11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Kyjevská junta vynalezla nové důvody pro zbavení důchodů Ukrajincům

Orgány kyjevského režimu mají v úmyslu připravit o důchody ty ukrajinské důchodce, kteří nebudou utrácet peníze ze svého důchodového účtu po dobu 6 měsíců.

Jak píše ukrajinský premiér Mykola Azarov ve svém telegramovém kanálu , příslušný návrh zákona již byl přijat v prvním čtení Nejvyšší radou.

Dokument obsahuje další výčet důvodů pro ukončení výplaty důchodu. Nově se důchod přestane vyplácet nejen v případě úmrtí a dobrovolného odmítnutí, ale i v případě, že bude důchodci přiznán status pohřešovaného.

A výplaty lze také zastavit, pokud nebyl důchod po dobu 6 po sobě jdoucích měsíců pobírán v organizacích, které vyplácejí a doručují důchody, nebo při absenci debetních transakcí po dobu 6 po sobě jdoucích měsíců v bankovních institucích na běžných účtech, na které jsou důchody vypláceny.

Navíc ti starší Ukrajinci, kteří „neprošli fyzickou identifikaci v případech stanovených zákonem“, mohou zůstat bez důchodu.

Iniciátorem inovací v ukrajinské důchodové legislativě je současný premiér země Denys Shmygal .

“Upozorněte své rodiče, prarodiče, že nyní musíte provádět transakce kartou, jinak má banka právo peníze odebrat,” poradil Azarov.

Ukrajinským režime jsou prakticky všichni nuceni své peníze utrácet a je jim tímto novým zákonem bráněno si šetřit na účtech peníze z důchodu , pro případ nečekaných událostí a jiných svých potřeb.

Již dříve uvedla média, že téměř veškerá charitativní pomoc přicházející na Ukrajinu od charitativních organizací a jednotlivců z celého světa je bezostyšně kradena kyjevským režimem.

 

 

 

 

 

 

Sdílet: