2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

mRNA vakcíny COVID-19 by mohly oslabit imunitní systém: zvyšuje se riziko dalších infekcí

Nedávná studie o imunologických účincích mRNA vakcíny COVID-19 od společnosti Pfizer vyvolala mezi vědci obavy z imunodeficiencí vyvolaných vakcínou.

VAIDS (vaccine-acquired immunodeficiency syndrome) je nový hovorový termín vytvořený výzkumníky a odborníky na zdraví od zavedení vakcíny COVID-19. Ačkoli se nejedná o uznávané onemocnění, někteří odborníci se domnívají, že vakcíny COVID-19 mohou oslabit nebo potlačit imunitní odpověď.

I když nová studie nepoužívá termín VAIDS, vědci zjistili celkový pokles „cytokinových a chemokinových odpovědí“ na bakterie, houby a viry jiné než COVID u dětí po očkování proti COVID-19.

„Náš výzkum naznačuje, že očkování mRNA proti SARS-CoV-2 může ovlivnit imunitní odpověď těla proti různým patogenům, včetně těch, kterým lze nebo nelze zabránit očkováním,“ uvedli autoři studie publikované v Frontiers in Immunology.

“To je zvláště důležité pro děti, protože jsou vysoce vystaveny mikrobům v jeslích, školách a sociálních zařízeních, často přicházejí do prvního kontaktu s těmito mikroby a dostávají vícenásobné očkování jako součást rutinního dětského očkování.”

Vědci z Murdoch Children’s Research Institute a Royal Children’s Hospital v Melbourne v Austrálii odebrali vzorky krve 29 dětem před očkováním a po dvou dávkách mRNA Pfizer.

Výzkum ukázal, že vzorky krve po vakcinaci měly sníženou cytokinovou odpověď na jiné patogeny než COVID ve srovnání se vzorky před vakcinací. Tato snížená reakce na viry jiné než COVID byla obzvláště konzistentní. I po šesti měsících vzorky od některých dětí vykazovaly pouze slabou odpověď na proteiny z viru hepatitidy B a na ty, které simulují virovou infekci, zatímco cytokinové odpovědi se zvýšily po expozici bakteriím.

Imunitní reakce na proteiny COVID-19 – včetně spike proteinů a jejich podjednotek S1 a S2 – a také na nukleokapsidové proteiny zůstaly vysoké i po očkování.

Profesor Retsef Levi, specialista na řízení rizik a zdravotní systémy z Massachusettského technologického institutu (MIT), napsal o 19 očkování. Oba praktický lékař Dr. Syed Haider a imunoložka a počítačová bioložka Jessica Rose spojili výsledky studie s VAIDS.

Vyvrácení

Marc Veldhoen, imunolog specializující se na odpovědi T buněk a ředitel laboratoře v Instituto de Medicina Molecular v Portugalsku, zpochybnil výsledky studie.

„Bez neočkované kontrolní skupiny, alespoň jedné další očkované kontrolní skupiny (pro tvrzení specifičnosti), mnohem většího počtu subjektů a údajů o buněčném složení je závěr [autorů studie] spekulací a pravděpodobně neudržitelný,“ napsal Veldhoen.

Hromadné studie naznačující sníženou imunitu po očkování

Studie je jednou z mnoha naznačujících sníženou imunitní odpověď po očkování proti COVID-19.

Předtisková studie 16 dospělých očkovaných mRNA vakcínou Pfizer ukázala podobné výsledky snížené vrozené imunitní odpovědi u účastníků vystavených patogenním houbám. Stejná práce také zjistila dlouhodobé změny v buňkách vrozeného imunitního systému.

The Epoch Times v lednu informovaly o studii z Německa, která ukázala, že opakované očkování mRNA vede ke „třídní změně“ v typu protilátek produkovaných proti spike proteinu a dalším proteinům COVID-19.

 

 

 

 

Sdílet: