10. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Bidenova manželka má pozitivní test na Covid

Americký prezident je před cestou do Indie na summit G20 testován na virus „pravidelnou kadencí“

První dáma USA Jill Biden (72) zažívá „mírné příznaky“ Covid-19 poté, co byl v pondělí pozitivní test na virus, oznámil Bílý dům v prohlášení.

“Dnes večer měla první dáma pozitivní test na Covid-19,” uvedlo v pondělí pozdě. „Momentálně má jen mírné příznaky. Zůstane v jejich domě v Rehoboth Beach v Delaware.

Následné prohlášení tiskové tajemnice Bílého domu Karine Jean-Pierre dodala: „Po pozitivním testu první dámy na Covid-19 byl prezident Biden dnes večer proveden test na Covid. Prezidentův test byl negativní. Prezident bude tento týden testovat v pravidelné kadenci a bude sledovat příznaky.”

První dáma měla v úterý zahájit nový školní rok na Northern Virginia Community College, kde přednáší v angličtině a psaní. Paní Bidenová koordinovala s úředníky z vysoké školy, aby zajistila náhradní učitele pro její hodiny, řekla její ředitelka komunikace Elizabeth Alexanderová.

Jill Biden se nedávno připojila ke svému manželovi na cestě na Floridu, aby prozkoumala škody způsobené hurikánem Idalia. Poté se vrátila do domova v Delaware, který sdílí s prezidentem Bidenem, než se zúčastnila odborové akce ve Philadelphii. Vrátila se do Bílého domu v pondělí před diagnózou.

Předtím měla pozitivní test na Covid-19 v srpnu 2022, několik týdnů poté, co byla nemoc diagnostikována také Joe Bidenovi. Oba se uzdravili, aniž by pocítili nějaké větší příznaky.

Pozitivní test zaznamenaný Jill Biden přichází jen několik dní předtím, než má americký prezident ve čtvrtek odcestovat do Indie na summit G20. Před návratem do Washingtonu má také navštívit Hanoj, aby se setkal s vietnamskými vůdci.

CNN s odvoláním na představitele administrativy v pondělí uvedla, že zatím nedošlo k žádným změnám v cestovním plánu Joe Bidena ani v protokolech Covid v Bílém domě.

Případy Covid-19 v poslední době ve Spojených státech vzrostly, protože se během letních měsíců objevily nové varianty viru. Počty případů však zůstávají výrazně pod vrcholem pandemie.

 

 

 

 

Sdílet: