2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Bezpečnostní situace dramaticky eskaluje po úderech dronů na letiště ve Pskově…

Bezpečnostní situace dramaticky eskaluje po úderech dronů na letiště ve Pskově, které podle předběžných závěrů vyšetřovatelů přiletěly z Estonska! Ruský generál a poslanec státní dumy již naznačil, že Ruská armáda na útok ze země NATO vojensky odpoví a na ruské televizi již Vladimir Solovjov vyzval ke zničení zemí Pobaltí na “sra*ky” a k jejich vymazání ze zemského povrchu! Za útokem na Pskov prý stojí ukrajinská SBU a britská MI-6, které chtějí zatáhnout NATO do střetu s Ruskem ve světle selhání ukrajinské ofenzívy!

Naprosto neuvěřitelný noční útok na vojenské letiště ve městě Pskov se možná stane casus belli událostí pro vypuknutí III. sv. války mezi NATO a Ruskem. Ukrajinská ofenzíva je v troskách a blížící se období dešťů, které má přijít letos daleko dříve, již možná koncem příštího týdne podle střednědobé předpovědi, nenechává Ukrajině již žádný časový a manévrovací prostor.

Každý metr fronty, o který chtějí Ukrajinci postoupit, je stojí neuvěřitelné množství lidské živé síly a bojové techniky, což samo o sobě už nyní vede k jasnému závěru, že letos se Ukrajině nepodaří dosáhnout ani jednoho z cílů této propagované ofenzívy, o které se v západních médiích hovořilo již od listopadu loňského roku jako o rozhodující jarní ofenzívě, která do konce června ukončí válku ukrajinským vítězstvím a jednotky AFU obsadí Krym.

 

 

Nic z toho se nepodaří realizovat a z USA již otevřeně zaznívají hlasy, že USA končí s vyzbrojováním Ukrajiny ke konci tohoto roku. Americký kongres včera uvolnil balík 250 milionů USD [1] v podobě dodávek munice a vybavení Ukrajincům, jak bylo již na jaře dohodnuto, ale tyto dodávky jsou již jen slabým odvarem toho, co Ukrajina dostávala na jaře a co by teď potřebovala. Ukrajina nemá sílu na to, aby mohla Rusy z Ukrajiny vytlačit.

To již dochází v NATO v podstatě všem podporovatelům Kyjeva a situace je teď taková, že Ukrajina nemůže bez přímé účasti vojsk NATO prostě Ruskou armáda porazit. Proto se hledají cesty, jak NATO do války proti Rusku zatáhnout násilně, tedy bez dobrovolného souhlasu aliance, ale skutečně násilně, aby NATO v Bruselu bylo postaveno před hotovou věc. A právě útok na letiště ve Pskově má parametry této provokace a zatažení NATO do války s Ruskem.

Drony byly vypuštěny s největší jistotou z Estonska nebo z Lotyšska, podle vojenských zdrojů za tím stojí ukrajinská SBU a britská MI-6

V noci z úterý na středu zaútočil roj neoznačených a podle všeho ukrajinských dronů na letiště ve Pskově, které leží pár kilometrů od estonských hranic. Letiště leží v obrovské vzdálenosti od Ukrajiny, vzdušnou drahou je to prakticky 700 kilometrů, což je dalece za hranicí doletu většiny dronů, které Kyjev používá, a navíc se jedná o ideální dráhu v podobě přímky, kterou drony nikdy nepoužívají a vyhýbají se městům s protivzdušnou obranou a různě kličkují.

Přímková vzdálenosti mezi Ukrajinou a Pskovem je skoro 700 km

Mezi Pskovem a Ukrajinou leží navíc obrovské území Běloruska, kde jsou rozmístěné PVO systémy paranoidního Lukiho, který čeká na jakoukoliv záminku útoku na Bělorusko z Ukrajiny, aby mohl do Kremlu ihned nahlásit, že Ukrajina narušila běloruský vzdušný prostor. I kdyby Ukrajina měla nějaké neznámé super-drony s doletem okolo 800 km, tak přes území Běloruska by to nešlo a už vůbec ne oklikou přes Rusko a okolo Běloruska (trasa asi 1 000 km).

Snímek letiště ve Pskově s letadly IL-76 pod otevřeným nebem

Podle předběžných zpráv vyšetřovacího týmu, které byly publikovány ve středu večer v ruských médiích, přiletěly drony na letiště ve Pskově naopak z prostoru Pskovsko-Čudského jezera severně od Pskova, tedy z území Estonska, členské země NATO. Podle ruských vojenských zdrojů stojí za útokem ukrajinská tajná služba SBU a britská MI-6, které chtějí zatáhnout NATO do otevřeného konfliktu s Ruskem a právě útok dronů vypuštěných z Estonska má vyvolat odezvu Moskvy proti zemi NATO, tedy postavit Putina před hotovou věc. A samozřejmě Kreml nebude moci tento útok vysedět a přejít nečinností, bude muset provést odvetu proti NATO.

VIDEO: Ruská odveta NATO bude nevyhnutelná, pokud se potvrdí, že drony byly vypuštěny ze země NATO

A odveta proti NATO postaví pro změnu před hotovou věc Brusel a centrálu NATO. Ani oni to nebudou moci vysedět, pokud Rusko odpoví a provede údery proti odpalištím dronů v Estonsku. Ruský publicista a režisér Vladimir Solovjov měl ve středu k útoku ukrajinských dronů vypuštěných nyní již s vysokou jistotou z Estonska, případně Lotyšska, velice emotivní vystoupení na ruské televizi (video výše), kde vyzval doslova k tomu, aby Pobaltské země byly zničeny doslova “na sračky” a aby byly vymazány ze zemského povrchu. Na letišti ve Pskově podle informací shořela dvě celá průzkumná letadla IL-76 a další dva stroje byly poškozeny a půjde je opravit. Ta dvě shořelá jsou ale již definitivně odepsána.

 

 

Letiště nebylo chráněno PVO obranou a stroje stály na stojánkách pod širým nebem, protože Ruská armáda vzhledem k obrovské vzdálenosti od Ukrajiny nepředpokládala, že ukrajinské drony doletí až tam. Všechno ale ukazuje na to, že roj dronů byl opravdu vypuštěn z území Estonska, tedy z členské země NATO. Poslanec státní dumy a generálporučík Ruské armády Andrej Gurulev již pro telegramový kanál Putin na Telegramu uvedl informaci, že pokud se ukáže, že drony byly vypuštěny z členské země NATO, potom Ruská armáda na to bude muset odpovědět, protože tím bude podle ruské vojenské doktríny naplněna podmínka přímého útoku na Rusko z území členské země NATO.

Kyjev a Londýn chtějí zatáhnout NATO do války na Ukrajině kvůli ofenzívě, která selhala a dala jasně najevo, že bez NATO Ukrajina prostě Rusko neporazí

V takovém případě by zřejmě Ruská armáda zaútočila na odpaliště těchto dronů v Estonsku, případně může jít o vybraný odvetný úder na vybrané zařízení v Estonsku jako odveta za ztrátu dvou strojů IL-76. Pozice pro Kreml bude velmi komplikovaná, protože odveta Estonsku bude zavánět zatažením NATO do konfliktu, ale neodpovědět Estonsku silou by bylo pro Kreml ještě horší, byl by to signál slabosti a beztrestnosti, že lze bez obav útočit na Rusko ze zemí NATO. A je jasné, že to Kreml nemůže připustit, aby takový signál byl vyslán. Estonská vláda přitom může stát úplně mimo a o operaci SBU a MI-6 nemusela nic vědět.

Svědecká fotografie hořícího IL-76 na letišti ve Pskově

V této fázi selhávající ofenzívy AFU na Ukrajině se hraje jen o jedinou věc: Jak zapojit NATO do války proti Rusku napřímo, aby nedošlo ke zhroucení a kapitulaci Ukrajiny? Dobrovolně se k válce proti Rusku země NATO připojit nechtějí, ale pokud budou postaveny před hotovou věc, že Rusko vybombardovalo v Estonsku nějakou základnu v odvetě za útok na letiště ve Pskově, tak nebudou prostě moci couvnout a budou muset do konfliktu vstoupit společně s NATO. V takovém případě by v ČR začaly okamžitě mobilizace branných sil, všichni vojáci AČR, vojáci z povolání, vojáci v záloze, vojáci prošlí ZVS do konce roku 2004 a další rezervní zálohy.

Pokud doje k odvetě Rusů proti NATO za zničení strategických letounů IL-76 ve Pskově, vypukne mobilizace a jsme v tom okamžiku ve válce!

Pokud by došlo k eskalaci a k použití taktických jaderných zbraní, následovala by zřejmě všeobecná mobilizace, krátký 14-denní výcvik a odvelení na ukrajinský a zřejmě v té době i běloruský front. První by byly mobilizovány nežádoucí a závadové osoby v ČR podle předpisu o tzv. mimořádných opatřeních, které jsou podle našich informací již několik let připravovány, přesně podle modelu ukrajinské mobilizace, která vloni na jaře podle seznamů odváděla na frontu především ukrajinské opoziční politiky, opoziční novináře píšící proti Zelenskému a jeho vládě, publicisty, občanské aktivisty proti korupci a další.

Stojánka letadel IL-76

Stojíme v situaci, kdy ukrajinská SBU ve spolupráci s britskou MI-6 zřejmě právě spáchaly válečný akt proti Rusku provedený z území členské země NATO, odkud byly vypáleny drony, které na ruském letišti zničily dva ruské vojenské letouny strategického určení a další dva poškodily. Je to dokonaný casus belli incident se vším všudy a je teď na Kremlu, jakou zvolí odvetu, přičemž neudělat nic by bylo ještě horší.

Protože NATO by se přesvědčilo, že Kreml se tak bojí Severoatlantické aliance, že raději ani neodpoví na otevřený útok dronů z Estonska. A to si Kreml nemůže dovolit, ne před prezidentskými volbami příští rok v březnu. Kyjev potřebuje vstup vojáků NATO do války na Ukrajině. Jedině tak může Ukrajina zabránit své porážce a kapitulaci ke konci tohoto roku v konečné reflexi s realitou. Proto se na nic už nečeká a drony začaly útočit na ruská letiště už přímo ze zemí NATO. Rukavice leží na zemi a teď se bude už jen čekat.

-VK- Šéfredaktor AE News

 

 

 

 

 

Sdílet: