29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Nová velmi znepokojivá studie: Injekce mRNA Covid poškozuje imunitní odpověď na jiné viry u dětí

Dalším důvodem, proč podávání vakcín mRNA dětem se zdá být stále horší volbou

Děti očkované mRNA vakcínou Pfizer Covid vykazovaly oslabenou imunitní odpověď na jiné viry a bakterie, uvádějí australští vědci ve studii zveřejněné minulý týden .

Autoři poznamenali, že k oslabené odpovědi došlo během několika týdnů po druhé dávce vakcíny Pfizer. Krev odebraná dětem produkovala méně důležité signální molekuly, když byla stimulována několika běžnými potenciálními bakteriemi a viry.

Postupem času se imunitní reakce na bakterie vrátila do normálu. Snížená reakce na viry však trvala nejméně šest měsíců, dokud výzkumníci sbírali data. “Naše studie prokázala, že očkování mRNA SARS-CoV-2 snižuje zánětlivé cytokinové reakce u dětí,” píší autoři.

Cytokiny, jako je interferon, hrají klíčovou roli v imunitním systému, pomáhají mu bojovat s viry a jinými vetřelci. (První řádek široce citovaného článku o interferonech uvádí, že se „uvolňují, když je napadena obrana hostitele a jsou nezbytné pro mobilizaci imunitní reakce proti patogenům“).

Studie byla malá, zahrnovala pouze 29 dětí ve věku 6 až 11 let při první návštěvě po očkování a osm dětí při sledování po šesti měsících. Navíc kvůli malé velikosti studie a malému počtu účastníků nemohli vědci spojit žádné konkrétní klinické výsledky – jako je zvýšená závažnost infekcí – se sníženou imunitní reakcí.

Studie byla publikována v časopise Frontiers in Immunology. V souladu s jinými pracemi, které uvádějí znepokojivé výsledky týkající se mRNA, byli autoři studie opatrní, aby se vyhnuli potenciálním důsledkům svých dat.

Ve své diskusi pouze napsali, že zjištění „vyžadují další výzkum a zvážení vzhledem k jejich širokým dopadům na veřejné zdraví“.

Několik lékařů, kteří nezávisle přezkoumali studii Unreported Truths, ji však považuje za velmi znepokojující.

BNT162b2 Očkování proti COVID-19 u dětí mění cytokinové odpovědi na heterologní patogeny a agonisty Toll-like receptorů. zdroj

“Podle mého názoru může tato práce [očkování mRNA] vést nejen ke krátkodobé náchylnosti k bakteriálním a virovým infekcím u dětí, ale také k dlouhodobé imunodeficienci,” napsal jeden lékař v e-mailu.

“Stačí se podívat na to, jak autoři obcházejí svá vlastní zjištění,” napsal lékař. “Autoři ani otevřeně neříkají, že injekce mRNA zřejmě způsobuje přetrvávající imunodeficienci u dětí.” Jejich závěr je, že “mění” cytokinovou odpověď. To je odvaha v medicíně“.

Alex Berenson

 

 

 

 

 

Sdílet: