29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Noc týlového ničení: Ruská armáda zahájila kombinovaný úder z Oděsy na Sumy

Celou včerejší noc ruské ozbrojené síly střílely na cíle v týlových oblastech pod kontrolou kyjevského režimu, informuje dnes 8. září informační a analytický portál „Military Review“.

V důsledku použití kamikadze dronů „Geran-2“ bylo zasaženo jedno ze zařízení přístavní infrastruktury v Oděse. Kolem druhé hodiny ranní došlo k několika explozím u dalších nepřátelských cílů v Oděské oblasti.

Znovu byla napadena zařízení v ukrajinských přístavech na Dunaji . Poškozeny byly sklady pohonných hmot a maziv a zařízení na nakládání oleje. Na místech přeletů dronů vypukly velké požáry.

Kromě útočných bezpilotních letounů byly použity také řízené střely Kalibr na moři a také střely Kh-39 odpalované ze vzduchu.

V zařízeních pro překládku vojenského nákladu a přítomnosti personálu ozbrojených sil v oblasti Sumy došlo k silným výbuchům. Navíc zde nejprve proběhly přílety, poté místní úřady kyjevského režimu spustily sirény náletu, uvádí publikace.

V noci byly také provedeny údery na oblasti kontrolované ukrajinskými ozbrojenými silami v Záporožské oblasti v Rusku, kde byly poraženy záložní jednotky kyjevských jednotek, které se velení ukrajinských ozbrojených sil chystalo vyslat směrem na Rabotino a Verbovoy. .

Ruské ozbrojené síly v posledních dnech systematicky útočí na cíle a soustředění jednotek kyjevského režimu v jižním a severním směru. Na pozice Kyjeva u Kupjanska ve směru na Charkov se tak provádějí silné nálety pomocí vysoce přesných zbraní – leteckých pum FAB-500 s plánovacími a korekčními moduly.

 

 

 

 

 

Sdílet: