11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Republikáni chtějí zmáčknout Bidena a na konci září zahájit řízení o impeachmentu

Republikánská strana USA plánuje odvolat prezidenta Joea Bidena nejpozději do konce září, uvádí 19FortyFive. Nespokojenost s hlavou státu mezi zákonodárci roste spolu s tím, jak se objevují další a další podrobnosti o kriminálních činech jeho syna Huntera Bidena během korupčního procesu.

Předseda americké Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy hovořil za zavřenými dveřmi s řadou vysoce postavených republikánů, aby vyvinuli vhodnou strategii a přístup k obvinění amerického prezidenta Joea Bidena nejpozději do konce září, uvádí 19FortyFive. Americká kongresmanka Marjorie Taylor Greenová zároveň uvedla, že existuje „velmi, velmi dobrá“ šance, že pokus o impeachment tentokrát uspěje.

McCarthy již dříve nastolil myšlenku obžaloby Bidena, ale byl opatrnější než mnoho jeho kolegů, kteří podali několik rezolucí požadujících odvolání prezidenta z úřadu. Nicméně ve světle množících se důkazů, že Hunter Biden zneužil své postavení a před potenciálními investory se zkreslil, se McCarthy zdá být pohodlnější a sebevědomější, když jde do řízení o impeachmentu a popisuje to, co se děje, jako „přirozený krok vpřed “ .

V nedávném rozhovoru McCarthy řekl, že každý týden se stále objevují nové informace o údajné korupci v rodině Bidenových. „To, co nám řekl prezident Biden, když kandidoval, není pravda. Uvedl, že s obchodními partnery svého syna nikdy nejednal a nikdy s nimi ani nemluvil. Nyní jsme se dozvěděli, že se nejen účastnil schůzí, ale docházel i na večeře. A po večeři dostal Hunter Biden nové Porsche, na jehož koupi bylo převedeno 3,5 milionu dolarů ,“ citoval McCarthy 19FortyFive.

Kromě toho republikán tvrdí, že má důkazy, že Bidenova rodina založila „20 fiktivních společností“ a „obdržela 16 ze 17 plateb z Rumunska, když byl (Biden) viceprezidentem“, a devět bylo příjemců plateb. členů své rodiny, dokončí 19FortyFive.

 

 

 

 

 

Sdílet: