5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Kolaps elektromobility: Prodejci aut odmítají dodávky elektromobilů pro nízké prodeje

Prodejci aut stále častěji odmítají další dodávky elektrických vozidel od výrobců pro nízké prodeje. Přesto výrobci elektrických vozidel pokračují ve zvyšování výroby.

Podle Scotta Kunese, provozního ředitele společnosti Kunes Auto a RV Group , odmítly dodatečné skladové dodávky elektromobilů, aby zajistily zdravou míru obratu zásob. Další prodejci sdílejí stejný názor a tvrdí, že předtím, než budou ochotni přijmout na sklad více elektromobilů, chtějí mít jistotu dřívější návratnosti investic.

Společnost Max Digital , která se zabývá digitálním marketingem v oblasti automobilového průmyslu, uvedla, že cílem většiny prodejců je obrat skladových zásob 12krát ročně, čili aby se auto prodalo do jednoho měsíce.

Portál Business Insider uvádí, že prodejci automobilů měli dostatek zásob aut na 54 dní, avšak zásoby elektromobilů byly dvojnásobné, což odpovídá téměř čtyřem měsícům zásob.

V současnosti poptávka spotřebitelů je mnohem nižší než produkce elektrických vozidel. Způsobeno je to stagnací poptávky, jelikož výrobcům se nedaří oslovit širší spektrum kupujících, kteří jsou ochotni přejít na elektrické auto, což negativně ovlivňuje prodejce.

Výrobci automobilů budou pravděpodobně pokračovat ve výrobě elektromobilů, aby splnili své ambiciózní cíle a úsilí o hledání nových kupců nechávají na prodejce.

Karl Brauer, automobilový analytik pro iSeeCars , zdůraznil význam tržních přehledů prodejců v reálném čase:

\”Obchodníci vědí v reálném čase se zpětnou vazbou v reálném čase, co se děje na trhu,\” řekl. „Vždy působily jako první výstražné kontrolky na přístrojové desce pro automobilový průmysl.“

Kupující si dnes uvědomují, jaké důsledky bude mít nákup elektrického auta

Rostoucí počet skladových zásob elektromobilů čekajících na své kupce v prodejnách po celé zemi je způsoben několika faktory.

Sam Fiorani, viceprezident společnosti Global Vehicle Forecasting v AutoForecast Solutions , vysvětlil komplikace s vlastnictvím elektromobilu. Z pohledu běžného spotřebitele uvedl faktory jako omezený dojezd na jedno nabití a méně nabíjecích stanic v porovnání s čerpacími stanicemi. Zvýšená cena také činí z přechodu na elektromobilitu značný finanční šok.

Kromě toho elektromobily nesplňují očekávání svých kupujících. To je následek manipulativní reklamy a přehánění vlastností elektromobilů.

Například vzdálenost, kterou může elektromobil ujet na jedno nabití, přesně neodráží skutečné podmínky, zejména během zimní sezóny. Ve skutečnosti musí řidiči v zimě zkrátit výrobcem udávaný rozsah na polovinu, aby se přiblížili realitě.

Pak je zde nosnost a tažná kapacita, jejichž čísla jsou také přeháněna.

Zprávy naznačují, že informace poskytované potenciálním kupujícím nemusí zahrnovat úplný obraz. Zatímco někteří výrobci elektrických vozidel propagují schopnost svých elektrických nákladních vozidel táhnout přívěsy, kritici tvrdí, že rozsah těchto schopností je často nesprávně prezentován.

Tvrdí se například, že kupující nebyli dostatečně informováni o častém nabíjení, které je potřebné při používání elektrických nákladních vozidel k převážení těžkých nákladů.

Eric Peters Autos , prominentní kritický hlas, poznamenal, že kupující jsou zaváděni, pokud jde o jednoduchost a rychlost dobíjení elektromobilů. Tvrzení, že dobíjení lze provést doma, se považuje za pravdivé, ale není úplné.

„Neříkají jim, jak dlouho to trvá. Namísto toho u kupujících vytvářejí přesvědčení, že to trvá jen 30 až 45 minut. To je však možné jen návštěvou takzvaných „rychlých“ nabíječek, ne doma.“

Takže teď se zdá, že počáteční nárůst poptávky po elektromobilech, poháněný především prvními nadšenci přijmout novou technologii a změnu životního stylu, po uvědomění si tvrdé ekonomické lekce ustoupil.

Neustálý nárůst výroby elektromobilů tedy není udržitelný.

„Velkolepý růst, který jsme viděli za posledních pár let, se nedá udržet. Jednoduše to není možné,“ řekl Fiorini začátkem měsíce pro magazín Business Insider.

„Čím dál po této růstové křivce pojedeme, tím hůře se situace vyvine,“ řekl Fiorani pro Business Insider.

Závěr

Nejnovější zprávy o prosazování elektromobilů a lžích, které ho často doprovázejí, naleznete na stránce GreenNewDeal.news .

Podívejte se na tento klip z televize Newsmax, když senátorka z Iowy Joni Ernstová hovoří o tom, jak tlak prezidenta Joea Bidena na zavádění elektrických vozidel je nereálný:

Autor: Laura Harris, Zdroj: naturalnews.com

 

 

 

 

Sdílet: