patogeny, myslím umělými syntetickými patogeny, z nichž se náhodně nebo záměrně mohou vyklubat vysoce přenosné kmeny.“

Suleyman také řekl, že tyto synteticky navržené patogeny jako výsledek výzkumu řízeného umělou inteligencí se „mohou šířit rychleji, být smrtelnější, způsobovat více škod nebo potenciálně zabíjet.“.

Portál Thefederalistpapers.org  k tématu uvádí:

Mustafa Suleyman zdůraznil naléhavou potřebu přísnější regulace kolem softwarů umělé inteligence.

Suleyman tím vyvolal hypotetickou, ale pravděpodobnou obavu a podělil se o svůj největší strach, že „dítě někde v Rusku bude v příštích pěti letech umět geneticky zkonstruovat nový patogen, který by mohl spustit pandemii smrtelnější než cokoli, čemu svět dosud čelil“.

Uvědomujíc si bezprostřednost této potenciální hrozby dále řekl:

„To je oblast, ve které potřebujeme kontrolu. Musíme omezit přístup k nástrojům a know-how k provádění takových vysoce rizikových experimentů.“

Technologické firmy z celého světa se 13. září 2023 scházejí ve Washingtonu na summitu umělé inteligence, který vede americký senátor Chuck Schumer. Suleymanův hlas se proto stává o to naléhavějším.

„My z branže, kteří máme k této práci nejblíže, si umíme představit, že za pět nebo deset let by se to mohlo vymknout zpod kontroly. Proto to musíme podchytit už teď,“ řekl.

„Opravdu experimentujeme s nebezpečnými materiály. Antrax není něco, co lze dnes koupit přes internet as čím se dá volně experimentovat,“ pokračoval.

„Musíme omezit přístup k těmto věcem. Musíme omezit přístup k softwaru, který vytváří modely patogenů, cloudovým prostředím s vysokým výpočetním výkonem a na straně biologie to znamená omezení přístupu k některým látkám,“ dodal Suleyman .

Video (v angličtině) si můžete prohlédnout zde:

Suleymanova prohlášení odrážejí širší sentiment v rámci technologické komunity. Začátkem března množství technologických magnátů podepsalo otevřený dopis, který hájil šestiměsíční moratorium na trénování umělé inteligence .

Elon Musk, generální ředitel společností Tesla a SpaceX, sdílí podobné obavy, přičemž mluví o paralelách ze scifi filmů a varuje, že nekontrolovaná umělá inteligence se může potenciálně stát nepřátelskou, podobně jako roboty v populární filmové sérii „Terminátor“.

Suleyman zakončil své prohlášení poznámkou:

„Nikdy předtím jsme při vynalezení nové technologie proaktivní neříkali, že musíme jít pomalu.

Nejprve se musíme ujistit, že tato technologie neškodí. Je to bezprecedentní chvíle. Žádná jiná technologie předtím neměla tak velký potenciál škodit.“

Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv

 

 

 

 

Sdílet: