5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Je agent Pávek ještě blbější než Čaputová?

Pět minut před půlnocí dupal do podlahy, že zákon nepodepíše. Pět minut po půlnoci byl podepsaný. Pět minut těžce bojoval za občany a důchodce…

Přitom ten zákon se mu válel na úřadě dost dlouho, aby se nechoval jako primitiv a hrál před národem divadlo. Vážně bojuje s demencí amerického prezidenta Bidena?

Jenom technická: nemusí mít nohy v prezidentském úřadě, stačí když bude mít mozek. Bohužel nyní je to u agenta Pávka přesně opačně. Narozdíl od Zemana chodí vzpřímeně, mozek je na úrovni Čaputové a Bidena, možná hůř.

Když jsem sloužil za hluboké totality, těmhle šíbnutým jsme říkali “zelené palice” či “zelené mozky”. Jejich genialita spočívala v tom, že uměli rozpočítávadlo: první, druhý, první, druhý… Že nám tohle bude dělat prezidenta, nás ani ve snu nenapadlo.

Pavlova mluvčí Markéta Řeháková ve čtvrtek po prezidentově jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS) uvedla, že hlava státu buď novelu vetuje, nebo ji podepíše později. Kabinet přitom chtěl účinnost některých opatření už od 1. září, v takovém případě by ale novela musela vyjít ve sbírce zákonů ve čtvrtek.

„Co by se dělo, kdyby to nepodepsal Miloš Zeman včas? Jenže on by to podepsal, nebo včas vetoval, aby to stihli odhlasovat….” píše prezident českých stomatologů Roman Šmucler.

„Neschopný lhář ve Strakovce a totální guma na Hradě, tohle nemůže skončit špatně. Máte někdo odpověď na to, jak se to zrovna nám stalo? Já jsem totiž bezradný,” okomentoval celou situaci komentátor Petr Holec.

Vážně se za něj jeho rodina a přátelé nestydí? Milouš Jakeš byl proti němu génius a my se mu smáli. To bylo ještě v době, když byl agent Pávek bolševikem také. Vlastně jeho manželka je politručka, takže ta je na I.Q. nula naladěna.

Petr Pokorný

 

 

 

 

 

Sdílet: