11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Michael Svatoš: Tři údery ruskou zbraní 3ВБ11, a 3500 ukrajinských vojáků fuč!

Tři údery ruskou zbraní 3ВБ11, a 3500 ukrajinských vojáků fuč! Litevští vojáci překročili hranice! Úder na pskovské letiště! Rusko v odvetě nasadilo kazetové bomby!

Chudý Čech, dobrý Čech, je jasné z nejnovějšího vývoje v Německu! Tamní energetická společnost RWE zbourala první větrné elektrárny, a pustila se do rozšiřování těžby hnědého uhlí, které pod nimi leželo, a podle bruselských nařízení na záchranu planety před oteplováním se už nesmělo těžit. Jen likvidací jediného bruselského za dotace postaveného větrníku získali Němci přístup k vytěžení  20 milionů tun hnědého uhlí v jediném dole. Pro srovnání v celé ČR se v roce 2021 vytěžilo 29 milionů tun. Němci se také bez uzardění pustili do likvidace celých vesnic, pod kterými v Německu leží další miliony tun uhlí. Z Green Dealu, který Němci vnutili celé Evropě, a díky kterému jsou v ČR energie fialově drahé, se tak přes noc v Německu stal Braun (hnědý) Deal! Celou situaci včera trefně komentoval polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro, když napsal: Němci nám nařizují, abychom uzavřeli doly na uhlí, protože musíme chránit klima. Sami ale doma otevírají nové doly, protože pro Němce není důležité klima, ale jejich peníze. Nejde jim o ekologii, ale o ovládnutí sousedů, aby měli levnou pracovní sílu a trhy pro své výrobky. Pro Němce je dobrý Polák, chudý Polák – s drahou elektřinou, a bez levného uhlí! Člen polské vlády tak přesně popsal, o co Bruselu a Berlínu jde – o kolonizaci východní Evropy a zbídačení jejích obyvatel!

Včera nechal Fiala vybubnovat, že nechá postavit 4 jaderné bloky za 1.75 bilionu korun! Celou částku na stavbu bloků si půjčí ČR od bankéřů, a peníze pak věnuje polostátní firmě ČEZ. ČEZ je pak prý bude ČR splácet! Fialova protičeská politika je jasná ze srovnání s Orbánem. Ten před 14 dny podepsal smlouvu s Ruskem, podle které Rusko postaví v Maďarsku 2 jaderné bloky za 300 miliard korun! A Rusko půjčí Maďarsku na stavbu bloků 250 miliard korun! Rozdíly jsou děsivé! České i maďarské bloky budou výkonově přibližně stejné. Jen jeden Maďarský, (ruský), blok bude za 150 miliard, a jeden Český, (americký?), blok bude za 437 miliard korun! Maďarské bloky bude vlastnit na 100% maďarský stát! České bloky bude vlastnit polostátní firma ČEZ! Maďarsko dostane na stavbu bloků výhodnou půjčku z Ruska, ČR si na stavbu nevýhodně půjčí od bankéřů, a výhodně biliony půjčí soukromé firmě ČEZ! Celou záležitost jsme včera podrobně rozebrali na Protiproudu s panem Hájkem, včetně nejnovějších ruských zbraní, které jsme v pořadu ukázali! Video bude zveřejněno dnes v 18 hodin na tomto kanále. Proto se v dnešní analýze už soustředíme na jiné události, než jak Fiala a jeho pirátští poskoci ruinují ČR, aby dostáli nařízení Bruselu a Berlína – Chudý Čech, dobrý Čech!

Včera 30. srpna válka na Ukrajině opět eskalovala. Litevští vojáci provokovali na běloruské hranici, a překročili ji! (Video.) Tato provokace se odehrála krátce po té, co ukrajinské drony zaútočily na letiště ve městě Pskov, a zničily dvě letadla IL-76 sloužící k přepravě tamních výsadkářů. Další dvě poškozená letadle půjde opravit. Ruští nevládní novináři a politici obviňovali z podílu na útoku Estonsko, které leží kousek od Pskova, a po svém zvyku hlasitě vykřikovali, že Pobaltí bude ruskou armádou smeteno do moře! Jejich vliv na Putinovu politiku je ovšem nulový. Ruská vláda byla o poznání mírnější, a oznámila, že ukrajinské útoky na letiště Pskov, by nemohly být na tak velkou vzdálenost provedeny bez informací ze západních satelitů, a že Rusko viníky všech těchto teroristických útoků na své území přísně potrestá! Z citace mluvčí Zacharovové je tak jasné, že podle oficiálního stanoviska ruské vlády, drony útočily z Ukrajiny, a ne z Estonska. A že útok by nebylo možné provést bez špionážních a spojovacích satelitů NATO! Podle Zacharovové jsou tyto nejnovější Zelenského útoky jen dalším projevem stupňující se agonie kyjevského režimu, který se jimi snaží odvrátit pozornost od vlastních těžkých porážek! K 31. červenci činil veřejný dluh Ukrajiny 132,92 miliardy dolarů. Pro srovnání: v době kolapsu činil celkový dluh SSSR 96,6 miliard dolarů. Státní rozpočet Ukrajiny je v současnosti z více než poloviny financován ze zahraničí. Ministr financí Serhiy Myrčenko už přiznal, že Kyjev jen v tomto roce utratí více než 43 miliard dolarů jen na vedení nepřátelských akcí proti Rusku, a to je více, než všechny daně, které se na Ukrajině vyberou. Polský ekonomický institut shrnul oficiální ukrajinské statistiky: 20%  obyvatel opustilo zemi, (podle CIA 33%),  nezaměstnanost přesáhla 25%, polovina energetické infrastruktury byla zničena, 40% %továren muselo snížit výrobu, osevní plochy byly sníženy o 30%, inflace je 27%, rozpočtový deficit v roce 2022 činil 17,5%, (letos mnohem více). Obecně podle Poláků bude obnova ukrajinské ekonomiky – s pomocí Západu – trvat minimálně čtvrt století. Jak dlouho bude trvat obnova české ekonomiky nikdo netuší – Ukrajina vede válku a loni měla deficit 17.5%! Fiala žádnou válku nevede, a letos i příští rok bude mít deficit skoro 15%!!

Že je Ukrajina v agonii, je jasné i ze včerejší masové demonstrace ukrajinských žen na kyjevském Majdanu, na které se Ukrajinky dožadovaly vyjasnění osudů svých “zmizelých” mužů, otců a dětí! (Video zde, foto dole.)

Že je Ukrajina v agonii dosvědčují i důsledky ruského raketového úderu ze 28.8. na rafinerii jedlých olejů u Poltavy. Drahá ruská raketa Kalibr, která je přednostně určena pro jaderné údery, zaútočila na rafinerii jedlých olejů a přesným úderem ji zničila a podpálila. Nasazení této nedostatkové, strategické rakety na zničení obyčejné rafinerie jedlých olejů znamená, že Putin postupuje metodicky a likviduje ukrajinskou ekonomiku ze shora dolů. Po likvidaci rafinerií minerálních olejů, které produkují paliva, likviduje rafinerie jedlých olejů, aby Ukrajinci nemohli zpracovávat kukuřici, řepku a slunečnice na jedlé oleje, a vyvážet je. Po uzavření černomořských přístavů, přes které se vyváželo ukrajinské obilí, tak Putin zlikviduje druhý pilíř ukrajinského zemědělství – vývoz jedlých olejů! Tím zasadí ukrajinskému zemědělství další tvrdou ránu! Pro Babiše a další majitele českých rafinerií řepkových olejů je to dobrá zpráva – olej na evropském trhu zdraží, protože Západ EU byl velkým dovozcem ukrajinských zejména slunečnicových olejů! EU dovážela z Ukrajiny 90% své spotřeby! Nejděsivější ovšem na celém útoku Kalibru na poltavskou rafinerii je, že přes vyhlášení leteckého poplachu zakázalo vedení rafinerii dělníkům, aby přerušili práci a běželi se ukrýt! Dokonce i nacisté při leteckých poplaších v kralupské a kolínské rafinerii za války přerušovali výrobu, a posílali dělníky do krytů, a do lesů v okolí! Kdo to nedělá, jako teď Ukrajinci, mele z posledního, a neváží si životů svých zaměstnanců. V Poltavě z toho vzniknul skandál, tím spíš, že zbytečně zahynulo 5 dělníků! (Dole Folto z úderu.)

Kyjev a Washington začínají sklízet bouři, kterou zasily. Rusko včera poprvé oficiálně přiznalo, že použilo proti Ukrajincům kazetovou munici, kterou je soldateska už nějaký čas ostřeluje, potom co jí USA dodaly tyto v celém civilizovaném světě zakázané náboje. Obětí ruského útoku se stali námořníci, kteří se pokoušeli na rychlých člunech proniknout na Zmijí ostrov. Ruské SU-24M rychlé čluny zasypaly kazetovou municí. Na první fotce jsou kazetové bomby РБК-500 zavěšené na letadle, a na druhém snímku jsou bombičky, které se z РБК-500 na Ukrajince včera vysypaly. Rusko má větší zásobu kazetových bomb než USA, a Putin Zelenskému a Bidenovi určitě poděkoval, že mu umožnili svým nápadem začít je používat první, kazetové bomby používat v odvetě taky. Ukrajince tak čeká neblahý osud teroristů z ISIL v Sýrii.

29. srpna oznámil generálporučík ruské armády Andrej Guruljev, člen vojenského výboru ruské Dumy, že nakupení 30 tisíc ukrajinských vojáků před vesnicí Работино, které nařídil velitel vojsk USA v Evropě generál Cavoli, (podrobně MAP 1767), generálu Zalužnému, aby konečně vesnici dobyl, vytváří ideální podmínky, aby ruská armáda na tuto koncentraci vojsk na malém prostoru provedla taktické jadrné údery, a rychle tak rozhodla výsledek války bez zbytečných ztrát na ruských životech. Včera významný rusko-běloruský politik, voják a novinář, absolvent vyššího vojensko-politického učiliště ve Lvově, Alexandr Zimovský, technologii taktických úderu proti koncentrovaným silám před Работино rozpracoval. Podle Zimovského postačí na likvidaci poloviny všech sil Soldatesky v celém prostoru pouhé odpálení 3 střel ráže 240mm typu 3ВБ11 ze samohybného minometu 2S4 Tyulpan. V střelby jadernou municí s dopadem na zem bude okamžitě zničeno 3500, a pravděpodobně 5000 Ukrajinců. V případě střelby s výbuchem ve vzduchu dojde k okamžitému zničení 5000 a vyřazení 15 000 příslušníků Soldatesky. V pořadu včera na Protiproudu jsem vysvětloval použití mnohem menších taktických úderů náboji ráže 122mm střílených z běžné ruské tažené houfnice D-30, nebo její samohybné verze 2S1. Tyto údery mají nižší vedlejší škody, než velkorážné střely 240mm.

Zdá se ovšem možné, že Rusové použijí spíše k případnému jadernému útoku své jaderné minomety Tyulpan, protože je v posledních dnech začali k obci Работино stahovat. Minomety Tyulpan se s konvenční hlavicí používají proti opevněním a pěchotě v obraně! Jejich nasazení proti útočící pěchotě a obrněným vozidlům postrádá hlubší smysl, protože střelba z nich je pomalá, a proti útočícím jednotkám zbytečně předimenzovaná, protože není třeba útočit ukrytou, ale odkrytou sílu nepřítele. Pokud stahování minometů Tyulpan k obci Работино nevyvolal nějaký akutní nedostatek lehčího dělostřelectva, pak se Rusové připravují k jaderným úderům. Možná pokud se Ukrajincům podaří obranu u Работино prorazit, a nasadí do úzkého hrdla průlomu své zbylé tankové a mechanizované jednotky, Rusové je budou připraveni dvěma jadernými údery na Putinův rozkaz zničit. Při jednom cvičení jsem podobné, ale mnohem menší taktické údery, nařídil v oblasti slovenské vesnice Lozorno, abych rozvrátil vlom 2. amerického lehkého obrněného pluku do obrany Bratislavy. To bylo ovšem cvičení v roce 1985. Mí ruští vrstevníci, si to nejen ze škol pamatují, ovšem zdá se, že už o tom poměrně konkrétně uvažují, a to je pro mír v Evropě velmi neblahé. Kdysi byly tyto velmi malé jaderné zbraně vyřazeny z výzbrojí USA i Ruska, protože panovala obava, že by každý seržant mohl rozpoutat jadernou válku. Dnes je doba, že takřka žádný západní politik si neuvědomuje, že balancujeme na hraně jaderného sebezničení. Tak Vám všem přeji, aby nás k němu naši politici nakonec nedovedli. (Fotka dole: 2S4 Tyulpan je nabíjen střelou 3ВБ11. Zde video ze střelby 2S4 Tyulpan na bojišti u obce Работино.)

Michael Svatoš

 

 

 

 

 

Sdílet: