11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Žhářství je nová „klimatická změna“: V Řecku zatkli 79 lidí, kteří zakládali požáry

Britská veřejnoprávní stanice BBC uvádí, že bouřlivé požáry, které právě nyní spalují Řecko, způsobily žhářové, nikoli klimatické změny.

Nejméně 79 lidí bylo za poslední dny zatčeno za žhářství související s „divokými požáry“, které jsou všechno, jen ne divoké, nakolik je lidé zakládají úmyslně. Řecká vláda označila viníky za „žhářskou spodinu“ a kriminálníky způsobující zkázu.

Podle ministra civilní ochrany Vassilise Kikiliase došlo v poslední době k několika pokusům žhářů o založení nových požárů na hoře Parnitha, která se nachází severozápadně od Athén.

V Řecku právě hoří stovky požárů, při kterých zahynulo nejméně 20 lidí.

“Dopouštíte se zločinu proti zemi,” řekl Kikilias na mimořádném televizním brífinku o požárech. „Podpalačská spodina zakládá požáry, které ohrožují lesy, majetek a především lidské životy.“

„Nepřejde vám to. Najdeme vás. Budete se za to zodpovídat.“

(Související: Podívejte se na starší zprávu o tom, jak byl požár na Maui poháněn aerosoly z chemtrails a dusičnanem amonným – což znamená, že se nejednalo o náhodný požár.)

Ne, globální oteplování NENÍ zodpovědné za požáry zakládané žháři

Zatímco letní požáry jsou v horkém a suchém Řecku běžným jevem, v poslední době se vyskytlo více požárů, o nichž liberálně-progresivní propagandistická mašinérie říká, že jsou výsledkem globálního oteplování a klimatických změn .

BBC patří mezi liberální média, která navzdory těmto otevřeným přiznáním řecké vlády o žhářích zodpovědných za tyto požáry, místo toho obviňují klimatické změny.

Podle Stefana Doerra, ředitele Centra pro výzkum divokých požárů na univerzitě ve Swansea, se země v Řecku a dalších oblastech stává hořlavější v důsledku horkého počasí – nebo to alespoň tvrdí – a špatného managementu vegetace.

Poslední bod je tentýž, o kterém mluvil bývalý prezident Donald Trump v souvislosti s kalifornskými požáry, když řekl, že více „hrabání lesa“ by pomohlo zabránit tomu, aby se požáry vymykaly kontrole.

Mluvčí řecké vlády Pavlos Marinakis pro řeckou veřejnoprávní televizi ERT řekl, že ve skutečnosti došlo ke 140 zatčením v souvislosti s lesními požáry, z nichž 79 přímo souvisí s žhářstvím. To je mnoho lidí zapojených do probíhající katastrofy, která zjevně není zapříčiněna jezením masa nebo řízením aut.

Namísto toho jde o produkt zločinu podobně, jako u většiny věcí, které se v životě pokazí.

Převážnou většinu úmrtí spojených s požáry tvoří migranti z jiných zemí, z nichž několik jsou děti. Těla 19 lidí našli nedaleko regionu Evros na severovýchodě Řecka. Dvacátou obětí byl pastýř, který přišel o život v požárech zuřících v regionu Boeotia.

Kikilias odhalil, že Řecko v současnosti prochází nejhorším obdobím letních požárů od kdy byly v roce 2009 poprvé představeny mapy rizika požárů v zemi. A opět, tyto požáry jsou výsledkem žhářství, ne změny klimatu.

Na ostrově Rhodos přinutily požáry, které tam vypukly, tisíce lidí uprchnout do jiných částí Řecka.

Závěr

„Doufám, že se mýlím, ale všechny tyto požáry po celém světě začaly téměř ve stejnou dobu: Havaj, Kanada, Louisiana a Řecko,“ napsal jeden z komentujících o zoufalé situaci, které svět momentálně čelí.

„Dávejte si pozor, neboť požárů může vypuknout více. Mám špatný pocit, že za tím stojí určitá skupina (globalisté), a pokud je tomu tak, požárů bude víc. Dávejte si také pozor na jiné zdánlivě koordinované činy, jejichž cílem je zasévat strach. To je důležité,“ komentoval další člověk.

Je klimatická změna způsobená člověkem skutečná nebo falešná? Více se dozvíte na stránce Climate.news .

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com

 

 

 

 

Sdílet: