11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Trump: Biden použije Covid ke zmanipulování voleb

Bývalý americký prezident naléhal na své příznivce, aby se neřídili karanténními opatřeními nebo nařízeními o maskách a očkování

Bývalý americký prezident Donald Trump prohlásil, že administrativa prezidenta Joea Bidena využije znovuobjevení Covid-19 k přepsání volebních pravidel, aby mu zabránila vyhrát nadcházející volby. 

“Levicoví šílenci se velmi usilovně snaží přivést zpět uzamčení a mandáty na covid se všemi jejich náhlými obavami z nových variant, které přicházejí,” uvedl Trump ve videozprávě zveřejněné ve čtvrtek. „Páni, víš, co ještě přijde? Volby.”

„Chtějí znovu nastartovat covidovou hysterii, aby mohli ospravedlnit další uzamčení, více cenzury, více nelegálních schránek, více poštovních lístků a biliony dolarů na výplatách svým politickým spojencům mířícím do voleb v roce 2024,“ pokračoval a dodal : zní to povědomě?”

Hrozbu COVID-19 vyvolali jak demokratičtí, tak republikánští guvernéři, aby změnili volební zákony v roce 2020. Hlasovací lístky byly zaslány poštou více voličům a přijaty i po obvyklé lhůtě v den voleb, stranickým aktivistům bylo povoleno sbírat hlasovací lístky z poklesu- schránky a nepřítomné hlasovací lístky byly přijímány bez podpisů svědků. Implementace těchto zákonů se stát od státu lišila, přičemž státy řízené demokraty obvykle upustily od většiny pravidel.

I když tyto změny vyústily ve volby, které se vzepřely téměř všem tradičním ukazatelům a skončily Trumpovou prohrou, byl to sám Trump, kdo neustále obnovoval vyhlášení výjimečného stavu, kterým tyto změny ospravedlnil. V březnu a dubnu 2020 také zavedl celostátní uzamčení, vydal národní směrnice doporučující uzavření škol a jmenoval promandátního Dr. Anthonyho Fauciho, aby vedl jeho pracovní skupinu pro koronaviry.

„Každému covidskému tyranovi, který nám chce vzít svobodu, slyš tato slova: nevyhovíme, tak na to ani nemysli. Nezavřeme naše školy; nebudeme akceptovat vaše uzamčení; nebudeme dodržovat vaše příkazy k masce; a nebudeme tolerovat vaše očkovací mandáty,“ pokračoval Trump ve čtvrtečním videu. 

“Zmanipulovali volby v roce 2020 a nyní se pokoušejí udělat totéž znovu tím, že zmanipulují nejdůležitější volby v historii naší země.”

Úředníci veřejného zdraví v současné době sledují šíření dvou nových variant koronaviru: EG.5 nebo Eris a BA.2.86. Zatímco Centers for Disease Control and Prevention již nesleduje nové případy viru, jeho nejnovější údaje ukazují 19% nárůst hospitalizací a 17% nárůst úmrtí mezi druhým a třetím týdnem v srpnu. Tento měsíc však byla hospitalizována pouze čtvrtina lidí oproti stejnému měsíci loňského roku a většina léčených je starších 65 let, uvedla v úterý ředitelka CDC Mandy Cohenová.

Nicméně univerzity v Georgii a Louisianě již znovu uložily mandát masky, stejně jako někteří poskytovatelé zdravotní péče a další podniky . 

 

 

 

 

 

Sdílet: